Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kisgépkezelő válasza Apollyon (#47) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mindig felmerül, hogy a gyógyszer nem gyógyít, csak tünetet kezel. Némelyik gyógyszer tényleg csak ennyit csinál, de miért gond ez? A gát sem szünteti meg a tavaszi hóolvadást, de azért mindenki örül neki, hogy mederben tartja a folyót.
Én vállalom a tüneti kezelést. Ha jön egy hét torokgyík, én büszkén költök el 500 forintot százas zsepire és kamilla teára. Vagy vegyek inkább évi 60 000-ért Lenkei vitamincsomagot?

(#52) fordfairlane válasza Cyberpunk (#49) üzenetére


fordfairlane
veterán

A tüneti kezelés az viszont erős ferdítés, vagy csupán féligazság.

Egy marha nagy hazugság, de ezt már megszokhattuk demagóg versenyzőnktől. Sokféle gyógyszerfajta létezik, és ezeknek csak egy részük az, ami csupán tünetet kezel.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#53) Apollyon válasza Kisgépkezelő (#51) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"én büszkén költök el 500 forintot százas zsepire és kamilla teára"

Ezt vehetjük természetes megoldásnak, azonban patikában kapható gyógyszerekről (vegyszerekről) volt szó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54) fordfairlane válasza Kisgépkezelő (#51) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vagy vegyek inkább évi 60 000-ért Lenkei vitamincsomagot?

Az is csak tünetet kezel, csak az pszichológiait. ;]

x gon' give it to ya

(#55) Hieronymus válasza fordfairlane (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Bármennyire is furmányos ez a gyógyszeripari-orvosi világmaffia, szinte bárhol vehetsz magadnak jókora dózist tartalmazó C-vitamin készítményt."

Aminek a java részét a gyógyszeripari-orvosi világmaffia állítja elő.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#56) fordfairlane válasza Hieronymus (#55) üzenetére


fordfairlane
veterán

Dehogy is, azokat a vitaminmaffia állítja elő, karöltve a Lenkei maffiával, és csak a hozzászólásmaffia terjeszti ennek az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#57) Cyberpunk válasza Hieronymus (#55) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem lehetne mellőzni ezt a maffia szöveget? Úgy állítja be az egész gyógyszeripart mint egy szervezett bűnözést. A gyógyszer viszont gyógyításra van, komoly teszteken kell átmennie egy terméknek, mire forgalomba kerülhet. Nyilván vannak mellékhatások is, de ez ezzel jár. Nem kötelező részesülni a rendszerben, lehet iratkozni is, vagy abszolút csalásokban részt venni homeopátia például.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#58) Kisgépkezelő válasza Apollyon (#53) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

:W Ha úgy veszed, bizonyos gyógyszerek, (vérnyomáscsökkentők, antidepresszánsok, lázcsillapítók, fájdalomcsillapítók...) nem gyógyítják meg a szervezetet, de legalább megakadályozzák, hogy meghalj mielőtt megoldanád magadnak a gondjaidat.
Egy közeli rokonomat például egy családi tragédia miatt fél éven át kemény, utána még fél-egy éven át kezelték antidepresszánsokkal. Erős változás állt be az életében és ezt nem tudta elviselni. Természetesen a szanax és egyéb durva, amfetamin tartalmú nyugtatószerek közel sem oldanak meg semmit. Viszont azáltal, hogy a gyógyszer ideiglenesen enyhítette a tüneteket, (depresszió, szorongás, levertség...) esélyt és időt adtak a rokonságnak, hogy segítsünk rendbe tenni a dolgait és azóta újra teljes "gyógyszermentes" életet élhet.
Néha elég csak egy átmeneti tünetmentes időszak arra, hogy megoldhassa az ember az okokat.

(#59) Apollyon válasza Kisgépkezelő (#58) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahelyett hogy a fejedet a falba ütnéd és megsérülnél, átolvashatnád jobban a hsz-eimet, mit mire írtam (: A maffiások is csatlakozhatnak (:

Egy komoly problémát nyilván nem lehet gyógyszer nélkül átvészelni, de azok jóval komolyabbak, mint az egyszeri fejfájás meg láz okozta tünetek.

Akkor mégegyszer. A reklámokban látható láz meg fájdalomcsillapítók szedése helyett egyáltalán olyan életmódra kéne rátérni, amik mellett nem fog fájni a fejed, meg nem leszel megfázva, megy úgy amúgy is ügyelni az egészségre. Aztán ha egyszer mégis fáj a fejed, akkor nem egyből ezekhez a mérgekhez nyúlni, hanem ahogy te is írtad, tea meg ilyenek.

A lenkei cuccokkal meg engem hagyjatok, életemben nem szedtem még ilyeneket, és biztos hogy be nem mennék ilyen jellegű "boltba". Aki ezzel jön biztos tapasztalt már a témában. :U

Szegény Dany-nak meg szétoffoltátok a Norbis topikját. Mindenki hozza a formáját ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#60) Cyberpunk válasza Apollyon (#59) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valahogy hozza az ilyen téma a többit is magával. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61) Dany007 válasza Apollyon (#59) üzenetére


Dany007
veterán

"de azok jóval komolyabbak, mint az egyszeri fejfájás meg láz okozta tünetek."

Egy láz is tud komoly problémát okozni.

"meg nem leszel megfázva, megy úgy amúgy is ügyelni az egészségre. Aztán ha egyszer mégis fáj a fejed, akkor nem egyből ezekhez a mérgekhez nyúlni, hanem ahogy te is írtad, tea meg ilyenek."

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Nem gond az offolás. Meghajlok a többség akarata felett! :D Még egy 50hsz és átírom a bejegyzést is, meg persze a címét is. :DD

(#62) Lauda válasza Apollyon (#59) üzenetére


Lauda
félisten

A vitaminok, gyogyszermaffia olyan tema mint a kulfold. Barhol barmelyik felbukkanik, ott evekig tarto, verremeno csata alakul ki. ;]

(#63) Dany007 válasza Lauda (#62) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként igen. :D
Olvastam a múltkori külfölddel kapcsolatos vitátokat. Már kedvem se volt beleszólni. Csak olvasgattam. Nemtom melyik topik, most volt itt nemrég a blogout-on.

(#64) fordfairlane válasza Dany007 (#61) üzenetére


fordfairlane
veterán

A konkrét bejegyzésre egyébként annyit írnék, hogy egyszerűen nincsenek csodaszerek, nincs tuti módszer. Nincs olyan, hogy az Update az egyedi, és mindenki számára megoldást jelent. Nem kell ahhoz Norbi Update, hogy csökkentsd a cukorbevitelt, alacsonyabb glikémiás indexű ennivalót egyél vagy hogy többet mozogj. Másrészt meg ha pl. egyes típusú cukorbetegséged van, akkor nem tehetsz mást, mint pótolod az inzulint, vagy meghalsz. Azt nem lehet lemozogni, vagy "természetesgyógykezelni".

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#65) Lauda válasza Dany007 (#63) üzenetére


Lauda
félisten

A legutobbinal fel nap alatt a sumerokig jutottak a vitapartnerek, akkor torolte a blogiro. :DDD

(#66) Apollyon válasza Dany007 (#61) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Egy láz is tud komoly problémát okozni."

Nem sárgalázra meg maláriára gondoltam :D Ezeken a "rendes" gyógyszer sem segít. Hanem úgy általánosságban, a reklámokban látható izékre.

Pl. van valami cucc, hogy áll a nő a munkahelyén, torzul arca mert fáj valamije. Aztán bedob valami mérget és mosolyog, és azt sugallja a reklám hogy ezzel megoldódott a gondja, dolgozik tovább. Ebből pedig tévesen az jöhet le, hogy ha szarul vagy, dobj be egy neo citránt, rubofent, szopós cukrot, azt jólleszel... Miközben a valós probléma meg el van nyomva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#67) bullseye


bullseye
addikt

Csak úgy szakmaiatlanul, aki szerint a fejgörcseimre nem kéne bevennem semmit, mert majd a természet meggyógyít, meg vitamin, meg ilyesmi, az nem gondolt még arra, hogy direktebb módon is kiélhetné az S/M fantáziáit?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#68) Dany007 válasza bullseye (#67) üzenetére


Dany007
veterán

:D Ez nagyvolt...
Szerintem csak nem iszol eleget... :U (feel the irony)

[ Szerkesztve ]

(#69) fordfairlane válasza bullseye (#67) üzenetére


fordfairlane
veterán

Holmi ópiátok nem versenyezhetnek a természet gyógyító erejével. ;]

x gon' give it to ya

(#70) Lauda válasza bullseye (#67) üzenetére


Lauda
félisten

Hagy azt a sok szemetet es terj at erre:

Tuti elszall a fejgorcs. :DDD :))

(#71) Apollyon válasza bullseye (#67) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ilyet senki nem állított a topikban, viszont ha fejgörcsöd van akkor talán orvoshoz kéne fordulni, ha nem akarsz felfordulni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#72) bambano válasza Apollyon (#71) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha emlékeim nem csalnak, gyakran szokott olyat látni. otthon a tükörben :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Sztbeni válasza Lauda (#70) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én fogyasztok hasonlókat rendszeresen. Lehet, hogy akkor nem is a vitamin miatt vagyok egészséges? :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#74) Lauda válasza Sztbeni (#73) üzenetére


Lauda
félisten

:D Dehogynem! En is csak a vitaminok miat iszom orrverzesig a hazit. :C Epp most hoztam ket liter utanpotlast, mar hul. :DD

(#75) Hieronymus válasza Cyberpunk (#57) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem lehetne mellőzni ezt a maffia szöveget? Úgy állítja be az egész gyógyszeripart mint egy szervezett bűnözést. A gyógyszer viszont gyógyításra van, komoly teszteken kell átmennie egy terméknek.."

Talán nem jött le az előző hozzászólásomba szánt cinizmus.

Ha gyógyszergyár tulajdonos lennél, melyik irányba fejlesztenél a cukorbetegek esetében.
Egy új inzulin fajtát, ami 5 évvel meghosszabbítja a betegek életlehetőségét. Így átlag 40 éven keresztül lehet folytatni a tüneti kezelést.
Egy gyógyszert, ami öt kezeléssel megszünteti a kettes típusú cukorbetegséget.

Szóval, melyikbe tolnád a pénzt?!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#76) exchanger válasza Hieronymus (#75) üzenetére


exchanger
tag

Ami meggyógyít, abban sokkal több pénz van, mint ami csak kezel.

40 évig kapsz évi 2 buznyákot, azaz lesz 80 buznyákod, ha pedig meggyógyítod kapsz 500 buznyákot. arról nem is beszélve, hogy a tüneti kezelés lehet, hogy csak 5 évig fog menni, mert meghal a beteg míg a teljes meggyógyítás egyből hoz egy betonkeverőnyi pénz.

(#77) Apollyon válasza exchanger (#76) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez nem igaz.

De ha az is lenne, 40 évvel később nem ugyanúgy 2 buznyákba fog kerülni egy X mennyiségű gyógyszer mint a kezelés elején.
Infláció vagy mi, ugye? :U

Amúgy meg, de igen, sokkal jobban megéri egy nagy tömegből élete végéig a pénzt fejni, mint egy csapásra mindenkit meggógyítani. Irreálisan nagy összeget meg úgysem lehet elkérni, mert nem tudják kifizetni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#78) bambano válasza Cyberpunk (#57) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az orvoslátogatói rendszerrel együtt nehéz lenne másképp nevezni, mint maffiának...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) fordfairlane válasza Hieronymus (#75) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mindkettő megérheti, a gyógyszergyárak egymással is konkurálnak. Az inzulinrezisztencia azért alakul ki, mert a szervezet folyamatosan sok inzulint termel, így az életmódváltás nem tűnik megúszhatónak. Persze nyilván majd erre is lesz valami csodaszer, de addig is kezelni kell valahogy a problémát, ami mellesleg egyértelműen civilizációs problémának tűnik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#80) Dany007 válasza Hieronymus (#75) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha gyógyszergyár tulajdonos lennél, melyik irányba fejlesztenél a cukorbetegek esetében.
Egy új inzulin fajtát, ami 5 évvel meghosszabbítja a betegek életlehetőségét. Így átlag 40 éven keresztül lehet folytatni a tüneti kezelést.
Egy gyógyszert, ami öt kezeléssel megszünteti a kettes típusú cukorbetegséget."

Én tudod mit csinálnék? :)
Megalkotnám és eladnám azt a gyógyszer, ami 5 kezeléssel megszünteti a cukorbetegséget, mindezt 40 évnyi inflációval növelt inzulin áráért. Lehetne hitelre is. És ennyi.
A pénzem ugyanannyi lenne csak most azonnal nem 40 év múlva, a beteg ugyanannyit fizetne (hitelre) mintha 40 éven át folyamatosan vásárolná az inzulint és ráadásként meg is gyógyulna. Újra teljes értékű fogyasztója lenne a társadalomnak.

(#81) exchanger válasza Apollyon (#77) üzenetére


exchanger
tag

Tévedés. Akármennyit kérhetsz érte, mert egy ilyen gyógyszer államilag támogatott lenne, plusz rengeteg milliárdos embert érint illetve ott a hitel lehetősége is, csak nem házra vennének fel sokan hitelt, hanem a gyógyszerre. Miért jobb összeesküvés elméleteket kitalálni, mint belátni, hogy nem vagyunk elég fejlettek az adott szer megalkotásához?

(#82) Hieronymus válasza Dany007 (#80) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#79) fordfairlane: Az inzulinrezisztencia azért alakul ki, mert a szervezet folyamatosan sok inzulint termel,

Ma úgy tűnik, ennél sokkal bonyolultabb ez a betegség. Azt feltételezik a kutatók, hogy egy osteocalcin nevű, csontsejtekben képződő hormon szabályozza a sejtek inzulinfelvételét. Ha ez igaz, akkor teljesen vakvágány az inzulin adagolás. A kettős szabályzás másik ágában van a hiba, azt kell korrigálni.

(#80) Dany007: Megalkotnám és eladnám azt a gyógyszer, ami 5 kezeléssel megszünteti a cukorbetegséget, mindezt 40 évnyi inflációval növelt inzulin áráért. Lehetne hitelre is. És ennyi.

50 darab vércukorszintmérő csík 4.5 ezer forint, térítés nélkül. A betegség előrehaladottságától függően 1-3 csíkot használ el naponta a beteg. Ehhez jön még a kiegészítők ára,. Például a lándzsa, amit elméletileg minden alkalommal cserélni kell. Ennyi pénzt már kidobtál az ablakon, az azonnali kezeléssel. Mi lesz a cukorbetegnek készített vitamin készítményekkel? A lábápolókkal és a többi szolgáltatokkal, ha meggyógyítod a betegséget?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#83) fordfairlane válasza Hieronymus (#82) üzenetére


fordfairlane
veterán

Erről nem is hallottam még. A kettes típusúnál elvileg az életmódváltás a legfontosabb. Nem véletlen, hogy erre mozdult rá a Norbi is ezzel az Update-tel, meg még sokan mások. Persze van mindenféle vércukorszint szabályzó okosság, de az tényleg inkább átmeneti, tüneti kezelés, mint sem megoldás.

x gon' give it to ya

(#84) Dany007 válasza Hieronymus (#82) üzenetére


Dany007
veterán

Hidd el többet érne a gyógyszergyártóknak most kp-ban 40 évnyi költekezés, mintsem 40 éven át valami kis "alamizsna". Az árukapcsolt áruk meg elbuknának... Evolúció... Nekik már amúgysincs akkora beleszólásuk a dologba, mint maguknak a gyógyszergyártóknak és kutatóintézeteknek. Nekik pedig sokkal jobban megérné egy végleges gyógyszer 40 évnyi kezelés áráért, mintsem 40 évig várni csöpögtetett összegeket... Főleg, hogy egy részük azt meg se élné... Cukorbetegek meg folyamatosan lesznek és ha lesz egy végleges gyógyszer rá azt biztos, hogy megfogja venni mindenki aki csak teheti.
Aki meg nem, annak meg továbbra is elérhető marad a hagyományos módszer.
Így a gyógyszergyártók kb mindenféleképpen jól járnának és a pénzes / hitelfelvételre képes emberek is! A maradék szegény(ebb) réteg pedig semmivel se járna rosszabbul, mint a mostani betegek.

Én is amellett vagyok, hogy nincs itt semmiféle ilyen terű összeesküvés. Egyszerűen nem állunk ott technikailag, tudásban, hogy kompletten gyógyítani tudnánk ilyet.

(#85) Cyberpunk válasza Hieronymus (#75) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem. Különben ez csak egy elmélet. Bizonyítsd! Ez olyan, mint a gonosz olajcégek, akik megölik a feltalálókat, meg eltussolják a jövő új ígéretes energia forrásait. :D Bullshit!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#86) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egyébként meg nem csak a gyógyszer gyártó kutat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#87) bullseye


bullseye
addikt

Egy gyógyszergyár amelyik megtalálj a megoldást valamelyik komolyabb dologra olyan marketing tőkét kap, amiért megéri lemondani az adott betegséghez fűződő más termékeikről.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#88) fordfairlane válasza bullseye (#87) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem is beszélve arról, hogy a gyógyszergyártók szabadalmi védettsége is lejár egy idő után, és akkor jöhetnek a generikus készítmények dögivel, fillérekért.

x gon' give it to ya

(#89) Apollyon válasza exchanger (#81) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Semmilyen összeesküvés elmélet nincs.
A cukorbetegséget te hoztad fel példának, továbbá én nem hinném hogy lenne rá gyógymód. Ez egy nagyon szörnyű és kegyetlen betegség, a rokonságomban is van, sőt az egyik nagyszülőm is cukorbeteg volt. Nekem szerencsére semmi bajom, de én oda is figyelek arra mit eszem.

Bár nem vagyok benne 100%-ig biztos, de még mindig azt mondom, hogy ha lenne is rá gyógymód, kevésbé érné meg a gyártóknak az ellenszer, mintha csak kezelnék a betegséget. Egy cukorbetegnek a komplett életmódja felfordul a betegsége miatt.

De a fentiből is kiindulva, érdekes mód semmilyen, lassan ölő betegségre nincs ellenszer. Ott az a nemi úton terjedő immunhiányos betegség (nem szeretem a nevét ;p), a rák. Aztán ott van még az SM (scleroris multiplex) is, bár ezt még épp, hogy csak kezelni tudják.

Azt meg nem hiszem, hogy tegyük fel, megvan a cukorbetegségre az ellenszer. Ha olyan sok pénzt kérnének érte, gyakorlatilag milliókat, akkor az nem gyengén lenne erkölcstelen.

Képes lenne bárki is azt mondani, hogy ha nem tudsz nekem kifizetni X milliót, akkor hagyom hogy szenvedj életed végéig?

Na meg az egészségügy és az állam.. Egy ismerősömnek agytumorja volt pár éve, amit kiműtöttek. A szülei otthagytak a kórházban 50 ezret, afféle hálapénzként, hogy foglalkozzanak rendesen a beteggel.

Aztán a gyerekszülés is, egy kész vagyont kell kifizetni az orvosoknak hogy rendesen ellássanak, minden bizonnyal köszönhetően annak, mert szar fizetésük van. Van pár kis gyerkőc a családban, tapasztalat ;)

Ezek után állami támogatás? Hajjaj... :U De persze aztán ne legyen igazam :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.