Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

A történet némileg hasonló alapra építkezik, mint Poul Anderson - Nevezz Joe-nak című műve. (Call Me Joe; 1957)

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szerintem a Pókemberhez semmi köze sincs Cameronnak, viszont a True Lies kimaradt, ami talán nagyobbat szólt mint az említett tévedés.:)
Kiegészíteném még annyival, hogy ez egy többrészes mozi lesz. A második részt valamikor 2010-12 között kezdi forgatni a mágus. Úgy olvastam, hogy az Edgar Rice Burroghs, John Carter könyvsorozata inspirálta legfőképp.
Közben elindul a Battle Angel forgatása is, ami szintén egy sci-fi lesz, de még nagyobb durranással mint az Avatar.
Szóval ismét életre kelt a Cameron gépezet, megváltoztatva a mozik és a celluloid világát.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) DarkByte válasza BITBOYS (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Jogos, a Wiki -s cikkben nem olvastam végig miért említik a Spider-Man-t, ugyanis csak azért van köze Cameron -nak hozzá mert eredetileg ő írta a korai screenplay -t, de aztán végül más vitte tovább a filmet. A True Lies -ra nem emlékszem hogy láttam volna :B

A több részről nem hallottam. Remélem lesz olyan sikeres a film hogy több rész készülhessen belőle, jó sci-fi -ből nincs túl sok. Igaz a District 9 -re is kíváncsi leszek, nálunk kár hogy csak egy hónappal később lesz a premierje. :(

(#4) azbest válasza BITBOYS (#2) üzenetére


azbest
félisten

wow.. örülök, hogy végre megint lesznek színvonalas sci-fi alkotások... azért eléggé hanyagolták ezt a területet mostanság (egy-két korábbi sci-fi újabb folytatásán kívül).

(lol... ennyi őstag közt kezdem úgy érezni magam, mintha nyugdíjas klubban lennék ;] )

[ Szerkesztve ]

(#5) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Engem is úgy meghatott a film körüli felhajtás, hogy összegyűjtöttem mindent, amit tudni érdemes a filmről. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) DarkByte válasza Algieba (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Ajj, ez nagyon beteg. :DDD Köszi hogy belinkelted. :R Az Eiffel 65 - Blue -nál már nagyon vigyorogtam. :D És ez csak fokozódott amikor a végén a linkekhez értem..

[ Szerkesztve ]

(#7) Algieba válasza DarkByte (#6) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szívesen. :)
A 300 millió dollárba kerülő nagyszabású filmeknél mindig elkap a kisördög és megcsiklandoz.
Nem tudom komolyan venni! Pedig alkotó emberként nagyon igyekeztem, hogy tiszteljem és becsüljem eme korszakalkotó filmet, mégsem megy. Szép, szép a látványorgia, de úgy hat rám, akár a két napos osztriga...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#8) Thunderzolee

300millió... dollárban.. oooooooooohh.. Az sok pénz.
Hát csak tessék mindet a celluloidra költeni, szeretjük a szépet. :R

Nehéz eldönteni, h ezt, vagy a 2012-t várom jobban. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) DarkByte válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


DarkByte
addikt

A 2012 eddig nálam sima látványos katasztrófafilm kategória. Persze nem hagynám ki, megint csak moziban, mert az ilyesmi úgy élvezetes. Egyébként épp a munkatársakkal beszéltük hogy valószínűleg még csak nem találták meg a maja naptár kézikönyvét amiben lehet hogy van egy ilyen pont hogy "igény esetén meghosszabbítandó" :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Thunderzolee válasza DarkByte (#9) üzenetére

Így van. De attól még szeressük az agyatlan, de rendkívül látványos katasztrófafilmeket is. :R Am meg megvan a magánvéleményem azokról, akik hisznek az ilyen babonákban, mint ez a Maya naptár.. :o

Végülis ez az Avatar is "csak" egy látványos agyatlan fantáziaszülemény, bár biztosan lesz benne "jellemfejlődés" is, lévén a sztori szerint a főhősnek el kell döntenie, melyik oldalra áll. Azért áldom a kritikusokat, h csak fanyalogni tudnak a traileren. Persze, fikázni könnyű. :(((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Kép az Avatarból
Így kicsit más a leányzó fekvése :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12) Crystalheart válasza BITBOYS (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tényleg, ha letakarom az orrát, nincs is vele semmi baj. :D

(#13) Crystalheart válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért az nem annyi, hogy van-e benne jellemfejlődés, vagy nincs. (Ahol egyáltalán nincs, az a szánalom-kategória: ennyit ér a forgatókönyv.) Inkább az a kérdés, az egyes szereplők fejlődése elég nagy ívű-e, a kulcsfigura fejlődése nem lehet túl nagyívű, de az antagonista (a kulcsfigura gátolója) fejlődése igenis lehet az, sőt. Egy kritikusnak mindezt figyelembe kell vennie, még akkor is, ha nem erre hegyezi ki a kritikát, vagy bele sem veszi. (Ezen kívül még rengeteg helyen elhasalhat egy film, de ez alap dolog, amit ha elrontanak, bukik az egész.)

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Trailer alapján elég gagyinak tűnt, lesznek jobb filmek is 3D-be, felejtős..

(#15) BITBOYS válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gondold újra :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#16) Crystalheart válasza BITBOYS (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lehet, hogy lesznek jobb filmek is 3D-ben, szó se róla. Kérdés(?), most van-e? :)

[ Szerkesztve ]

(#17) DarkByte


DarkByte
addikt

IMAX-ban sajnos esélyem sincs megnézni. :( Jövő héten próbálom pótolni normál 3D-s moziban. Ez van, a francért nincs több IMAX mozi az országban. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.