Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na ez egy tök jó ötlet. Hétvégén megcsinálom. Köszönöm, hogy megosztottad. :R

(#2) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi, dupla lett...

[ Szerkesztve ]

(#3) DavidQ válasza icemad (#1) üzenetére


DavidQ
tag

Nagyon szívesen! Jó játékot hozzá! :)

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4) Eastman


Eastman
őstag

Jó és hasznos írás, szép munka. Grat. hozzá!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) DavidQ válasza Eastman (#4) üzenetére


DavidQ
tag

Köszönöm az elismerő szavakat! :R Örülök, hogy hasznosnak találtad!

Nem minden kínai szirszar szar!

(#6) KISDUCK


KISDUCK
addikt

A party játékokhoz még beférhetett volna a bang! és az alkoholi, bár utóbbi játéknak csak vesztesi vannak. ;]

(#7) DavidQ válasza KISDUCK (#6) üzenetére


DavidQ
tag

Igen! Mindkettőt nagyon jól ismerjük! Előbbi valóban jó kis party játék a mai napig elő szoktuk venni, utóbbiból már "kinőttünk" :B

Nem minden kínai szirszar szar!

(#8) Blasius0704


Blasius0704
tag

Az csak engem zavar hogy valószínüleg ez súlyos szerzõijog sértés? Mikori a játék és milyen license alatt fut?

(#9) szcsi


szcsi
tag

Emberisèg ellenes játék? Az is csináld magad.
Ha 4+ fő akkor Vigyázz6, Munchkin, amúgy Cartagena, Catan telepesei, Camel Cup stb. Mi leragadtunk a lájtosabb vonalon ami mellett lehet beszélgetni meg nem baj pár sör... :))

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#10) DavidQ válasza Blasius0704 (#8) üzenetére


DavidQ
tag

Azt kötve hinném. Sem a táblán, sem a korongokon, sem a kártyán nem használtam fel a Sequence megnevezést, ami szerzői jogvédelem alatt állna. Maga a társasjáték 1982-es, ezért a szabadalmi idő is már rég lejárt. Írásom egyetlen vitatható pontja a "kínai játék rendelés" rész. Ott viszont felhívtam a figyelmet arra, hogy valószínűleg másolatot fogsz kapni, innentől a te döntésed hogy megéri-e "kockáztatnod". De ebben az esetben is maximum a kínai kolléga követheti el a szerzői jogsértést. Mi csupán jóhiszemű vásárlók révén rendelünk (és kockáztatjuk hogy átejtenek minket :N ).

Nem minden kínai szirszar szar!

(#11) KISDUCK válasza DavidQ (#10) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mondjuk ilyen téren te is szívhatsz* hogyha külföldről rendelsz hamisítványt. Egy kolléga Kínából rendelt asszem hamis dísztárcsát és még csak nem is kapta kézhez az árut, de már feljelentették a hamis árú miatt amit megsemisítettek és kapott büntetést is, de még a kifizetett összeg is elúszott, ha jól emlékszek a storyra.

* Az esély nem sok rá, de nem is nulla.

[ Szerkesztve ]

(#12) DavidQ


DavidQ
tag

#9 szcsi:
Őszinte leszek, ezt a játékot nem ismerem, de rákeresve megtaláltam a kártyákat! Szóval aki idetalál és Emberiség ellenes kártyákat keres az itt találja: [link]. Köszi!

#11 KISDUCK:
+1. Én is ismerek hasonló történetet! Viszont ha a címben és leírásban semmi nem utal arra hogy hamisítvány akkor lényegében minket is átejtenek. Kvázi nem vonhatnak felelősségre szerzői jogsértéssel, mert meg lettünk tévesztve. Vagy rosszul gondolom :F

Nem minden kínai szirszar szar!

(#13) KISDUCK válasza DavidQ (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát a gondolatmeneted jó, de a jogrendszer és a hazai visszaélések már nem annyira. Úgy tudom hogy az illetőt egy hazai ügyvéd jelentette fel aki itthon a márkát képviseli. Az egész nekem is abszurd, mert miért a jóhiszemű vevőt sz#patják amikor nem ő élvissza adott márkajelzéssel, hanem a gyártó/forgalmazó?
De erre tudok egy jó külföldi példát is, de már nem emlékszek pontosan melyik ország volt, de azt hiszem valamelyik jómódú EU tagállamban történt. Volt egy apuka aki kisgyerekének akart venni már nem is tudom hogy mit, filmet vagy audio lemezt, de nem volt elérhető sehol és hát úgy döntött hogy torrentoldalakhoz fordul hogy a helyzetet orvosolja. Megtalálta a kérdéses tartalmat és le is töltötte, de az egy dummy file volt, tehát csak adatszemét, semmi köze nem volt tartalmilag az eredeti műhöz, ám a szerzőt/kiadót képviselő ügyvéd vagy iroda feljelentést tett kalózkodás miatt és elég szépen megbüntették az apukát, úgy hogy amit letöltött igazából nem tartalmazott semmit. Szóval keményen az előre eltervezett megtévesztés és lehúzás esete volt.

(#14) 7


7
addikt

Ha mar gyujtottetek tarsasokat, a kommunikaciot igenylo jatekok kozt van Secret Hitler is. 3 opcio is van a jatekra:
- meg lehet rendelni,
- ki lehet nyomtatni,
- neten keresztul is tudjatok jatszani.

Honlap a reszletekhez: secrethitler.com
Honlap az online jatekhoz: secret.ethanl.ee

Raadasul a Cards Against Humanity kidolgozoival is van nemi atfedes. :)

(#15) updog


updog
senior tag

CAH FTW ;]

Feleségemmel mi egyrészt kis lemaradásban vagyunk mert a Carcassonne és kiegészítőit kezdtük a 2010-es évek elején gyűjteni (már akkor is rég "lejárt lemez" volt), de nagyon beleszerettünk, illetve mindig az ilyen akciós társasokat vásároltuk össze lesz-ami-lesz alapon, egész jók kisültek belőle (pl. Candamir egy kvázi-szerepjáték Catan világában, Imhotep, Montego bay, 1-2000 forintból egész szórakoztatók).

Meg persze 2018 óta a gyerekek pont eléggé elszórakoztatnak úgyhogy a tizenpár társas még porosodni fog egy darabig a szekrény tetején :)

Érdemes webshopokat, nagyáruházakat figyelni, 60-80% kedvezményeket ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) DavidQ


DavidQ
tag

#13 KISDUCK: Elhiszem, amit mondasz. A történet elég para! Nem szeretnék senkit jogszabály ellenes vásárlásra bíztatni. Maradjunk annyiban, hogy ötletként továbbra is meghagyom a "külföldről rendelős módszert" a cikkben, és mindenki eldöntheti hogy él-e vele vagy sem. :)

#14 7: Köszi a hozzászólást és a linkeket is!

#15 doeeg: Így van. Részemről különösen ajánlott: a Piatnik Webshop #szerdAkció posztjait figyelni (esetleg hírlevélre feliratkozni). Minden szerdán 30-50%-os akciót hirdetnek más-más játékra!

Nem minden kínai szirszar szar!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.