Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cimabue


cimabue
tag

A kinézete megfogott a cuccnak. Minimum 4 pálcás. (mármint a búcsús céllövöldében)

(#2) Fail3D! válasza cimabue (#1) üzenetére


Fail3D!
addikt

Szepek, de gondolom olyan ddr2 eletu lesz ez a ddr4... valahogy nem latom benne azt a pluszt amiert hudejo... Hol van a cl8 idozites?:)))

(#3) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Biztos szepek es jok, de jelenleg nem erik meg az arukat. Pedig most meg a 8 magos 5960X sincs elerhetetlen aron a megfelelo helyen, raadasban az X99-es lapok sem tul dragak. Kivancsi vagyok, mikor normalizalodik az arcedulajuk.

Don't Tread On Me

(#4) berVi


berVi
senior tag

Pedig az AMD aszonta, hogy azert nem jon uj APU, mert nem lesz 2015-ben eleg DDR4 :U

(#5) MPowerPH válasza berVi (#4) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es ki venne meg azt a rendszert, mikor majdnem annyiba kerul a DDR4-es memoria csokor, mint az egesz APU+alaplap?! :U

Don't Tread On Me

(#6) Fail3D! válasza MPowerPH (#5) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ezen ne gondolkozz.. nyipvan egy szukebb reteg vasarolja es tamogatja a technikai fejlodest.. jelen piplanatban meg szerintem 2 evig nem erdemes dd3 as gamer geprol levaltani... pcie 3.0 pipa, akar a 2400mhz pipa.. igy ez olyan mint egy uhd tv jelenpillanatban. Bar akar meg a monitort is irhatnam, mert ketlem hogy 2db 980 megengedhet maganak a pcs tarsadalom akar 5%-a is

(#7) #25583896 válasza Fail3D! (#2) üzenetére


#25583896
törölt tag

CL8 már szinte biztos hogy nem lesz a memóriacellák fizikai korlátai miatt. Igaz, hogy a DDR4-nek nagyobb a késleltetése, de összességében nagyobb sávszélességet biztosít, továbbá vannak más előnyei is, pl. alacsonyabb feszültség és ezáltal kevesebb fogyasztás. Más kérdés, hogy otthoni gépben ennek nem sok jelentősége van (a nagyobb sávszélnek is főleg APU esetén van értelme).

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyannal nem készülnek, ami csak 2133 MHz-es, de nem ilyen szar időzítésekkel?

(#9) shiftac


shiftac
aktív tag

Elég rossz időzítések...
Az élettartam garancia pedig számomra ramoknál alap dolog.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#10) #25583896 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


#25583896
törölt tag

Az időzítést órajelciklusban adják meg, szóval pl. a cikkben említett 3200Mhz-es modul CL16 mellett kisebb késleltetést jelent ns-ban mérve, mint mondjuk egy 2133Mhz-es CL11 mellett. (5 ns vs 5.16ns).
szerk.: nem biztos, hogy pont ennyi ns az időzítés, de úgyis az arány a lényeg, tehát a 3200-as mindenképp jobb késleltetés szempontjából a fenti példában.

[ Szerkesztve ]

(#11) Fail3D! válasza #25583896 (#10) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ez uj info, de koszonom. Sajnos a szamok alapkan nezem, de orulok, hogy ezt leirtad ( ha ez tenyleg igaz)

(#12) Dr. Akula válasza #25583896 (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tudom mit jelent, ez a szakmám, de mivel a 2133 feletti rész csak tuninggal hozható elő, és a többség nem tuningol, értelmesebb lenne a késleltetéscsökkentésre rámenni mint a MHz-re. A jelenlegi ramjaim 2133 MHz / 9-11-10-27 (standard 1333 MHz-en 9-9-9-24), bőven 11-11-11-11 alatt van.

(#13) Dtomka válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


Dtomka
veterán

"Tudom mit jelent, ez a szakmám"
"standard 1333 MHz-en 9-9-9-24), bőven 11-11-11-11 alatt van." <<<-Itt valami nem koser, gondolom az utolsó számot a késleltetésnél nem 11 -nek szeretted volna írni.

Amúgy szerintem is korai még a DDR3->DDR4 cserét meglépni. Nekem "csak" 1866 mhz ek a ramjaim de , semmi gond (még) velük. Biztosan lesznek majd jobb időzítésűek is, de még kell egy kis idő...

(#14) MPowerPH válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ertelem szeruen sokkal alacsonyabb idozitesekkel tudjak a default sebesseget, mint az elmeleti maximumukat.
X99-et pedig 'kotelezo' tuningolni, APU-hoz pedig kell a nagy ramspeed.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15) #16939776 válasza cimabue (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

100% hogy a CPU-hűtő kompatibilitási listát is megkurtítja.

(#16) Dr. Akula válasza MPowerPH (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az egész APU lényege a kis késleltetésű elérés. Különben akár dGPU is lehetne az IGP helyett. Mivel a 2133 MHz lesz a szabvány, az afeletti csak és kizárólag tuningra jó, a legtöbb usernél értelmét veszti. Főleg notebookban. A kis késleltetés viszont mindenkinek jó.

"X99-et pedig 'kotelezo' tuningolni," - Már miért lenne? Mire nem elég alapon? X79-em van (X99 elődje), 0 tuning.

(#17) pakriksz válasza Fail3D! (#2) üzenetére


pakriksz
őstag

egyiknél sem látszott a plusz hogy miért hűdejó... egyszerűen ez lesz tömeggyártva és valamikor ez lesz a legolcsóbb. Csak APU-nál lehet majd érezni a gyorsulást, meg szintetikus memóriatesztekben.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18) MPowerPH válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor szamold ki ezt a kesleltetesi dolgot ujra.... Mert erosen o0sszefugg a sebesseggel.

Don't Tread On Me

(#19) Genialis


Genialis
aktív tag

"Utóbbi hat paraméterek elérése"
Kérném a magyar nyelvet tűzzel vassal kiírtani, felszántani, helyét sóval behinteni.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#20) Dr. Akula válasza MPowerPH (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Számold ki ha akarod. Ez nem olyan hogy feleakkora sebességen feleakkora lesz a késleltetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.