Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) bexxter


bexxter
tag

Üdv!

Nekem az asztali gépem szerintem 10 éve épült, azóta win van rajta.. eleinte xp aztán 7.. itt meg is állta a történet. 2 monitor, autóipari szoftverek tömkelege (ami csak win-en hajlandó menni), ezért ez marad is win..
Mellett mindig akadt másod gép is, később laptopok a családban.

Amolyan publikus, minden más családtag által használt netezős gép először win7 lett, de megunták a lassúságát, én meg az állandó virusirtást, stb.. lett ubuntu. Még 12.04 aztán 13.06 vagy valami ilyesmi.
Régebbi dell PC volt, minden hw-t kezelt rendesen az ubuntu.

Később céges akció keretében vettem egy lenovo laptopot win8 előtelepítve. Sikeresen el is rontottam az UEFI rendszert, mikor lecseréltem ubuntura.. nem is érdekelt amíg meg nem halt az SSHD benne. Garanciában közölték, hogy a linux rendszer tette tönkre, és semmi baja sincsen csak a boot van elrontva, telepítsem újra. Az nem számít, hogy hd sentinel szerint 70% a hdd és nemtom hány% bad sector..

Inkább a spórolás helyett vettem egy 120gb SSD-t bele, kapott egy ubuntu 15.10-et meg kiváncsiság miatt win 10-et. Mondanom se kell, win10 boot 15 sec, bejelentkezéssel 20, ubuntu kb 8sec+3 sec bejelentkezés és már indul is a böngésző. Imádom. Win eddig csak 2x volt indítva 2 hónap alatt.

Tesóm munkahelyi laptopja win8ról win10. Office miatt meg a google drive miatt. (Erre tud valaki megoldást? egyelőre nem találtam)

Párom laptopja is vegyes, win 8.1 és ubuntu 14.4. Sajnos ott a touchpad-nek hw hibája van, de elhajtanak a garanciás ügyintézéstől, mondván ubuntu nem támogatja. Azt leszarják, hogy win 8.1/10 alatt is csak USB-s egér működik, a touch nem. (Pedig azért vettem dell-t, hogy ne gagyi legyen.. nem nyert)

Összességében, ha nem kellene 1-2 gépre az office kompatibilitás, meg a google drive valamint az elég fontos autóipari szoftverek akkor 100% ubuntu lenne. (Újabban Linux Mint).

Már 2002 óta mindig fut valamilyen gépen linux.. viszont hiába van 4 desktop akár, mióta dupla monitor van, sokkal könnyebb. Szeretem látni a megnyitott dolgokat egyszerre.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.