Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Hat, igy a specifikaciok alapjan vegre megoldottak, hogy tudjak venni arany arban lassu memoriat is.
Eddig komoly gondot okozott, hogy igazan jo sznob legyek. Ha valamiert sokat fizettem, sokat kaptam, es ugye annak azert nem olyan igazi az utoize. Meg ez se az igazi, mert vegulis hasznalhato, nem olyan, mint mondjuk egy takarithatatlan 10*10cm-es uvegszobraszkoltemeny negyven millioert, de vegre valaki jo uton jar, csak igy tovabb!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Graphics válasza opr (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még nagyon az elején vagyunk a bulinak, hogy ilyen kijelentésekbe menjünk bele..

Ugyanez lecsengett minden váltásnál...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) #95462144


#95462144
törölt tag

CL 40 :DDD Drága is lesz, mondjuk ez lehet pont nem annyira, de legalább lassú is. :DDD

(#4) opr válasza Graphics (#2) üzenetére


opr
veterán

Milyen kijelentesekbe?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) --ka válasza opr (#4) üzenetére


--ka
senior tag

A frekvencia és a késleltetés kérdéseibe.
A DDRIII pl. 800 MHz-en kezdte és a DDR2-es 800-asok gyorsabbak voltak.
...ma már senki nem gondolja, hogy jobb a DDR2 a DDRIII-nál.
Ez volt előtte és utána is.
Várjuk ki a tömeggyártás indulását.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#6) opr válasza --ka (#5) üzenetére


opr
veterán

Igen, es? A konkret termek szar? Szar.
Attol, hogy leirom, hogy egy cipot nem veszek meg, mert kenyelmetlen, eleg nagyot kell ugrani gondolatban addig, hogy akkor onnantol kezdve eletem vegeig mezitlab fogok jarkalni. :W

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) --ka válasza opr (#6) üzenetére


--ka
senior tag

Ha nem akarod, nem érted meg. :W
Ezt nem fogja senki megvenni, nem is igen fogják árulni, mert nem is lehet mibe beletenni - gyakorlatilag.
Szerintem ez egyszerű techdemo; tudjuk, rajta vagyunk, ott leszünk - a cég részéről.
Te is elég régen itt vagy, hogy tudd ezek a kérdések felmerültek az SD-RAM/DDR, DDR/DDR2, DDR2/DDRIII DDRIII/DDR4 váltásnál, ugyan így.
A JEDEC szabvány szerinti tömeggyártás beindulásakor pedig a nagy volumenben gyártásba került új modulok nem voltak rosszabbak már, mint a kifutó átlagos darabok.
...ezért is írtam: "...ma már senki nem gondolja, hogy jobb a DDR2 a DDRIII-nál."

szerk.: A konkrét termék tényleg szar. Pont, mint egy DDRIII 800-as modul. :R

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#8) Graphics válasza opr (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit szeretnél ebből kihozni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Teebor9


Teebor9
tag

Én teljesen elvagyok az 1600-as DDR3-mal. Akkor ez a 4800 tényleg annyira hátráltatna? Mármint, én ostoba vagyok ehhez a freki+késleltetés+egyébszámisztika dologhoz. :F

(#10) Graphics válasza opr (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd el a többiek mit is terveznek...

Szerintem ez a hír lett egy kicsit szarul megírva... Oké, hogy mit tud a szabvány...elméleti maximumot felállítani..(8400Mhz)
És akkor ha nem tudja, akkor egyből szar ( mármint a Te tálalásodban )

[link]

"a Micron szerint a DDR5 3200 MHz-es frekvencián 36 százalékos teljesítménypluszt képes nyújtani a DDR4-gyel szemben."

Érdemes előbb picit olvasgatni is.

A

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) --ka válasza Teebor9 (#9) üzenetére


--ka
senior tag

Ez nagyjából DDR III 1600 CL11-nek felel meg.
Felezni kell a frekvenciát és az értékeket: DDR4 CL20 2400MHz - ez elég gyenge; CL16 és CL19 az elfogadott (nem tuning, nem XMP, stb.)
Ill,. DDR III CL10 1200 -ez sem acélos, 1333 MHz-en a CL9 átlagos és 1600-on a CL11 is.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12) opr válasza --ka (#7) üzenetére


opr
veterán

"A konkrét termék tényleg szar. Pont, mint egy DDRIII 800-as modul."
Ennyi. Sehol mashol nem is irtam semmi mast.

Lehet, hogy az En hibam, de nem gondoltam, hogy konkretabban ki kell fejteni azt, hogy ez NYILVAN csak egy techdemo, NYILVAN nem eri meg par evig beleugrani, NYILVAN nincs meg termek sem, ami tudja hasznalni es hogy ez minden egyes uj memoriaszabvanynal igy volt es hogy a fenti komment NYILVAN IRONIA.

Hihetetlen, hogy eljutott a PH! is odaig, hogy egy joizu ironiat se lehet mar beviccelni, mert azonnal megjelennek az okosok, akik megmagyarazzak, hogy miert okosok, es hogy az ironia miert nem egy univerzalis igazsag. :(

Hint az osszes tulkepzett mintapolgarnak a topikban:
Ironia - wiki:
"Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja a közlés módja által hordozott jelentéstartalom. Az irónia eszköze lehet a szokásostól eltérő kontextus, kiejtés vagy más, akár nem verbális gesztus is.
Az irónia szó ógörög eredetű, a „színlelt szerénykedés, tettetés, kertelés, tudatlanságot színlelő kérdezgetés” jelentésű εἰρωνεία [eiróneia] az εἴρων [eirón] „tudatlanságot színlelve kérdező személy, színlelő” szóból képzett elvont főnév. Ez az eljárás Szókratész egyik kedvelt retorikai eszköze volt.
Az ironikus jelentés nem feltétlenül magától értetődő, néha tragikus, néha humoros jelentést ad az eredeti közlésnek. Richard Rorty amerikai filozófus szerint az ironikus gondolkodás használata segít megőrizni a képességünket a szabadságra, a megújulásra.
A nevetségesség forrása az irónia. A látszólagos magasztalás mögött megítélés, elmarasztalás bújik meg, melyet a szövegkörnyezet leplez le."

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) opr válasza Graphics (#10) üzenetére


opr
veterán

"a Micron szerint a DDR5 3200 MHz-es frekvencián 36 százalékos teljesítménypluszt képes nyújtani a DDR4-gyel szemben."
Mint ahogy anno ugyanezeket mondogattak a DDR2, 3, 4 valtasoknal is, aztan mindig kiderult, hogy ez csak nagyon erosen hunyoritva igaz, az elso par evben pedig minden esetben konkretan vagy lassabb volt, vagy arany aron max egyenerteku az elozo, mar kiforrott szabvannyal. Itt vagy 1x eve, remelhetoleg "picit olvasgattal" ez ido alatt, nem csak most kezdted el. :N

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) --ka válasza opr (#12) üzenetére


--ka
senior tag

Sajnos kénytelen vagyok visszautasítani az arrogáns hozzászólásodat.
A #4-es hozzászólásodban feltett kérdésedre válaszoltam; amit most már végképp' nem értek, ha az első irónia akart lenni.
Linkeljek neked a kontextusról? :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#15) Teebor9 válasza opr (#12) üzenetére


Teebor9
tag

Szerintem az iróniát ilyen írásos formában ajánlott megfejelni egy két hangulatjellel. A nyers szöveg nem hozza a kiejtésed a monitor másik felén ülő egyedeknek. És bár a nők próbálják erőltetni, szerintem a gondolatolvasás még senkinek nem megy. :N

(#16) opr válasza --ka (#14) üzenetére


opr
veterán

Na, akkor menjunk szepen sorba, idorendben, egyszeruen, tenyszeruen, aztan johet a link a kontextusrol:
#1: Egy ironikus, viccesnek szant hozzaszolas, ami leirja, hogy jelenleg a cikk targyaban szereplo memoria egy fos. Igaz, nem fejtettem ki, hogy ez nem vonatkozik minden jelenlegi es jovoben erkezo memoriara is, trivialisnak vettem, hogy mindenki kepes feldolgozni a kulonbseget egy adott -igazabol felig meddig nem is letezo- termek es az osszes jelenlegi es jovobeni hasonlo besorolasu termek kozott. Ez ugy latszik egy eleg naivan optimista elkepzeles volt a reszemrol, elfogadom, hogy itt ebben hibaztam, ezert elnezest kerek.
#2: Kozolve lett, hogy ne menjunk bele ilyen kijelentesekbe.
#4: Mivel nem mentem bele fentebb semmilyen altalanos jellegu kijelentesekbe, hanem nyilvanvaloan ironiazaltam, visszakerdeztem, hogy megis, milyen kijelentesekrol van szo.

Na, erre valaszoltal Te, hogy "A frekvencia és a késleltetés kérdéseibe". Utana meg magyaraztal olyan szinten nyilvanvalo dolgokat, mint hogy az Eg kek.
(Kiveve ahol es amikor nem kek. Ugy erzem, fenti hibambol tanulva, hogy ezt most muszaj leirnom, mielott megmagyarazzatok okosan, hogy amugy nem mindig es nem minden egitesten kek az eg, illetve nem minden esetben ertelmezheto az "eg", illetve a "kek" fogalma.)

Johet a linked a kontextusrol, de csak ha megigered, hogy mielott belinkeled, vegig is olvasod. ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) opr válasza Teebor9 (#15) üzenetére


opr
veterán

Eskuszol, hogy az #1-et olvasva nem trivialis, hogy ironiarol van szo? Most komolyan? :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Graphics válasza opr (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez kicsit szerintem túl lett lihegve

Én kiszállok, mert ez így felesleges ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Alpi. válasza --ka (#11) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez ennél kicsit összetettebb a valóságban. A magasabb órajellel csökken a latency is.
4000c20 jobb lesz, mint 2000c10 elméletben. Gyakorlatban persze elrontható bármi. Van egy pár dolog még a main timingokon túl is. :)
Plusz, ott van az Amd inf. fabric rendszere, ahol jelen pillanatban a mem. órajellel szinkronban futó fclk adja a legjobb teljesítményt és a magasabb inf. fabric órajel az, ami a legjobb lesz, bármit is nézünk. Ergo a magasabb ram órajel az, ami javít. A timingok másodlagosak és a main timingok meg még a csoporton belül is a középmezőnyben vannak csak.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#20) Teebor9 válasza opr (#17) üzenetére


Teebor9
tag

Nem vagyok túl régi komment olvasgató, de nekem olyasmi hisztinek tűnt, mint amikor valaki más egy másik "jólárazott" termék miatt veri a nyálát. Pl bármelyik apple hír alatt. De nekem csökött agyam van. Ne rám alapozz! :)

(#21) --ka válasza Alpi. (#19) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, tudom, de gondoltam ez a modell elég egyszerű és elég jól közelíti a valóságot.
...illetve a téma ironikus tárgyalásához még nem elég szakmai! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#22) Alpi. válasza --ka (#21) üzenetére


Alpi.
addikt

:DDD
Értem az iróniát ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23) fanti


fanti
addikt

Hát igen...csak arra gondolok, hogy a mai napig Intel Q6600-as + 2x4GB DDR2-800-as memóriával elvan egy kedves barátnőm, aki fészezik és neten rendelget ruhákat és teljesen elégedett a sebességgel...

Persze mindenre, így a DDR5-re is lehet ideológiákat gyártani, bár én már ezt a memóriát kihagyom, mert elegem van már abból, hogy a hardvergyártók fejőstehénnek néznek.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#24) Graphics válasza fanti (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

640kbyte is elég mindenre, mondta bilgéc, és mégse...

Én se vagyok nagy pénztárcanyitogató, de azért pl. munkára még mindig el tudnék képzelni a jelenleginél gyorsabb hardvert. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) fanti válasza Graphics (#24) üzenetére


fanti
addikt

Persze, a versenyszektor az más. Ott az idő nagyon komoly tényező, oda akármi is lehet pont kevés.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#26) Synthwave válasza Graphics (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudtam, hogy végül csak eljutunk a cikkíróhoz. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Graphics válasza Synthwave (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De látod kicsit félrecsiklott ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Z10N


Z10N
veterán

Engem inkabb a kezdo modulok merete erdekel inkabb.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#29) Graphics válasza Z10N (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

16GB elvileg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) nakos1212


nakos1212
senior tag

Remélem, ez megadja a kellő löketet az APU rendszereknek, mert sokkal jobb lenne egy mini pc vagy egy laptop az asztalon, nagy grafikus teljesítménnyel mint egy nagy doboz.

(#31) exedoc


exedoc
senior tag

Lehet koromnál fogva, de én elsőre értettem opr fórumtárs 1. hozzászólását. Persze nem is akartam beleveszni vagy átforgatni.

On:
Ez még azért így elég harmatos, persze tudom még sokat kell aludni mire abból a DDR5-ből sorozatgyártott memória lesz. Annyira nem is vonz, hogy kapkodjak utána, előbb nőlje ki a gyermekbetegségeit, legyen normális készleten, jó áron. Szerintem a megjelenés után 1-1,5 évvel pont ráérek majd vele.

(#32) Armagedown


Armagedown
őstag

Az early adopterek élete mindig is nehéz volt, most is az lesz :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34) tibaimp válasza Graphics (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1 Így van. Pont ez tűnt fel nekem is. Nem is értem a cikk íróját, a konkurens termékek sem jobbak, elsőre kb. mindenki 4800-5200MHz ramokkal fog kijönni. Nincs ezzel semmi gond, így indul a szabvány, aztán évekkel később, majd még kisebb csíkszélességgel jönnek a 8000MHz ramok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Synthwave válasza tibaimp (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mit nem értesz? Az on-die ECC-n kívül nincs benne semmi impozáns.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) Graphics válasza Synthwave (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Döbbenet, ebben sincs, ezt a hírt is Te írtad :) [link]

Azt miért nem véleményezted hasonlóképp?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Synthwave válasza Graphics (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jobb kedvem volt?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Graphics válasza Synthwave (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Objektivitás, kérem :))

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Synthwave válasza Graphics (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ó, hogy az ég nem szakad le. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) tibaimp válasza Synthwave (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ahogy az összes többi, nem sokára forgalomba kerülő DDR5 esetében sem. Csak ez itt nagyon ki lett emelve, persze ez csak megfogalmazás, maga a termék valóban nem "acélos".

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) Synthwave válasza tibaimp (#40) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nincs "kiemelve", az elméleti felső határhoz van viszonyítás egyetlen jelzős szerkezettel..

Még azt az ötletet is elvetettem, hogy beleírjam azt, hogy a CL 40 kapcsán nyígás várható.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) tibaimp válasza Synthwave (#41) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) fanti


fanti
addikt

A Teamgroupos cikkben : "Micron szerint a DDR5 3200 MHz-es frekvencián 36 százalékos teljesítménypluszt képes nyújtani a DDR4-gyel szemben"
Igen...persze...Na hiszi a piszi! Valahol 20%-nál fog az maximalizálódni.
De hát mi mást is írna a Micron? Nem kezdheti el lehúzni önmagát, és nyilván az az érdeke, hogy az emberek váltsanak mielőbb memóriát (is), ugye...hiszen üzletről és profitról szól minden!

Olyan ez, mint amikor a NAVI GPU kijött PCI-E 4.0-val, ha már egyszer az X570-es lapokon az van, nomeg a ZEN2-esekben is.
Persze aztán kiderült, hogy annyira hiányzik a NAVI gpu-nak a PCI-E 4.0 mint nekem egy csőrehúzott AK-47-es csöve a számba...
És még az RTX 3090-es sem profitál a nagyfene 4.0-ás csatiból.

Micsoda lehúzás már pár éve ez az egész PC-zés...rám is jött a WC-zés :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.