Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Šolaire


Šolaire
veterán

Köszi a tesztet :) Áldassék a Nap :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

... kétségtelen, hogy a Dark Souls III már nagyságrendekkel könnyebb volt, mint az első rész, így aki annak kiismerése után valami mélyebb kihívásra vágyik, az itt bizton megtalálja azt.

Hogy mi? Nekem azt írták, hogy kezdjem inkább az 1-el, a későbbiek fokozatosan nehezednek... a BB-vel együtt. Akkor most hogyisvane'? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) Šolaire válasza AxBattler (#2) üzenetére


Šolaire
veterán

A 3. Részt “áramvonalasították”. Itt nem lehet egyből teleportálni,az átoknak valóban van hatása mert felezi az életerőt akár véglegesen is ha nem orvosoljuk,csak a tabortűznél lehet emberré válni így a bosshoz útközben ha be akarunk idézni valakit simán betámadhatnak,a fegyver fejlesztés is kicsit bonyolultabb a kovácsok árusok szanaszét vannak nem egy helyen, a különböző ember-ek amik a fejlesztéshez kell pl:divine,occult,very large ember ami a +15-ös fejlesztéshez kell stb is szét vannak szórva és még sorolhatnám. Ha innen nézzük igen nehezebb.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4) smc


smc
addikt

Vampyr is lesz? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

A régi vicc, miszerint az új hanghordozókat mindig azért találták ki, hogy újra és újra megvehesse a zenekedvelő a kedvenceit, úgy tűnik lassan a játékosokat is eléri.

5-10 évente mindig jön majd egy remastered verzió, az aktuális konzol (és PC) generációra, teljes árú új játékként. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Mans20


Mans20
addikt

Ha jönne a billentyűzetre javítás még el is lehetne kezdeni.

(#7) Šolaire válasza Cifu (#5) üzenetére


Šolaire
veterán

Én se vettem volna meg egyébként teljes áron. Steamen fél áron volt, meg a multi miatt mert az nagyon jó. Egy dolog bánt de az nagyon,hogy Blighttown nem akad :DD
Ez most válasz akart lenni :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#8) ribizly


ribizly
veterán

Ebbe mindenképpen beleszaladok egyszer. :) Majd 10€ alatt...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) #80123904 válasza AxBattler (#2) üzenetére


#80123904
törölt tag

A Bossok könnyebbek sokkal az I-ben. Maga a játék viszont nehezebb, mint a 3-ban. Sokkal kevésbé fogja a kezed.

(#10) Šolaire válasza #80123904 (#9) üzenetére


Šolaire
veterán

Így van. A 3-ban csúcsra járatták a Boss harcokat pl Gael :K

“Praise The Sun” \[T]/

(#11) sp8787


sp8787
addikt

Mielott belekezdenek elore leszogezem ,hogy nem a flamekeltes a celom.

Namarmost "...kétségtelen, hogy a Dark Souls III már nagyságrendekkel könnyebb volt, mint az első rész...".

Szandekosan nem mondok erre a mondatra semmilyen jelzot csak sajat velemenyemet/tapasztalatomat irom le. A DS3 osszehasonlithatatlanul nehezebb mint a DS(R). Ez egyaltalan nem azt jelenti ,hogy a DS(R) konnyu lenne csak ez egy egyszeru teny sztem.

Kivancsian varom barki velemenyet/indokalasat ...etc. aki szerint ez nem igy van. Tenyleg erdekel!

(#12) Šolaire válasza sp8787 (#11) üzenetére


Šolaire
veterán

A bossok a 3. Részben szerintem nehezebben mint az elsőben. Viszont az első rész játékmenete nehezebb,mert fapadosabb nincs csak közepén teleportálás az árusok a fejlesztéshez szükséges cuccok szét vannak szórva,csak tábortűznél lehet emberré válni,estus szám nem fix külön kell izzitani őket amihez humanity kell stb.

“Praise The Sun” \[T]/

(#13) sp8787 válasza #80123904 (#9) üzenetére


sp8787
addikt

Ez csak akkor lenne igaz ha a Bossok nem lenneke a jatek reszei. De mivel azok senki ne mondja nekem ,hogy egy palya nagyobb roadblock mint a Boss ha a Boss kimondottan nehez.

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

És a DS2, meg a BB? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) Šolaire válasza AxBattler (#14) üzenetére


Šolaire
veterán

Ez csak az én véleményem. Nekem a 3 rész közül a DS2 Scholar volt a legnehezebb.

“Praise The Sun” \[T]/

(#16) sp8787 válasza Šolaire (#12) üzenetére


sp8787
addikt

Nezd ezek egyike sem jelenti azt ,hogy a DS "nagyságrendekkel" nehezebb mint a DS3. Ez egyszeruen nem igy van. A teleportalas hianya is valojaban nem neheziti a jatekot csak hosszabbitja. En pl. a rengeteg backtrackingtol feltem mint a tuztol. Es nem, nincs annyi ,hogy ez zavaro/idegesito/nehez lenne.

A Bossok meg sztem a legjobb pelda mivel a DS3-ban a Bossok igazi roadblockok. Osszehasonlithatatlanul nehezebbek a bossok a DS3-ban. Es a ugye a bossok a jatek reszei tehat....

(#17) sp8787 válasza AxBattler (#14) üzenetére


sp8787
addikt

A DS2-rol nem tudok nyilatkozni.
Ha feltetelezzuk a kovetkezot, sima melee jatekot jatszol, nem cheese-elsz, beleszamitjuk a DLC-ket NG+-okat is akkor sztem es ismetlen ez szigoruan szubjektiv akkor:

Nioh>BB>DS3>DS>LOTF. A BB>DS3 az lehet akar foditva is DS3>BB mivel nekem erzesre nagyon kozel van a 2 jatek.

Ismetlem ez full szubjektiv!

(#18) Šolaire válasza sp8787 (#16) üzenetére


Šolaire
veterán

Ez az én véleményem. Bossok nehezebben a 3-ban. Viszont az első rész játék menete fapadosabb és nem csak a teleportálást írtam hanem több dolgot is. Ash lake-Ben átkozódj meg kétszer és nincs nálad purping stone meg még nem lehet teleportálni verekedd magad vissza negyed életerővel az árusig. Vagy írtam az emberré válást. Az elsőben csak a tabortűznél tudsz így út közben a bossig betamadhatnak többször is míg a 3-ban a Boss előtt is meg tudod tenni. Az hogy az elsőben nehezebb a játékmenet maga azt úgy értsd hogy sokkal kevesebb a kényelmi funkció mint mondjuk a 3-ban. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#19) Kvelstadt válasza sp8787 (#11) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem cáfolom viszont annyit mondanék hogy nem had9nlítanám ma a ds1-et a 3hoz, se az akkori önmagam aki ds1el kezdett a maihoz akinek már nem volt akk9ra falat a ds3 mint anno a ds1.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#20) Šolaire válasza Kvelstadt (#19) üzenetére


Šolaire
veterán

Ez is igaz. Rutinosabbak lettünk :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#21) atainprison válasza sp8787 (#17) üzenetére


atainprison
senior tag

Nioh>BB>DS3>DS>LOTF

Még jó, hogy a Nioh-val kezdtem :) .

(#22) sp8787 válasza Šolaire (#18) üzenetére


sp8787
addikt

Megmondom oszinten ,hogy az ugymond "fapadossag" az ami nekem nagyon tetszik a jatekban Nem is neveznem fapadossagnak inkabb feature-nek. :)

Kiveve az inventory-t na az egy botrany szerintem.

(#23) sp8787 válasza Kvelstadt (#19) üzenetére


sp8787
addikt

Egyebkent sztem sem erdemes hasonlitgani, vagyis dehogynem mivel itt mi tok jol elbeszelgetunk rola es ezzel semmi gond. Ez sztem jo.

De en nem irtam egy olyan kritikat ami ezt felhozta. A velemenyemet errol az allitasrol meg mar leirtam.

(#24) sp8787 válasza atainprison (#21) üzenetére


sp8787
addikt

De ez csak akkor igaz ha ahhoz tartod magad amit irtam mas esetben inkabb vhogy igy nezne ki sztem

BB>DS3(DS3>BB)>Nioh>DS>LOTF

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Megvettem, azóta se játszottam vele.
Itt a remastered. Deal of the century. :DDD

(#26) Šolaire válasza sp8787 (#22) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem is jobban tetszik mert minden logikusan van felépítve,mindent időben el lehet érni és lehet használni. Fokozatosan adagolja a könnyítéseket. Itt fokozottan igaz hogy nem a játék nehéz,hanem mi tesszük azzá. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#27) atainprison válasza sp8787 (#24) üzenetére


atainprison
senior tag

Hát még messze vagyok a legnehezebb fokozattól, még csak wots felénél tartok (egy ideje nem is játszottam, meg én úgy szeretném végigtolni az összes fokozaton, hogy az összes pálya teljesen kipucolva, nem csak végigrohanak a Hundred Eye-ig).

(#28) yericho800 válasza Šolaire (#18) üzenetére


yericho800
aktív tag

A ds 1 pálya dizaj,meg lehetőségek mint kovácsok,árusok. Meg bla bla... ezekbe hamarabb be lehet bukni mint a ds3, ds2 az biztos! Sokat játszottam mindegyikkel. Ds1 ha lehet ilyet mondani a legnehezebb... ds3 is nehéz. Főleg ha nem vagy tapasztalt benne... de a 2-3. Végigjátszás után már ott a pálya ismeret és okosabb vagy. ;) :D nekem a 3. Rész jött be a legjobban. 2 könnyűnek mondanám.de ez is nézőpont kerdese. :)

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#29) Šolaire válasza yericho800 (#28) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem meg a 2 tűnt a legnehezebbnek főleg a dlc. A 3 k@csög volt a kedvencem :D egyébként ez teljesen változó. Ha most megkérdeznéd itt a széria legnehezebb esetleg legjobb Boss harcait mindenki mást írna :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#30) kolopele


kolopele
nagyúr

Ha választanom kellene inkább százszor játszanám ki a COD új részét vagy az AC Originst mint ezt egyszer. Én a 3. résszel ismerkedtem meg először, és itt törtem ketté egy alig 40 ezres kontrollert. Mielőtt még a monitor vagy a gép is sorra került volna inkább delete.....................

(#31) Šolaire válasza kolopele (#30) üzenetére


Šolaire
veterán

Van ilyen :) Ezt a játékot van aki gyűlöli,és van aki rajong érte :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#32) Mans20 válasza kolopele (#30) üzenetére


Mans20
addikt

Én a 2. résszel voltam így, az asztalt zúztam be. Pár év után elkezdtem megint de nem tudom meddig jutok vagy mi fog rommá törni.

(#33) Šolaire válasza Mans20 (#32) üzenetére


Šolaire
veterán

A 3 dlc-nél biztos fog törni valami :) amikor elkezdtem ezt az egészet párszor én is bele akartam vágni a joyt a tv-be :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#34) kolopele válasza Šolaire (#31) üzenetére


kolopele
nagyúr

A tipikus Monty Python esete :) Én akár még meg is szerethettem volna ha legalább minden boss előtt lett volna egy bonfire, de nem............Ha már nehézségi szinteket szentségtörés lett volna beletenni (hogy miért azt ma sem értem) legalább ennyit megtehettek volna, meg esetleg valamivel sűrűbb mentési lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#35) Mans20 válasza Šolaire (#33) üzenetére


Mans20
addikt

Az a 3 köcsög azt kikre értetted? a sentinels vagy a tetőn az a repkedő izé? ott még nem tartok.

(#36) kolopele válasza Mans20 (#32) üzenetére


kolopele
nagyúr

A baj akkor lett volna ha a számítógép is az asztalon lett volna monitorostól :D

(#37) sp8787 válasza atainprison (#27) üzenetére


sp8787
addikt

Azt ugy erdemes jatszani. Ugye az elso vegigjatszasnal honapok etltek el a DLC-k kozott igy mindenki mindent kipucolt. De most a masodiknal tunt fel ,hogy milyen ugymond konnyen lehet unlockolni. Remelem ezt a 2-ben atalakitjak. Egyebkent ez az unlockolas regen nehezebb volt csak ahogy jottek a DLCk meg a patchek mindig engedtek vmennyit a rinyalasnak. Nem lett volna szabad.

(#38) sp8787 válasza kolopele (#34) üzenetére


sp8787
addikt

Ez Miyazaki megint elmondta ujra ,hogy miert nincs benne allitas meg az ujban is ugyanugy miert nem lesz.
Azert ,hogy mindeki ugyanazt a jatekelmenyt kapja.

(#39) Šolaire válasza Mans20 (#35) üzenetére


Šolaire
veterán

Dlc Boss vagy bossok :) rájuk gondoltam : [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#40) Feverke


Feverke
tag

Erdekes, nekem pont hogy nem tunt olyan neheznek a DS3. Bar tenyleg az 1 meg a 2 utan biztos segitett a rutin.

Az 1ben farmolni kellett a humanityt a patkanyoktol hogy tudjak segitseget hivni Anor Londohoz:D mert olyan nehez volt kinyirni Ornstein es Smoughot.

A 2 meg valahogy nemtudom, volt olyan palyaresz ahol 2 phantomot is segitsegul tudtam hivni a bejaratnal, es vegigszaladtam bossig, megoltam es kesz 5 perc alatt. Csak ugy pislogtam hogy ez most mivolt. Nem az lesz a kedvenc reszem.

A 3 latvanyra, erzesre nagyon jo volt, de nekem nem volt nehezebb mint az 1.

OFF: Most kezdtem el a Nioht tegnap, az mennyire nehez akkor most ezekhez kepest?

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#41) #71043776 válasza kolopele (#34) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ha ilyen érzelmeket vált ki belőled a játék, akkor nem gondoltál még egy edző (trainer) bevetésére? Pont neked találták ki. A saját ritmusodban játszol, gyorsíthatod a farmolást, gyakorolhatod a harcokat, sokkal kevésbé bosszantó a pályarészek újrajátszása.
Aztán ha már kb. mennek a dolgok, akkor új karaktert csinálsz, és máris jobban élvezed a játékot, és nem törsz össze semmit.

Egy másik megoldás, hogy a fontosabb pillanatokban (mikor nagyon sok soul van nálad hosszas farmolás után, vagy fog gate előtt állsz) kimásolod a mentésed biztos helyre. Megpurcansz, és visszamásolod a mentést. Hopp, megint ott vagy! :) Ezt arra, hogy nincs elég bonfire.
Ha nem élvezed a játékot úgy, ahogy ki van találva, akkor legyél kreatív. Erre vannak a modok is minden játéknál. Csak legyél offline, úgy tisztességes.

---

Egyébként ha már leírtátok, szerintem a második rész a legkönnyebb mind közül. Gyors fejlődés, könnyű fejlesztések, teleportálás az elejétől, a bossharcok könnyítésének lehetősége, sok NPC summon, opcionális bossok, a pontok újraelosztása.

(#42) #80123904 válasza Feverke (#40) üzenetére


#80123904
törölt tag

Szerintem a dark souls-ok legnagyobb hibája az, hogy megengedi az NPC/emberi segítséget a bossoknál. Én ezt nem engedném NewGame+-ig.
Ha már egy csökött npc társad is van a bossnál, akkor az összes nevetséges szintre egyszerűsödik. Pont a lényegi (szerintem lényegi) részét veszi el a játéknak.

"A 2 meg valahogy nemtudom, volt olyan palyaresz ahol 2 phantomot is segitsegul tudtam hivni a bejaratnal, es vegigszaladtam bossig, megoltam es kesz 5 perc alatt. Csak ugy pislogtam hogy ez most mivolt. Nem az lesz a kedvenc reszem."
Ez tökéletesen mutatja, hogy miért nem lehet ezekbe a játékokba nehézségi szint állítót rakni. Ha lenne easy fokozat, akkor az megölné az egész játékot. Úgy nem lehet élvezni, mert a nehézség nélkül a játék 0. Ha nincs benne kihívás, akkor nincs miért játszani.

"A 3 latvanyra, erzesre nagyon jo volt, de nekem nem volt nehezebb mint az 1."
Gondolom ott is hívogattad a bossokhoz az NPC-ket, úgy jó hogy nem nehéz.

(#43) robogo81 válasza #71043776 (#41) üzenetére


robogo81
aktív tag

Ez a mentés másolás/visszatöltés elég sok hajszálamat megmentette mostanában(is),nagyon nem vagyok rutinos játékos a ds1-ben,de már annyit össze raktam a próbálgatásokkor,hogy végre rászántam magam arra hogy teljesen kijátszom,először megyek egy elég nagy öngyilkos túrát a firelink környékén(először elmenni a uchigatanért,meg távolsági fegyverért a kereskedőért,utána,vissza a halott sárkányhoz a pajzsért meg a kardért,a sárkány völgybe,utána a temetőbe egy gyors tura a felszerelésekért,meg ha van kedv,még benézni a katakombákba a nagy kaszáért,utána,még egy szuszra elmenni Blighttown-ba a sárkányvölgy felől a flaska tuning lélekért,szerintem a másik katana szerintem nem tud többet,ami a másik kijárat felől van a ház tetején),és ezzel kezdtem el a komolyabb játékot,és most értem először Anor Londo-ba. :DDD
Bocs a hosszú monológért,meg az egybe mindenért. Csak sokat segített a majdnem gyors mentés mód.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#44) #71043776 válasza #80123904 (#42) üzenetére


#71043776
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy minden egyes summon növeli a boss életét? Legalábbis az első részben igen, a másodikban a def statjait növeli. Ha nincs megfelelő fegyvered, akkor inkább nehezít.

Szerintem lehetne easy fokozat, de nem úgy, hogy két ütéssel átgázolsz mindenen. A bossok élete lehetne 75%, vagy egyszakaszos bossharcok lehetnének, vagy lehetne plusz bonfire itt-ott, stb. Lehetne kreatívan csinálni. Persze akkor nem lehetne mondani, hogy "én bezzeg az öklömmel lecsaptam a Four kings bosst", mert akkor jönne a kérdés, hogy milyen fokozaton.

Nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak az 1-ben meg a 3-ban, de a második részben van egy covenant, ami pont neked való, a Company of Champions. Nincs summon, nehezebbek a harcok. Ez felfogható hard mode-nak, tehát létezik a dolog.

robogo81: Nekem is kellett egyszer-kétszer, mert elegem volt abból, hogy újra meg újra ugyanazokon a helyeken kell átmennem, és a bosshoz percek alatt értem oda, hogy minden optimális legyen. Azóta belejöttem, és már nem gond a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45) kolopele válasza #71043776 (#41) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bevetettem csalásokat már a játékhoz, kivéve az életerőt, mert úgy viszont már semmi értelme nem lett volna, hiszen nem tudtak volna soha megölni, viszont úgy meg némelyik sima mezei ellenfél képes volt valami speciális ütéssel lecsapni , na itt végleg elment a kedvem. Nekem egy játék ne a kihívásról szóljon hanem a szórakoztatásról, a kihívást a való életben kell keresni, ezek csak játékok.

(#46) #71043776 válasza kolopele (#45) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ezzel sokan tudnának vitatkozni, különösen a Souls játékokkal kapcsolatban :) Kinek mit jelent a játék.
Viszont ha nem gond a trainer, akkor csak húzd fel 99-re az életet meg a staminát, és próbáld úgy. Szerintem nincs olyan critical hit, ami képes lenne lecsapni egyből. Igazából a plusz soulok nem annyira számítanak csalásnak szerintem, mert hosszadalmas farmolással bármennyi lehet nálad, így csak az időt rövidíted le. Vannak páncélok meg gyűrűk a hátbatámadás ellen, stb. Nagyon összetett játékok ezek, ha sikerül átlendülnöd a kezdeti nehézségeken.
A DS2 DLC-i nagyon durvák, szerintem átgondolatlanok. Az összes bosst le lehet gyűrni az alapjátékban, de ugyanazzal a karakterrel két ütéssel megöl egy sima DLC-s ellenség is, mert csak, legyen nehéz.

(#47) Šolaire válasza #71043776 (#46) üzenetére


Šolaire
veterán

Trainerrel sok értelme van. Pont az a játék lényege veszik el. Végig kell harcolni,le kell győzni a játékot. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#48) AxBattler


AxBattler
félisten

No, itt igazodjon ki az ember. :D
Akkor a BB a legkönnyebb?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#49) #71043776 válasza Šolaire (#47) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ha az embert bosszantja a játék valamilyen tulajdonsága, akkor vagy nem játszik, vagy a kedve szerint alakítja. Rengetegszer hallani azt is, hogy ez egy multiplayer játék, offline nem szabad játszani, mert elveszik a lényege. Ez is pont olyan. (Érdekesség, hogy a DS2-ben a 9 covenant-ből 7 max. szintre fejleszthető offline is)

Egy pontig szórakoztató, utána idegesítő, és az a pont mindenkinek máshol van. Ha az ember nem fizetett érte, akkor hagyja a francba, de ha még meg is vette, akkor az pluszban zavaró :) Inkább trainerrel menjen plusz pár soul, és játssza végig. Szerintem.

(#50) Šolaire válasza #71043776 (#49) üzenetére


Šolaire
veterán

Ez a te véleményed! Az enyém meg az hogy trainerrel pont a lényege veszik el. :R

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.