Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sNORh


sNORh
addikt

kezdődik az őrület..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2) Reac^


Reac^
őstag

Sztem sokkal eccerűbb a gyártóknak és a felhasználóknak is ez a tri-csennöl. Nagyobb sávszelet kapunk alig bonyolultabb nyákkal és chipsettel. Az új processzoroknak úgy is elkél majd a több memsávszél így töklogikus ez mint a dual ch-t erőltetni.

Más tészta, hogy olcsóbb és ecerűbb lépés mondjuk 2GB-ról 3GB ra bővíteni, mint a "régi" dc-s rendszerekbe 4GB-ra felmenni (32bites rendszer esetén korlátokkal...)

4GB-nak sztem és sokak szerint is csak erős nyers-file fotosoppolás és videókonvertálás esetén van előnye. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3) Sanyix válasza Reac^ (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

"Az új processzoroknak úgy is elkél majd a több memsávszél így töklogikus ez mint a dual ch-t erőltetni."

Ja szervereknél... átlagpistike tuninggépében viszont semmi értelme, mint ahogy a ddr3-nak sem, hacsak nem a legkisebb fogyasztásra megyünk.

Ja amúgy ezek a készletes ramok csak azt a célt szolgálják, hogy drágábban lehessen adni. Egyszerűen ugyanolyan típusú ramokat kell párosítani, és kész.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#4) s200


s200
tag

Utóbbi, az interneten keringő nem hivatalos információk szerint problémás lehet, és a Core i7 processzorok degradálódását okozhatja.
Drága Béláim!
Nem mindegy, hogy osztogatnak vagy fosztogatnak!
Nem degrade, hanem damage.;]
Az 1.75V az ajánlott procifesz fölött van, tehát megsérülhet tőle a proci, nem pedig lefokozódik (mondjuk i6-ossá).:DD

[ Szerkesztve ]

(#5) ngabor2 válasza Reac^ (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

régi rendszereknél lehet. viszont nem hiszem, hogy a 3x2GB-ot a régi rendszerek tulajainak szánták, ráadásul egyre inkább nyomják a 64-bites cuccokat.

nekem mondjuk kevésbé logikus a hármas, mint a négyes lenne, bár valszeg a 3-csatornásat egyszerűbb megcsinálni, és innentől a négycsatornás ismét lehet egy újabb "szuper feature", ami plusz egy lenyúzható bőrt jelent.

Sanyix: az esetek 95%-ban igazad is van. de ha valaki tuningolni akar, meg biztos szeretne lenni abban, hogy minden sebességen együtt fog működni a 3 modul, akkor már van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#6) s200 válasza Sanyix (#3) üzenetére


s200
tag

Ja amúgy ezek a készletes ramok csak azt a célt szolgálják, hogy drágábban lehessen adni. Egyszerűen ugyanolyan típusú ramokat kell párosítani, és kész.
Már amelyik cégnél.:U
Kingston-nál pl. mindig! olcsóbb a kit, mint a két különálló darab.;)
De a többi cég esetében is megoszlik a gyakorlat, tehát egy ilyen kategorikus kijelentés nem helyénvaló!
A magam részéről pedig inkább bízom a gyári (általában műszeres) válogatásban, mint a kereskedő koszos kezében.

(#7) adm válasza s200 (#4) üzenetére


adm
őstag

kulcstartóvá még degradálódhat. :D

16core - 32thread - 64gb

(#8) Ribi válasza s200 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kedves fő Béla.
Az hogy ismered a szótárat és onnan kinézed a degrade szó első jelentését még nem jelenti azt, hogy ebben a szövegkörnyezetben is pontosan azt jelenti.
Sokszor lehetett hallani olyat, hogy egyes procik a sok fesztől degradálódtak, azaz x feszültséggel egyre kevésbé lehetett őket húzni. Nem azonnal tönkrementek. Ez jelentheti azt is hogy 1 idő után már az alap frekin sem mennek alap feszkón.
Béla....

(#9) Lager válasza Ribi (#8) üzenetére


Lager
tag

Jah, vicces amikor valaki az angol középtől érzi magát kompetensnek minden témában;)

(#10) bacsis válasza ngabor2 (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már vannak egy ideje Quad chanel memóriás rendszerek szervereknél... oda kell is, hisz az FB DIMM ramok elég lassúak, főleg ha sok van belőlük a gépben. de ez most más tészta...

(#11) Integra válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Integra
titán

valahol én is itt látom a furcsaságot
2-4-8-16-32-64.. erre 3...
nekem ez böki a szemem csúnyán :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Ribi válasza Integra (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem is inkább a quad chanelt kellett volna szorgalmazni. Bináris rendszerben a 3 nem egy "kerek" szám :)

(#13) kavicssli


kavicssli
addikt

Szép kis pakk!..és ez még csak a kezdet! :U :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#14) ngabor2 válasza Ribi (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyre erősebb a gyanúm, így, hogy belegondolok, hogy tényleg az lesz a következő. csak ha túl gyors a fejlődés, akkor senki nem veszi meg a köztes dolgokat, amit drágán (egyre drágábban) fejlesztettek.

kiváncsi leszek, hogy mikor jönnek okosék rá arra, hogy nem kell mindig fejlődni, meg lehet állni egy szinten, hogy pihenjenek. mindenki, egyszerre, és legfeljebb csiszolgatni a meglevő cuccot. bár akkor önmaguknak mondanának ellent, hisz eddig épp ők hajtották, ők nevelték bele a vásárlókba, hogy neked gyorsabb proci kell a word-höz, több memória a filmnézéshez, sokkal több háttértár a fényképeidnek, sokkal szélesebb háló az online cuccnak (csak ne töltsd le végleg, mert az utána már nem eladható neked ismét), és még sorolhatnám.

(#15) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

feszültségük rendre 1,65 és 1,75 V. Utóbbi, az interneten keringő nem hivatalos információk szerint problémás lehet, és a Core i7 processzorok degradálódását okozhatja

Segítsetek ki légyszives mert komolyan nem értem, ez most a proci vagy a ram feszkoja ? ez nekem így valahogy nem áll össze.... :B :R

(#16) shabbarulez válasza Integra (#11) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az oka üzleti alapokon keresendő, szimpla piaci szegmentációból ered. Az egy és két utas szerver rendszerek kaptak 3 csatornás memória vezérlőt, a 4 és több utas szerver rendszerek kapnak majd 4 csatornás memória vezérlőt. Szerintem ez a szegmentálás a későbbiekben is megmarad majd. Ha mondjuk az 1-2 utas felhízik 4-re, akkor a 4 és több utas meg felhízik mondjuk 6-ra.

(#17) simonzé


simonzé
addikt

Vinni fogják ezeket mint a cukrot!

I don't fit in. I fit out.

(#18) #06658560 válasza BemAnyó (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Valami olyasmi, hogy az i7 eseteben a proci es a mem feszultserge ossze van drotozva, vagyis midnketto. Allitolag.

(#19) Reac^ válasza #06658560 (#18) üzenetére


Reac^
őstag

Ezt a részt én se értettem, ennek mi az értelme? Ez hótfasság :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#20) BemAnyó válasza #06658560 (#18) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Én is erre tudtam csak gondolni, de ez tényleg állatságnak tűnik... lehetettlené teszik a tuningot ezzel, így a ramok is aranyárba lessznek majd külön i7 hez, nem éppen jó üzletpolitika.... nehéz elhinni hogy ez tényleg így lessz, csak tudja valaki hogy mi az igazság... :U

(#21) Integra válasza shabbarulez (#16) üzenetére


Integra
titán

business as usual..
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Ha nem lesz drágább, mint a sima ddr3-1333 modulokból 3db, akkor még jó is lehet. De attól tartok, hogy kb duplaáron árulják majd....
Miért is nem kell a memóriasávszélesség? Ezt viszont nem tudom megérteni. Hamarosan jönnek a 8magos procik. Kb még 2 év, és a feldolgozási teljesítmény duplázódni fog...

(#23) shtml válasza Ribi (#8) üzenetére


shtml
őstag

Megelőztél, én is pont ezt akartam írni Okos Bélának. A degrade itt kb. leromlást jelent, nem lefokozódást.

Annyiban persze igaza van, hogy 1.7V-tól a processzor tönkremegy, de egyelőre még semmi infó nincs arról, vajon a memóriavezérlő nem magasabb feszről fog-e majd menni, mint a core.

Sokszor szoktam én is mulatni azon, hogy egyesek megállnak egy szó első szótári jelentésénél, bármennyire nem illik az a szövegkörnyezetbe.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#24) oliba válasza BemAnyó (#20) üzenetére


oliba
őstag

Nem vagyok reklámosztó, de most ment ki egy hír iponra, ezzel kapcsolatba.

(#25) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Miért akar mindenki már rögtön tuningolni. Találtam jópár DDR3-1333 CL7 modult, ami se nemdrága, se nem lassú. 10,6Mb/s átvitel csatornánként, amiből 3 esetében megvan a 32Gb/s. Namost a legbrutálabb dualchannel mennyit tud most elviekben?
DDR3-2000 mondjuk elég "elérhetőnek" tűnik. De mennyibe is kerül?

[ Szerkesztve ]

(#26) BRinyo válasza BRinyo (#25) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Kérdezhetném azt is, hogy 3x1GB DDR3-1333 CL7 kell valakinek vagy pedig 2x1GB DDR3-1600 CL8. Mert 30e alatt kb ezek a lehetőségek vannak.
Megnéznék egy tesztet: Q94x0 + 2x1GB DDR3-2000 vs i920 + 3x1GB DDR3-1333 CL7
Semmi más nem kell, csak egy vegas8 videorender ideje. Melyiken mennyi?

(#27) s200 válasza shtml (#23) üzenetére


s200
tag

Már megint összefutottunk, okoska?:DD
1. nem szótáraztam.
2. ellenben megkerestem a külhoni hivatkozásokat.
3. ahol is egyértelműen a proci sérüléséről (damage) beszélnek.
4. vagy a PH!-nál, vagy a magyar "forrás"-nál vki félreolvasta, esetleg emlékezetből írta a cikket.
;)

Azt pedig magyarázd el nekem, hogy az adott szituációban (i7-es proci a javasolt üzemi feszültség felett hajtva) mit jelent a "leromlás".

(#28) s200 válasza Lager (#9) üzenetére


s200
tag

Jah, vicces amikor valaki látatlanban feltételez másokról bizonyos jellemzőket.:DD
Nincs "angol közepem", sőt "angol alapfokúm" sem.:P
Ellenben pár évtizede olvasgatok szakirodalmat, ami sajnos jellemzően még ma sem magyar nyelvű (vagy ha igen, akkor annyit is ér;]), hanem angol, esetleg német.
Így hát általában ismerem a témában használt szófordulatokat.;)

U.I.:
Egyébiránt él a földön pár száz millió ember, aki tutira jobban beszéli az angolt mint te, mondjuk úgy anyanyelvi szinten.:R
Oszt szegény szerencsétleneknek nincs "angol közepük", ergo a te logikád szerint abszolute inkompentensek mindenben.:U
Szép kis elmélet.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Ribi válasza s200 (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mar leirtam.
Ha egy proci sérül, akkor az nagyon látványosan hibázik, állandóan fagy, vagy el sem indul.
A leromlás pedig a szükséges fesz - freki összefüggését jelenti (legalábbis esetünkben).
Szerintem...

Esetleg ide is belinkelhetnéd a külhoni hivatkozásokat.

(degradet ebben az esetben lefokozódik-ra forditani igencsak érdekes "szófordulat")

[ Szerkesztve ]

(#30) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Én a sebességére leszek kíváncsi nagyon ennek a tri channeles cuccnak.:U

(#31) s200 válasza Ribi (#29) üzenetére


s200
tag

Ha egy proci sérül, akkor az nagyon látványosan hibázik, állandóan fagy, vagy el sem indul.
Ez egy tökéletes leírása a "damage" szónak.:R

A leromlás pedig a szükséges fesz - freki összefüggését jelenti (legalábbis esetünkben).
Ez pedig tökéletesen értelmetlen mondat.:U
Pláne nem magyarázat.
Szerintem...

(degradet ebben az esetben lefokozódik-ra forditani igencsak érdekes "szófordulat")
Írhattam volna én is a "leromlik"-ot, csak én azt sem tudom értelmezni az adott környezetben, tehát teljesen mindegy volt, melyik magyar jelentését cibálom elő a szónak.
De hogy lehetőleg mindenki felkapja a fejét a kérdésemre, megpróbáltam a legdurvább értelmezést elsütni.;)

[ Szerkesztve ]

(#32) Csiszike válasza shabbarulez (#16) üzenetére


Csiszike
tag

A 8. utas meg a Halál, ott vége mindennek...

Én kérek elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#33) Ribi válasza s200 (#31) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fentebb mar leirtam.
De most az hogy nem is tudod milyen az ha, degradálódik a proci akkor nyilván nem akarod/fogod használni a szót. Innentől kezdve kár vitatkozni ezen.
Off vége...

(#34) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kérdés: ha csak kettő memóriamodult rak bele az ember, mert mondjuk többre éppen nem futja, akkor az a kettő megy dualban, vagy csak single-ben?

https://www.coreinfinity.tech

(#35) BemAnyó válasza oliba (#24) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszi ;) én be is linkeném ide, szal a tényleges probléma le van írva a cikkben, de az okát még mindíg nem értem.. :F

(#36) s200 válasza Ribi (#33) üzenetére


s200
tag

De most az hogy nem is tudod milyen az ha, degradálódik a proci akkor nyilván nem akarod/fogod használni a szót. Innentől kezdve kár vitatkozni ezen.

Van egy proci, aminek a gyártó előírta az üzemi (névleges) feszültségét. Legyen ez a proci a példa kedvéért egy i7-es, és a feszültség 1.65V.
Jön az egyszeri user, és az A-Data csodamemcsije kedvéért beállít a rendszernek 1.75V-ot.

Szerinted mi fog történni, mit fog tapasztalni a felhasználó?
Az alábbi eshetőségek közül melyik fog bekövetkezni előbb (nagyobb valószínűséggel), vagy ezek milyen sorrendben fognak jelentkezni?

- "x feszültséggel egyre kevésbé lehetett őket húzni." = degrade
- "nagyon látványosan hibázik, állandóan fagy, vagy el sem indul" = failure
- tönkremegy = damage

A történeti hűség és a kevésbé tájékozottak kedvéért jegyezzük meg: az Intel ezt a processzorcsaládot kifejezetten úgy tervezi piacra dobni, hogy ne lehessen tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#37) SzlobiG válasza BemAnyó (#35) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez így nem teljesen igaz, hogy "dobhatjuk" el a nagyobb feszültségen üzemelő ramjainkat mert ugyan is azok nem 1066 meg 1333MHz-en kérik meg azt a feszültséget hanem 1600-1800 stb. Szal pl: egy 1600-os CL7-es ram aminek 1.9 kell az vígan fog menni sztem 1.5-1.6-os fesszel 1333-at késleltetéstől független.:U

Amúgy meg ha gyorsabb lesz ez a memvezérlő és pl 1333 hozza azt amit a mostani pl 1800-al, akkor meg kit érdekel?:D

(#38) BemAnyó válasza s200 (#36) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Ahelyet hogy angol leckét adtok inkább Inkább azt mondjátok meg nekem légyszives hogy mi a fene köze van a procinak a memóriák feszültségéhez ? eddig ez nem igy volt.... :F

:R

Szlobig köszönöm, de nem ez a problémám ezt értem, amit nemértek azt fentebb vázoltam,

[ Szerkesztve ]

(#39) SzlobiG válasza BemAnyó (#38) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az, hogy a prociba van beleépítve a memvezérlő és így oldották meg.:) De szerintem ez szándékos, hogy ugyanannyi feszt kap a proci mint a ram. ;]

(#40) s200 válasza BemAnyó (#38) üzenetére


s200
tag

Dehogy adok én angol leckét.:(
Neked (és Ribinek): üsd be egy keresőbe hogy i7 a-data damage ;)
A kapott találatokra bökve mindenki megkapja a neki való magyarázatot.:U

U.I.:
Kísérletező kedvűek megpróbálhatják "damage" helyett a "degrade" szót is.
Aztán lehet keresni az összefüggést a kapott találatok és a szóban forgó téma között:DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) BemAnyó válasza SzlobiG (#39) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Értemmár, köszönöm :R találtam is közben cikket rólla, tehát akkor a front side bus nak pápá és az É-i híd csak a pci express ért lesz felelős ?

(#42) BemAnyó válasza s200 (#40) üzenetére


BemAnyó
senior tag

szerintem igazad van, csak szófordulat hogy degrade vagy damage, a hiba jelenség valószinűleg a sérülés mértékétől függ (mi mástól ?)

(#43) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hjajj milyen irányba haladunk... :W :W

...

(#44) Sanyix


Sanyix
őstag

Ez egy akkora ötlet hogy összedrótozzák a procifeszt a memóriával, hogy sírni tudnék. Nembaj, akkor maradok az amd-nél :) ott legalább nem kell szaros ramok miatt felülfeszelni, hanem marad az alulfeszelés, a hűvös, és a csönd :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#45) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Szerintem meg ez az egész ram mizéria nagy baromság. A tuningot közben megerősítették inteltől, a blomfield corei7-9xx sorozat tagjai tudtommal tuningolhatóak lettek, fel adták hogy csak a csúcsmodell legyen húzható, ellenben a többi eljövendő szériával. Az meg, hogy a memó meg a proc szinkronizálva van semmit nem jelent. A core és a ram más frekin jár csak egy arányos szorzó(zár) van köztük így van "szinkronizálva". a ddr3 szabvány 1,5 volt a ramnak, a proci meg 1volt alatt megy tudtommal. 1,6 volt-os limit tuti hogy nem a ram-ra vonatkozik(elég dúrva lenne ha 6%-os fesz változásra már degradácó lépne fel a core részben az kb 50%-nál lehet), azt elhiszem hogy a core rész ott behal, de könyörgöm akkor a szinkron órajel miatt a ramok már rég 2volt felett vannak. Majd meglátjuk ha kijött, szerintem menni fog ez akár 1,9-es ramokkal is szélsőhelyzetben stabilan. legalábbis most még reménykedjünk :DD

JAJJMÁÁÁÁ

(#46) Ribi válasza s200 (#40) üzenetére


Ribi
nagyúr

Javaslom hagyjuk ezt a ki tud jobban angolul dolgot, egyelore nem szolalt meg senki aki tobb éve angol nyelvterületen élne és pontosan tudná, hogy a damage szót milyen esetlekre szokták használni.

Valamint még nemsok ember tesztelte ezeket a procikat innentől kezdve mindez csak találgatás.
Minden procinak káros ha a megadott fesz fölött működik, nem csak az i7-nek.

Jack O'Neill: Első Phenomokat ropogósra sükötték mikor túl sok feszt adtak a tuning ramoknak és ezzel párhuzamosan nem növelték a CPU feszt is. Itt valszeg pont ezt lehet eljátszani.

[ Szerkesztve ]

(#47) shabbarulez válasza BemAnyó (#38) üzenetére


shabbarulez
őstag

Integrált a memória vezérlő a prociba, aminek a feszültsége szabvány ddr3 mellett 1.5V. A proci többi komponensei ettől eltérő feszültségen üzemelnek, a magok 1.1-1.2V körül, de energiatakarékos állapotban akár kevesebbel, de akár ki is kapcsolhatók egymástól függetlenül. Gyanítom az L3 cache is eltérő órajelen, feszültség kerettel működik.

A Nehalem proci egészen az alapoktól újra lett tervezve és a fő irányvonal a hatékonyság maximalizálás, az hogy a teljesítmény/fogyasztás mutató a lehető legjobb legyen. A fogyasztás az órajeltől lineárisan, a feszültségtől viszont négyzetesen függ, így a feszültség csökkentésével jobb eredményt lehet elérni. Ezért is tervezték úgy az egész architektúrát hogy az alacsony feszültségek elérése legyen a cél. A korábbi domino logic áramköri megoldásokat lecserélték static cmosra. Az előbbivel a nagyobb terljesítményű chipekhez jobb választás, de cserébe nagyobb a szivárgás és a fogyasztás, a static cmos a kisebb, de takarékosabb chipekhez illik. Kvázi ez ugyanolyan paradigma váltás mint ami a korábbi egy mag nagyon magas órajalű netburst chipeknél volt és ami idővel átalakul sok mag, nagy párhuzamosság, alacsonyabb órajelen jár kisebb feszültségen, takarékosan üzemelő chipekké. Mivel a jővőben a chipek tervezése ebbe az irányba fog tartani, a sok kis fogyasztású chip révén, az alapoknál is ehhez igazítottak hogy hatákonyság növelhető legyen, ehhez beáldozták a magas feszültséget, amire a jővőben úgysem lesz igazán szükség.

Ezért nem került ddr-2 memória vezérlő a Nehalembe, mert annak szabvány feszültsége 1.8V, ami már túl sok az új designnak. Processzor esetén ami csak 1.1-1.2V-on üzemel az 1.65V-os maximum keret még OC esetén is igen tág teret ad a túlhajtásnak. Memória esetén már nem ilyen jó a helyzet, a szabvány 1.5V feszültség mellett ez már csak +10% többletre elég, ami az OC-ek számára nem túl jó hír. Az már kérdés hogy a processzorok tervezésénél nem az OC-ek igényei jelentik a fő szempontot, hanem a széles vásárló közönség igényeinek akarnak megfelelni.

A Nehalem integrált memória vezérlőjét nem lehet majd úgy húzni, mint pl. a Penryn esetén a P45/X48 chipset esetén. Persze ez csak a túlhajtókat fogja érinteni, az üzleti felhasználókat szinte 100%-át és a lakossági felhasználók úgy 90%-át akik nem hajtják túl a gépüket ez túlzottan nem fogja zavarni.

A Bloomfield esetében ez azért lehet fájó pont, hogy ez egy extreme high end szegmensbe szánt proci, ahol az OC-ek aránya kifejezetten magasabb mint az átlag, így az igények is magasabbak e téren. De ma idővel jönnek a szabvány feszültségen üzemelő magasabb órajelű memória modulok, amikkel a Nehalem esetén is el lehet majd érni magasabb memória órajelet. Pl. az Elpida a nyáron jelentett be két olyan új chipet amelyek ddr3-2000 vagy ddr3-2500 sebességen képesek üzemelni a szabvány 1.5V feszültség mellett.

Az fájó pont az OC-eknek hogy az eddig megvásárolt tuning ddr3 memóriákat nem lehet a gyártók által meghírdetett tuning órejeleken és feszültségeken a Nehalem mellé pakolni, csak a szabvány 1.5V-on, úgy viszont már nem mutatnak olyan jó paramétereket, mint amivel a gyártók eladták. De a szabványokat pont azért találták ki hogy aki betartja annak termékeit hosszú ideig, széles körben fel lehet használni, a szabványon kívüli termék meg erősen lutri, arra senki nem fog olyan garanciákat vállalni.

4 év múlva a Haswellnél nagy valószínűséggel jön majd a ddr4 memória vezérlő ami már csak 1.2V szabvány feszültséget fog használni, a proci meg addigra már erősen 1V körül fog használni. Szóval a feszültségek csökkenése a jővőben is trend lesz, ki tudja lehet akkor újra úgy átdolgozzák a chipeket hogy ezekhez az még alacsonyabb feszültség szintekhez optimalizálnak mindent. És könnyen lehet hogy akkor már az alacsony feszültségű 1.35V-os ddr3L szabványú modulokkal sem fog összeférni. De a tervezésnél az fogják figyelembe venni hogy széles körben hogy tudnak minél optimálisabb hatékonyságú chipet tervezni, nem pedig az hogy mi lenne jó az extreme OC-ek igényeinek.

[ Szerkesztve ]

(#48) shtml válasza s200 (#36) üzenetére


shtml
őstag

A történeti hűség és a kevésbé tájékozottak kedvéért jegyezzük meg: az Intel ezt a processzorcsaládot kifejezetten úgy tervezi piacra dobni, hogy ne lehessen tuningolni.

A történeti hűség és a kevésbé tájékozott s200 kedvéért jegyezzük meg: az Intel ezt a processzorcsaládot kifejezetten úgy tervezi piacra dobni, hogy lehessen tuningolni.

El vagy maradva egy brosúrával. :)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#49) Thrawn válasza s200 (#40) üzenetére


Thrawn
félisten

A degradáció a Wolfdale magos prociknál feltűnt jelenség, többen találkoztak vele, hogy a túl magas feszültség egy idő után csökkentette a proci maximális stabil órajelét (ez ugye most tuningra értendő). Ettől függetlenül működőképes maradt, ha károsodás, sérülés érte volna (damage) akkor nyilván múlt időben beszélhetünk a adott prociról. A degradáció egy folyamat, az élettartam csökkenése, míg a damage ennek a folyamatnak a végeredménye.

Intels official statement however, is that more than 1.65v vdimm is not recommended as it may degrade the lifetime of the processor.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#50) Lipton válasza BemAnyó (#20) üzenetére


Lipton
őstag

lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.