Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) Dany007


Dany007
veterán

No, úgy néz ki sikeresen zárult a kísérletem első fele.
Az utóbbi három napból kettőben ment a ventilátor kb késő délutántól reggelig és egy deka pár nem volt utána se az ablakokon, se a falakon. Belső hőmérséklet nem csökkent érdemben.
Harmadik nap volt a kontroll nap, vagyis amikor nem ment a ventilátor - és persze a párátlanító sem -. Reggelre bizony megint 5-6cm magasságú pára volt az ablakokon nagy cseppekben... Az erkély ajtón meg már meg is indult a folyás (ahhoz képest, hogy igazából nincs rendes téli hideg se sok csapadék errefelé). Valamint a legkritikusabb (legérzékenyebb) falsarokban is látni lehetett, hogy nedvesedett.

Következő fázis az lesz, hogy megvárok egy hidegebb, csapadékosabb napot, amikor mondjuk jól mínuszba megy az esti hőmérséklet és úgy is megnézzük mennyit ér a ventilátor.
De már több, mint valószínű, hogy megoldás lehet a hosszú éve fennálló problémánkra. Kár, hogy nem előbb gondolkoztam el ezen...

@anjani182:

Bizony, nem gyenge. Általában mindig magas értéken kezd a párátlanító. 80-85%. Aztán pár perc alatt beáll az érték egy szintre, ahol már érezni hogy az a valós adat. És onnan szépen lassan viszi le a beállított 40-50%-ra.
Ez a fixnek mondható érték általában 70% vagy fölötte picit.
Aztán pár óra kell neki, mire lemegy 50-ig.

@orion1025:

Oh gondolkodtam én is ilyenen... De nekünk nem is tudom hogy mondjam milyen... függőlegesen fújó venti van benne. Kb úgy néz ki, mint egy nagy mókuskerék és fölfelé tolja ki a levegőt... Így nemtudnám kicserélni sem... Ráadásul a fő problémát a rezgés okozza, amit a kompresszor kelt a műanyagszerkezetben. Próbáltam már szétszedni és valahogy megszüntetni ezt a rezgést, de nem sikerült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.