Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

:R :C

ez az én kreálmányom, remélem nem baj, h beraktam ide, hátha ez is segít a sorstársaknak :)

1.: decemberi updatet rakd fel a magyar t oldaláról
2.: backupolj amit akarsz
3.: a modaco oldaláról szedd le a romot amit fel akarsz rakni! (én az 1.7 vanilla romot javaslom) http://android.modaco.com/content/t-mobile-pulse-pulse-modaco-com/296925/11-jan-1-7-modaco-custom-rom-u8230-vanilla-style/
4.: ha ezt választod, töltsd le, és másold a kártyád gyökerébe, majd kelleni fog!
5.: ahhoz, h fel tudj tenni egy romot, az amon ra recoveryt fel kell tenned, ez cseréli le a gyári, fos recoveryt http://dc160.4shared.com/download/210601977/86a8349b/152-pulse-amonrarecoveryezajoo.rar
6.: h ezt fel tudd tenni a telódra, látnia kell a gépednek a telót! (gyári cdn lévő drivereket rakd fel!)
7: telót kikapcs, és bekapcsolod úgy, h piros hang le bekapcs, majd rádugod a gépre
8.: install-recovery-windows fájlt lefuttatod (ezt töltötted le amon ra recoveryként...) ekkor települ az új recovery. ha kész, kiírja teló h OK.
9: vedd ki az akksit, húzd le a gépről
10: úgy kapcsolod be a telót, h menü piros bekapcs
11: itt csinálj egy nandroid backupot, aztán érdemes particionálni a kártyát, úgy h ext partíció legyen (oda települnek majd a progik) de más ne legyen (még vmilyet felajánl, de annak értékét állítsd 0ra)
12: wipe menü, itt mindegyiket futtasd le
13: ha particionáltad a kártyát, rakd fel vissza a kártyára a 4. pontban írt romot
14: a recovery menüben katt a flash zip to sdcard menüre, és ekkor települ az új rom!
15.: reboot, és voálá

[ Szerkesztve ]

(#2) DarkByte válasza CoolBoy323 (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Természetesen nem zavar. Az olvasó majd dönt melyik alapján végzi el a telepítést :)

(#3) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

köszi,ez hasznos leírás,sokaknak jóljön,többek között nekem is 1-2 hét múlva.

Minden szinten,szinte minden.

(#4) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ami engem érdekelne az a mi változott a frissitett Ts romhoz képest, gyorsabb lett, stabilabb....?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) DarkByte válasza Dare2Live (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Gyorsabb lett, érezhetően. Zene lejátszó például nálam lépten nyomon elkezdett laggolni a gyári ROM-al ha mondjuk Market-ről elkezdtem telepíteni közben, vagy a beépített böngészővel tallózni. Itt gyakorlatilag semmi ilyen nincs. Akkor ugye a Mobilarénás tesztben is benne van a főképernyőre másodpercekig visszalépés, eddig ez sem jelentkezett ezzel a ROM-al. A másik ugye az App2SD, nincs most már a ~60MB-os limit amire programokat telepíthetsz. Illetve van még jópár egyéb optimalizáció és kiegészítő cumó ami bekerült a ROM-al: [link] Na meg nekem a T-Mobile-os színektől már herótom volt, arról nem is beszélve hogy a gyári dashboard felesen ette a memóriát mert sosem azt a nézetet használtam. A Vanilla ROM-al kaptam egy alap Android-ot ami nem eszi felesen az erőforrásokat.

Persze ez innen már egyéni preferencia kérdése hogy fontos-e. Én nem ezért raktam fel a ROM-ot elsősorban, hanem mert reméltem ez megjavul: [link] De már amúgy is szemeztem vele, mert idegesített a lomhasága a mobilnak olykor. Nem bántam meg eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#6) pockalap


pockalap
csendes tag

Nagyon jó cikk, grat hozzá! Esetleg még annyival lehetne kiegészíteni, hogy mi a pontos teendő ha gebasz van és szervízbe kell vinni a telót. Tehát a teljes gyári állapot visszaállítása hogyan történik.

(#7) DarkByte válasza pockalap (#6) üzenetére


DarkByte
addikt

Mivel ezt még nem próbáltam ki így elméletben a következőt kell tenni:
- T-Mobile oldaláról a december update-et leszedni (-1. pontban leírva).
- Fel kell dobni a képfájlt az SD kártyára a dload mappába ahogyan az oldalon le van írva
- Telefont kikapcsolod, majd hangerő fel + piros letevő gomb + power gomb és visszarakja a gyári ROM-ot. (Esetleg egy Wipe-ot érdemes megcsinálni az Amon-al recovery módban még ez előtt közvetlen).
- Visszakapod azt az állapotot mint amikor megvetted a telefont.

Akik csináltak már ilyet esetleg leírhatnák pontosan a lépéseket, mert ez csak a saját kikövetkeztetésem, nem 100% hogy jó is így.

[ Szerkesztve ]

(#8) CoolBoy323 válasza DarkByte (#7) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

t-s rom fel az sd-re, menüből update, és kész...

eltűnik minden romolás, rootolás nyoma :)

nekem is meg kellett csinálnom, hisz szervízben van most a kicsikém, és működött a visszaállítás lazán :)

(#9) DarkByte válasza CoolBoy323 (#8) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi, akkor még egyszerűbb mint gondoltam. :)

(#10) pockalap


pockalap
csendes tag

Kösz srácok! Így már tiszta minden :R

(#11) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Köszönjük a részletes leírást, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy végre meglépjem a módosítást linuxon (főleg, hogy nem kell flash-elni az amon-ra-t, lehet csak bootolni).
Viszont én ezzel tudtam ezt megtenni (egy recoveryvel kevesebb kellett) ArchLinuxon.
./fastboot-linux boot recovery-RA-pulse-v1.5.2.img
Annyi még ehhez, hogy a gépen írja ki a dolgokat ilyenkor, és ilyenkor persze automatikusan rebbotol, nem kell külön parancsot kiadni erre.

Az udev beállítások újraolvasása Arch alatt ez:
sudo udevadm control --reload-rules

Mégegyszer köszönöm a leírást Boygues-hez;) Az apps2sd automatikusan működik, ha rajta van egy ext2-es a kártyán másodikként, de gparteddel csináltam, nem a beépítettel? Milyen könyvtárat csinál az SDn?

[ Szerkesztve ]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#12) mr.geeZ válasza mr.geeZ (#11) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Már látom, hogy a pulse topikban jól írtad, csak itt került bele még egy recovery, nyilván véletlenül.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#13) benyboy


benyboy
tag

Sziasztok,

egy valamit egyáltalán nem értek. Néhány helyen azt olvasni, hogyha rootolom a telót, akkor ugrik a gari. Ez igaz, vagy sem, mert amit itt olvasok az alapján ha visszarakom a decemberit, akkor nem vesznek észre semmit.
Szal a kérdésem lehet-e rootolni gari vesztés nélkül?

Köszi!

(#14) n00n válasza benyboy (#13) üzenetére


n00n
őstag

Igen ugrik a gari. De vissza lehet állítani úgy hogy ne vegyék észre. Amiről nem tudnak az nem is fáj. :) Egyébként jó lett a cikk! Grat!

Ha valakinek tetszik a custom rom, regeljetek a modaco.com-on 10 font ellenében legyetek ad-freek. A plusz szolgáltatások (nincsenek reklámok, saját rom főzés, elérhető fejlesztői kiadások) mellett ösztönzitek Pault a fejlesztésre. :C

(#15) benyboy válasza n00n (#14) üzenetére


benyboy
tag

magyarul ki lehet játszani a t-mobilet...
CoolBoy323 írta, hogy ő visszavitte szervízbe, de elötte visszaállította a romot. akkor elvileg a droidját garival javítják...

attól tartok, ha rootolok, és vmi baja lesz, nem fogják megjavítani, viszont a csekkek jönni fognak :O

köszi a gyors választ

(#16) DarkByte válasza mr.geeZ (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Én köszönöm a dicsérő szavakat, illetve hogy akkor kipróbáltan működik a leírás nálad is. :R Az említett boot-os dolgot javítom. Ezt bevallom másoltam a forrásból, most így belegondolva azt hiszem én sem írtam oda a recovery szót, mert a fastboot parancssori súgójából néztem ki a paraméterezést.

(#17) CoolBoy323 válasza benyboy (#15) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

helyben nem javítják a telót, felküldték pestre (talán)

nem szóltak, h gáz lenne, ergó gondolom h szart se vettek észre...
igaz, én csak a recoveryt néztem, az 1000% h az alap lesz... a bootot nem néztem, de én bízok benne, h az is visszaáll, hisz bounty mondta, ő meg nem hülye :D

de ha mégis ugrik a gari, feltétlen szólok, de akkor tuti agyvérzést kapok XD :W

(#18) benyboy válasza CoolBoy323 (#17) üzenetére


benyboy
tag

1000 kösz és hála, akkor ennyit még kibírok, megvárom míg visszakapod...

köszi még1x!

(#19) CoolBoy323 válasza benyboy (#18) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

99% h nem veszik észre :)

jó neked, h te ki bírod várni h visszakapjam... én már meghaltam 3x nélküle XDXD :DD

(#20) benyboy válasza CoolBoy323 (#19) üzenetére


benyboy
tag

iagzából meg vagyok még elégedve eddig vele, mondjuk mindenki azt mondja aki megfőzte, hogy gyorsabb lett, több memória stb...

türelem, megmaradó garanciás pulse-t terem... :))

(#21) rakal válasza DarkByte (#16) üzenetére


rakal
senior tag

Total Respect Master!!.. :R :R :R
Minden tökéletesen ment..no bricking. :)

(#22) adamho


adamho
tag

Kedves Darkbyte!

Rettentő nagy hülyeséget fogok kérdezni!
Hol adok ki bármilyen parancsot a parancssorból? Ez azt jelenti, hogy nem rákattintok valamelyik fájlra, hanem valahova beírok valamit? És hova?

Köszönöm a segítséget, most készülök a nagy lépésre lelkileg.

(#23) DarkByte válasza adamho (#22) üzenetére


DarkByte
addikt

Ahhoz hogy a ROM telepítést meg tudd csinálni a konzolos fastboot programot kell használnod, ehhez pedig Windows-os DOS parancssorra van szükséged. Az MCR csomagban található egy batch fájl amely a flash-elést elvégzi, ezt el lehet indítani billentyűzet használata nélkül is, ám ez csak akkor fog működni ha az eszköz látható fastboot által. Ennek ellenőrzésére parancssorra lesz szükséged. Ha a konzol kezelése teljesen ismeretlen, a saját érdekedben javasolnám hogy inkább ne fogj bele a flash-elésbe. Előtte mélyedj el az DOS alapjaiban, vagy kérj meg valakit aki otthon van a témában hogy segítsen neked.

[ Szerkesztve ]

(#24) benyboy


benyboy
tag

coolboy, mikorra várható a telód javítása?
már nagyon kiváncsi vagyok a vanilliára.... :DD

(#25) CoolBoy323 válasza benyboy (#24) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én lennék a legboldogabb, ha már használhatnám :D

15 napot mondtak múlthét kedden, de persze munkanap...

szal még várnod kell neked is :)

(#26) adamho válasza DarkByte (#23) üzenetére


adamho
tag

Köszönöm!

Az a helyzet, hogy mielőtt még elolvastam volna a válaszodat, telepítettem az új ROMot. Remélem, gond nem lesz belőle, egyelőre látszólag működik.
Valamire figyelnem kell, ami esetleg gond lehet? Honnan lehet tudni, hogy nagy hibát nem követtem-e el?

(#27) DarkByte válasza adamho (#26) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha tudsz programokat telepíteni és nem találkozol lépten-nyomon Force Close gombos ablakokkal akkor mindent jól csináltál. Gondolom azt pedig olvastad hogy ha nem tudsz programokat telepíteni akkor az ext partíció javítása opcióval lehet megjavítani az Amon recovery-ben az App2SD partíciót (feltéve ha csináltál ilyet). Másra szerintem nem kell ügyelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) adamho válasza DarkByte (#27) üzenetére


adamho
tag

Még sohl nem jelzett force close-t, és már egy rakat alkalmazást telepítettem, tehát úgy néz ki, hogy jól működik.
Nagyon köszönöm a segítséget.
Ha gondom lesz, úgyis jövök újra a blogra.

(#29) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Sziasztok.
Lassan én is meglépem a rom cserét, de sajnos a mo-da-co -s linken nem működik a vanila 1.7-es rom letöltése...
Vagy mostmár várjam meg az 1.8-ast?

Üdv mindenkinek.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#30) DarkByte válasza Csorosz (#29) üzenetére


DarkByte
addikt

Szia!

Lehet pont elkaptad a Romraid karbantartási időszakot (ha jól figyeltem este fél 9-kor van illetve délelőtt fél 11-kor) a Vanilla ROM linkje most tutira működik nálam: [link]

(#31) llaszlo válasza DarkByte (#7) üzenetére


llaszlo
veterán

1. dload a kártyára.
2. aztán a leírás szerint. "+" "PIROS" "BEKAPCS"
Semmit nem kell wipeolni, mindent felülír a telón.

Ezt már leírtam párszor.

Jó részletes cikk, tetszik. :)
Ezek kimaradtak a cikkből:
OSX-hez nem kell semmilyen drivert telepíteni. Ott egyből működnek a parancsok és a fastboot.
A Linuxos telepítési móka kimaradt. Pedig belekezdtél. Ugyanaz, mint OSX-nél csak a linuxos parancsokat kell futtatni. De ez már elég egyértelmű, mert a parancsok nevéből adódik. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) llaszlo válasza llaszlo (#31) üzenetére


llaszlo
veterán

Még annyi, hogy a kártyát lehet partícionálni a telepítés előtt (én így csináltam) és egyszerűbb linuxszal, mint a telóval. Így automatikusan átpakol minden appot az első bootnál.

(#33) Csorosz válasza DarkByte (#30) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen, eztöténhetett...
Már megvan.
Mindjárt fel is rakom a telómra.
Jelzek vissza, mi a tapasztalat.
Köszönöm!

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#34) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Teljesen fel*****sza az agyhelyem.......
Az a PC-Sync egy rakat kaki.
Nem tudom levenni a contatktokat a telőmról vele.
Ötlet valakinek?

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#35) DarkByte válasza Csorosz (#34) üzenetére


DarkByte
addikt

Elvileg felszinkronizálja a Google fiókodba. Nézz szét a contacts.google.com oldalon és ott tudod szerkeszteni aztán mobilon Settings-ben újrasync-elhetsz.

(#36) Csorosz válasza DarkByte (#35) üzenetére


Csorosz
aktív tag

5 pont
Vielen Dank!

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#37) Csorosz válasza DarkByte (#35) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Sajnos ezt sem tudom összehozni.
Te a kontaktokat mivel vetted le a telóról, mielőtt felírtad az új Rom-ot?

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#38) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Ugyfest csak elindul a szinkronizálás.
Csak borzalmasan lassú.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#39) DarkByte válasza Csorosz (#38) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos a Contacts szinkronizáció egyébként is gáz a gyári ROM-al.
(Igaz most én is sikeresen semmivé tettem a kontaktjaim és telefonszámaim felét azzal hogy szórakoztam melyik csoportokat szinkronizálja. Bejelöltem hogy csak a 'Kontaktok telefonszámmal' csoportot kezelje, töröltem a számokat a mobilból aztán mondtam hogy húzza le újra. Eredmény: a csoport ami kellett meg is van a mobilon, de minden más csoportban lévő bejegyzést (beleértve azokat amelyek voltak a telefonszámos csoportban is egyszerre) törölt a Google fiókomból :Y Még jó hogy az albérletben lévő gépemen van backup ami nem is régi.)

[ Szerkesztve ]

(#40) Csorosz válasza DarkByte (#39) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Kemény...
Elkezdtem a műveletet, de el is akadtam, mert amonra-ba nekem a backup fájl nem azonos a te általad jelzettel.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#41) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Na.
Alakul.
:)

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#42) megbízható


megbízható
csendes tag

Üdv, Segítene valaki?

a 4. pontnál tartok és nem tudom elindítani a telefont, mert mindenáron a google fiókomat állítaná be, de azt nem tudja, mert nincs hálózat. Nem tudok tovább lépni ezeken a beállításokon. Segítene valaki?

(#43) megbízható


megbízható
csendes tag

Hahóóó!
Nem indul jól a telefonom! Nincs hálózat, a firmware ismeretlen.....

(#44) megbízható


megbízható
csendes tag

Valaki tudna egy linket a vanilla letöltéshez? Az eddigiek nem működnek!

(#45) CoolBoy323 válasza megbízható (#44) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#46) DarkByte válasza megbízható (#42) üzenetére


DarkByte
addikt

Bocsi a hétvégén nem nagyon jártam a PH!-n.

Sajnos ebben nem tudok segíteni, nincs ötletem mitől lehet. (esetleg elfelejtetted a wipe-ot amire tudok gondolni?) A Vanilla ROM-ot le tudod tölteni erről a linkről: [link]
Emlékeim szerint bele raktam az írásba is, de ha mégsem akkor bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#47) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Kb mintha kicseréltem volna a telefonom 1 másikra.
Mindenkinek ajánlom a rom cserét, aki még nem tette meg.
Agyon van instalálva a gép, és továbbra is csak 48 Mb foglalt a memóból!
Az app2Sd miatt mindenképp megéri, de a rugalmassága is nagyon tetszik.
Mondjuk a Gmail kliens nekem is szarakszik rendesen. :)
De ez legyen a legkissebb baja.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#48) Csorosz


Csorosz
aktív tag

És persze köszönöm a cikket!
Nélküle biztos nem kezdtem volna bele!

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#49) megbízható


megbízható
csendes tag

Üdv, kösz a segítséget!

Közben rájöttem mi a gond.
A chrome böngésző az adott linket nem nyitja meg.....az explorer működött.

(#50) benyboy


benyboy
tag

Srácok!

nem vágja vki, hogy hol lehet a gmail-es accountot megváltoztatni, amit a legelején kell megadni? Változott a mail címem, és nem találom sehol, hogy hol lehet...
Coolboy telód megvan már?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.