Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [DarthSun:] 763

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Azt a qrva!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) RexMaximus válasza Entryy (#1) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Matol kezdve a szinesfemalvilag celpontja vagy :D

Szerk.: matrican mik azok a szamok?

[ Szerkesztve ]

(#3) DarthSun válasza RexMaximus (#2) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kapják meg, kizárva, ez meg lesz őrizve.
A címkék még akosf katalógusszámai.

(#4) RexMaximus válasza DarthSun (#3) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ezekkel eljatszani amugy mar mar teljes munkaidos elfoglaltsag :). Nalam is kezd durvulni a dolog, de hozzad kepest meg junior vagyok :)

(#5) DarthSun válasza RexMaximus (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ahogy mondod.Négyszer kellett nekiugranom mire befejeztem.Mellette gépeket is építettem, közben a munkahelyemen is meg kell dolgoznom a kis-fizetésemért.

(#6) RexMaximus válasza DarthSun (#5) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kene alapitanunk valamilyen alapitvanyt, azzal a cellal, hogy megorizzuk a jovo szamara a mult hw/Pc lifestyle ertekeit. Es akkor teljes munkaidoben "dolgozhatnank" ezeken :D

(#7) DarthSun válasza RexMaximus (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem is rossz ötlet. Nem ismerem az ide vonatkozó törvényeket de ha mondjuk közérdekűnek nyilvánítanák, az állam dotálná, kapnánk egy múzeumépületet és rendes közszolgálati fizetést, akkor benne is lennék. Olyanok lennénk mint a Titkok könyvtárában a csávó, végig kellene kalandoznunk a bolygót régi hardver-ereklyék megszerzése céljából :DDD

(#8) kemotox válasza DarthSun (#7) üzenetére


kemotox
addikt

PC múzeum? Keszthelyen vagy hol voltunk egyszer, és ott van/volt egy idős házaspár által üzemeltetett kis tv/rádió múzeum. Egy kis üzlethelyiség vagy ilyesmi volt kialakítva, rengeteg polccal, a polcokon szebbnél szebb Orion TV-k, mindenféle régi rádiók (Vadásztölténygyár pl), telefonok, stb. Zseniális hely, szívesen visszamennék. Na valami ilyesmit csinálhatnátok ti is, csak PC-vel:P Persze biztos létezik már ilyen, de ha összefogtok többen akkor könnyen tiétek lehet a legnagyobb gyűjtemény.
De azért a te kalandozós ötleted jobban hangzik :D

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Bitang nagy UP az ország egyik legnagyobb gyűjteményének :R
Kérünk nagyobb felbontású képeket :R

(#10) DarthSun válasza bacsis (#9) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A következő fokozat: állványról végigfényképezni darabonként, egy csepp időt kérek....

(#11) RexMaximus válasza DarthSun (#10) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nemtom, hogy tervezed oket fenykepezni, de ha gondolod beszeljunk rola, hogy minnel targyfotoszerubb legyen az eredmeny. Vagy ha Bp-i vagy segithetek :)

(#12) DarthSun válasza RexMaximus (#11) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt a tanácsot kaptam hogy körleddel kell megvilágítani + semleges háttér + kis blende + alacsony expozíciós idő.

BP- től távol lakom.

(#13) RexMaximus válasza DarthSun (#12) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

milyen fgeppel fogod kesziteni?

BP- től távol lakom. - Kar :)

[ Szerkesztve ]

(#14) DarthSun válasza RexMaximus (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Fujifilm FinePix S2950, nem profi de manuális beállításokra is lehetőséget ad, erre a célra megfelel.

(#15) RexMaximus válasza DarthSun (#14) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

tokeletes, nekem joval gyengebb gepem volt anno :). Manualis bealitas kell, hamarosan irok, elokotrom a regi hardveres kepeim.

[ Szerkesztve ]

(#16) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Naszoval, tok jo kis masina. En az oset hasznaltam egy S5600-ast. Azt is azert adtam el eleg nehezen amugy mert nem volt rajta vakupapucs. Amugy megtartottam volna targyfotozasra pl. Manualis bealitasok kellenek minimum ez megvan.

Ha korled alatt az objektiv koruli megoldast takarja nem tudom. Nem ismerem, de itt a feny ugye egy iranybol fog erkezni. Lenyeg meg az lenne, hogy szort feny erje tobb iranybol a targyat, igy nem lesz arnyek a kepen.

Regen a low budget megoldasom ilyen volt (na ez egy tizeneves foto, nemnevetni :) ):

Ezzel is tokoltem mig eddig eljutottam. Fotos ismeros nem volt, neten olvastal aztan mindent. Fotos boltokban meg studiot akartak radsozni… a gepet is nehezen vettem meg (s5600-ra gondolok :) )

A lenyeg, az asztalon latod kozepen a gepet. Ott volt a targy amit fotozni kellett. A ket reflektor biztositotta a megfelelo eroseggu fenyt, es mivel falra iranyitottam oket, targyat csak szort feny erte. De az sok szogbol. Ez a lenyeg az egeszben amugy nem hiaba feny-kepezes a neve a muveletnek :). A reflektorok elony, hogy nem volt szukseg alvanyra mert eleg eros volt a feny. Gyorsan ki is progettem igy a melokat. Hatranya a fogyasztasa. Asszem 500ft volt akoriban darabja - ez megint elony. Nezzuk az eredmenyt:

Azt hiszem ez egy Schyte katana alja

akkori teszlapom

Ninja!!! :)

Parom talalt a piacon akkor egy guriga feher matricat, amivel pl a butorokat matricazzak. Azt hasznaltam hatternek targyakhoz ilyen modon mit itt:

Ez a kep a PH fohadiszalasan keszult Bacsis cikkebol szamazik

Itt a ph-s kepen is latszik, hogy ernyo deriti a fenyt a targyra.

Hatternek nem feltetlenul kell fehernek lennie. Jo sok procid van, ha mar nekialsz erdeme minnel tobbet kihozni belole. Neten sok cuccrol kis kepeket talalni csak, es azok is csunyak. Ez is egyfajta megorzes a jovo szamara :)

[ Szerkesztve ]

(#17) DarthSun válasza RexMaximus (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kipróbálom majd mindegyik módszert, az eredmény majd dönt.Az állvány azért célszerű mert egyszer belövöd a fényt, exp beállításokat, makro, zoom, stb aztán már csak pakolgatni kell a procikat meg exponálni, nincs bemozdulás sem, a 14Mpx esetén is elronthatja minimális bemozdulás is a képet még rövid záridőnél is.Részletes elképzelésem hogy a körled alapfényt ad, szórt, súrló fénynek meg távolabbi halogént használok.A súrló fény főleg a lézergravírozású proccoknak kell hogy olvasható legyen a felirat, ezt már kézből fényképezve is észrevettem, a szemből visszaverődő vakufény pld elmossa a feliratot.

(#18) RexMaximus válasza DarthSun (#17) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

procokknal alvany tuti elony lesz - csak a targyat csereled oszt kesz. Jo szorakozast :)

(#19) DarthSun válasza RexMaximus (#18) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó szórakozás lesz :D Ha nem lennék retrokedvelő nem is vállalkoznék rá.

(#20) alvaro


alvaro
senior tag

Ezt csak most láttam meg... Ember, irigységem céltáblája vagy ezzel a gyűjteménnyel! Van benne pár igen érdekes darab, amikkel még csak nem is találkoztam!

Fotózás része meg tannulságos, nekem is ideje lassan, bár itt még csak ~400 darabról van szó. És állványom sajnos az utolsó költözésünk óta nincs, azt eltüntették :(

(#21) DarthSun válasza alvaro (#20) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az irígységet már nagy pozitívumnak veszem, köszi :R . Én is irígykedem sokszor mások különleges retro cuccaira.
400 ?, az is szép gyűjtemény lehet, készíts róla csoportképeket, az sem kis operett de gyorsabb mint egyenként leexponálni.

A költözés meg egy rémálom :DDD

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [DarthSun:] 763
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.