Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Üdv a klubban, Dave! :R

Én a Windows 10 kiadása óta használok Ubuntut (14.04 LTS), mint elsődleges operációs rendszert. Személy szerint nem vetettem meg soha a GNU\Linux alapú operációs rendszereket, de mivel Windows-t használtam játékra és elsődleges használatra (8.1), ezért ez volt az egyetlen elérhető operációs rendszer a gépemen. Na mikor kiadták a Windows 10-et és elkezdődött a parádé (átláthatatlan, többször a háttérben megváltoztatott EULA; nulla privacy; rendkívül agresszív terjesztés és média manipuláció; emberi választás és szabadságjog teljes figyelmen kívül hagyása), akkor döntöttem el a Microsoft végleg elveszítette a bizalmamat, és váltok egy más megoldásra.

Én is az Ubuntut választottam barátomnak köszönhetően. Sok Ubuntu variánst kipróbáltam (Xubuntu, Ubuntu MATE, Lubuktu, Kubuntu) a DE miatt, de a legjobb a Unity jött be... minden DE-vel volt valami idegesítő feature. Én se értem hogy mi a probléma a Unityvel, általánosságban nincs problémám vele és tökéletesen működik. :)
Alapvetően megvoltam/megvagyok elégedve a rendszerrel, szinte mindenre találtam egyenértékű vagy jobb alternatívát mint Windows-on, kivéve persze a játékokat.

A 8.1 elérhető még mindig az SSD másik partícióján. Persze a 8.1 amennyire csak lehet frissítések és szolgáltatások terén megvan nyirbálva (például telemetry/spying kikapcsolva, új frissítések nem települnek automatikusan és gondosan átnézem őket telepítés előtt). Számomra is úgy fest, hogy a Windows 8.1 volt az utolsó Windows, és a DX12 miatt sem fogok Windows 10-re váltani...

Remélem hogy tetszeni fog a rendszer a jövőben is. És még egyszer, üdv a klubban! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.