Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anjani182


anjani182
őstag

Teljesen egyetértek veled! Sorolhatnék én is példákat! :O

Forever and ever, let's make this last forever.

(#2) vhunor


vhunor
őstag

Mi egy éve a lehel úti K*kában akartunk venni egy átlagos íróasztalt, szállítási idő 6-8 hét. Iskolakezdéskor! Mikor van piaca ha nem ilyenkor?

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

saját bőrömön tapasztalt példa:
kinéztem 2.5éve a konyhabútorom... nem egy nagy cucc: (pontos méreteket nem tudok) 2db nagyobb alsó rész (egyik mosogatós, másikon munkalap) meg 2 nagyobb felső rész (egyik vitrinszerű, másik teljesen zárt) meg hozzá 1-1 kisebb rész alulra-felülre... került volna mindenestől 70ezerbe... azonnal vihető is volt... kicsi a konyhám, ezért nem fért volna el 1-1 nagyobb elem (alsó-felső), ezek nélkül akartam kérni... válasz: "megrendelik, legyártatják, x hét átfutási idő, blabla... kb 1-2hónap alatt vihető... ára: 90ezer" mármint a kevesebb többe kerül, mert úgy kell legyártatni :W nővéremék építkezés után tartottak, kb 0-ra kifutott kerettel... hívtam őket azonnal, hogy kell-e nekik ajándékba a kimaradó 2 elem? persze... el is hoztuk azonnal a boltból az egészet, ők meg megkapták a kimaradt részeket... egyszerűen vicc...

ággyal én speciel jól jártam: 180x200-as franciaágy, matraccal, kihúzható ágyneműtartóval, 2 éjjeliszekrénnyel megállt kb. 110-nél... hétfőn megrendeltem, adtam előleget, szerdára meghozatták... :K (ha kell az üzlet neve, meg tudom adni... csak az a baj, hogy kecskemét, szeged, békéscsaba, szolnok, szarvas kivételével nincs máshol áruházuk :( )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) RexpecT


RexpecT
addikt

Legtöbb esetben ezzel ügyfeleket veszítenek, amit maximálisan meg is érdemelnek ilyen hozzáálással.

(#5) Dany007 válasza mephi666 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor ahogy látom nem csak nálam van ilyen... :(
Az ágyat megrendeltük. Július végén. Úgy néz ki október elején érkezik meg. Persze Pestre onnan majd mi szállítjuk haza. Ha a K*ka szállítaná akkor az ~ 28 ezer forintunkba kerülne még plusz :)
Szóval katasztrófa. A legrosszabb, hogy a nagy cégek ezt megtehetik. Talán. De ezek után nem fogom sajnálni őket, hogy sírnak a válság miatt, meg a megfogyatkozott vásárlóerő miatt. Ilyenek után ne csodálkozzanak.

(#6) Drenadar válasza Dany007 (#5) üzenetére


Drenadar
veterán

te kissebb cégnél dolgozol, szüksége van a cégednek az ügyfelekre.
a multik meg azthiszik, hogy nekünk van szükségünk rájuk.
Ez a felfogásbeli különbség a probléma.

Megint sikerült egy tök nyilvánvalót leírni, de hát ha egyszer ezaz igazság?

(#7) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Mi is most vettünk egy konyhabútort, és bár várakozni nem kellett rá, ellenben nekünk magunknak - az asszonnyal - kellett felpakolnunk az egészet, nem segített a kutya sem.

Na, amikor bezzeg mondtam nekik, hogy emiatt 5000 forinttal kevesebbet fogok majd fizetni a bútorért, akkor meg még nekik állt feljebb. Ugyanis ők annyiért segítettek volna pakolni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) Dany007 válasza Drenadar (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Ez a probléma is egyben.
Meg, amint látod nem a K*Ka és társai csődöltek be egymás után, hanem leginkább a kis cégek, na meg persze az amelyik hitelből élt.
Szóval az a legnagyobb probléma, hogy ezt meg is tehetik... =/

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

elolvastam az írást, a kommentekben nagyjából megvan a véleményem, amit meg a K.... áruházról gondolok, azt nem szalonképes :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Dany007 válasza Vistaboy (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Volt ilyen is...
Amikor a hűtőt elsőre kihozták, akkor még ketten voltak és felcipelték.
Viszont másodjára amikor a cserét hozták, akkor a kiszállító faszi a kb. 5 éves kisfiával jött... :U Úgyhogy én segítettem neki felcipelni a hűtőt. Csak mivan akkor ha én nem érek rá pont, és csak b.nőm lenne ott... Akkor hogy cipelik fel?
Persze ehhez hozzájön, hogy a rendelésben benne van, hogy 10 ezer forint feletti vásárlás esetén ingyenes a házhoz szállítás és felcipelés is! Külön ki volt emelve! Nemakartam bunkó lenni, segítettem neki ahol tudtam.

(#11) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Pénteken vettem egy LCD tévét, de nem volt időm megnézni sem, hazahoztam, aztán irány a szüleim kerti partija. (Bográcsos főzőcske.) Szombaton reggel elugrok "a" komlói számtech boltba ("a", mert már csak ez az egy van), veszek kábelt, hogy össze tudjam kötni a gépet a tévével, hamár eccő' fullhd, akkor nézzem is úgy a filmeket.
A srác kérdezi, hogy segitsen-e, vagy megtalálom amit keresek?! Meg, köszi, de a segítség mindig jól jön. Mondtam hogy mit akarok, adott D-SUB kábelt, meg egy D-SUB - DVI átalakítót. Meg sem néztem, eszembe nem jutott volna, hogy nem jót ad. Nos, természetesen nem volt jó, az átalakító DVI része apa volt, a videokártyához meg ugye anya kell. Mire kiderült, addig a bolt bezárt ugye... Hétfőn lementem, hogy akkor szeretném kicserélni. Persze kicserélik, de nincs készleten. Megrendelik. Kérdem, hogy mikorra lesz meg?
Nem tudom -jött a válasz- mert egy bizonyos értékhatárt el kell érnie a rendelésnek.... Ha szombaton megrendeltem volna neten, ma már itt lenne.

És ez nem 60-80 ezer forintos ágy, hanem egy 800 forintos átalakító... :U Most várom hogy rámcsörögjenek. :((

Rip and tear

(#12) cyanide

Szerintem az van, hogy 0-ra redukálták a raktárkészletet, mert nincs pénzük. Nekik nem éri meg ágykeretben tartani a pénzt, amikor heti mondjuk 1-et eladnak és egyszerre meg kell rendelniük 100-at. Számtech boltban is 5 féle monitor van, a webshopban meg 100, az persze nincs ott, hogy mind csak rendelésre.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#13) Dany007 válasza cyanide (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Az nyilvánvaló, hogy nem fog minden egyes darabból 10-et tartani egyszerre. De azért valamennyi raktárkészletnek lennie kéne... Elvégre akkor inkább bemutatóteremnek kéne hívni nem pedig áruháznak.
Amúgy a kiállított ~ 30-40 ágykeret közül egyetlen egy se volt raktáron. Továbbá étkezőasztaluk se volt raktáron. Egyedül étkezőbe való széket tudtam venni. Abból is csak 1-2 típust tartottak készleten. Szóval katasztrófa.
De mindezt meg is érteném ha mondjuk egy kisebb üzlet vagy boltról van szó, de nem egy ekkoráról... =/ Arról nem is beszélve, hogy 8 hét amíg megjön az áruházba a cucc? 8 hét? : o Okés, hogy nincs raktárkészlet, de nehogymár 8 hétbe teljen amíg legyártatnak meg behozatnak egy ilyet német o.-ból. És nem egyedi bútorról beszélünk, hanem sablon alap sorozatban gyártott cuccról.

(#14) cskamacska


cskamacska
addikt

Multiktól mit vársz? :O Csoda hogy foglalkoznak veled. :DDD

2007-ben helyi bútorkereskedésben sikerült majdhogynem beszerzési áron frankó vaságyat kapnom matraccal, a boltban majd kinyalták az ülepem, és másnap már szállították is. Magyar kisvállalkozás az agglomerációban(majd mindenki Pöstre jár dolgozni és így vásárolni is), ha nem hajtanának, nem is tudnának megmaradni. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tulajdonképp minél nagyobb egy cég, annál kevesebbet ér egy konkrét ügyfél. Ha ez elmegy, jön másik. Akik kicsiben nyomják ott meg sokat számít, mert nem fed le akkora területet mint a nagyok, így az ügyfelek is értékesebbek.

A bútor meg ilyen, ha szekrényt, asztalt vagy ilyesmit kérsz, előbb legyártják, feleslegesen nem fektetnek bele. Igaz kellene lennie raktáron, de személyre szabott dolgokból nem szokott, csak amit kinézel az újságból – és abból sem a legnagyobb értékűek. Ez van így működik a világ, a gazdaság.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) cyanide válasza Dany007 (#13) üzenetére

Számomra is érthetetlen, de nekik biztos megéri így is. Azért a 8 hét elég meredek. Az alapján, amit mondasz, tényleg csak bemutatóterem. Ha azt is nézzük, hogy az ingatlan piac beállt, mint a szög, akkor az is valószínű, hogy a bútorok piaca sem pöröghet túlzottan. A látszatot fent kell tartaniuk. Te megvetted és akinek kell az megveszi ilyen feltételekkel is. A 8-ból kb 7 hétig malmoznak és várnak a többi rendelésre, 2 nap alatt legyártják, 3 nap alatt kiszállítják.
Bécsben van miden, azonnal. Lehet ez valami helyi specialitás. Nosztalgia hiánygazdaság.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#17) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nem érdekel senkit, hogy mik az igényeik egy átlag fogyasztónak és ez nagyon szomorú. Máshol nem így van... :U

when the sun shines, we'll shine together

(#18) malwy


malwy
senior tag

Fő a nyugalom, ne csinálj semmilyen hülyeséget felindulásból :) Mindenki javát ez szolgálja :DDD

Samsung szervízzel jártam úgy h telefon: pár napon belül jövünk.Második telefon. Pár nap. Aztán 2 hét után a 3. hívásra végre:holnap jövünk. És jöttek.

(#19) Dany007 válasza cyanide (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Na, tegnap előtt felhívtuk őket, hogy nemsokára letelik az a 8 hét, mi is a helyzet.
Még a csajnak állt feljebb, hogy még nem telt le, és, hogy majd csak a 40. héten érkezik meg, de hogy majd küldenek úgyis sms-t. Fasza. Az ember érdeklődik, mert 8 hét max volt megadva, hátha esetleg előbb elkészül, de nem.

Am. több, mint v.színű, hogy úgy van ahogy írod. Bevárnak egy csomó megrendelést, aztán egybe legyártatják meg lehozatják az egészet. De egy ekkora áruháznál ez röhej. Nevezzék át bemutató teremre. Direkt megkérdeztem a nőcitől, hogy akkor a kiállított ~ 50-70 ágykeretből melyikből van raktáron, hátha inkább elvinnénk azt. De egyikből se volt!

(#20) adalbert1 válasza Dany007 (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ezért vettem rengeteg bútort az Ikeában. Minden volt raktáron, és a reklamációkat is úgy kezelték ahogy illene minden cégnek.
Az írással viszont egyetértek, néha elképesztő hogy folyik az ügyintézés (lehet hogy azért mert rengetegen vannak még akik megszokták a szocializmus tempóját. :DDD ).

(#21) Huma


Huma
addikt

Nekem a digit asszem kereken a 30-ik napon kötötték be. :(((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) banhammer


banhammer
veterán

Azért ilyen nagy az átfutási idő, mert nincs raktárkészletük.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) tildy


tildy
nagyúr

markaboltbol az osszes raktaron levo cuccot kiviszik par nap alatt. En penteken rendeltem emg anyueknak, hetfon mar csengetett a futar.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) lapa


lapa
veterán

ja, ezért kell ikeában vásárolni, nem a túlárazott lukszushelyeken. persze ott is csekkolni kell a raktárkészletet a neten előtte. de vettünk már teljes konyhát úgy hogy "beestünk" (persze szerdán estünk be, egy konkrét, de nem ellenőrzött listával), és valami harmadrendű biszbasz hiányzott csak az egészből összesen. de tény, hogy ott is egyre többször hiányzik ez meg az.

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

Szar helyen laksz, ezt van. Vagy rossz helyre mentél be.

Mi barátnőmmel most vettünk ágyat. Fenyőből készült. Matraccal felcipeléssel, csavarozással megált 160 alatt. :DD Szerdán délután bementünk kiválasztani, péntek eset már azon aludtunk.

Digi netet meg úgy kötöttem, hogy az ügynök kijött, mondom neki 1 hónap múlva lejár az upc-s szerződésem, akkor jöjjön. Mondta nem jó, mert 2 hét a várakozás. Akkor jöjjön 2 hét múlva. Kijött, aláírtam. Sehová se mentem. Jöttek a szerelők a megbeszélt időben, 25 perc múlva volt net, és a szerelő srác már a tévémen hangolta a csatornákat.

Úgyhogy rossz helyen laksz. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.