Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi, ez érdekes volt!

Megnéztem volna mondjuk egy húzott Northwood P4 eredményeit is, vagy hogy egy alap 3.2-es / 3.4-es mit hozott volna. Ilyen régi játékoknál ugyanis a NW szokott több pontot adni. 2004-es címektől felfelé meg a Prescott (ahogy eddig nézegettem).

Mennyire ciki az a sima 9600-as 64 bittel; legalább nevezték volna SE-nek!

(#2) DarthSun válasza Fred23 (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mindíg hapy ha valakinek tetszik a retro, legyen az bármely korszak :R

A Northwood- ot még nem analizáltam, de úgy néz ki hogy a közeljövőben beiktatom, a 9600XT- vel együtt jönni fog egy jó kis MSI lap, ez a konfig sztem megfelelő lesz hozzá. Úgyis kipróbálom valamivel, akkor pedig a Northwood célszerű lesz, legalább lesz tapasztalat róla.

Jah, a 9600- as, egy előnye van, hogy ingyen jött, kidobandó gépben volt. Arra jó hogy az ilyen leredukált és akkoriban a tapasztalat nélküli felhasználókat megtévesztő darabokat prezentálja. Ha 2x- es AGP- ben menne, SS7 lapba még elegendő lenne a teljesítménye :DDD . Azonban ha jól emlékszem ez a kártya volt az Asus A7N8XE Deluxe- ban, tehát hozta magával a csúcslapot, így megbocsátom a gyengeségét. Kollégám kérdezte az egész gépről hogy kell-e, mert ha nem akkor megy az e-hulladékba.

[ Szerkesztve ]

(#3) #90088192 válasza DarthSun (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

a Quake3 a GeF2MX400- on határeset, itt 1280- ban ment a teszt, kisebb felbontásban már eléri a játszható szintet. A GeF4MX440- en már ok

Itt felröhögtem :DDD

Nekem a monitoron a MAX felbontás nem érte el az 1280-at amikor GF2-volt a menő, max 1024X768@60Hz :C
Valami Sampo 15" csoda volt :D
800X600 volt amint jól futott, ha húztuk egy kicsit a kártyát/procit akkor meg az 1024X768 is ment jól.

Tudom nem tegnap volt az sem, de messze a nagy falutól, más nem nagyon volt.

[ Szerkesztve ]

(#4) DarthSun válasza #90088192 (#3) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:DD , Na ja. Amiatt választottam a seteket ilyenre, hogy az erősebb kártyák is skálázódjanak. Az UT2004 például teljes procilimitbe fut alacsony felbontáson, már az erősebb AGP kártyákkal is.

(#5) #90088192 válasza DarthSun (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Volt nekem is Geforce2(? mar nem vagyok 100% biztos) TNT, 9000 Radeon, Trident, meg S3 Trió ami 4Mb memóriával az első "3D" kártyám volt.
Emlékszem a 233MMX procira, na annál rosszabb konfigom sosem nem volt :DDD pedig 386-al kezdtem :K

(#6) DarthSun válasza #90088192 (#5) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

GeForce2MX volt anno nekem 2 is. Egy Abit, az nem tetszett, eladtam, a tesztben is szereplő Inno- t tartottam meg, szebb a képe. Nem volt rossz ár/teljesítmény szempontból. TNT már retroként volt, ugyanolyan xar képe volt mint az Abitnak, elajándékoztam. Azt mondják a R9000 egy jó kártya, nekem sosem volt, meg már nem is lesz sztem, a 9200, 9600TX, 9800, 9800SE, 9800Pro mindegyike megy régi lapban is, tehát a 9000- est nem is keresem célirányosan.

A 233MMX jó proci amúgy, lehet hogy az alaplapod nem volt jó ? :U

(#7) #90088192 válasza DarthSun (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Erre nem tudok mar választ adni, de lényegtelen mert az S3+MMX kombináció így is úgy is halott volt :DDD
Próbáltam sok mindent, másik videó kártyát is de nem váltotta be a hozza fűzött reményeket, így lett utána egy 700-as Celeron + Geforce :DDD Az volt az első ATA66-ot tudó konfigom, amiben egy 15Gb-os szinten ATA66-ot tudó vinyo csücsült, ebbe jött később az R9000 :K

(#8) Dilikutya válasza Fred23 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jól emlékszem ezekre az időkre, annyiféle kártya és chip volt a piacon, mindenféle kiépítésben, és nem mindig lehetett az elnevezésből kitalálni, mi is az. A sima 9600 128 bites volt, ez a 64 bites inkább egy SE lesz. Több gyártó volt, mint manapság, és azok is állandóan kihoztak valamit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) DarthSun válasza #90088192 (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

No, az utóbbi már jó összeállítás, tapasztalataim szerint is a BX a legjobb, legstabilabb korabeli chipset, megy mindennel, tökmindegy mit teszel bele, és milyen driverrel hajtod.

(#10) #90088192 válasza DarthSun (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nővéremtől "kaptam" mert neki is kellett gép, azt mondta szedjem össze mi kell, azt megvesszük.
Az első körben a videó kártya hibás(Uj volt minden) volt, fagyott 30 percenként, valószínű túlmelegedett, de akkoriban kb 15-eves lehettem, nem ez volt a fő profilom, ahogy nem is a lányok, vagy autók...

(#11) Balage21


Balage21
tag

Emlékeim szerint is a 440BX volt a legmegbízhatóbb, pedig volt dolgom LX és ZX lapokkal is. (Jó kis Tomato aki emlékszik :) ) Nekem egy Procomp B785 lapom volt akkoriban ('99 környéke) egy Celeron 400-al, 64mb rammal és egy Savage 4 16mb-al. UT 2. lemeze direkt S3TC-re optimalizált textúrákat tartalmazott ezért szaladt a gépen 1024*768-ban is.

Az MMX utasításkészlet megléte azért nagy dolog volt . 166MHz P1-en NBA LIve 98 konkrét diavetítés míg egy 166 MMX-el hibátlan. Blood 1 szintén.

(#12) DarthSun válasza Dilikutya (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valószínű hogy SE, csak akkoriban sok bolt trükközött, az SE- t is rendes 9600- nak adták el. Pld van egy 9800- asom, amin a GPU teljesértékű 8/8/8/4- es felépítésű, de csak 128 bites felületszervezésű, és TSOP ramok vannak rajta a BGA helyett, valamint az összes órajel csökkentett :DDD, és bizony botrány is volt belőle hogy rendes 9800- as áron adták el anno. Mondjuk én retroként kaptam ajándékba. Viszont az előnye ennek a kártyának hogy ez lesz a legtartósabb sztem, kevésbé melegszik, nem lesz BGA hiba, stb.

(#10) Agyturbina : úgy könnyű, ha kapja az ember, mondjuk a fiamnak is könnyű, a legtöbb új hardvert ajándékba kapja tőlem, én meg megkapom a régit :DDD , avval a címszóval hogy úgyis retros vagyok.
15 éves koromban már gondjaim voltak a csajokkal, barátnőt még nem sikerült fognom, de ahogy szokták mondani, már kb napi 100x gondoltam a p****ra :B .

(#11) Balage21 : 99- ben az komoly masina volt, nekem csak SS7- re tellett, mert nem sokkal előtte építkeztem, nem volt rossz az sem csak ügyesen kellett driverezni. Retroként össze is hasonlítottam nemrég ebben a blogban, elég jól megy, de a BX+Katmai az elsöprő OGL teljesítménye miatt nyert, még úgyis hogy a Katmai sokkal alacsonyabb órajelen jár mint a K6-III+ .

(#13) Fred23 válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Emlékszem én is. Még olyat is árultak, ami egyáltalán nem is létezett hivatalosan. :D
A moddolható Radeon 9500, Geforce 6200, az XT magos Radeon 9550, vagy a noti GPU-t használó 9600-asok kora bizony tényleg különleges volt.

Agyturbina: Nekem 1024X768@75Hz volt akkoriban, és pont játékoknál kellett 800*600-ba vagy 640*480-ba kapcsolnom a GF2 MX400 miatt. Vettem végül egy 9600 Pro-t az akkori Athlon XP 1800+ mellé, nagy ugrás volt. Végre úgy futott a Deus Ex (1), ahogy azt addig csak szerettem volna.

DarthSun: a Northwood analizálós írást máris várom! Az is megküzdhet majd a Bartonnal? Illetve nagyon tetszene egy Willa P4 teszt is Thunderbird és/vagy Palomino ellen.

(#14) DarthSun válasza Fred23 (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Northwood teszt mostmár tuti meglesz, főleg így hogy tudom 1 ember már kíváncsi rá. Elvileg sima ügy lesz, az MSI lap és egy 9600XT már jég alatt van, egy kolléga vállalta hogy kocsival hozza nemsokára. Mivel a lapot úgyis próbálom, akkor már egy Northwood- ot teszek bele, azokat még le sem próbáltam :B . A teszt pedig egyszerű lesz, belövöm a Northwoodot 3.3GHz- re, lemérem ugyanezen tesztsort, aztán máris hasonlítható a Bartonhoz, meg a Prescotthoz is. Elméletben, a gyakorlatban előfordulhatnak xopattyúk, de reméljük nem lesz probléma.

Aztán a 486VLB házba pakolása jön, majd be kell fejeznem az SS7 procitesztet, az eltart egy darabig, vagy 30 procit kell még tesztelnem :DDD . Utána tudok talán időt szakítani a Willa P4 > Thunderbird > Palomino küzdelemre. De amúgy 423- as Villa P4 tesztem van FX5900XT- vel [link], és az 5900 itt is szerepelt, tehát némi hasonlítási alap van, legalábbis ezekhez a konfigokhoz, de azért a 423- as rendszer még jóval lassabb mint ezek.

(#15) DarthSun válasza DarthSun (#14) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja, de azt látom olvastad is, csak sokára vettem észre az új hozzászólást, de válaszoltam :)

(#16) Balage21 válasza DarthSun (#12) üzenetére


Balage21
tag

Nekem egy olyan Xpertvision 9800Se kártyám volt ami 256 bites és oldható volt a +4 pipe. Lényegében 9800 Pro lett belőle. Ezt anno nekem a helyi számtech boltban ajánlották, hogy kitesztelték...38.000 Ft volt 2004-ben. :)

(#17) DarthSun válasza Balage21 (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem is van egy hasonló, PowerColor 256 bites, állítólag oldható, de még nem próbáltam, Tua mellett van, majd ha azt a gépet tesztelem ki részletesen, akkor rápróbálok erre.

(#18) erer1000 válasza #90088192 (#3) üzenetére


erer1000
őstag

én annó MX200 32MB + Athlon XP 1600+ párossal UT2004-eztem, éveken át.
nem is értem hogy nem égett ki az agyam attól a 10-25fps-től ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) DarthSun válasza erer1000 (#18) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azon tényleg lassúcska, az van sztem hogy amit régebben még elfogadhatónak láttunk, az mai szemmel már borzalmas.

(#20) gban válasza DarthSun (#14) üzenetére


gban
Közösségépítő

Érdekes lehet a NW vs Prescott (vs Willamette, de ehhez butítani kell mondjuk FSB-ben a másik kettőt hogy azonos órajel kijöjjön).
Ezen belül is érdekes lehet a NW HT vs Prescott HT.
Mondjuk van mindkettőből 2.8-asom, meg 9600XT és MSI lapom is van (még) :DDD , össze is tudnék dobni egy alap tesztet, de inkább meghagyom a profiknak.

Postázást nem vállalok.

(#21) DarthSun válasza gban (#20) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Állítólag a 2001-4 körüli időszakból való programok és game- k jobban tekernek a Northwoodon...meglátjuk :) . A Willamette- hez visszaórajelezni, nem is tudom megoldható-e korrekten, fix szorzó esetén akkor már nagyon alacsonyra jön ki az FSB, ha egyáltalán be lehet úgy állítani, ezt még nem is vizsgáltam. Általában komplett konfigokat hasonlítgatok, max egyváltozós az egyenlet, mint ezen tesztben is, itt a videokártya. Aztán a két konfig már azonos videoval. Ha pld visszalassítanánk a Prescottot a Barton fizikai órajelére, akkor nagyon kikapna az előbbi :D .

(#22) gban válasza DarthSun (#21) üzenetére


gban
Közösségépítő

Dehogy kell annyira durván visszalassítani a Willamette órajeléhez.
Egy 1.6 Wili 400-on megy, a 3.2-es 800-on, ha azt is 400-ra teszed, az is 1.6-os lesz.

Postázást nem vállalok.

(#23) DarthSun válasza gban (#22) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:R Ó, ezért mondtam hogy meg sem néztem a részleteket, és hozzáteszem hogy profi sem vagyok, csak egy amatőr retrokedvelő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.