Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oliba


oliba
őstag

Ehhez képest az 1600-as Kingmax ramok Ferrarinak minősülnek. Otthoni gépben 1400mhz 6-6-6-18 1T időzítés mellett 1400mhz stabil 1,72V-on

(#2) FID


FID
őstag

Nem estem hasra tőlük! De az áruk nyerő! De miért lehet ekkora eltérés a ramok tuningólhatóságában intel és amd platformon?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#3) beta válasza oliba (#1) üzenetére


beta
aktív tag

az amd tesztrendszerbe sztem illene egy normalis procit tenni (955), hogy ne kelljen azon ragodni vajon az imc a gyenge e benne..

[ Szerkesztve ]

(#4) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó kis teszt =) áruk majd fél éven belül 20 ezer forint körnékére levándorol akkor már tömegcikké is válnak M.o-n :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Rover623


Rover623
félisten

Az Everesttel történő vizsgálódás kimutatta, hogy az SPD szerint ez gyakorlatilag egy DDR3-1066-os memória átmatricázva,
Szerencsére már nincsen boltom, de nem lennék meglepve, ha vki bepöccenne az ehhez hasonló mondatokon...legyen az üzlet, gyártó, akárki... :U
Szvsz felesleges az egységsugarú userek üldözési mániáját táplálni...mert ugye amióta világ a világ és főleg amióta létezik SPD meg JEDEC meg hasonlók (a BIOS-t balfaszul megíró programozókról már nem is beszélve), a memcsigyártók kénytelenek a szabványokban rögzített értékekre koncentrálni. Aztán ha van idejük meg kedvük, akkor betuszkolhatják a valós értékeket is (bár hely nem nagyon van rá!) és/vagy élhetnek a kibővített SPD lehetőségekkel is...

P.S.:
Az Everest pedig időnként nem talál meg minden időzítési készletet! Csak jelzem... ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Jó kis Patriot memóriáknak nincs is párjuk ;) ! Ugyan ezektől nem ájultam el... :U

(#7) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Épp mostanság akarok majd ramot venni (2x2gb), de nem tudom, hogy melyiket válasszam. A különösen ajánlott ram szimpatikus. Egy be720 mellé lenne.
Kinéztem 2 G.Skill ramot, de lövésem sincs hogy az időzitésük közt van e lényegi és érezhető különbség. Szerintetek megér plusz ötezret?
Ime: a drágàbbé cl7 7-7-21 1,65v ripjaw; az olcsóbb meg cl7 8-7-21 1,6v.

Esetleg a Kingmax 1600-as? Vagy ezt felejtsem el?

(#8) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

az az igazság hogy én se petéztem le a teljesítményüktől! attól meg főleg nem hogy az olcsóbb KIT jobban szerepelt mint a drágább ... bár nem ez az első ilyen eset! mindenesetre egész jó áron van az S kit :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#9) szki


szki
őstag

i7-hez kitalált 1,65 V-os 3x2 GB 1600/CL8 Patriot Viper ramjaim vannak, mert olcsón szereztem. 27eFt volt, és kaptam hozzá 3DMark Vantage kódot is :D
AM3 alaplapomban csak 1,8V-on tudja az 1600/CL8-at stabilan, és azt is csak egyetlen bios verzióval. Jelenleg inkább 1333/CL7 1,65V használom.
Ugyanez a ram i7 rendszerben 1600/CL7-at v. 1866/CL8 tud 1,65V-on...
Tehát az AMD még sokat javulhatna...

Ja, AMD-nél a CPU NB feszt emelni kell az 1600 MHz stabilizálásához!

[ Szerkesztve ]

(#10) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Kár, hogy nem i5-i7-ben tesztelték őket, ahol 1,65 volt a fesz határ onnantól károsítja a procit...

Kicsit nem magasak ezek a fesz értékek? 2 Volt-on megy a tuning... elég kemény... :F

Pl. G.Skill ramjai sokkal jobbak low fesz-ben. Pl 1600 CL9 1.5 volton megy alapból, de már vannak ECO ramok 1.35 volton is, nemsokkal drágábban.

Szóval egy ilyen tesztet + tuningot pl egy átlagos 45 rugós i5 procival és P55 lappal megnéznék ...

[ Szerkesztve ]

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez hasznos írás volt. Mert legalább tudom, hogy az ajánlott minősítés ellenére tartózkodnom kell majd ezektől a moduloktól.

(#12) aram01


aram01
nagyúr

a legolcsóbb a legjobb,ritka :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) F_Zolee válasza Ren Hoek (#10) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezeket leginkább még a C2D vagy C2Q mellé ajánlatos ha valaki túl akar lépni a DDR2-n.
Amúgy vártam már ilyen tesztet. Pont mostanában néztem, hogy eléggé elterjedtek a Patriot ramok.

[ Szerkesztve ]

(#14) oliba válasza antikomcsi (#11) üzenetére


oliba
őstag

Az a baj, hogy a ramokon kb havonta cserélik az IC-ket, így ilyen ramtesztből arra következtetni, hogy ezen a héten éppen milyen IC-kel szerelték :O

[ Szerkesztve ]

(#15) antikomcsi válasza oliba (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ez igaz, de talán azt vehetjük majd alapul, ha most sem a legtuningosabb darabokat használják, akkor valószínű később sem.

(#16) jgyorgy válasza Atom_Anti (#6) üzenetére


jgyorgy
csendes tag

Az biztos, én speciel még a ddr1-es Patriotokat hajtom, de nagyon meg vagyok elégedve velük.

(#17) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Minél jobb, annál rosszabb? :F

A partnereteknek nincsenek esetleg G.Skill Ripjaws (2x2Gb) 1600 CL7-es moduljai?
Nagyon tudnék értékelni egy ilyen tesztet! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#18) audi100td válasza yakuza.tora (#17) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itthoni nagykereknél sajnos nem igen van G.Skill, illetve még jó néhány komoly név, mint pl. Crucial, Mushkin, Super Talent... :(

(#19) yakuza.tora válasza audi100td (#18) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ez baj! :(((
Ahogy látom, a külföldi fórumokon az AM3-as konfigokban jól szerepelnek a G.Skill ramok!

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#20) Dyno


Dyno
veterán

Patriot Signature tetszetős számomra, főleg az ára miatt és hogy több mitn valószínű hogy Intel mellé menne.De viszont a másik két típustól jóval többet vártam volna.... :(

(#18) audi100td: Főleg hogy Ősember is eltünt.... :(

ui:Igaz Musuk vannak az E-boltba, de horror áron.

uimod2:Most látom újra megy a rambazar, igaz nem volt 2hónapja ph-n Ősember.

[ Szerkesztve ]

(#21) szki válasza Dyno (#20) üzenetére


szki
őstag

Ja rambazar aktív, de a ph-n nem...
A kínálat jól néz ki. Van G.Skill ECO ramja is eladó:)

(#22) went@r válasza Dyno (#20) üzenetére


went@r
csendes tag

Nekem sikerült hozzájutnom egy viper II sector 5 kithez 1600-as ofc és nekem kellemes csalódás bitang gyors a kicsike 1,65ön igaz még csak 200as fsb-vel cl7 2T-ben simán és stabilan megy. Egyik nap kicsit megrángatom a drágát és akkor tudok mondani többet is.
Ja igen, everest simán 1600as-nak azonosítja, szal ez nem a rárakunk egy 1333 as chipet és túlfeszeljük megoldás.

(#23) Karesz000


Karesz000
csendes tag

nekem pendrive-om van Patriot
elég jó, na. Corsair fan vagyok, de ez odaverte a voyagert
gondolom más termékei is jók lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.