Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daweee


Daweee
őstag

...vagy csak szimplán fesztiválozzam el a ballagási pénzt? ;]

(#2) Gergő_ válasza Daweee (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

+1 a fesztiválra.
a noti nem lényeg papírra is lehet jegyzetelni, programozni. ha filmet akarsz nézni útközben( nem előadáson), arra viszont hasznos lehet. :D

(#3) Daweee válasza Gergő_ (#2) üzenetére


Daweee
őstag

Jó, azt csak poénból írtam, igyekszem értelmesen felhasználni... :P

(#4) Valed


Valed
tag

Előadáson nincs értelme notira jegyzetelni, szünetekben viszont jól jöhet, tudsz rajta netezni, filmezni, tanulni. Mostanában elég sok előadás jegyzetet feltesz a tanár netre. Szerintem mindenképp vegyél legalább egy netbookot.

(#5) Wictor


Wictor
senior tag

A sima netbook szerintem teljesen elegendő. Kisebb is, könnyebb is.

Én miért nem kaptam annyit, hogy egy legalapabb EeePC-re elég legyen? :D

(#6) bpx


bpx
őstag

5. évemet taposom infósként, és mindeddig megvoltam az egyetemen notebook nélkül (én is vidékről járok be egyébként minden nap)
órára teljesen feleslegesnek tartom, "írós" órán úgyis papírra írsz, vetítős órán meg a kutya se jegyzetel
tanulni, otthonra meg ugye ott van az asztali mint írtad
ezen kívül elég általános, hogy aki notebookkal jön be órára, az szinte alig figyel az előadásra, szóval kb. semmi értelme nem volt bejönnie

(#7) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha bejársz minden nap, akkor tök felesleges. Ha valaki kolis, albérletes, akkor jól jöhet egy notebook. (Nem netbook, az lassú.)

(#8) tibi666 válasza Valed (#4) üzenetére


tibi666
senior tag

csajozni kell bazzeg, nem netezni.

(#10) szablya


szablya
tag

Kőkocka.
Ha kocka vagyol, kő a noti :K
A buszozás naponta hány percet tesz ki? Én olyan 40 percet ingázok (a várakozást nem számítva...) és néha jól jönne valami okos ketyere, amin csinálhatnék ezt-azt... Így leginkább olvasok és zenét hallgatok.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#11) Lenry


Lenry
félisten

nem lesz rá szükséged.
előadáson jegyzetelni általában fölösleges, mert az anyagok letölthetők az előadó honlapjáról, gyakorlaton meg úgyis infóteremben lesztek, ahol vannak egyetemi gépek a megfelelő szoftverekkel, hálózattal, nettel, beállítva.

úgyhogy fölösleges

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Daweee válasza szablya (#10) üzenetére


Daweee
őstag

Nem vagyok már olyan kocka mint rég... gömbölyödök :DDD
Nekem is kb 40 perc be/hazajutni, de arra az időre tökéletes az mp3, ezt az utat már évek óta járom, nem vészes.

A többieknek is kösz a válaszokat, kezdtek észhez téríteni, még az is lehet hogy hagyom a noti témát, és valami Les Paul féleség lesz a dologból :D (mondjuk lehet nem ezen kéne agyalni egy bő nappal az érettségi előtt ;] )

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry válasza Wictor (#5) üzenetére


Lenry
félisten

nem vagy egyedül.
én 4 éve a ballagási pénzemből meg tudtam venni álmaim VGA-ját. használtan. azóta is az van.

jah meg feltöltöttem belőle a telefonom. és elfogyott

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Na, végül mégiscsak eldöntötted, hogy mihez akarsz kezdeni? :) Elég határozottan írsz, mintha már felvettek volna, ez jó. (Sorry, nekem ez jött le a posztból, nem a notebook.)

MOD: Holnap magyar!! :Y ;]

(#15) Daweee válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


Daweee
őstag

Ja, kénytelen voltam :D Miskolc mérnökinfó, abból indulok ki hogy 300 körüli ponthatár lesz, van nyelvvizsga, egy 90%+ infó, meg a matekot is valsz meg tudom írni 5 körülire, magyarból/töriből elég pusztán nem megbukni, és már bőven megvagyok. :D
Nem a felvételivel lesznek a bajok :( :D

Ja, magyar.. megyek is átnézni a novellaelemzést :O

(#16) taltos


taltos
senior tag

Nem létszükséglet, de könnyen jó hasznát lehet venni az alábbi szituációkban (amik mostanában egyáltalán nem ritkák):
- meghírdetnek egy számodra fontos (mert érdekel és/vagy mert kell a továbbjutáshoz) géptermet igénylő tárgyat, de nem jutsz be rá (vagy egyáltalán nem, vagy csak egy általad választott tanárhoz nem). Ebben az esetben szinte mindig megengedik, hogy felvedd és bejárj, ha viszel gépet.
- van valami beadandód, amit utána meg kell védened (nagyon gyakori szituáció). Ha nincs kikötve a fejlesztői környezet, akkor szinte mindig kikötik, hogy védésnél biztosítanod kell a környezetet is, mivel nem tudhatod melyik gépterembe fogod védeni, az oktató gépére pedig nem rakosgathatsz fel semmit, ezért elég fontos, hogy gépen vidd be. Akinek nincs gépe, az vagy kompromisszumokat köt, vagy egy hallgatótársának a notebookján próbálják ki, és azon mutatja be.

Számtalan helyzetben sokat könnyíthet a dolgok gördülékeny előrehaladásán.

[ Szerkesztve ]

(#17) Jhonny06 válasza Daweee (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja jó, itt ilyen 375 körüli pontszám KÉNE. :DDD

(#18) eastsider válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


eastsider
nagyúr

vaze..
én is 300 körüli pontra hajtok (pollack) :D

(#19) Thunderzolee válasza tibi666 (#8) üzenetére

Bírom a hsz-aid, ahol feltűnsz, ott felröhögök.. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.