Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Azt lehet tudni , hogy a Magyar boltoknál az élettartam garancia mennyi évet is jelent pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#2) Feketelaszlo válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Elvileg amíg a termék gyártásban van. Élettartam garis SDRAM-ot pl. hiába akarnál gariztatni, ha már évek óta nincs olyan futószalag, ahonnan keríthetnek neked olyat.

(#3) Sinesol válasza Feketelaszlo (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem úgy van minden gari, hogy ha nem tudják javítani/újat adni, akkor kötelező a pénzvisszafizetés garanciaidőn belül? Mármint nehogy már az én bajom legyen az hogy ők épp mit gyártanak és mit nem.

T-nél például legutobb gariztattam telót, de már nem gyártották, javítást nem vállalták, ezért az árát levásárolhattam.

[ Szerkesztve ]

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez csak az új AMD kártyákkal megy? ;]

(#5) jerry311 válasza Sinesol (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, vagy legalább is nem az élettartam garanciára.
A jótállás / garancia törvényileg kötelező ideje alatt, a vonatkozó törvények alapján kell eljárni. Ebben az esetben ha a termék gyártása/forgalmazása megszűnt ezért javítás vagy csere nem lehetséges, akkor a számlán szereplő vételár visszakérhető (elállhatsz a szerződéstől).
Bármi, amit a törvényileg kötelező garancián felül ad a gyártó vagy kereskedő, az már egyéni szabályozás körébe tartozik. Ha nagyon sarkítjuk, akár örök garanciát is adhat a gyártó, de csak azokra a termékekre amik teliholdkor készültek.
Az élettartam garanciás termékeknél minden esetben ajánlott elolvasni a gyártó/kereskedő által meghatározott feltételeket, mert néha érhetnek meglepetések. Pl. az 5k HUF-os RAM modult nem biztos, hogy megéri saját költségen kiküldeni a tajvani gyárba cserére. Láttam már olyat is, hogy az elvárt biztonságos csomagolás miatt már a csomagolóanyagok drágábbak lettek volna, mint a meghibásodott hardver.

(#6) lenox


lenox
veterán

Ki az a HyperX? Nem Kingston a ceg neve?

(#7) Sinesol válasza lenox (#6) üzenetére


Sinesol
veterán

Kiszervezték külön gamer márkának.

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Úgy van.

Most, hogy megjelent az Intel Skylake, várható volt. Amúgy meg nagyon helyes, jöjjenek csak az újabb magasabb MHz példányok, én ha cserélek konfigot, már tuti ddr4-es lesz.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Micsoda dömping.

V6

(#10) shteer


shteer
titán

jöhet zsákszámra csak olcsó legyen :))

..szerintem jónak tűnik

(#11) g@bo válasza Silentfrog (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

** For Russia the lifetime warranty is determined to be for a period of ten (10) years from the date of purchase by the original end user customer. [link]

régen arra tippeltem, hogy az élettartam gari a ramoknál 10 év.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Valaki írjon rám 3000 Hz CL11 @1,2 V-nél, köszi! :R

;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) shteer válasza ViZion (#12) üzenetére


shteer
titán

mit szeretnél kezdeni LV 3MHz-es RAM-mal? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#14) jacint78 válasza shteer (#13) üzenetére


jacint78
addikt

Inkább 3KHz. :) Ezt még hallanánk is működni. :)

type your text here..

(#15) deakpeti


deakpeti
tag

Ddr4 es ram elegge jo lehet de fps szamot is noveli??

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#16) shteer válasza jacint78 (#14) üzenetére


shteer
titán

oké, én is elszabtam :D

..szerintem jónak tűnik

(#17) GodGamer5 válasza deakpeti (#15) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ez kicsit viccesen hangzik... :D
Szerintem nem egy nagy előny ekkora órajelen(késleltetéssel), de mivel a Skylakehez vagy ezt veszed, vagy alacsony fogyasztású ddr3-at ezért lehet jó vétel.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) deakpeti válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


deakpeti
tag

Ahha ertem koszi

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#19) ViZion válasza shteer (#13) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... lemaradt egy betű... close enough :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) haxiboy


haxiboy
veterán

Dömping? Azt hittem lesz vagy 1000 féle.
Mindenesetre amíg nem lesz jobb időzítéssel, és elérhető áron (pláne hogy lapot/procit) is kell miatta cserélni addíg nem éri meg a váltást.
Körülbelül 1-2% teljesítmény amit jelenleg nyújtani tudnak a DDR4 ramok, kivéve winrarban persze, de szerintem senki nem 24/7 fájlokat tömörít. :U

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21) FollowTheORI válasza Silentfrog (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A cég addig adja amíg azt nem mondja egy termékre hogy EOL - End of Life az adott termék (nincs tovább árusitva/gyártva).

A magyar boltoknál ebből semmi sem látszik... ezt nagy valószínűséggel csak a gyártóval tudod lebulizni RMA keretein belül. Ha még nem EOL a termék és elromlik a bolt által adott garancián túl.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Sajnos az utóbbi időkben a memória ára sem csökkent.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) g@bo válasza Kékes525 (#22) üzenetére


g@bo
nagyúr

usd:

[ Szerkesztve ]

(#24) Kékes525 válasza g@bo (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Finoman fejeztem ki magam. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.