Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Tetszik ez az egér (Logitech Performance Mouse MX)
Lehet megvan mi váltja le a diamondback-emet 2,5 év után. :)

(#2) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szép, szép, de... az előző, 4000 forintért vásárolt lézeres Point of View egerem sem hibázott egyetlen felületen sem. Az üveglap elég gyakori eset volt, egyszer sem akadt/mászott el. Ennek fényében nem igazán értem, hogy milyen egetverő fejlesztés lehet ezekben a Logitech egerekben. Az ára meg már szokásosan Logiteches...

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Nekem (csak) tükrön nem működött az MX.

Amúgy 27500-at tényleg nem ér viszont egy tízessel kevesebbet már igen.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) bocsika


bocsika
aktív tag

Hmm, szép, szép, de ennyiért... :(

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Iszonyatosan szép és minőségi egerek, de jézusom, 27K?! Valamit valamiért, de nem mindenáron...

(#6) jubilleum


jubilleum
senior tag

Most nem értem a VX nano utódja a Anywhere Mouse MX sem kapta meg azt a görgö motort ami vált szabadon futó és racsnis mód között?
akkor hol az előre lépés?

(#7) mv


mv
aktív tag

Mindkét "elektromos rágcsáló" jónak tűnik, de az áruk még a prémium kategóriához mérten is túlzás. Lehet találni hasonlóan jó megoldásokat töredékáron.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#8) Immy válasza Oliverda (#3) üzenetére


Immy
őstag

Nekem a cikkben tesztelt egér van és itt a ph!-án 10-el kevesebbért belehet szerezni :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#9) Oliverda válasza jubilleum (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem rájöttek hogy teljesen felesleges belerakni. A szabadon futó módot is max. arra lehet használni hogy leugorj a lap aljára vagy esetleg fel a tetejére, de ezt az oldalsó két gombbal sokkal gyorsabban meg lehet csinálni.

Én amióta MX Revolution-ról átálltam kb. kétszer használtam a szabadon futó módot. Nem hiányzik.

Immy: Tudom, én is itt vettem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Hát, szépnek szép... Biztos minőségi is, de az ára tényleg esztelen magas.

Én anno 3-4 éve vettem egy G7-est 27 ezerért.
Nem jött be. A nagy felületű teflon talp miatt nehézkes volt a csúszása. A rádiós rész időszakonként megszakadt, leállt... Aztán eladtam a picsbe.

5,5 éve használok Mx510-est. 100%-ban tökéletesnek tartom. Egyszer nem volt baja, jóformán tisztítani se kellett... :U 14.000 volt anno
Most cseréletem le egy Roccat Kone-ra. Ma jött meg, így még nem tudtam kipróbálni, de igen jókat hallok róla, és csak 16-17 ezer körül mozog az ára. Persze tele van a szokásos fölösleges fícsörökkel, de majd meglátjuk. De tartalmaz számos egyedi technológiát is...

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Elég valószínűtlen, hogy az életben valaki tükrön használja az egerét.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) worxland válasza Oliverda (#9) üzenetére


worxland
addikt

Ízlések és pofonok, én pölö csak szabadon futó módban használom. Pláne, hogy kifejezetten ezért vettem (MX Revo).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13) Oliverda válasza worxland (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezeket is lehet csak szabadon futó módban használni. Úgy marad ha egyszer átváltasz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) rudi válasza Oliverda (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

10k-val olcsóbban már korrekt a cucc. Nekem csak annyi a bajom a Logitech egereivel, hogy a kisujj alatt nem támasztanak úgy, mint az MS Intelli Explorer 4.0-m. Szóval mostmegint olyat vettem, pedig tudom, hogy egy-két év alatt elkoptatom a bal gombját, pontatlan a mai jobb egerekez képest, és a görgője sem valami csúcs.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) SOAD19 válasza Oliverda (#9) üzenetére


SOAD19
addikt

Én meg csak szabadonfutóban használom a Vx rev.-emet! :DDD Jó néha átkapcsolom racsnisra, de pár percnél tovább nem bírom a hangját. :D nekem így tökéletes néma görgetés, de hát nem vagyunk egyformák. :)

Hopsz látom nem vagyok egyedül. Amúgy nem tom nekem annyira nem jön be az a krómos hatású betét. :N

[ Szerkesztve ]

(#16) András83


András83
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy ezek az egerek már normálisan működnek gyűrött textilen is? :DDD Ez igy elsőre biztos hülyén hangzik, de mégis gyakoribb eset mint a tükrön használás :P

Az a bajom a mostani szuper lézeres egeremmel hogy fotel karfán, lepedőn, vagy csak simán a nadrágomon használva csomószor megakad. A régi MX500-am sokkal jobb volt, az akkor is működött ha felemeltem az asztaltól 1 centire :D
Pontosan ez a baja a lézeres egereknek... hogy szűk a fókusz tartomány, és ha picit is elemelkedik a felülettől akkor már nem megy. Precizitás ide vagy oda nem örülök neki, hogy ilyen az új technológia.
Ez a darkfield megoldja ezt a problémát?

(#17) stevve válasza rudi (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem MS wireless laser 4000 volt, annak is a bal gombja halt meg... ez ilyen MS "népbetegség" lehet? :)

Amúgy a Revo nekem is tetszett mindig, de olyan marha drága, hogy sajnálnék rá ennyi pénzt... hiába az új kiadás, marad a polcon. :(

(#18) rovtiv válasza András83 (#16) üzenetére


rovtiv
tag

Az általad felsorolt problémák egy részét általában pozitívumként szokták emlegetni a lézeres egerekkel kapcsolatban.
"...akkor is működött ha felemeltem az asztaltól 1 centire"
"szűk a fókusz tartomány, és ha picit is elemelkedik a felülettől akkor már nem megy"
Szóval nem hiszem, hogy megoldja...

Azért örülnék egy vezetékes verziónak is. Talán olcsóbb is volna...

...már bocsánat...

(#19) VIC20 válasza Dany007 (#10) üzenetére


VIC20
őstag

Létezik olyan, hogy MX 500? Ha igen, akkor nekem valószínűleg olyanom van... :)
Nagyjából ezer éve vettem.
Üveg alátéttel használom, és semmi gond nincs vele.

(#20) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Nekem nagyon tetszik, a 27K rettenetes sok, viszont nekem egy MX1000-resem van (anno ez prémium kategória volt) aminek a középső (görgő) mikrokapcsolója adta meg magát. (Asszem 5 éves) Lehet, hogy ez lesz a következő, ha ésszerűbb árban lesz. De nem ez a legnagyobb bajom, hanem hogy nem lehet külön kapni MX5500-ben látott billentyűzetet! Pedig nekem úgy kéne: ez az egér + az 5500-ös bill. Most is úgy van, hogy van az MX1000-res, amit külön vettem, és egy MX3000-res szett, amiből csak a (magyar) billentyűzet (LX700) kellett, mert nem lehetett külön kapni. A hozzá kapott egeret csak akkor használom, ha az 1000-res lemerül. Ami így 5 év után is 1-2 hét, attól függ, mit csinálok vele.
Kurva drága tudom, de sokáig bírja, a legjobb összeszerelési minőség és állja az ütéseket ;)
Szegény bill-t nem tudom, hányszor vertem agyon, és még mindig semmi baja azon kívül, hogy egyik tartó lábát kitörtem :D

VIC20: Létezik bizony! Nekem is az volt az 1000-res előtt!

[ Szerkesztve ]

(#21) atike


atike
nagyúr

Nagyon drága, de valljuk be, hogy nagyon jól is néz ki... :)

(#22) rudi válasza VIC20 (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen létezik. A gémer egerek ősöreganyjának szokták nevezni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza stevve (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, lehet...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) kpal


kpal
veterán

Jó egerek de 15k-n feleül szerintem legelább is fölösleges egeret venni.

(#25) Digital


Digital
addikt

Még 17k-t összemutyizna az ember, de 27k-t :(
Viszont aki egész nap nyüstöli a gépet annak szvsz nem mindegy mit fogdos...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#26) Senhi válasza András83 (#16) üzenetére


Senhi
aktív tag

Öhm... a szűk fókusztartomány nem véletlen. Egy (gamer) egér akkor jó ha csak akkor működik ha hozzáér az asztalhoz. Gondolj bele: mész előre egy játékban majd hirtelen hátulról kezdenek el rád lőni. Én 180° fordulatot egy rántással nem tudok csinálni, ezért felemelem egy picit az egeret odébb teszem és úgy fordulok meg. Na ha most érzékelné azt is amikor fent van az egér a levegőben és kicsit visszafordulna akkor azt hiszem te is hülyét kapnál.

(#27) jubilleum válasza _Scythe_ (#20) üzenetére


jubilleum
senior tag

az MX5500 ohz adott egér miben tud többet ennél?
:)
Nekem az van..

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Játékokra kevés utalás volt a cikkben. Ez azt jelenti, hogy ezek a mostani rádiós egerek már egyértelműen alkalmasak komolyabb online fps játékra is?

twitter: MatrixfanLive

(#29) direwolf


direwolf
őstag

A Cordless Desktop Wave Pro-hoz ugyan ilyen egeret adnak, csak nem dárkfíld, hanem pörformensz lézerrel. Meg nincs krómkeret a baloldali gumírozás körül.
Nekem az is bevált, és a bill is igen jó fajta.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#30) András83 válasza Senhi (#26) üzenetére


András83
csendes tag

Ebben igazad van, ezért is állitottam régen az érzékenységet régen mindig magasra, hogy sose kelljen felemelni az egeret :DDD Jó persze a célzás rovására ment, de amúgy hirtelen 180-as fordulatra csomó játékban van hotkey :D

(#31) Oliverda válasza direwolf (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhoz Logitech MX1100-az adnak ami nem ugyanilyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

nah mondom megvan az új egerem, erre cserélem le a régi a4tech x7-sem
de ennyi pénzért??? normálisak ? áááá hogy bémeg a jó k**** életbe :((( .... :W

-=The digital artist of the darkside=-

(#33) siti


siti
senior tag

egyszer talán lecserélem a régi MX1000-et egy ilyenre. végre megoldották hogy ne kelljen külön dokkolós töltő meg szabvány akksija van, mert csak ennyi baja van a jelenleginek.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34) Oliverda válasza Pixelmaster (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Olcsóbb boltokban már 22K-ért hozzá lehet jutni.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Duree


Duree
veterán

Az a baj,hogy a logitechnél vastagon fog a ceruza.Sajnos valamennyi termékük szerintem túlárazott.
Még az sem mentesíti őket,hogy átlagon felüli a minösége a termékeiknek

duree54

(#36) Zanik


Zanik
addikt

Lassan úgy vagyok az egerekkel is, mint a kerékpáros szemüvegekkel: a 20ezer forintért kapható úgyanúgy eltörött, ahogy a 6ezer forintos. Volt már drága egerem, de hosszú évek után úgyanúgy felmondta a szolgálatot, mint a harmadannyiba kerülő. Hisz Murphy törvénye szerint ami tönkremehet, az tönkre is megy, csak azért egy párezer forintos egér miatt nem bánkódik úgy az ember.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#37) Pubszon


Pubszon
veterán

Tetszik ez a nagyibbik egér, de vagy 15K-el lehetne rövidebb az ára. ;]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38) Sanyix


Sanyix
őstag

én megint megvettem pár hónapja 2k-ért az a4tech lézeres egeret (előző szintén lézeres 2k-s trust volt, annak is csak annyi baja volt, hogy asztalhoz csaptam és a bal gomb kapott egyet úgyhogy miko hogy alapon működött). Ez is mindenen megy, még a tenyeremen is. Gyors mozgást konkrétan leköveti, de pixelenként is lehet pöcsölni a kurzorral a monitor felbontásán (1280*1024), mint az előzővel :)
És még mindig nem értem azokat a kokszalámikat akik 5k-nál többet képesek költeni egy egérre.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) 64b0r


64b0r
aktív tag

Jó cucc, csak meg kell várni, amíg belerakják a 10 rugós egereikbe. Addig a felárból lehet venni még egy terás vinyót. ;]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#40) Neovenator


Neovenator
senior tag

Gyönyörű lett az MX utód megint, viszont kár, hogy a töltést így kábelesen oldották meg.
Az árak meg...az MX Revolution másfélszer ennyibe került a megjelenése után pár hónappal, szóval szerintem nem vészes.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#41) captainm


captainm
tag

Én anno vettem magamnak egy MX Revolution egeret és hatalmasat csalódtam benne. 1920*1200-as monitoron használtam és érezhetően késett a jel az egérből, játékra abszolút alkalmatlan volt, de a midnennapi használatnál is nagyon gázos volt, el is adtam. Ennél is megvan ez a betegség vajon?

(#42) $p@rr0w válasza M@trixfan (#28) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Jó kérdés. Vagy pedig egyáltálán nem alkalmas ezért nem esett róla szó...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#43) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

en meg azon agyalok, hogyha esetleg majd kikopik a mostani mx518-am, akkor mire valtsak??? nalam szoba sem johet vájerlessz... mondjuk mar jo par eve megvan az eger es meg mindég jo :) hozzaszoktam, hogy ez is egy kicsit kicsi :DDD btw volt elotte razerem(diamondback megjeleneskor)... na az tenyleg ilyen azsai proknak keszult :DDD ki is kopott alolam 1 ev alatt :P

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#44) siti válasza Neovenator (#40) üzenetére


siti
senior tag

töltheted sima elemtöltővel is, sőt, bármikor cserélheted mint szimpla elem. a vezeték meg sima usb-microusb. ha nem kell a gyári bumfordi törésgátlós vehetsz bármilyet hozzá.
még mindig sokkal jobb mint az mx1000 töltője. amikor a végét járta az aksi, csak 4-5 órát bírt, az egy lanpartiban necces volt és a beépített aksi miatt kuka a 12ezres egér itt meg vagy elemcsere vagy átállsz "vezetékesre". (persze egy kodak aksi jó bele, de dugja fel magának a logitech)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#45) Laci.M


Laci.M
senior tag

El sem árulom milyen egerem van, jöttök itt a tizenezres, meg huszonezres rágcsálókkal.
Kirekesztve érzem magam!! :DD :DD

Aláírás

(#46) asadasad22


asadasad22
őstag

asszem maradunk a jo "oreg" g500-nal. ez "csak" 15k volt, tudasra jobb mint barmelyik, fogasra sem hiszem hogy sokkal rosszabb es nem kell elemmel sem szopni.

(#47) kukorizz


kukorizz
csendes tag

Szépek szépek, de én maradok a jó öreg MX510-nél kicsit kopott kicsit koszos de szeretem :C :DD (L) :R

Hogy kerülnek a "fűre lépni tilos" táblák a gyep közepére?

(#48) dani3l válasza Sanyix (#38) üzenetére


dani3l
őstag

Kényelem szempontjából kétlem, hogy a 2ezer forintos egér üti egy ilyennek a szintjét.. Az 1280x1024-es felbontás meg nem túl nagy, azért ha úgy kell 'végigmasszírozni' az egeret az asztalon vagy 3szor, hogy mondjuk egy 1920x1200as, vagy nagyobb felbontáson végighúzd, az már úgy szintén nem kényelmes..

Más: ha csak dokkolóval lehet tölteni, akkor az a baj, mert milyen gáz már, hogy lemerül és amíg tölt, addig nem lehet használni. Ha megoldják úgy, hogy lehessen használni is töltés közben (+ még az akksi is cserélhető, ami szintén jó pont..), akkor meg az a baj, hogy dokkoló nincs hozzá.. Ki érti ezt? :))

(#49) aram01


aram01
nagyúr

és a balkezesek?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#50) bit_bro


bit_bro
tag

Nem írtátok meddig bírja az akksi.
Nem sikerült lemeríteni a teszt ideje alatt? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.