Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Ötletek?

(#2) tope válasza Dany007 (#1) üzenetére


tope
addikt

Régen az autókon 4 évszakos gumi volt, most már általában nyári gumi van (ilyesmi probléma az autók teljesítménye is) Sokkal több autós van, mint régen, ebből következik, hogy nagyobb számmal van olyan sofőr aki nem tud rendesen vezetni. ...

(#3) ati012


ati012
senior tag

Tiszta S.Park már ez a Magyarország. Én személy szerint lesz@rom ha 5 cm hó esik, nincs annyira ramaty kocsi a környezetembe h ne bírkózzon meg vele. Meg amúgy is, közúton ugysincs nagy hó. Birkák az emberke.

(#4) L7wy


L7wy
őstag

Más a 70 cm es hó, és más az amikor jeges az út, meg ónoseső esik.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5) Dany007 válasza L7wy (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Nananananananaaaa :)
Amikor ezt a postot írtam, akkor kb az volt a tényállás, hogy szombaton már mondták a hiradóban, hogy havazás várható. Vasárnap szintén.
7fön leesett kb 5cm hó országszerte itt ott. És mindenki meg akart halni. Késtek a buszok stb stb a szokásos...
Röhejes volt látni a képeket, hogy van 3cm hó az utakon (már délután), meg kis latyak, aztán arról szólt a hír, hogy a hó mennyire megnehezítette a közlekedést meg milyen fennakadások voltak...
Mi lessz itt ha esik 50cm hó egyszer? Szükségállapot? Röhej..

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Na megint a régi nóta!

Indexen főcím : "Megbénult a fél ország".

Pffff. Röhej... Nemtom, hogy ránk nézve-e vagy csak az állandóan túlhype-olt médiára nézve-e. De akkoris röhej, hogy leesik egy nap alatt ~ 15cm hó, és olyan szalagcímek jönnek, hogy megbénult a fél ország...
Hát könyörgöm... Itt nem az időjárással van gond, az teljesen normális (kivételesen). Hanem az országgal / közlekedéssel / emberekkel van baszottnagy probléma ha 15 centi hótól megbénul!

Amerikában egy éjszaka alatt volt, hogy 1 méter (100cm) hó esett le! Na akkor elhiszem, hogy megbénul az élet!
Születésemkor (állítólag) '84-ben akkora hó volt, hogy úgy kellett kiásnia magát anyámnak az ajtóból, hogy munkába tudjon menni! Szó szerint kiásnia magát! Na akkor is elhiszem, hogy megbénul az ország...

6.-os koromban szerdai napon olyan fogalmazást kellett írni magyar órán, hogy : "téli napra ébredtem". Akkor reggel 70cm-es hó volt itt Veszprémben. 60-70cm! Egyik estéről a másikra! Sose felejtem el. Hugommal indultunk suliba, és szó szerint derékig (kicsit fölé) ért a hó!
Nem bénult meg semmi, volt pár vidéki oszt. társ akik nem tudtak bejönni, és ennyi. Pedig akkor is elhiszem, hogy megbénult volna az ország...

Erre mi van most?? Leesik 15cm hó és megbénul a fél ország??? :W
Ez nem más, mint röhej!
Kapjanak már észbe az emberek... Nem az időjárás a gond, hanem fel kéne kicsit készülni, hogy decemberben bizony előfordul, hogy esik a hó... Volt már itthon is méteres fél méteres hó. Tudjuk mire kell számítani. Téligumit már hónapokkal ezelőtt fel kellett (volna) rakni. Hókotrókat bekészíteni stb stb stb...
Mert bizony amikor 15cm-es hóban egy fél ország megbénul, akkor az valami orbitális balfasz egy ország lehet már elnézést... Vagy orbitális balfasz média, akik nem értenek máshoz mint a szenzáció hajhászáshoz meg a pánikkeltéshez... Aaaz megy...
Mit kell azon csodálkozni, hogy végre olyan idő van télen, amilyennek lennie kell...

[ Szerkesztve ]

(#7) tildy válasza Dany007 (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugodj meg, Angliában ha két centi hó esik, már az is hóhelyzet, meg akar halni mindenki, blabla.A téli gumit meg kb hírből ismerik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) tkazmer válasza Dany007 (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

a médiával történetesen semmi baj, valóban "hóhelyzet" van itt. a hó folyamatosan szakad, az utak csak nagyon módjával vannak letisztítva (ettől függetlenül lehet azért rajtuk közlekedni, csak éppen nehézkes), és nem csak a kis mellékutak, de 5-6 óra felé amikor egy főútvonalon (10-es út) közlekedtem, ott is botrányos állapotok uralkodtak. útközben egyszer láttam egy hókotrót, egy emelkedőn felfelé volt két sáv (mármint tudom, hogy van, a valóságban tiszta hó volt az egész út, sávok nyilván nem látszódtak:) ), gyorsítottam, hogy megelőzöm, ne szórjon tele sóval, ehhez képest nem hogy sózni nem sózott, de kotorni sem kotort. szembe meg még jött két hasonló :((
az 1-es villamos egy barátommal megállt az árpád híd közepén, miután beragadt a hóba. lehetett gyalogolni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) Crystalheart válasza Dany007 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De ha jól figyelsz, hallhatod, hogy Oroszországban is kb. ennyi hó esett, és még ott is hóhelyzet van. Pedig ott igazán hozzászokhattak volna, az ottani telek gyakran dupla olyan hidegek, mint nálunk.

Ezek alapján hóhelyzet = nehezebb autóval menni a hó miatt, ebbe pedig sok minden belefér. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Dany007 válasza tildy (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezt nem hittem volna látod :D Mondjuk ott talán ritkább a hó...

Amúgy ja, ha az autósok már nehezen közlekednek akkor hóhelyzet van.
Arról nem is beszélve, hogy mennyi a béna autós. Apám volt tegnap Pesten. Késő este értek haza. Mesélt 1-2 dolgot... Ők tudtak jönni 100-zal, kisbusszal a pályán... össze vissza előztek mindenkit. Egyetlen egyszer nem csúsztak meg. Rengeteg a béna autós. Ha van téligumi, meg egy normális sofőr akkor simán lehet menni ilyen utakon is. Persze nem 120-150-nel mint szárazon, de lehet.

(#11) ABE


ABE
őstag

Tegnap Pestről 2 óra alatt értem Fehérvárra busszal a szokásos 1 óra 10 perc helyett. Ez így tevődött össze:

- Népligettől 40 perc a budaörsi áruházakig
- További 20 perc Érdig
(normál esetben Érdig kéne eljutnia olyan 25 perc alatt)
- 45 perc Szfvár lehajtóig
- 15 perc Szfvár buszállomásig

Ebben az a vicc, hogy utána autóba ültem, és semmi nem indokolta, hogy ilyen tempóban menjenek az emberek. Istenem, leesett pár centi hó, de normális gumival lehetne haladni az összefüggő hófelületen. A busz olyan 60-as tempót diktált a pályán, sorra előzte meg az autósokat, akik 40-nel beálltak bohóckodni a külső sávba. Szóval leesik az első hó, és mindenki meg van szeppenve, hogy ilyen is létezik. Hogy miért? Mert az autósok 80%-a nincs felkészülve a téli körülmények között történő vezetésre, de az derogál nekik, hogy ilyenkor inkább otthon hagyják az autót. :(((

(#12) tildy válasza Dany007 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig itt ha két centi hó esik, az autósok egy részének már halálfélelme van. Téli gumiról csak hírből hallottak.
Mondjuk ezt nem értem. Anno Németországból mentünk haza kocsival, májusban, és mivel nyárigumi szett otthon volt, ezért a németeknél a télivel jöttünk haza. Sorra előztük a nyárigumis kocsikat, merthogy odakinn kb jó ha 7 fok volt, és szakadt az eső. Jól tapadt a téli gumi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Thunderzolee

Érdekes, mikor ilyen régi topic uppolódik. :R

Tavaly november végén volt hó?
Nem is nagyon emlékszem rá.. :N
Most végre van egy kicsi; besegítettem én is a lapátolásba itt a szálló körül. Mindenki csak mondogatta, h felesleges, mert a szél visszahordja, de aztán ellapátoltam a bekötőjárdát, és a szél meg nem fújta vissza.
Akkor csak megérte. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) eXodus


eXodus
őstag

[link] Így kell csinálni. :)

Persze ha nincs sín, akkor elég lenne normális felkészülés a télre, különben ez lesz: [link]
100 kocsiból elég ha 1 ilyen és feltartja a többit. Nem a többség tehet róla ha "megbénul a fél ország". Évről évre egyre több a kocsi az utakon, ami több ilyen helyzetet teremt => több kicsúszás, hosszabb dugó, stb...

(#15) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Itt a 61-es főúton már 3 napja nincs eltakarítva a hó, semmilyen erre szolgáló eszköz nem jár erre.. Nevetséges, 10cm lejárt hav van rajta..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.