Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Itt csináltatod a háziaidat? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#2) moha21


moha21
addikt

BMF-Kandó prog. I ?:D

(#3) Davidof92 : mikorra kell, milyen fordítóval? Vagy csak a forráskód kell? Most munka után nem sok kedvem van visszaemlékezni a tömbökre, pointerekre stb.., de holnap össze tudom szedni magam.:)

Kandót azért írtam, mert mi ott tanultuk elsőbe programozáson ezeket, meg hasonló házik voltak.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) Davidof92 válasza EczkE (#1) üzenetére


Davidof92
senior tag

Inkább, mint hogy egyest kapjak:).

moha21: Milyen kandós izés? :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#4) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#5) zozo1414


zozo1414
csendes tag

ez sztem pascal

2. feladat:
for i:=1 to (elemek száma) do
if (elemszám(n))>(elemszám(n-1)) then
n-1:=n;

3.feladat:
for i:=1 downto n do
writeln(tömb)

2-es voltam pascal programozásból

(#6) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#7) Davidof92


Davidof92
senior tag

moha21: Csak a forráskód, amit be tudunk írni egy fordítóba és lefuttatja.

Athlon64+: Köszi, majd 1x meghálálom. Sajna lefuttatni nem tudom, mert nincs fejlesztőkörnyezet a gépemen.

(#8) veector válasza Davidof92 (#7) üzenetére


veector
senior tag

Szerintem próbáld értelmezni Athlon64+ kódjait, mert ezek elég egyszerű feladatok.

(#9) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha meg nem sikerül, tessék kiabálni, és akkor kommentezek. :)

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A földhöz verném a seggem örömömben, ha ilyen könnyű házit kapnék. :DDD

Amúgy gondolkodtál rajta valamennyit, vagy csak ránéztél és azt mondtad, hogy "nem tudom"? Mert ha komolyan gondolod, akkor ez így nem fog menni.

Ha legközelebb adnak egy ilyet, nem fogod tudni megoldani, ez 90%.

[ Szerkesztve ]

(#11) Davidof92 válasza veector (#8) üzenetére


Davidof92
senior tag

Már akinek. Én nem látom át nagyon a programokat, ilyen egyszerűeket meg bírok csinálni, de itt egymásba ágyazott for ciklus van. Meg az van, hogy nem tudom, hogyan tudnám megcsinálni a feladatot. Tehát hogy miféle módszerrel. Mert ha azt megtudnám, onnan már elméletben össze bírnám rakosgatni(vagy nem), viszont ha nem megy vagy gagyiságokat művel, csak felidegesítem magam rajta és otthagyom a pcsába.

Jhonny06: Gondolkoztam, hogy hogyan kéne megcsinálni, de nem tudtam rájönni a mechanizmusára. Ezért kértem itt segítséget. Én ezt a programozást nem akarom komolyan venni. Utálom mint a sz@rt, sőt, a csoportunkból senki sem szereti. Én majd valami hardveresre szeretnék továbbmenni, nem pedig fos programozásra.

[ Szerkesztve ]

(#12) Jhonny06 válasza Davidof92 (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Középsulis vagy?

(#13) mephi666 válasza Davidof92 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

a "fos programozók" általában sokkal többet keresnek, mint a hw-esek ;) egyébként nem bonyolult szerintem a feladat így több év távlatából: alap dolgokból épül fel: tömb, random, kis matek... nézz utána szerintem és kicsit gyakorolj, gyakorlással simán mehetnek majd a nehezebb feladatok is és jól jöhet neked is, ha esetleg más megszorul és tőled kér segítséget ;)

mi fősulin c++-t nyomtunk... voltak finomságok... bináris meg f@szomtudja milyen fájlműveletek, mellé meg ami csak fért... hasonló, mint a feladatod, csak pepitában: adott egy binárisan kódolt fájl, amiben számok vannak, olvastasd be és rakd az elemeket tömbbe, majd dolgozz még velük... profiknak nem nagy falat, de mi ettük a kefét rendesen... viszont a gyakorlás meg az, hogy rájössz az egész logikájára, az megváltást hoz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) szablya


szablya
tag

Ezt még én is megírom, ha tudok tömböket kezelni :DDD

Davidoff: Végül akkor meglett?
Egyébként jó dolog a programozás, és nem olyan nehéz az, csak ugye egy rosszabb tanárral már mindjárt más. Ha magad tanulnád, talán izgalmasabb lenne, és sokkal tovább juthatnál. Ha érdekel, küldök neked .pdf-ben elég érthető C++ tankönyvet, írj privit, ha érdekel :)

Pascal, Delphi meg innen: www.prog.ide.sk

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#15) Peter Kiss válasza mephi666 (#13) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Azért a bináris fájlkezelés sem nagy cucc. :)

ios::binary
.read()
.write()

Röviden és szerencsétlenül összefoglalva. :DDD
---
A hardveres témához: az még nehezebb, még bonyolultabb. :) Szakdolgozatnál is sokan elkezdenek vagánykodni valami hardveres témán, aztán a végén összedobnak valami fosch Foxpro-s programot.

(#16) Davidof92 válasza mephi666 (#13) üzenetére


Davidof92
senior tag

Csak engem egyáltalán nem fog meg, hogy egész nap 4 fal között ülve nyomkodjam a billentyűzetet. Az monoton és unalmas. Több év távlatából könnyű. Milyen jó, hogy engem valószínűleg az egész fősüli kihagy :).

Jhonny06: jaja, még egy évig.

szablya: Mi lett meg?
Jónak tényleg lehet, hogy jó. A tanárunk nem rossz, bár azt mondta, hogyha nem csináljuk meg ezt a feladatot úgy megszívat hogy megbukunk év végén. Én majdnem vissza szóltam neki h"Tanár úr, akkor magának a jó büdös..." dolgot. "Talán izgalmasabb lenne" kétlem. Ez a tanár úgy megutáltatta velem a c++t, hogy biztos nem fogok önkéntesen tanulni hozzá. kösz a felajánlást, de inkább kihagyom. Örülök hogy vannak rendes fórumosok akik megcsinálják amit nem tudok és nem kell itthon is azzal a szutyokkal görcsöljek.

[ Szerkesztve ]

(#17) frescho válasza Peter Kiss (#15) üzenetére


frescho
addikt

Nincs HW SW nelkul. Egy PLC-s, mikrokontrolleres aramkort fel kell programozni es az ASM ennel kicsit bonyolultabb. Peldaul, ha szimulalni kell a szorzast, osztast...

Sarkosan fogalmazva, ha ilyen primitiv feladatra nem tudod magad ravenni, akkor a hardware egy lapat nyele legyen.

https://frescho.hu

(#18) szablya válasza Davidof92 (#16) üzenetére


szablya
tag

Nekem csak olyan meló kell :D
Vagy kemény fizikai, valamiért a kétkezi munkát is szeretem nagyon.
De ha semmi nem jön össze, akkor pedig megyek kamionsofőrnek :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#19) Davidof92 válasza frescho (#17) üzenetére


Davidof92
senior tag

Én nem tervezni akarok, hanem összerakni új gépeket illetve javítani őket, amihez viszont elektrotechnikai tudás kell nem SW tudás. az elektronika viszont érdekel :).

Kamionsofőrön már én is gondolkoztam, az sem egy rossz munka ám.

[ Szerkesztve ]

(#20) Peter Kiss válasza frescho (#17) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

:K Cseles ám az informatika.

(#21) frescho válasza Davidof92 (#19) üzenetére


frescho
addikt

Soron dolgozni, gepeket osszelapatolni nem kell erettsegi sem, de normalisan megelni itthon lehetetlen PC epitesbol es kitt-katt huszarkodasbol.

Egy kicsit is komolyabb munkanal viszont elojon, hogy egy kis scripttel, batch allomannyal sokat egyszerusithetsz az eleteden.

Jo CNC marosra, asztalosra viszont jo elet fog varni, mert egyre kevesebben lesznek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#22) Davidof92 válasza frescho (#21) üzenetére


Davidof92
senior tag

"Sajnos" nekem más a gondolkodásmódom. Ebbe jobban is bele lehetne menni. Gondolod, beszélhetünk róla.

(#23) frescho válasza Davidof92 (#22) üzenetére


frescho
addikt

Meg lehet gyozni, ha nem tartod nagyon offnak. Te dontesed, te blogod.

Ezt a konyvet ajanlom a figyelmedbe, gyakorlatilag benne van a hazid, 1 ora alatt ki lehet masolni a mellekletrol es annyira atszabni, hogy tutin mukodjon :)

https://frescho.hu

(#24) Davidof92 válasza frescho (#23) üzenetére


Davidof92
senior tag

OMG ez piszok sok. Ezen elaludnék, vagy egy szót se értenék belőle. Ilyenek hogy algoritmus meg ennél bonyolultabbak. Némelyiket kimondani sem tudom. Egyébként nem kell offba tenni, nem érdekel, hogy nem a témához kapcsolódik, rakhatod nyugodtan onba, engem nem zavar, nem fogok modinak szólni hogy teleoffolják a blogomat. Jöhet bátran amit csak szeretnél :DDD .

(#25) frescho válasza Davidof92 (#24) üzenetére


frescho
addikt

Legyel lusta hasznalni az agyad, fordits fel orat a megoldas megkeresesere, ne magad fejleszd ki.

Nem kell elolvasni. Hasznald referenciakent, logikusan ott felcsapva, amirol eppen a suliban szo van. Amit kerdest itt feltettel, arra a tombok kezelesenel talalnal peldaprogramot. Lehet, hogy csak 5-10 szammal, de egy for ciklusban atirni a maximumot nem okozhat gondot. En sem vagyok programozo, de php es perl scriptekben neha kenytelen-kelletlen turkalnom kell. Olyankor pl a php.net-et hasznalom. Neha szinte az egesz problema megoldasat ki lehet onnan masolni. :)

Mi is a "gondolkodásmód"-od?

https://frescho.hu

(#26) Davidof92 válasza frescho (#25) üzenetére


Davidof92
senior tag

Ezt a könyvet megvenni lehet. 3k-ért meg eléggé húzós azért.

Gondolkodásmód: Jelenleg nem látok olyan jó okot a jövőre vonatkozóan, amiért megérné tanulnom. Tudod nekem valami indokot kell adni mindenhez, hogy miért éri meg, vagy nem éri meg. Én nem olyan vagyok mint néhány ember(sajnálom őket) akiket pár szép szóval meg lehet győzni hogy majd minden milyen szép és jó lesz.(ebben a mondatban el volt rejtve egy kis turpisság).

[ Szerkesztve ]

(#27) frescho válasza Davidof92 (#26) üzenetére


frescho
addikt

Ha tudsz valamennyit angolul, akkor a neten lehet siman hasonlo oldalakat talalni ingyen.

Sose lesz szep es jo, fokent nem konnyu. Ha tobbet tudsz az atlagnal, akkor viszont konnyebb, meg ha a penz nem is boldogit. Ha a tisztesseges munkakat nezzuk szakkepesitessel jobban lehet boldogulni. Nem szakkepesites az erettsegi, de az egy acs vagy asztalos szakmunkas bizi, vagy egy hivatasos TIR vizsgas jogsi is.

Alternativa: beallni a begeto nyajba, fejet lehajtani es a holnapnal tovabb nem tekinteni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#28) Davidof92 válasza frescho (#27) üzenetére


Davidof92
senior tag

Persze, szakképzettséget szeretnék majd, csak nem programozóit. Akármennyire is sokat lehet vele keresni, engem nem köt le. Én úgy vagyok vele, inkább keressek kevesebbet egy kicsivel, de szeressem a munkámat, mint hogy mindennap undorodva keljen dolgozni menni. Gondolom ezt megérted.

A bégető nyáj az mit is szimbolizál?

[ Szerkesztve ]

(#29) frescho válasza Davidof92 (#28) üzenetére


frescho
addikt

Nem is mondtam, hogy programozonak menj. Csak annyira eroltesd meg az agyad, hogy a teljesen alap dolgokat atlasd. Nem kell megirni, de azt a fel-egy orat szand ra, amig megkeresed a neten. Full hw-kent is belefutsz majd SW problemakba es olyankor jol johet.

Birkanyaj=tomeg. Panelproli es foldmuves, akinek csak az szamit, ogy meglegyen a betevoje es mehessen hetvegen a plazaba.

https://frescho.hu

(#30) Davidof92 válasza frescho (#29) üzenetére


Davidof92
senior tag

Az a baj, hogy nem tudom, mit kellene beírni a keresőbe, mármint milyen szavakat. Maga a szöveg feladatát? Vagy mifélét, mert próbáltam az elsőnél keresni de minden badarságot kiírt.

(#31) frescho válasza Davidof92 (#30) üzenetére


frescho
addikt

A kovetkezore kerestem ra: C array read example

Az masodik talalattal maris sikerrel jartam. Nagyon szep peldaprogram van, ami tombbe olvas es szamolja a negativ, illetve pozitiv szamokat. Innen mar nem kunszt atalakitani, hogy a maximumot keresse.

https://frescho.hu

(#32) pussymano válasza frescho (#31) üzenetére


pussymano
csendes tag

Igazolom,ez tényleg jo :C

ρυѕѕу мαησ

(#33) Davidof92 válasza frescho (#31) üzenetére


Davidof92
senior tag

És honnan kellett volna rájönnöm hogy ezt a C array izét kell beírni? nem mellékesen ez nekem eléggé értelmezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#34) pussymano válasza Davidof92 (#33) üzenetére


pussymano
csendes tag

hát persze..de gondolom azért vagy itt hogy megtudd! :C

ρυѕѕу мαησ

(#35) frescho válasza Davidof92 (#33) üzenetére


frescho
addikt

Kb., mintha magyarul a kovetkezore kerestem volna:

C tombbe olvasas pelda

Erdekes modon egy jo konyvet sikerult megtalalni az elso oldalon: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#36) Davidof92 válasza frescho (#35) üzenetére


Davidof92
senior tag

Na nekem az ilyenek nem jutnak eszembe. Egyébként nekem c++ kell nem sima c.

(#37) frescho válasza Davidof92 (#36) üzenetére


frescho
addikt

C++ megeszi a C-t. A kulonbseg minimalis.

(legalabbis ezen a szinten)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#38) Davidof92 válasza frescho (#37) üzenetére


Davidof92
senior tag

Az a baj tanár nem fogadja el C-ben, neki C++ kell. Tényleg nem nagy a különbség egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#39) Davidof92


Davidof92
senior tag

Athlon64+: Az első program nem jó, mert nincs végjel, hanem bekér 100 elemet, de végjelig kellene. Tehát while ciklussal. A második nem volt próbán még. Illetve ki kellene kommentezni de nagyon, mivel meg kell védeni a programot. Ezt a kettőt illetve amit először kértem azt is jóvolna. Ha szépen megkérlek megcsinálod?? :)

(#40) Peter Kiss válasza Davidof92 (#39) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az első nem megy el 100-ig, ott van benne a break.

Kommentezés megoldható, de valószínűleg majd csak éjfél környékére készül el leghamarabb.

(#41) Davidof92 válasza Peter Kiss (#40) üzenetére


Davidof92
senior tag

Márpedig elmegy. Tesztelve lett, 100 darabot kér be. Nem megy a feltétel(bár én nem is találtam meg benne h a végjel==0)
Nálunk a tmb [ i ]az a 0. eleme vagy a gerince azt hiszem, nem jó a progi. Milyen fordítóval nézted?

[ Szerkesztve ]

(#42) Peter Kiss válasza Davidof92 (#41) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Beütöttem a számokat, enter, majd 0, és megállt.

(Ha csak begépelem a számokat (0 van a végén), majd enter, akkor is megáll.)

if(!tmb) ekvivalens ezzel if(tmb(i)==0)

[ Szerkesztve ]

(#43) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Legelső;
Második, itteni első; A fenti verzióban a min-max résznél volt egy elgépelés.
Harmadik, itteni második;

Mindegyikben változtattam valamit, szerintem egyszerűek. Azt viszont nem tudom, nektek miért nem áll meg 0-nál. Fordító nem lehet ludas, mert ezekben nincs fordítóspecifikus cucc, én Visual Studio-t használok, de lefordíthatnám g++-szal is, az eredmény ugyanaz lenne.

(#44) Davidof92 válasza Peter Kiss (#43) üzenetére


Davidof92
senior tag

Az első 2 jó, legutolsó nem jó, ezeket írja ki a CFree:
[Error] D:\Program Files\C-Free Standard\temp\Untitled3.cpp:10: implicit declaration of function `int srand(...)'
[Error] D:\Program Files\C-Free Standard\temp\Untitled3.cpp:17: implicit declaration of function `int rand(...)'
Erre a sorra:
srand((unsigned)time(NULL)); //véletlenszámhoz kell

Ez a probléma az előző verzióba is benne volt, nem tudtam kijavítani.

A másik 2 program tökéletesen fut. Most már megáll 0-nál, eddig nem állt meg.

[ Szerkesztve ]

(#45) Peter Kiss válasza Davidof92 (#44) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha a NULL-t kicseréled 0-ra?

(#46) Davidof92 válasza Peter Kiss (#45) üzenetére


Davidof92
senior tag

Ugyanaz.

(#47) Peter Kiss válasza Davidof92 (#46) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Kérdezd meg a tanárt, hogyan kell ezzel a csodálatos fordítóval véletlen számot előállítani, és írd át. :)

(#48) Davidof92 válasza Peter Kiss (#47) üzenetére


Davidof92
senior tag

Nehéz lesz mert elment. Mármint felmondott, elvileg úgy néz ki nem lesz több programozás óránk. Hál' istennek. A tanár jófej volt, sajna hogy elment :(.

[ Szerkesztve ]

(#49) pussymano


pussymano
csendes tag

ha van valaki jó matekos segítsen :U

(1)1/2x-2/3y=x-3/4
(2)-4/5x+5/6y=y+7/8

ennek kéne kijönnie,de valahogy nem sikerül:

:C elöre is köszönöm :P

ρυѕѕу мαησ

(#50) pussymano


pussymano
csendes tag

probléma megoldva.-.-" :DDD

ρυѕѕу мαησ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.