Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52815360


#52815360
törölt tag

Zeus márkanév már 3 éve megérkezett a TeamGroup -tól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) tecsu


tecsu
addikt

Három színben... az már komoly memória! :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#3) kpal


kpal
veterán

DDR3 még gyártásba van ,azt hittem már leálltak.

(#4) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Ódzkodik a JEDEC a szabványositástól a DDR4 estében.
Nem lehet 1,2 V felett a feszültség, mert károsodik(hat) a cpu.
Kesleltetes relativ magas, a teljesítmény meg alig lesz jobb mint ddr3 estén.
Nem lesz ez vakvágány?

(#5) iMaverick válasza kpal (#3) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem még jó pár évig velünk lesz a DDR3. Gyártsák csak nyugodtan! ;]

(#2) tecsu: ha már "újítani" nem tudnak, akkor legalább legyen színes...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6) kikikirly


kikikirly
senior tag

Magam is 24gb DDR3 ram(1600mhz CL9)elégedett tulajdnosa vagyok 1150 lapon.Nem látom miért kellene DDR4-re váltania egy átlag felhasználónak.Még mindig drágább mint a kellően magas órajelű és alacsony időzítésű párosok.Hyper X nek van DDR4 2133DDR4 CL14 időzítéssel, nem értek hozzá de szerintem semmivel sem gyorsabb jelenlegi memóriámnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) iMaverick válasza kikikirly (#6) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

Nálam ugyan "csak" 8GB van a gépben (DDR3), de semmi affinitást nem érzek a DDR4-re. (A vicc, hogy mITX-re váltás miatt most cseréltem lapot, procit, hűtőt, és 1150-re mentem, jó a DDR3.)

A "poén" kedvéért gyorsan kerestem egy oldalt, ahol rámértek a különbségre:

Engem a "gamer" oldala érdekelt a dolognak:

Even at extremely low resolutions, games and synthetic gaming benchmarks realize even less performance increase with DDR4 than the applications we tested on the previous page. The reason for this is pretty simple: in most cases games experience a GPU bottleneck long before the system memory gets factored into the equation. Granted, there can be a 10% difference between the two extreme ends of the spectrum but once again, that's only at lower detail levels in a very old game.

We actually loaded these tests with older game examples and lower resolutions in an effort to up-play any differences there may be between the two memory types. The fact that it didn't happen is proof positive that gamers won't see much, if any visible performance increase with DDR4 installed.

Tehát a VGA előbb "folytja" meg a procit, minthogy kifogyna érdemben a szusz a memória sávszélességből.Pedig végig zongorázták a ram-ok frekvencia tartományát szépen.

Forrás

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) #52815360 válasza kikikirly (#6) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ki mondta, hogy váltani kell? Használom a 3at, amig be nem szarik az alaplap és kész. Új konfigba meg majd megy a 4, az új chipset miatt.

(#9) kpal válasza iMaverick (#5) üzenetére


kpal
veterán

Legyen is , én használtan veszek még idén +6Gb-ot így 12GB még 4-5 évre elég lesz a gépem életteratma meg már túl lesz a 10 éven . :DD egyedül csak VGA kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#10) kikikirly válasza iMaverick (#7) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nekem is csak azért van 24gb mert volt 2X4 gb,de láttam, lassan 12 kell.Utána meg 16,ha veszek még 2X8-at és utána már nem tudok bővíteni,csak ha kicserélek 2 régit.Pénzre lehet ugyanúgy jött volna ki,tekintve hogy csökkenhetnek az árak,de így legalább 24 gigával gazdálkodhatok egész végig.Minek ódázzam az amúgy is elkerülhetetlent? ;] A másik hogy összeraktam egy olyan gépet amiben most már csak Videókártyát akarok cserélni,másra egy fityinget sem vagyok hajlandó kiadni.A következő chipsetnél jöhet DDR4 addig olcsóbbak is lesznek és javulnak az órajel-időzítés párosok. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Goldberg03


Goldberg03
tag

Átlag felhasználásra bőven elég a ddr3. Esetleg munkára érdemes váltani ddr4-re.

(#12) kpal válasza Goldberg03 (#11) üzenetére


kpal
veterán

Így van . :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.