Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bodz


Bodz
nagyúr

Köszi a beszámolót. :R
Az eladók nem zavartak meg a hallgatózásban? :D

(#2) DBAtti válasza Bodz (#1) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem. A kommersz fejesek részlegén (D1100 is valahogy még oda került) egy fiatal lány volt, megkérdezte, segíthet-e, mondtam nem, és hallgattam mindent tovább. Az MKII kábele hátra volt dugva, azt kihúzattam vele még külön egyszer, mikor kiderült, hogy nem is volt bedugva, csak elakadhatott valamiben XD
Aztán még nézegetett néha, gondolom fucsa volt, hogy a nyakamban lógott a Beyer, és legalább 40 percig ott voltam.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3) ntomka


ntomka
nagyúr

Jól tetted, hogy leírtad ezeket. :R

A P5-öt igazán meghallgatnám már. Nem mintha vennék belőle, de szuper jól néz ki. :D

ツ Headphones on - World off

(#4) baluka26 válasza ntomka (#3) üzenetére


baluka26
veterán

Én meg az A100-at :D
Atti: Hol hallgattad helyileg?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5) schawo


schawo
titán

Kösz a részletes beszámolót, hiánypótló :C Ki kéne rakni címlapra is.

(#4) baluka26
Mammut II

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) Bodz


Bodz
nagyúr

A Sony V55 meglepett egyébként. Nem gondoltam volna, hogy jó hangja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7) DBAtti válasza baluka26 (#4) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Pontosan a Mammut II. -1-en van egy Saturn, ami november 1-jétől MM (ahogyan írtam már most is az gyakorlatilag). A HiFi - házimozi osztály hátul van kb középen (AKG K550, K242, P5, A100), a konzumer fejesek elöl a pénztárakhoz vezető sorok egyikében. Előbbi osztályon erősítőről is meg lehet hallgatni őket, mármint HiFi erősítő fejes kimenetéről. Mivel az nem az én zeném, és a kimenet sem biztos, hogy jobb, nem vettem igénybe a szolgáltatást.
A bejárattól befelé van egy külön lezárt vitrin, abban ki van állítva egy D7100 :) , csak megtaperolni nem engedik. De legalább eloszlatta a kételyeimet, hogy túl bumszli, ronda lenne. Nem az.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8) Findzs


Findzs
addikt

köszi, hogy leírtad a tapasztalatodat hasznos volt :R

kár hogy az 514 mkII -őt végül nem próbáltad ki elég kevés normális tesztet találni róla
pláne hogy rögtön a kistesóval össze tudtad volna vetni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9) DBAtti válasza Findzs (#8) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Lehet hogy félreérthető voltam: abban az üzletben nem volt 514-es, ha lett volna, természetesen azt is meghallgatom. Még pár dologgal együtt akkor ezt is szerkesztem.

Az anyaghasználat bőr-műbőrben pl. nem vagyok biztos mindenhol, inkább átírom majd, hogy lehetett bármelyik, illetve a kényelem sarkos szempont, hiszen mindegyik csak 3-5 percet volt rajtam, ezek csak első benyomások. Ezt még valahova bebiggyesztem.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10) Findzs válasza DBAtti (#9) üzenetére


Findzs
addikt

én értettem félre, bocs :B

egyébként szerinted hogy viszonyul a műbőrpárnás 512 -höz az mkII
egyértelmű, hogy kényelmesebb de a hangja jobb rosszabb és miben ?

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) DBAtti válasza Findzs (#10) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Azóta kicsit átdolgoztam több helyen a szöveget, illetve a Plattanhoz bekerült még egy extra, és pár mondat a Mobilarénás tesztjéből.
A sima 512-t nem sokat hallgattam, de azt is régen. Azonos/ nagyon hasonló karakter, magas, közép van, mély gyenge, de az MKII talán egy kicsit szellősebben is szól a párna miatt. Ahogy nézem egy árban vannak, ezért én az MKII-t venném a kényelmesebb párnák és szebb dizájn miatt.

A Beyernek nagy a szorítóereje újonnan, és supraaural. Később sem alkalmas szerintem ~3 óránál hosszabb használatra egyhuzamban.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#12) Findzs válasza DBAtti (#11) üzenetére


Findzs
addikt

köszönöm :R

akkor a 235 felejtős számomra :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Köszönöm! Jó volt olvasni. Tetszik az értékelés. Számomra - hozzá nem értő számára is - érthető.

Illetve lenne egy kérdés. Az AKG K518-nál írtad, hogy "bödönös" a mély. Az konkrétan milyen? :D Mert én szeretem a mélyt, de csak a normálisat. Ami nem úgy "buffog" bele a nagyvilágba elnyomva a többi hangot. Tehát van igényem a mélyre, de nem a többi hang kárára. Persze az ilyen kopogós gyenge mélyeket se szeretem...
Én leginkább Goát és ahhoz hasonlókat hallgatok... :B

(#14) baluka26 válasza Dany007 (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Denon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) DBAtti válasza Dany007 (#13) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A bödönösség nem annyira a mélyre vonatkozik az 518-nál, hanem az egészre, olyan "zártan" szól, kicsi a tere - szerintem -, nem igazán tudom jobban megfogalmazni, nálam a szellős ellentéte. Majd még bővítem a fogalmi körömet ;) Nem érzed az előadás helyét, nem vesz körül, inkább olyan, mintha egy csövön hallgatnád, direkt megy a füledbe, kevés a tér, nem jön le a hangszóróról amit hallgatsz.
Vállalkozókedvűek tolmácsolhatnak, vagy elmondhatják ezt hogyan hívják megszokott módon. ;)

Igazából a kényelem miatt aggódnék jobban, a mélye nem rossz, nem kopogós, buffog, de nem csak úgy a nagyvilágba. Nekem a pántja sajnos baromi zavaró, a Shure SRH 440 jutott eszembe róla, de ennek még a fülpárnája is szorít.

(#14) baluka26
Node melyik? Mert az 1100 szerintem a K518-nál klasszisokkal brutálisabb indokolatlan mélykiemelést nyújt. A többit nem ismerem, csak az A100-at, az meg teljesen jó, de kétszer annyiba kerül. Gondolom a D7000 is jó. :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#16) schawo válasza DBAtti (#15) üzenetére


schawo
titán

Pl. a D2000-nek nincs mélykiemelése

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) Dany007 válasza DBAtti (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm. Így már értem. Akkor nem tetszene nekem.
Olyan kell(ene) amiben azért picit érezni a teret. De már legalább értem mit jelent mikor azt írjátok van tere vagy nincs. :)

Nekem igazából filmezésre - elsősorban, és zenére kellene. Már kérdeztem a topikban, ott a Shure SRH 440-est ajánlották. Meg kéne hallgatnom valahol...

Passz egy kicsit összekavarodtam a hétvégén. Ugyanis előkapartam egy régi fejhallgatómat. Gondoltam beírom a típusát mit szóltok hozzá, de nincs rajta... :D Abszolút noname. Az van ráírva, hogy HQ - egy csillag - stereo headphone. :U Kb 6 ezer volt 5 évvel ezelőtt. Sokat nem vártam tőle.
Viszont filmezéshez katasztrófa. Olyan egyhangú az egész. A Mély is inkább kopogós... És az összes hang film közben olyan egybefolyós. Nem lehet megkülönböztetni igazán a hangokat, hangszíneket. Pedig HQ hanggal ellátott fullHD filmet néztem. Ami házimozin frankón hangzik, de ebben a gagyiban gagyi nagyon.
Ellenben, ami meglepő volt, hogy zenéhez viszont meglepően jó. Pedig sima mp3-at hallgattam vele még csak nem is flacc-et. Szóval teljesen más volt. A mély mondjuk ugyanolyan szar volt, de a többi hangszínen érezni lehetett a különbséget. Tisztán kijöttek a magas / közép hangok.

Úgyhogy fogalmam sincs milyet vegyek. Az a 440-es nagyon tetszik. Kaptam is rá egy egész jó ajánlatot, csak az asszony kizár a lakásból ha megveszem... :D De olcsó gagyit meg nem akarok venni, arra meg én sajnálom a pénzt. Ja persze az is számít, hogy külön erősítő ne kelljen hozzá, mert csak alaplapi Realtek HD hangkártyám van... Bár gondolom az ilyen 15-20k-s kategóriánál még nem kell erősítő külön.

@baluka26:

Óh te meg csak ne beszélj! :D Láttam a hirdetésed itt a HA-n! :P Én is azt hittem csak elírás az ára... :U
Vajon mit tud egy ilyen amit egy mezei nem tud... : ) Persze a Denon, mint márka attól még istenkirály. Az első erősítőm Denon volt... :R

(#18) baluka26 válasza DBAtti (#15) üzenetére


baluka26
veterán

D7-ből kiindulva a leírások alapján a kistesők ugyanazt tudják mélyben, az meg szerintem a tökéletes mélytartomány.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) schawo válasza Dany007 (#17) üzenetére


schawo
titán

Ez jobb füles, mint amilyen jó erősítő egy Denon. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.