Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Íme az első bejegyzés a témában.
Idővel a többi témából is be fogok szúrni pár érdekeset. Hátha kialakul egy jobbfajta vita.

Amúgy a fenti esetben, akinek még nem esett le, a két közszolgálati tévéadásra gondoltak a készítők.

(#2) icecave válasza Dany007 (#1) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát persze, hogy nem elégedett a nép. Rohadtsok reklám miatt tolódnak a programok, nem meglepő. Ezeknek a csatornáknak is ebből van pénze, a sok reklámból, nem abból, hogy vetíti a "dallas"-t főműsoridőben. Egyébként nem sokat nézem a TV-t, de ami engem jobban zavar (bár ez is eléggé), hogy a k*rva reklám HANGOSABB, mint maga a film, hogy ha esetleg elalszol, felijedj, mikor elkezdik a reklámblokkot.

(#3) Dany007 válasza icecave (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Na ja, mondjuk engem se lep meg.
De azért lehet más lenne a felállás, ha belevennénk a két fő kereskedelmi csatornát is.

A két közszolgálatival szerintem az is gond, hogy a reklámok közötti filmek elég silányak.
Még a többit felülmúlóan is azok.
Mondjuk pár napja láttam a műsorújságban, hogy az rtl /tv2-n valami 1988-as filmeket adtak le... Azért az már több mint 20 éves... Ez még autóban is sok...

A reklám hangossága meg szerintem az elmúlt pár évben lett divat. Azelőtt nem vettem észre. Engem is mocskosul idegesít. Nem tudom mit akarnak vele elérni.
Én ritkán alszom el a tv előtt, de ilyenkor állandóan a váltóért kell szaladni. Lehalkítani.
Majd amikor folytatódik a film, akkor meg vissza hangosítani. Mocsokság.
Főleg amikor gépen nézem a tv-t. Fekszek az ágyban...

(#4) icecave válasza Dany007 (#3) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért tolják a 20 éves filmeket, mert potom pénzért megveszik a sugárzási jogot rá. Egyre kevesebb az új film, mindent csak ismételnek, mert nem vesz új filmekre sugárzási jogot a TV, mondván "Úgyis nézi a hülye paraszt, akkor minek".

Azért van a hangosság, amit írtam, hogy felfigyelj, hogy "reklám, NÉZD!".

Ezek a miatt a dolgok miatt utálom a tv-t nagyon, nem lehet egy filmet megnézni az asszonnyal nyugisan ezek miatt. Bevallom, ezért azt csinálom, hogy kinézünk egy filmet, és leszedem "más forrásból", aztán együtt megnézzük... reklám sehol.

(#5) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Évek óta nem nézek TV-t, nem tud lekötni. Amúgymeg nem. Mármint az összetétellel.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) dabadab válasza Dany007 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Akkor hadd eljek ket kritikaval:

1. Ket tok kulonbozo temakort eleg szerencsetlen dolog egy kerdesbe zsufolni. Jol latszik, hogy a valaszokbol egy csomo kimaradt (pl. nem lehet "reszben" v nem tudom valaszt adni csak az egyik temaban).
2. Azt honnan kellett volna tudni, hogy a "ket kozszolgalati" adora gondoltak? Ha arra gondoltak, akkor miert nem irtak oda? (Raadasul szerintem a Duna is kozszolgalati.)

DRM is theft

(#7) icecave válasza Winner_hun (#5) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is ritkán,de ez azért van, mert informatikus vagyok, azon belül grafikus a szakmám, így mindig gép előtt ülök, ha pihenek, akkor is. Gondolom, sokan vannak így mint én.

(#8) dabadab válasza icecave (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Rohadtsok reklám miatt tolódnak a programok, nem meglepő."

De, meglepo. Ugyanis a reklamido merete eleg pontosan meg van hatarozva, raadasul csuszoablakkal (vagyis nem az van, hogy 7:00 - 8:00 kozott max 15 perc reklam lehet, hanem 7:01 - 8:01, 7:02 - 8:02, stb kozott is) es az pont olyan dolog, amit az ORTT kemenyen figyel.

DRM is theft

(#9) zsiga667 válasza Dany007 (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

20 éve még tudtak filmet csinálni... :U

(#10) Thunderzolee válasza Winner_hun (#5) üzenetére

Ezzel én is így vagyok. Szinte kizárólag a DVD miatt van TV-készülékem. Másért be se kapcsolom. Az a kevéske Tv-műsor ami érdekel meg fellelhető a neten is.

icecave:
Az újabb (nekem már a sokéves Sony Trintitronon is volt) TV készülékeken van lehetőség állandó hangerő beállítására. Ez lecsökkenti a reklámok nagy(obb) hangerejét. Más TV-ken az is beállítható, h összes csatorna egyforma hangerővel szóljon, így kapcsolgatáskor nem ugrál a hangerőszint az adott csatornának megfelelően hol magasabbra, hol halkabbra.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) dabadab válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


dabadab
titán

"van lehetőség állandó hangerő beállítására."

Gondolom egy kompresszort nyom a hangerore, amivel remekul eltunteti a hangos meg a halk reszek kozti kulonbseget, a suttoges meg a kialtas is pont ugyanolyan hangos lesz. Annyira nem remek otlet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) icecave válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát jó, de nekünk itthon még egy 10 éves CRT sony van itthon. Így míg nem lesz új, marad az idegbaj. Igazából mivel alig tv-zek engem nem zavar, de életem párja rendszeresen elalszik a tv előtt, és olyan rossz látni, ahogy szegényke felijed.

(#13) Dany007 válasza dabadab (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Tény, hogy ez pont nem a legjobban összeállított kérdőív.
Van 1-2 ilyen hiányos. Azokat is beszúrom majd, de most ezt tűnt érdekes témának :)
Sajna politikát már nem lehet, pedig ott is voltak érdekes eredmények.
Hja, és tényleg, a Duna is közszolgálati... =/

(#14) Dany007 válasza icecave (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Röhej, pedig pont most olvastam v.hol, hogy mekkora bevételeket értek el a Tv-k. Milliárdos összeg...
És röhej, mert azért megszoktam nézni a műsort, hátha lesz valami, de manapság már a gagyi filmek is csak 7végén vannak. 7közben hal a tortán, meg józsi barát, meg barátok közt, meg mi van még?
Tegnap esti műsorok: barátok közt, jobanrosszban, fókusz, fókusz, mentalista, meg született feleségek... Hát ki a faxom néz ilyeneket? :S
És este 8 tól 10-11 ig ezek a szarok mennek... Hihetetlen :s

Amúgy lesz majd egy kérdőív a filmsorozatokkal kapcsolatban is, ahol meglepő számomra, hogy a barátok közt, meg a jóbanrosszban az első 2 hely... Hihetetlen. Egy részét nem bírom végignézni ezeknek, mert elkap a hányinger :s

(#15) icecave válasza dabadab (#11) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem csak arra van lehetőség, hogy ha hirtelen felhangosodik, azt kiegyenlíti. Régabben, ha a filmeket így rippelték, egy robbanáskor hirtelen visszahalkult, elég idegesítő volt :D :D

(#16) Thunderzolee válasza dabadab (#11) üzenetére

Nem tudom hogy működik, de elgondolkodtató amit írtál.
Sőt logikus is.
De valami más lehet a dolog nyitja, mert csak a reklámok nagy hangerejét tünteti el (veszi lejjebb), nem vettem észre, h a tv-műsor dinamikatartományát piszkálná.
Ha jelentősen rontana a hangzáson, észrevenném (valószínűleg), még a tv-m is házimozira van kötve, igaz a legtöbb műsor csak sztereo, de legalább basszus is van a hangképben.

Mindenesetre jobb, mint éjszaka felriadni a szomszéd szobából áradó reklámokra. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) dabadab válasza Dany007 (#14) üzenetére


dabadab
titán

"pont most olvastam v.hol, hogy mekkora bevételeket értek el a Tv-k. Milliárdos összeg..."

Ez onmagaban azert sokat nem mond, mert egy orszagos kerteve uzemeltetese szinten milliardos osszeg. Nem veletlen, hogy megprobalnak sporolni, az ilyen vacsorazos musorok koltsege is jo esellyel millios tetel adasonkent.

DRM is theft

(#18) Dany007 válasza dabadab (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hát a bevétel az egy dolog. A kérdés, hogy mellé mennyi volt a kiadás. :)
De ettől függetlenül én nem sajnálom őket.

(#19) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Egyszer olvastam egy cikket a techline.hu-n, ami arról szólt, hogy a cikk írója szerint miért nincs jövője a TV-nek a mai formában. Nagyon jó kis cikk volt, pontokba voltak foglalva az problémás okok. Az egyik ilyen, ami tényleg gáz a 21. században, az az interaktivitás teljes hiánya. Gondoljatok bele, leülsz a PC elé, és azt csinálsz, amit akarsz, a szórakoztatás teljes tárháza a tied. A TV-nél ez nincs meg, bekapcsolod, kikapcsolod, ennyi...
A másik a reklám. Teljesen mindegy, hogy a tévénéző potenciális vásárlója-e a pelenkának, tisztasági betétnek, Ford Focusnak, vagy a csípős-savanyú mártásnak, végig kell néznie a reklámot (oké, felállhatsz, elkapcsolhatsz, de itt most nem ez a lényeg, hanem a reklám fogyasztása). Azért az internet már ezen a téren is előlrébb jár: figyeli, milyen oldalakat látogatsz, és annak megfelelően válogat összeg hirdetéseket. Ott figyel a diszkrét banner, és ha akarsz rákattintasz. És lássuk be, van a reklámnak előnyös oldala is: tájékoztatja az embert a termék létezéséről. Az más kérdés, hogy a 16 éves gimnazista fiút nem érdekli a tamponreklám, viszont lehet, hogy egy új videókártyára vagy pattanáseltávolító cuccra rámozdulna :)

Ha valakit érdekel a cikk, megkeresem.....

(#20) Thunderzolee válasza Kevinmaster (#19) üzenetére

Reklámokkal kapcsolatban teljesen igazad van.
Volt már, h Indexen, vagy itt PH-n láttam valami érdekeset, és rákattintottam, de legalább nem zavar annyira, mint ha TV-ben kéne feleslegesen bámulni.
Ezért nem használok scripteket eltüntetni, néha van olyan ami érdekes, és rákattintok megnézni mi az. :B

Előkeresheted azt a tv-s cikket, érdekes lehet. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) Kevinmaster válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


Kevinmaster
tag

Oké, íme:
[link]

;)

[ Szerkesztve ]

(#22) Dany007 válasza Kevinmaster (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Ebben van valami. Az ömlesztett tv reklámok inkább elüldözik az embert.
Arról nem is beszélve, hogy mostmár kezdik kicsit túlzásba is vinni. Gondolok itt a hüvelygombára. Azért az egy kicsit már sok. Vacsora közben mondjuk nem a legkellemesebb dolog ezt hallgatni.

(#23) Dany007 válasza Kevinmaster (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Nagyszerű cikk! :R

Minden elismerésem. Szépen összefoglalja, a mai televíziós média helyzetét.
Nemsemmi.
És végre kiemeli azt, ami miatt már jópárszor összevesztem itt pár emberkével.
Mégpedig azt, hogy a Tv-s nézettséget nem lehet reálisan lemérni.
Akkor nekem úgy mondták v.melyik fórumon, hogy 1500 embernél van ilyen távkapcsoló, most kiderült, hogy csak 850. És ez a 850 ember miatt kell nekünk móúnikáát nézni...Röhej.
Tényleg nevetséges, hogy így mérik a nézettséget...
És itt most tökmind1, hogy milyen szempontok alapján válogatták azt a 850 családot vagy emberkét. A másik 9 millió lakos vagy ha úgy tetszik a másik 3 millió család túl nagy szám ahhoz, hogy bármi érdemlegesre is lehessen következtetni a 850-ből.
Mégegyszer nagyszerű cikk, köszönöm a linket!

(#24) Kevinmaster válasza Dany007 (#23) üzenetére


Kevinmaster
tag

Örülök, ha tetszett, szívesen :)

(#25) Thunderzolee válasza Kevinmaster (#21) üzenetére

Köszi! :R

"Azért az internet is tud ám erőszakos lenni. Egy példa:
-Megjelenik egy ablak, és pont azt takarja el, amit látni akarnál.
-Ha scrollozod a képernyőt, az is mozog, nehogy kicselezd.
-Van rajta 'bezáró gomb' ami nem zárja be, hanem megnyit egy oldalt..
Ugye ismerős?"
:D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) Dany007 válasza Thunderzolee (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Így van, a net is tud köcsögösködni, de a userek ezt azzal díjazzák, hogy nem látogatják többet azt az oldalt :)

(#27) dabadab válasza Dany007 (#23) üzenetére


dabadab
titán

"a másik 3 millió család túl nagy szám ahhoz, hogy bármi érdemlegesre is lehessen következtetni a 850-ből"

A TO-n atveheted a statisztika UV-hoz a csekket :D Egy jol megvalasztott 850 darabos minta mar baromi pontos tud lenni (95%-os konfidenciaintervallumban olyan 3 szazalekos hibaval adja az eredmenyt).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) Dany007 válasza dabadab (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Igyekszem :P
Asszem akkor veled volt az a vita ;]

(#29) Dany007 válasza dabadab (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként lehet h statisztikából megbuktam : P De attól még nem bizonyított amit írtál.
Akkor lehetne bizonyítani, ha tényleg végigkérdeznék egyszer azt a 2,5 millió tévénézőt, hogy tényleg megnézte- e a barátok közt aznap este.
Akármit is mondhat a statisztika, akármilyen tudományág is, azt nem fogják bemesélni, hogy 850 jól kiválasztott család pontosan ugyan azt nézi, mint amit a másik 3 millió!

Ott van millió egy internetes felmérés példának, hogy hányan utálják a móúnikát, ahol tényleg egy ip cím egy szavazat, már abból is lejön, hogy az emberek nagytöbbsége nem nézi. De ha az a 850 mégis, akkor ezért mindenkinek muszáj...

(#30) Kevinmaster válasza dabadab (#27) üzenetére


Kevinmaster
tag

Persze-persze, papíron, steril körülmények között, a tankönyvben..... de valahogy nem életszagú.... :(
Egyébként az a szomorú, hogy ettől függetlenül simán el tudom képzelni a magyar tévénézőkről, hogy a többség tényleg a mónikasót akarja nézni.... :O

(#31) Dany007 válasza Kevinmaster (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Én mondjuk még ezt is furcsállom. Nincs olyan hűdenagy ismeretségi köröm, de az a 200-250 ember akikkel beszélgetni is szoktam biztos, hogy soha nem néz se mónikát, se barátok közt- (kivéve anyám : s ) . De Mónikát egyik se néz, max a neten a "poénokat".
Márpedig elvileg, ha 2millió akárhány száz ember néz mónikát, akkor elvileg nekem is kéne ismernem legalább húszat...

(#32) Kevinmaster válasza Dany007 (#31) üzenetére


Kevinmaster
tag

Oké, de ha belegondolsz, az ember honnan szerzi az ismerőseit? Munkahelyről, iskolából, netről, szórakozóhelyről..... És ezeken a helyeken olyan emberek fordulnak meg, akiknek ugyanaz a munkájuk, ugyanazt tanulják, ugyanazt nézik a neten, ugyanaz a zene tetszik nekik. Tehát ezek az emberek többé-kevésbé (akár tetszik, akár nem) hasonlítanak. De: ezrek dolgoznak például építkezéseken, mezőgazdaságban, és én spec. megtippelni sem merném, mivel üti el a szabadidejét mondjuk egy traktorvezető, mikor hazamegy a melóból.... Mert fingom sincs....
Az egészből azt akarom kihozni, hogy hiába ismersz sok embert, mivel a Te ismerőseid, Neked szimpatikusak stb, így ők aztán tényleg nem reprezentálják az egész ország lakosságát...
Huh, érthető? :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Dany007 válasza Kevinmaster (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Persze érthető. :)

De az én ismerőseim eléggé széles vonalban mozognak. Vagy hogy is mondjam.
Nem sokan értünk véget abban a szakmában amit elkezdtünk.
Én pl építész technikus vagyok, meg műszinfo mérnökasszisztens is. A lényeg, hogy grafikus / nyomtatógép kezelőként dolgozom már 3 éve. Nem sok köze van egyikhez sem : )
De dolgoztam már asztalosként apám mellett 3 féléven át.
Voltam már boltban eladóféle szintén fél évig.
Szóval sok helyről sokféle embert megismertem. Persze nem a munkahelyek miatt. Hanem inkább szórakozás, iskola stb. A volt oszt. társak közül talán 3-4 az aki a szakmában maradt. Van aki még egyetemista :) Meg van egy csomó akik már külföldön vannak. Meg vannak ugye ismerősök ismerősei, akiket megismertem és akik szintén teljesen más területen mozognak.
Ismerek én segédmunkástól ügyvédig sokféle embert.
Nembeszélve a fórumokon lévő 'ismerősökről' illetve inkább olyan emberekről beszélek, akikkel beszélgettem már párszor és persze előjött ez a téma.

Összességében fogalmam sincs melyik réteg lehet az, aki a Móúnikát nézi. Tényleg nemtudom. Az, hogy 18-35 év közötti az nem mond sokat... A végzettség, munkahely már többet. De szerintem ez nem ettől függ.

(#34) dabadab válasza Dany007 (#29) üzenetére


dabadab
titán

"De attól még nem bizonyított amit írtál."

De, bizonyitott, a levezetest lasd pl. a Wikipedian :) A statisztikaba kar belekotni, az kokemeny matematika, ott nem nagyon fogsz semmit se talalni, amibe sikeresen belekothetnel. A Nielsen konkret modszereiben mar nyilvan joval tobb problemat talalhatnal, de ehhez ket dolgot kellene tudnod (amiket nyilvan nem tudsz): azt, hogy a Nielsen-fele meres konkretan hogy mukodik meg hogy mi a statisztikai adatgyujtes korrekt metodologiaja.

"Ott van millió egy internetes felmérés példának"

Es akkor te kritizalsz itt statisztikai modszereket?... Szerinted egy internetes felmeres mennyire reprezentativ a teljes magyar lakossagra nezve? Kb semennyire? (Az ismerosi korod detto.)

"már abból is lejön, hogy az emberek nagytöbbsége nem nézi."

...illetve itt alapveto szamtani problemak is vannak. Ha "emberek" alatt Mo lakossagat erted, akkor szerinted az az allitas, hogy a tobbseguk (vagyis otmillional tobben) nem nezi mennyiben uti az AC Nielsen statisztikait, ami szerint a Monika Show nezettsege ugy 500 000 - 1 000 000 kozott van (vagyis 9 - 9,5 ember NEM nezi).

"ezért mindenkinek muszáj..."

Nem tudom, hogy te hogy vagy ezzel, de nekem pl. egyaltalan nem muszaj. Nem is nezem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) dabadab válasza dabadab (#34) üzenetére


dabadab
titán

Affenebe: szoval "9 - 9,5 millio ember".

DRM is theft

(#36) Kevinmaster válasza Dany007 (#33) üzenetére


Kevinmaster
tag

Mondjuk egyvalamiben megállapodhatunk. Egyikünk sem látott még olyan embert, aki sprintelt volna haza a melóhelyről, hogy láthassa a mónikasót (eleve: mikor megy?) :D
"Hahó, mónikasótszeretőemberek!!! Hol vagytok???" :DDD (Lehet, hogy köztünk járnak, csak nem vallják be....) :)

(#37) Dany007 válasza dabadab (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Kezdek beléd esni ;) Előre tudom miken fogsz fenn akadni. Persze h nem kell nézni, de azt tudod jól h h értettem. Nincs jobb. Így vagy nem nézek semmit vagy azt.

A netes felmérést úgy értettem, hogy egyes témakörökre több száz-ezer szavazat érkezik. Nem pedig 850.

Az ismerősi köröm pedig úgy jön ide, hogy ha tényleg x millióan nézik az országban, akkor lennie kell nagyságrendileg 20-nak akit én is ismerek.
Ha 2,5 millióan nézik, mint ahogy azt a mónika showról állították, akkor az azt jelenti, hogy minden negyedik ember a nézője. Vagyis ha van ~200 ismerősöm akkor abból legalább 50 nézi azt a szart.
Ha mégse, akkor már nem lehet azt mondani, hogy minden 4. ember azt nézi. Ha nem nézi minden negyedik ember akkor az sem 100%-os biztonságú hogy 2,5 millióan nézik.

Az a gond, hogy itt emberek szokásairól van szó. Érzések, hangulatok, tetszés, egyéni ízlés és így tovább.
Majd ha valaki bebizonyítja nekem a szeretetet vagy a gyűlöletet, vagy bármilyen más érzelmet molekuláris szinten(!) számításokkal képes bizonyítani, akkor okés. De ez még nagyon messze van a valóságtól.
Egyenlőre ott tart a dolog, hogy képesek megfigyelni, hogy bizonyos 'akciókra' milyen reakciót ad az agy, és mely területről. Az is ismeretes már, hogy bizonyos érzelmi reakciókat egyfajta hormon / hormonok ill. enzimek termelése eredményez. De nagyjából (ne köss bele biztos kihagytam valami) ez minden amit tudnak.
Azt, hogy milyen atom, molekula, hogyan miként viselkedik az adott esetben és pont miért mi az ami és miként befolyásolja, arról fogalmuk sincs egyenlőre.

Szal bizonyított biztos, hogy nem.

Amúgy statisztikailag minden órában meghal egy ember rákban, csak Magyarországon. Ez azt jelenti, hogy minden 1100. ember abban hal meg óránként... Mégse ismerek egyet se aki abba halt volna meg. Szerencsére.
Szal ennyit a statisztikáról. Matematikai játszadozás.

@Kevinmaster: Több, mint v.színű h nem vallják be. Én se vallanám be :D
Bár azt bevallom h barátok közt néztem még anno amikor elkezdték. Mostmár azt se bírom végignézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) dabadab válasza Dany007 (#37) üzenetére


dabadab
titán

Latom, a "reprezentativ" szo jelenteset tovabbra sem ismered ;) A vilagon van a 6 milliard emberbol 2 milliard kinai, tehat az ismeroseid harmadanak kinainak kellene lennie ;)

A vicces tudomanyellenessegeddel meg csak magadrol allitasz ki szegenysegi bizonyitvanyt.

DRM is theft

(#39) Dany007 válasza dabadab (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Ja azt ki is hagytam. Tényleg nem reprezentatívak a netes felmérések.
És így van, minden 3. ember Kínai. Akkor elvileg minden 3. ismerősöm is Kínai.
Na pont itt a lényeg.
Ez nem tudományellenesség. :) Pont ellenkezőleg.
850 család nem tükrözi a másik 3 milliót. Persze lehet ezt jól kiválasztani, de biztosra ez alapján nem lehet menni.
Itt is túl sok a tényező, amit figyelembe kéne venni. 850 pedig messze nem határolja be azt a sokféle tényezőt. Ez ilyen egyszerű.
Szerintem is működő dolog a statisztika, nem arról van szó. De az egyszerű dolgonál lehet vele biztosra menni. Egy ilyen dolognál mint a családok tévé nézési szokása, túl sok változó van, amit befolyásolhatja mindezt.

(#40) Dany007 válasza dabadab (#38) üzenetére


Dany007
veterán

hja, még a reprezentativitásról annyit, hogy persze, hogy nem azok a netes felmérések.
Elvégre még azt se lehet tudni, hogy kicsoda micsoda is szavazott. A kérdések / válaszlehetőségek is sokszor nagyon bénán vannak elkészítve.

Itt egyetlen egy dolog ami fontos, az pedig a szavazatok száma. Ami mint írtam esetenként 2-300 ezer. Ami ugye azt jelenti, hogy 2-300 ezer különböző ip-című gépről leadott szavazat.
És azért nem mind1, hogy 850 ember szokását viszonyítod 10 millióhoz, vagy a 300 ezer ember véleményét.
Ugyan már, nem igaz, hogy nincs benne abban a sok matematikai szabályban és képletben, hogy minél kisebb körben vizsgálnak, annál pontatlanabb az eredmény? :)

"A vicces tudomanyellenessegeddel "

Na ez meg csak azt jelenti, hogy nem ismersz.
Azért mert egy terület bizonyos részének bizonyos körülmények között történő alkalmazásával nem értek egyet, nem jelent közvetlenül tudományellenességet. :P

(#41) dabadab válasza Dany007 (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Itt egyetlen egy dolog ami fontos, az pedig a szavazatok száma."

Most komolyan ragaszkodsz ahhoz, hogy olyasmirol oszd az eszt, amirol teljes nyilvanvaloan lovesed sincs?... Ha a minta nem reprezentativ, onnantol kezdve ertektelen, es ezen a merete sem valtoztat.

"Azért mert egy terület bizonyos részének bizonyos körülmények között történő alkalmazásával nem értek egyet"

Nem, te most a "nem ertek hozza, de biztos hulyeseg, mert en azt mondom" attitudot produkalod.

DRM is theft

(#42) Dany007 válasza dabadab (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Na már azt hittem meguntad.

Nem reprezentatív persze. Nem lehet pontosnak ítélni az eredményeit. Csak szimpla érdekesség.

De mint írtam is: "Ugyan már, nem igaz, hogy nincs benne abban a sok matematikai szabályban és képletben, hogy minél kisebb körben vizsgálnak, annál pontatlanabb az eredmény? "

Sokkal több tényező van, ami befolyásolja az emberek tévé nézési szokásait, mintsem hogy 850 családban ezt lemérjék.

Hja, és azért mert belinkeltél egy angol nyelvű matematikai levezést, még nem mondtál semmit. Valójában a lényeget még mindig nem fogalmaztad meg a saját szavaiddal.
Hogy vajon miért elegendő 850 kiválogatott család vizsgálata ahhoz, hogy meghatározzuk 10 millió ember szokását. Ez bizony elég nagy badarság.
Mért? Mert ha nem számít a szám, a 850, akkor lehetne akár 85 is, vagy 8,5 : P, ha viszont számít a vizsgált kör nagysága, akkor viszont a 850 család, ami max 3200 ember, az édes kevés a 10 millióhoz.

(#43) Dany007 válasza dabadab (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Ja és a másik.
Ha te olyan kurvára értesz hozzá, akkor lehet, hogy a sok sértegetés helyett vehetnéd a fáradtságot, és elmondhatnád a fenti kérdésekre a választ a saját szavaiddal.
Angol nyelvű wikipédiás szarságokat én is tudok linkelni, azzal nem magyarázol semmit.

(#44) dabadab válasza Dany007 (#42) üzenetére


dabadab
titán

Most komolyan, mit kellene csinalnom? Tartanom itt egy komplett ket feleves statisztika targyat a vegen szigorlattal?...

Az, hogy lovesed sincs a statisztikahoz, nem problema. A statisztika nem egyszeru tudomanyag, van neki egyreszt egy massziv elmeleti-matematika vetulete meg ott a hozza kapcsolodo mintavetelezes pocsolos oldala, tenyleg nem elvaras, hogy mindenki ertsen hozza.
Azt viszont nem tudom felfogni, hogy ha nem ertesz hozza es ennek tudataban is vagy, akkor mire fel ez az eszosztas? Oke, lehet, hogy vannak olyan eredmenyek, amik kontraintuitivak (es pl. az, hogy milyen (relative) kicsi mintak milyen pontos eredmenyeket adnak, mindig meg szokta lepni a hallgatokat), de hat az, hogy E=m*c2, szinten nem magatol ertetodo, megse hulyezed le Einsteint.

DRM is theft

(#45) Dany007 válasza dabadab (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Igazad van. De szerintem csak félre értjük egymást.

Nem azt mondtam, hogy a statisztika baromság. Nem azt mondtam, hogy semmit nem ér. És azt sem, hogy nem egy bizonyítottan bevált módszer.

Én csak azt mondtam, hogy a 850 család kevés.
A másik ok amiért ezt gondolom az az, hogy kevés, talán elégtelen mennyiségű információ jut el a statisztikusokig.

Mert vegyük alapul mit is tudnak? Tudják, hogy 850 előre kiválasztott családban (ami egy nagyobb falu lakossága) az adott órában éppen melyik csatornára van kapcsolva a tévé.
Igaz? Ennyit tudnak.
De arról fogalmuk sincsen, hogy ki nézi akkor a tévét, a kisfiú?, a kislány?, az anya és apa?, vagy esetleg mind a négyen nézik? vagy nézik egyáltalán? Lehet h csak alapzajnak megy a tévé? Vagy csak fennhagyták és már otthon sincsenek?
Érted mire gondolok?

Csak erre a pár kérdésre vártam választ, nem kell nekem levezetni az egész tárgyat :)

Most hülye példa, de én pl gyakran fenn szoktam hagyni a gépet, és csatlakozva vagyok a netre olyankor. Ergo csak ezen infok alapján (ha a letöltést nem tudnák figyelni) azt lehetne leszűrni, hogy én 24 ből 20 órát ülök a net előtt, pedig valójában otthon se vagyok.

(#46) dabadab válasza Dany007 (#45) üzenetére


dabadab
titán

"De arról fogalmuk sincsen, hogy ki nézi akkor a tévét, a kisfiú?, a kislány?, az anya és apa?, vagy esetleg mind a négyen nézik?"

Vagy esetleg fogalmad sincs arrol, hogy a Nielsen mit es hogyan mer?... (Konkretan merik azt is, hogy ki nez TV-t.)

Erted, nincs gond azzal, ha valamivel nem ertesz egyet v kritizalsz, de akkor mar ne olyan dolgokba kossel bele, amikor halvanylila fogalmad sincs, mert az ugy viccesnek v szanalmasnak fog tunni.

DRM is theft

(#47) Dany007 válasza dabadab (#46) üzenetére


Dany007
veterán

De azt hogyan mérik, hogy éppen ki nézi a tévét?
Erre most komolyan kíváncsi lennék!

Mondok egy példát.

Mondjuk a Mónika show-t az ország 2/3-ada nézi.

Akkor ez azt jelenti valójában, hogy a 850 háztatás 2/3-ában azt nézték este.
Az ugye 560 háztartás.
De mi van akkor ha 50%-ában tényleg mind a 4 fő azt nézte.
20%-ban csak apu és anyu nézte.
20%-ban csak az egyik szülő nézte.
10%-ban pedig senki sem, csak bekapcsolva maradt.
Akkor az összesen azt jelentené, hogy a 3400 emberből csak 1450 nézte valójában. És az messze nem 66%, hanem csak 43%. Azért nem mind1, de ez is egy lehetőség. De még minding nem tudom elképzelni, hogy azt hogyan mérik? Mindenkinek van saját gombja amikor leül tévét nézni?: ) Passz...

/edit: igen már nézem az oldalát, keresem a megoldást : P de egyszerűbb lenen ha leírnád a saját szavaiddal /

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza Dany007 (#47) üzenetére


dabadab
titán

(Mi ez a mania a sajat szavaimmal? Raadasul miert kellene nekem a Nielsen modszerenek minden nuanszaval tisztaban lennem? Minek? Honnan? En csak annyit mondtam, hogy a konkret statisztika reszt illetoen hulyesegeket beszelsz (es ott adtam eleg kezzelfoghato hibaszazalekokat is, meg levezetest, meg mindent).)

DRM is theft

(#49) Dany007 válasza dabadab (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Hát vajon mért? :)
Mert Te mondtad azt is, hogy az a 850 család és a mérési módszer tökéletes arra, hogy megállapítsa az egész országra vetített nézettséget.
Te mondtad azt is, hogy képesek mérni, hogy éppen melyik család tag nézi ill. nem nézi a tévét az adott időben. És így tovább.

(#50) Dany007 válasza dabadab (#48) üzenetére


Dany007
veterán

"Vagy esetleg fogalmad sincs arrol, hogy a Nielsen mit es hogyan mer?... (Konkretan merik azt is, hogy ki nez TV-t.)"

Gondoltam ha ezt te ilyen konkrétan kijelentetted, akkor tudod azt is, hogy hogy lehetséges.
Mert erősen kétlem, hogy figyelni tudnák éppen melyik családtag nézi a tévét és melyik nem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.