Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) eziskamu válasza Zsolt7 (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem nem ez a legnagyobb gond a nem szolgáltatói modemekkel. Arra is ügyelni kell milyen ADSL szolgáltatás van helyben. Én nemrégiben jártam úgy hogy vettem egy modemet egy sráctól és itt nem ment, de nem a modem volt a rosz, hanem mint később kiderült ahol a TELEFON szolgáltató eredetileg Invitel vagy Monortel, ott álltalában ANNEX-A-s átviteli rendszert használnak (ez a Budapestet körülvevő településeket érinti főleg, de nem magát Budapestet, meg kell nézni a neten). A T-Comos területeken meg ANNEX-B van. Namost ha jól tudom az Invitel ADSL-t T-Com területen is szólgáltat, úgy hogy nem tudom neked milyen kell, mert vegyes szabványú modem bár létezhet, én nem láttam még, majd jön a többi szaki. Ha van ISDN-etek és mellé kötöttétek meg az ADSL-t akkor 100% hogy ANNEX-B-sek vagytok, ugyanis ez az ANNEX-B lényege, hogy megy mellette az ISDN is. Amúgy a lényeg ATM setting: VPI=1, VCI=32, a többit meg megkérdezheted a PH-n :)
Én a Dlink 360r-t cseréltem Huawei-re a beépített router miatt (ebben jobb mint a Belkin router-em, azt le is fokoztam switch-é, és bár szídkják itt, 1 megabites kapcsolathoz jó ez is). Amúgy a tesztben szereplő 380T-sem olyan modem amit előfizetéshez adnak, mert kemény 10 pénz a számtek boltokban, az meg már ugye drága a szolgáltatóknak.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.