Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A koffein a gyógyszerek felszívódását gyorsítja, más szerepe nincs.

Próbálta a párod a terhes vitamin továbbszedését?
Napi 5 km futás?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) danih


danih
addikt

Kávét kivenném, 20% nem sok statisztikailag, ez lehet egybeesés is a migrén "természetes" múlásával. Többet igazából én nem tudok mondani, a fél orvostársadalom keresi a migrén elleni univerzális "csodaszert". Lehet amúgy hogy a megoldás hormonális eredetű... Nagyon dicséretes, hogy ilyen behatóan próbálkozol foglalkozni a témával és segítesz az asszonynak ;)

(#3) Dany007 válasza Dluinet (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Pont tegnap kérdeztem, hogy van-e még abból a terhesvitaminból. :D De már nincsen.
Nekem is eszembe jutott ha más nem, hát azt meglehetne próbálni újra szedni.
Azt már szedte, nem volt tőle baja stb...

Futás még nem volt. :) De aktív torna fejfájás közben igen. Az nem segített. Majd felajánlom hogy menjen pár km-t futni... :) A tornára gondoltunk, de konkrétan a futásra nem.

@danih:

Igen a kávé ritkán jó csak de akkor látványosan hatásos. Pl van, hogy órák óta fáj, majd a kávé után 20-30 perccel nyomtalanul elmúlik.

Ja, lehet az orvosok kutatás szempontjából keresik a megoldást, de a konkrét praktizálók kb le***ják. Végülis a vizsgálat addig tartott amíg ki nem derítették, hogy nincs semmi szervi elváltozás, nincs tumor vagy daganat. Aztán kész a többit le**rták. Adtak egy gyógyszert ami nem használt.
Bár a napokban újra elküldtem dokihoz, aki elküldte neurológushoz. Szeptember 28.-ra kapott időpontot. Ezután bejelentkezett maszekhoz, oda már jövőhétre van időpont. Kíváncsi vagyok mi lesz, de nem fűzök hozzá sok reményt.

Köszönöm az ötleteket, jöhet még bármi amiben van értelem és logika. :) Dühít mert úgy érzem a megoldás közel van, de mégsem tudom mert kevés hozzá az információm és a tudásom. =/ A másik meg, hogy tudom milyen szar a fejfájás. Csak én úgy vagyok vele ha már nagyon idegesít beveszek egy fél algoflexet és 15 perc alatt elmúlik. :U

(#4) Dluinet válasza Dany007 (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Futni nem akkor kell amikor fáj a feje :)
Napi 30 perc maximális terhelés szükséges a jó kondícióhoz, hogy a vérkeringés és oxigénellátás tökéletes legyen.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

1. Nézd meg mi az a paleolit táplálkozás
2. Próbáljátok már ki a "nagydózisú" vitamin+víz kombót.
+ pontért a vitamin mellé reggelente bármi más előtt fél deci Forever Living Aloe Berry Nectar

Tudom, rémisztgetve vannak az emberek a vitaminnal és minden lehetséges csatornán keresztül jönnek ellentmondó információk, de én is láttam "csodaszámba" menő dolgokat egyszerű vitaminoktól.

ui.:
"Természetesen nem olyan dózisú vitaminokkal tömném ahogy azt az írásban mondják."
Akkor ne is várd azt a hatást amit az "írásban mondanak".

[ Szerkesztve ]

(#6) danih válasza D1Rect (#5) üzenetére


danih
addikt

Hehe, Forever Alone-t olvastam :)
Mi ez a Forever Living egyébként, MLM?

(#7) D1Rect válasza danih (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Jaja, tuti van a környezetében valaki aki ismer valakit aki tud neki szerezni.

(#8) Dany007 válasza D1Rect (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Oh nehogy újra kezdjük. :) Nincs gondom a vitaminokkal.
Igazából ahogy írtam én is a vitaminokra gondoltam. Ha más nem lesz valószínűleg megpróbáljuk újra azt a terhes vitamint. Az már kipróbált és semmi mellékhatást nem produkált. Valamint a terhesség alatt sem kapott ennél több vitamint. Így ha tényleg az a probléma akkor elég lesz hozzá a femibion 400-at újra szedni.

A vizet továbbra is erőltetni fogom. Bár szerintem az bőven megvan.

[ Szerkesztve ]

(#9) D1Rect válasza Dany007 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy nincs. 100x leírtam, sztem nincs olyan amit kihagytam volna.

ui.:a WHO annyira védi az egészséged mint a BSA a szerzői jogaidat. ;] :DDD

(#10) Dany007 válasza D1Rect (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Attól még kíváncsi lennék rá, hogy mennyi az ajánlott mennyiség.
Ugyanis elkezdtem keresgélni pl a magnéziumbevitelt. Ahány oldalon írnak róla annyiféle az ajánlott napi mennyiség. És van olyan amik között 2x-es a szorzó. Annál pedig pl létezik túladagolás.
Tehát ezért lenne jó egy köztes utat találni. De ne kezdjük újra a témát :P

(#11) psycroptic


psycroptic
őstag

Érdekes! Az általad leírt fejfájás tipusok nekem is két - három napi rendszerességgel előfordultak. Voltam kivizsgálásokon is, koponya MRI-n, terheléses EKG-n meg minden ilyen szaron ami csak ehhez kapcsolódik, melynek eredménye, hogy semmi bajom.

Azután elhatároztam, hogy nem iszok több kávét hátha ahhoz van köze és bevált 5 hónapja nem ittam kávét és egy darab fejfájásom nem volt. Remélem így is marad... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#12) D1Rect válasza Dany007 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Úgy csinálod ahogy a legjobbnak gondolod, ha nem adod fel előbb-utóbb úgyis meg lesz a megoldás a problémára.

(#13) Dany007 válasza psycroptic (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Váó na ez is érdekes. Végülis találtam rá utalást, hogy a kávé migrént okozhat. Sőt a vázlatban amit linkeltem ennél durvább mellékhatások is szerepelnek. Tehát elképzelhető.
Párom amúgy nem volt nagy kávés, sőt. Havonta 1-2x ivott. Aztán egyszer valaki ajánlotta a fejfájásra a kávét és meglepő módon azonnal hatott. Na azóta próbálgatjuk ilyenkor. De amúgy nem kávézik.

@D1Rect:

Köszönöm! Remélem előbb-utóbb összejön! :K

(#14) psycroptic válasza Dany007 (#13) üzenetére


psycroptic
őstag

Nálam azért az tudni kell, hogy egy időben ész nélkül ittam a kávét, akkoriban váltott műszakban dolgoztam. Azután a nagy mennyiséget leredukáltam napi 3 kv-ra de a fejfájások megmaradtak. Első kávé mentes napom volt a legrosszabb azután már csak azt vettem észre, hogy jéé de régen nem fájt a fejem... :D

PSNID: Tomy83PS

(#15) Syl


Syl
nagyúr

Én is ettől szenvedek több évtizede. Gyerekkoromban vittek mindenféle kivizsgálásra, persze nem találtak semmit. Nálam az alvás csak rásegít a fájásra. Sőt, ha túl sokat alszom, akkor egész nap kínoz a fájdalom. Sok kávé és sok Flector (granulátum) segít.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) samfishR válasza Dany007 (#10) üzenetére


samfishR
senior tag

Vitaminoknál nem tudom mit lehet ajánlott mennyiségnek nevezni, nézd meg pl ezt a multivitamint, hogy az ajánlott mennyiség hány százalékát tartalmazza pl b1, b2, b6, b12 vitaminból.. Nem kell félni tőlük, a magnézium pedig más tészta.
És nem reklámozni akarom, csak ezt a multivitamint ismerem, hogy elég "erős". Nyilván van benne más is, ami nem biztos, hogy érdekel, csak az arányok miatt linkeltem.

Feleségednek pedig jobbulást! :K

[ Szerkesztve ]

(#17) Dany007 válasza Syl (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából van olyan, hogy a páromnak is betesz az alvás. De csak a napközbeni. Illetve konkrét alvás sem kell hozzá, elég csak próbálkozás.

Azon gondolkozunk hogy nem-e lehet valami ideg a bűnös. Mert tegnap is úgy érezte, hogy a fejétől lefelé a szemén keresztül az arcüregig és még picit a fogáig is leért a fájdalom. Elképzelni nem tudom milyen lehet ez, mert nekem max a szememig szokott fájni, tovább nem.
Amúgy a tegnap délután kezdődő fejfájás most kezd múlni nála... =/

@psycroptic:

Na mondjuk így nemcsodálom. Elég durván megtudja emelni a vérnyomást a kávé. Ami meg eleve okozhat fejfájást (a magasvérnyomás, magas pulzus).

@samfishR:

Megnéztem. :) Hát ez elég brutálisnak tűnik! Ebben aztán van minden! De gondolom ez kifejezetten testépítőknek van? Mindegy mondjuk ez elég durvának tűnik. Legalábbis egy ~ 50kilós nőhöz képest. :)
Köszönjük a jókívánságot! :R

(#18) samfishR válasza Dany007 (#17) üzenetére


samfishR
senior tag

Igen, testépítőknek kifejezetten, azért is írtam, hogy csak a mennyiségek miatt linkeltem :K

plusz az ára is elég durva sajnos :DDD

(#19) Dany007 válasza samfishR (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja már értem. Néztem is a mennyiségeket. Legalább akkor lehet mihez viszonyítani! :)
Köszi, kicsit akkor félreértettem az előzőt.

(#20) Domxc


Domxc
senior tag

Én úgy gondolom, hogy a migrén egy öröklődő betegség.
Dédanyám/Nagyanyám/Anyám/ és Én is hajlamos vagyok rá, miközben apai ágon szinte senki. Nem tudom, nálatok ez hogy van.

Danny007: Nem akarlak elkeseríteni, de nem nagyon. A migrén átmeneti állapot, megszűnik. De istenigazából örökre sosem lehet kiírtani. Erősen fájdalom,-fejfájáscsillapítókkal érdemes próbálkozni, mert azoknak magas a koffeintartalma.
Cataflam, Quarelin stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#21) Dany007 válasza Domxc (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Elképzelhető, hogy van genetikai háttere. Sőt szinte biztos. Ugyan anyósom is migrénes.
Persze ettől még valami megoldás lehet rá. :)

(#22) Lenry


Lenry
félisten

könyvjelzőnek...
ide még visszatérek meló után. szeretem a megoldandó problémákat. :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Syl válasza Dany007 (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Én valami ételadalékra gyanakszom. A négykeresztes parlagfű mellé könnyen elképzelhető valami E-akárhány allergia is.

(#20) Domxc

Nem hülyeség. Édesapám volt ilyen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) Dany007 válasza Domxc (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, nem tudom végigolvastad-e a cikket - nem csodálom ha nem :D - de a lényeg, hogy a páromnak a terhesség alatt teljesen megszűnt a migrénje.
Ez azt jelenti, hogy valami olyan hormonális - vagy a terhes vitamin miatt vitaminellátási, kémiai - változás ment végbe a szerzetében aminek következtében elmúlt a migrén.
És itt nem arról volt szó, hogy javult a migrén vagy ritkábban jelentkezett. Hanem megszűnt. Úgy ahogy van a terhesség 3. hónapjától kezdve a szülés utáni 5. hétig egyetlen egyszer sem fájt a feje!

Márpedig ha a terhességből adódó változás nem fizikális (mondjuk a megnőtt méh vagy hasonlók) akkor az bizony reprodukálható. Csak azt kell kideríteni pontosan mi is volt a kiváltó ok.

A poén, hogy az egész gondolatmenetem legvégén rákerestem a "terhesség alatt elmúlik a migrén" mondatra a Google-ben és igen sok hasonló történetet dobott ki. Tehát a jelenség nem meglepő, nem újszerű. Csak nekünk.

Amúgy Cataflam nem használt. Dupla adag sem, pedig az már elég bika.

@Lenry: :R

@Syl:

Még akár az is lehet... De az az igazság, hogy a terhesség alatt sem változott érdemileg az étrendünk. Max annyi, hogy ő többet evett, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#25) Syl válasza Dany007 (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Az állapotos nő szervezete teljesen máshogy működik. Olyankor a betegségeket is sokkal könnyebben legyőzi.

Szerk.
A Cataflam-ot én úgy szedhetem mint az m&m cukorkát, sz*rt sem ér.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) máyköl


máyköl
veterán

2-3 éve van nálam a fejfájás mint probléma. Neurológus szerint migrén. Rengeteg kivizsgáláson voltam már, és megyek is.
Fentebb olvastam, hogy valakinek a kávé mellőzése megoldotta a dolgot. Nekem az orvos napi 2 fekete kávét kér. Nem mindig tartom be, viszont most megpróbálom a kávémentes dolgot, hátha van akkora szerencsém, és beválik nekem is.
Alvás nekem is csak rosszabb irányba viszi a dolgot. Ha sokat alszok, még jobban fáj. 90% -ban a jobb szemem fölötti homlokrésznél lüktet. Algopyrin segít, de nem lehet minden nap azt szedni. Saridon -nal szemezek még.
Futás szintén nem használ, sőt, csak rosszabb lesz tőle nekem.
Azonban a migrénnek is vannak fokozatai. Hála Istennek nálam szó sincs arról, hogy sötét szobában kéne napokat feküdnöm.

Azonban érdekes a dolog, mert volt most 1 év amíg szinte minden nap fájt. Azonban ahogy kijöttünk a télből, tavasszal TELJESEN elmúlt. Kb. 1 hónapja jött újra elő, a meleg hatására. Szerintem frontérzékeny vagyok.

(#27) Dany007 válasza Syl (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom ezt próbáltam felderíteni.
Igazából az egésznek az alapja kismillió hormon. Amiknek egy része ilyen egy része olyan változást hoz létre. Na ebből nekem csak az a része kell ami elmulasztja a fejfájást. :)

Pedig a Cataflam erős. Valójában a flector is pont ugyanaz. Csak a flector por formája miatt gyorsabban felszívódik. De a hatóanyag u.a.
A legdurvább fogfájásomnál volt olyan, hogy a dupla Cataflam se használt... :U Ami nálam az teljesen jó. De már egy ideje csak algoflexet szedek. Abból is csak felet ha épp fáj a fejem.
Asszonynál semmi se használt.

Volt egy b.nőm régen. Na ő is migrénes volt. De neki volt valami spéci migrénes gyógyszere amit ha bevett akkor az kiütötte pár órára. De szó szerint le kellett feküdnie és elaludt tőle. Mikor felkelt akkorra már elmúlt a fejfájása. De mondjuk neki talán még ennél is durvább volt a migrén. Meg párom otthon gyerekezik, főz, mos, takarít ;] nem teheti meg, hogy kiüti magát pár órára. Még éjjel se...

@máyköl:

Na ez a problémám nekem is. Hogy a doki rámondja, hogy migrén aztán viszlát.
A frontérzékenységet mi is figyeltük egy időben. De a hosszútávú végeredmény az lett, hogy teljesen mindegy milyen front van vagy van-e egyáltalán front.

[ Szerkesztve ]

(#28) psycroptic válasza Dany007 (#27) üzenetére


psycroptic
őstag

Én anno ha nem vettem be a fejfájdalom csillapító gyógyszert még akkor amikor csak éreztem, hogy fájni fog a fejem hanem megvártam, hogy "majd elmúlik" ami persze nem múlt el. Olyankor már görcsösen és hányingert okozva fájt a fejem. Ilynekor a gyógyszer már csak tompít rajta de attól még a fájdalom megmarad. Mondanom sem kell, hogy a koncentrálásnak olyankor már lőttek.

Próbáljátok ki, hogy ha az asszonypajtás érzi, hogy kezd fájni a feje de még csak úgymond "távolról" érzékeli, hogy valami kezdődik a fejben, na akkor bevesz egy fájdalomcsillapítót. Nekem néha bevált.

PSNID: Tomy83PS

(#29) Dany007 válasza psycroptic (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Hát igazából próbáltuk. Bár a párom úgyvan vele, hogy minél kevesebb gyógyszert. Most leginkább a szoptatás miatt. De igen, volt már olyan, hogy amikor csak érezte bevett egyet és el is múlt. De volt olyan is amikor nem.
Meg persze olyan is, amikor mondta hogy hátha nem lesz erősebb... :U De lett és akkor már nem is hatott. Szóval ez tényleg csak néha jött be, mert igazán egyik gyógyszer se használ. Tompítani se tompítja.

(#30) Syl válasza Dany007 (#27) üzenetére


Syl
nagyúr

Félmegoldás: gondoskodni kell arról, hogy az asszony folyamatosan állapotos legyen. ;]

Nálam a legszörnyűbb, ha fejfájásra ébredek. Akkor az egész napomnak annyi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) Domxc válasza Syl (#30) üzenetére


Domxc
senior tag

Ilyen Brad + Angelina stílusban? ;] (csak nem zabigyerekek :DDD )

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#32) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Fiatal koromban én is migrénes voltam, adott rá a doki gyógyszert, ami többé-kevésbé működött, de igazán nem tudtam eldönteni, hogy melyik a kettő közül. Az enyém ilyen fel-felerősödő, de szinte folyamatos fejfájás volt, ami hirtelen mozdulatokkor, lendületnél, ütődésnél csak jobban fájt, akár az arcüreggyulladás, és a jobb szemem egész nap lüktetett éveken át. Aztán idővel, ahogy felnőttem, egyre inkább csökkent az intenzitása, és ma már talán nem is érzem. Elképzelhető tehát, hogy hormonváltozás áll a háttérben.

A lényeg, hogy a migrén egy gyűjtőfogalom, száz és száz oka lehet. Mákotok, hogy terhesség alatt elmúlt, van min elindulni. Szerintem mihamarabb próbáljátok ki a terhesvitamint, ha nem segít, akkor egyéb multivitamint, Béres-cseppet vagy hasonlót. Aztán ha valamelyik esetleg működik, lehet szűkíteni a kört, ha akarjátok...

(#33) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Az a gond, hogy a terhesség alatt annyi minden megváltozik a nő szervezetében, hogy ebből megtalálni azt ami elmulasztotta a fejfájást....kemény dió. :U

Romani ite domum.

(#34) moonlight115


moonlight115
tag

Orvos barátom szerint a progeszteron krém hatásos lenne.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#35) onereborn


onereborn
tag

Danny a Válasz blogodba írtam!

Amúgy csak mondom, hogy én migrénes voltam és Istennek köszönhetem, hogy teljesen elmúlt. 1 éve alatt kb 2x 3x fáj a fejem de az is kimerültségtől!

Amúgy örömmel hallom, Gratulálok, te is belépsz az apák klubjába!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.