Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) sbazsi


sbazsi
veterán

Hova fejlődik? Kis fantázia kellhet, és akár a gépet is felválthatja.
Írtad a mini projektort. Ez lenne a kijelző. Ott az asztalra vetített billentyűzet.
Amíg ezeket nem fejlesztik ki teljesen használható mértékig, addig meg adott a dokkoló, amit a motorola most mutatott be.
De mini projektor helyett már sok kütyü most is ráköthető a tv-re.

És így már el tudom képzelni, hogy kiváltja a képszerkesztő/irodai csomagot is.

Egyébként nem biztos, hogy a trabant-opel páros megállná a helyet, mert alapvető funkciókban mindkettő ugyanarra való. Helyváltoztatásra.
Márpedig egy okostelefon nem csak telefonálásra való, hanem sokminden másra.
Inkább egy auto (lehet trabi is :) vs lakóauto párosítást szerencsésebbnek tartanék. ;]

Gondolj bele. 20 évvel ezelőtt azt sem tudtuk, hogy mi az, hogy mobil, vagy akár internet. Ma melyik nélkül lennél meg egy hétig? Nem pihenésképp, és nem nyugalomból.
Akkor még az is futurisztikusan hangzott, hogy a buszról felhívsz valakit.

Most meg állsz a boltban, és azon töprengsz, hogy megvegyél-e egy fényképezőt/egeret.
Előkapod a telefonod, és megnézed, hogy máshol mennyi: arukereso.hu progi. (Nyilván ha vásárlási szándékkal mész, akkor tudod, hogy mit, és hol szeretnél megvenni, de én vettem már egy barátomnak úgy fényépezőt, hogy tudtam, hogy keres és megláttam egyet 25k-ért, ami nekem gyanusan olcsó volt. arukereso.hu, és mindenhol 45 felett volt. Vagy láttam egeret 15-ért, máshol 8-9 volt.)

Szállást foglalni, pizzát rendelni, már ma is pár kattintás a "telefonon"

Jön az NFC chip. Ezzel helyettesítheti a bankkártyát. Meg a sok Törzsvásárlói/kedvezmény kártyát. Amiből nekem személy szerint kicsit elegem van.

Távirányító helyett telefon. Igencsak jó ötlet. Szép lassan kinyírja a Logitech Harmony családot? A hálózati lejátszókat már ma is lehet vezérelni, meg a gépet is.
Aztán jön a riasztók és kamerák elérése telefonon. Betörnek, telefon riaszt, és a telefonnal be tudsz nézni a lakásba, és látod, hogy egy egér mászik a cipőd mellett.
Majd a kocsikba beraknak egy motormelegítőt, és telefonról be tudod kapcsolni. Vagy legyen kocsiba riasztótávirányító-slusszkulcs páros. Zsebben a telefon, beülsz, és nyomod a start gombot. Esetleg újlenyomatolvasóval megspékelve, csak a biztonság kedvéért.
Szállodákban olvastam, hogy vannak ilyen irányú fejlesztések.
Vagy az otthoni nas-on tárolt fényképek-videok-zenék-dokumentumok távoli elérése bárhonnan.

Tesztelik az RFID-s fizetést, vagyis minden termékre raknak egy ilyen chipet.
Otthon beteszel a hűtőbe, és a kamrába egy olvasót, és amikor raknád be a bevásárlókocsidba a kukoricát, a telefon kijelzi, hogy 6 doboz van otthon, biztos akarod?
Nyáron 20 percel azelőtt, hogy hazaérnél, bekapcsolod a klímát. Vagy télen feltekered a fűtést, hogy ne menjen egész nap.
Olvastam, hogy valaki megcsinálta a telefonjára a progit, ami GPS alapon kinyitja a garázst, ha megközelíti.

Nyilván ezen gondolatok egy része nem fog megvalósulni/hülyeség/lehetetlen.
Kb mint ahogy a buszon történő telefonálásról gondoltuk mondjuk 20 éve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.