Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

Jó hír, újabb váltás előtt állunk.
A DDR4 -ről pár évig még nem váltok. Eleinte gondolom aranyáron lesz mint mindig.

(#2) Giii


Giii
senior tag

Cl42 😮 Az időzítésen mennyit tudnak faragni?Vagy nagyjából tudják már mi a vége?Most nézem a ddr3 2007-ben debütált.Kapott 7 évet.Kiváncsi leszek a ddr4 meddig húzza.Én még mindig ddr3-mal vagyok.Amire kelett elég volt.Ősszel váltok Ryzenre.Sokáig nem kell élvezzem a ddr4-et.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 3600, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Asus Tuf x570 Gaming Plus

(#3) Milka 78 válasza Dtomka (#1) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én meg pont emiatt a váltás miatt nem erőlködők, hogy mennyire tovább fejleszthető a mostani gépem.3 év múlva úgy is ddr5 lesz, valamit még hozzácsapnak, hogy úgy is elgondolkozz a váltáson,addig meg ezzel is elleszek bőven.

(#4) tibaimp válasza Milka 78 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is most vettem egy z370+8700 kombót, tuti, hogy egyenlőre marad, majd egyből ddr6-ra ugrok :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) cheatergs


cheatergs
senior tag

Engem majd akk ébresszenek föl, ha a DDR400-DDR2 800-DDR3 1600-DDR4 3200 vonalon haladva a DDR5 6400 elérhető áron lesz kapható a boltokban. :))

Mindig minden mindegy

(#6) awexco válasza Giii (#2) üzenetére


awexco
őstag

Lehet ha kivárnád a ryzen2 -t akkor ahhoz készül majd ddr5 -s lap de ha a 2+ hoz készítenek az se lenne nagy meglepetés ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#7) Segal válasza awexco (#6) üzenetére


Segal
veterán

A Zen2-höz kizárt hogy lesz ddr5-ös alaplap. Előbb el kell sütni a pci express 4.0-át, annyira meg nem lesznek jó fejek hogy egyszerre hozzák az új pci express-t és a ddr-t. Majd jövőre jön a pci express 4 aztán majd később a ddr5.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) awexco válasza Segal (#7) üzenetére


awexco
őstag

Bármi lehetséges.
Lényegében am4 marad de mindig kap valami plust a köv kiadással érkező chipset .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#9) Lacok válasza cheatergs (#5) üzenetére


Lacok
őstag

Akkor még szunyókálhatsz egy darabig. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Lehet, rosszul emlékszek de a DDR4 debütálásakor (Broadwell-EP, Skylake) pont, hogy pofátlanul olcsó volt a ram, mintegy "beetetésképpen" - igaz, akkor még alig volt teljesítménybeli különbség a tuning DDR3-asoktól. Talán itt is ez lesz majd.

(#11) Lacika112


Lacika112
aktív tag

nem tudom ki hogy van vele de amíg ilyen elfogadhatatlanul pofátlan kartelbe vannak a memgyártók én nem váltok mert nevetséges az árazás.

ddr1-2-3-4 mind olyan méregdrága hogy 5 éve a ram árából kb konfigot építettél!! (jó jó nem ultragémer giga oc gépet)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#12) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

CL42 :D
Emlékszem még mikor a CL2-es ramokat úgy dobáltuk ki a gépből, mintha szarba nyújtunk volna, mert lassú :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13) awexco válasza Carlos Padre (#12) üzenetére


awexco
őstag

LOL .. de igaz :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14) nakos1212 válasza Carlos Padre (#12) üzenetére


nakos1212
senior tag

hát az jó régen lehetett mert a pc133 sdram is jó ha tudja a cl2-t

(#15) TeeJay válasza Carlos Padre (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

DDR400-as 2-2-2-5-ön pengének számított
DDR2 800-as 4-4-4-10-en
DDR3 1600-as 8-8-8-24?
DDR4 3200-on nem tudom mit tud legjobb esetben
akkor a DDR5 6400 még odébb lesz normális időzítések mellett :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Dtomka válasza Milka 78 (#3) üzenetére


Dtomka
veterán

Majd váltok amikor még a DDR4 ára (még) magas és a DDR5 ára már közelít a normálishoz. És akkor 2x16 -ot fogok venni. (G.Skill-t!)

(#12) Carlos Padre
Én úgy gondolom a DDR4 CL16 nem egyenlő a DDR5 CL16 -tal. Hisz lehet az utóbbi gyorsabb lesz :)
Pár év és minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#17) Giii válasza awexco (#6) üzenetére


Giii
senior tag

Ryzen 2-höz? Akkor az "valami" hibrid Imc-s lehet/lesz? De ha ez így lenne akkor kivárnék 2019-ig.

AMD Ryzen 3600, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Asus Tuf x570 Gaming Plus

(#18) Szipó


Szipó
tag

Next generációs Intel processzorok confirmed ;]

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#19) Milka 78 válasza Segal (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig én erre számítok.

Giii : Már volt ilyen az AMD-nél a Phenom II-nél.Mentek DDR2 és DDR3-al is laptól függően.

[ Szerkesztve ]

(#20) awexco válasza Milka 78 (#19) üzenetére


awexco
őstag

i5-6600k alá z170 chipsettel van ddr3 is ddr4 es deszka is .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#21) cheatergs válasza Lacok (#9) üzenetére


cheatergs
senior tag

Csak neh átaludjam ezt is, mint az előző 2-t. :DDD

Mindig minden mindegy

(#22) Tidus


Tidus
addikt

Na, kezdődik megint.
A foglalatok folyamatosan, jön a DDR5, ez hozza magával a PCIe 4.-et,
VGA-nál GDDR5. De ez szerintem csak NV. szinten.

[ Szerkesztve ]

(#23) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jöjjön csak a DDR5, tanulva a DDR4-ből, megjelenéskor veszek belőle néhány TB-nyit a jövőre gondolva. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

A szeme szép nagy területet ad, összehasonlításként ez a ddr4 3200 ugyan ilyen egybe tokozott mintával:

Ez meg a ddr5 4400 a videóból.

(feszültségen 200mV/osztás; időn 50ps/osztás)

[ Szerkesztve ]

(#25) exedoc válasza Dtomka (#1) üzenetére


exedoc
senior tag

Hát egy darabig még nem is kell váltanod. Mire ebből szabvány, és normális kihozatali aránnyal felfutott gyártás lesz, és persze nem arany áron az még jópár év. Plusz még hozzávéve a processzor, és alaplap gyártókat. Azért mondjuk az időzítésen még dolgozni kell, mert nagyon gyatra. Kísérleti gyártásnak persze jó, meg tesztkörnyezetben futtatni/tesztelni. A fesz az rendben.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tigerclaw válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egész hardver komponens iparág kartellezik, vagy legalábbis messze kerülik az árversenyt még érintőlegesen is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Giii válasza Milka 78 (#19) üzenetére


Giii
senior tag

Igen az én thubanom is ilyen. Azért kérdem mert ilyenkor gondolom több tranzisztort emészt fel.Vagy ezek nem szempontok?Imc-t nem kell "radikálisan" áttervezni?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 3600, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Asus Tuf x570 Gaming Plus

(#28) ufocsalad


ufocsalad
tag

Hiába jönnek ezek az új szabványok én nem érzek átütő sebesség változást a generációk között
pedig most DDR3 ramom van és minden lépcsőt megjártam.
Lehet az időzítéseken múlik? hiába pörög gyorsabb órajelen a RAM az időzítések miatt csak ritkán jutnak szóhoz?
Parasztvakítás az egész?

(#29) #16939776 válasza ufocsalad (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Olyan helyzet kell, ahol a memória képességei folyamatosan limitálnak, pl.: első generációs ryzen a két CCX közötti kommunikációra is használja, itt mind az órajel, mind a késleltetés számít abban hogy mennyire tud egyenletes lenni a gép reakció ideje.

Minden helyzetben nem található igazolás a gyorsabb memória hasznának, de csak ezzel együtt tud komplexebb helyzetben elég rövid idő alatt végezni a CPU adott jelenet kiszámításával, ami alapkövetelmény a beton stabil min. fps eléréséhez, de csak azon a részén ami a CPU-n műlik. Mert a GPU magától is dob el framet, amíg meg kell állnia órajel váltás idejére, de ez megfelelő minőségű hűtéssel ez nem túl gyakori.

Nekem volt OC-s Ivy-b. DDR3 2000-el cl10... szép volt, jó volt de nincs már értelme ragaszkodni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30) LionW


LionW
tag

Kiváncsi vagyok hogy a kapacitás növelése pontosan mit fog jelenteni, mennyivel lesz olcsóbb egy 8 gigás modul mint most.
A 4 gigás modulok meg fognak szűnni, és a 8 gigások átveszik a szerepüket, hasonló árral mint most egy 4 gigás kerül? Vagy nem lesz ekkora ugrás?

(#31) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Akkor most már kívánom ,a ddr5 èrkezèsèig elleszek a 3-al.Mezei user-kènt èszre se vennèm a különbsèget.

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.