Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Köszönjük :) :C

Egy kérdés nem világos :DD
Hol a határ a középretro és a félretro között? :))

(#2) westcoastog


westcoastog
veterán

Van egy kupac ilyenem a suliban, igaz azok athlon x2-esek. 1 szolgál a portán, a többi meg várja a sorsát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) DarthSun válasza rover45 (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Önkényes határok, saját szabadalom/meghatározás/kitaláció :DDD . A félretro olyan 2005-6 körül indul, ez a gép időben teljesíti, viszont csak 1.1x1- ben hajlandó menni a PCIe, emiatt nem tud a kategóriához mérhető teljesítményt elérni. Elég, ha megnézzük az ugyanilyen chipset+erősebb proci+régebbi (de erősebb) videokártyás konfiggal kapott 3DM2001 eredményt. De ugye itt kisebb a választék, LP video kell bele, ez lett, ezt kaptam, beragadt készletből.

(#2) westcoastog : ha csak selejtezik, bedarálják, akkor vigyél haza belőle, feltéve ha érzel affinitást retro gép iránt.

(#4) westcoastog válasza DarthSun (#3) üzenetére


westcoastog
veterán

Agyalok rajta folyamatosan. Tervezem a selejtezésüket amúgyis már.
Egy retró xp-s "játékgépet" összelehetne rakni. Monitorom már van hozzá, csak nem kapcsol be. :DDD
Van itthon még valami fujitsu tower pc-m de nem foglalkoztam még vele.

(#5) Luck Dragon

Köszi az írást. :)
Magam részéről egy Dell Optiplex GX260 -ASR mentettem meg anno a cégtől , majd kicsit ki lett pofozta és mai napig teszi a dolgát . Régi programok futtatására jobb nem is kell számomra .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) DarthSun válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

:R
Pofás a GX260 is. Látom P4, avval már nagy a futtatható game/prog lista. Milyen videokártya van benne ?, úgynézem valamilyen Radeon lehet... :U .

(#7) Luck Dragon válasza DarthSun (#6) üzenetére

AGP-s Radeon 9xxx nem tudom mi. Az alábbiak működnek és van egy Sapphire Atlantis Radeon 9600 Pro ami sajnos nem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) DarthSun válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Asszem R9250 az első, a másodikon pedig látszik a 9520 felirat. A 9250- em hasonlóan néz ki, amiatt tippelem hogy valszeg az.
A méréseimen pedig látszik hogy egész jól megy (1.session/3.oszlop).

(#9) Luck Dragon válasza DarthSun (#8) üzenetére

Igazat megvallva régi tervező programok futnak rajta , de azt vígan futtatja . Így nekem mindegy hogy melyik . :) :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) DarthSun válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ja hogy munkára használod. Cél szentesíti az eszközt, ha jól fut rajta, akkor ok. Régi programhoz meg gyakran régi gép is kell, mert újabb vason, oprendszeren, nem biztos hogy fut :)

(#11) Luck Dragon válasza DarthSun (#10) üzenetére

Pontosan ! Ezért is lett megmentve mert úgy is le selejtezték volna . :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos, hogy Penya D a gyári procija? 2010-es évek elején melóban használtunk sok ilyet, C2D-val.

@westcoastog : Ebből volt AMD-s? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) DarthSun válasza hcl (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Arról nincs információm hogy cserélték-e a procit. A gyári spec szerint mehet bele Pentium4, PentiumD/CeleronD és C2Duo is - utóbbi az E6000- es szériából. Nem kizárt hogy forgalmazták mindegyikkel. Az elmondásod szerint akkor C2Duo- val mindenképp, PentiumD- ről annyit tudok hogy működik benne rendesen, Pentium4- el pedig tipp hogy avval is kiadhatták, mivel benne van a proc-listában.

(#14) hcl válasza DarthSun (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínű akkor, hogy szerelték minddel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Pár napja kaptam egy 745-öt. C2D matrica van az elején, de én is cserélem egy Pentumra, bár egy magvasra majd, ha belé tudom passzírozni.

Nem igazán tudom mi lehet benne, mert vastagon áll benne a por. De érdekességként van benne egy pci scsi vezérlőkártya. Hogy mire használták a gépet nem tudni.

Nekem WinXP SP1-2 kell majd és valszeg valami 6600GT kerül a gépbe. Ami éppen bele fér.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.