Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Dany007 válasza Szten Márs (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Tévedsz : ) Nem írtam, hogy hasznos, csupán azt, hogy elég nagy változás volt az egyszínűhöz képest.

Amúgy pontosan ez a legnagyobb gond az egész kérdéskörrel.
Hiszen valójában egy Ericsson GH688-as is tökéletesen megfelel ellátni azt a feladatot amit egy telefonnak el kell látnia. Lehet vele hívni és hívást fogadni, sms-t küldeni és fogadni. 3 soros kijelzője erre bőven elég.
Tehát alapvetően, mint telefon egy ilyen őskori lelet is bőven lefedi a telefonálással kapcsolatos szükségleteket. Ehhez - mármint a telefonáláshoz - az összes többi plusz képesség fölösleges ebből a nézőpontból. Még az akksija is bírta ~ 1 héten keresztül. Persze picit nehezebb volt, mint a mostaniak.

Viszont ma - sajnos vagy sem - de az a helyzet - ahogy próbáltam is érzékeltetni -, hogy egy mai telefonban a telefonálás már a lehető legkisebb jelentőségű.
Nekem ugyan nem, de a tapasztalatok szerint a felhasználóknak igencsak szükségük van iwiw, facebook és hasonló alkalmazásokra :) Meg az ezt kiszolgáló környezetre.

Az iPad-es vitáknál is mindig hozom a szükségesség érvét, miszerint minimális az az emberi réteg, akiknek tényleg arra van szükségük stb... De voltaképp semmire nem megyek vele, mert mindig akadnak páran akik szépen elmagyarázzák, hogy mért is van erre szüksége szinte mindenkinek. A másik meg, hogy ma már nem a szükség alapján vásárolnak az emberek, hanem inkább a trendek alapján. Vagy úgy is lehetséges, hogy a trend csinálja a szükséget. Trend, hogy ma mindenki mindig elérhető akar lenni a neten (facebook, email stb) és ebből szépen kialakult egy szükség ilyen és olyan indokokkal. És csak egy kis részük az akiknek tényleg szükséges ez.

Tehát a színes kijelző csak egy példa volt a fejlődésre, az ugrásra, nem arra, hogy mennyire hasznos. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.