Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Nyitó hsz.

(#2) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

15k/fő. gyógyszerre kicsit több megy el.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#3) baluka26 válasza Dany007 (#1) üzenetére


baluka26
veterán

Mi öten vagyunk. Apa+anya+bátyám teljesen átlagosan esznek, én ~másfél adagot, nagymamám kb felet. Szerintem öt főre kijövünk úgy 90 körül. Minden nap mama főz, heti 3-4 alkalommal van hús.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) Mania válasza Dany007 (#1) üzenetére


Mania
senior tag

40-50k/hó, 3 főre(2 felnőtt 1 gyerek).

[ Szerkesztve ]

(#5) strike-force


strike-force
őstag

30-40k/hó/fő, ebből 15k kajajegy, amit a cégtől kapok, illetve csomószor hozok otthonról is kaját, illetve főz a bnőm
rohadt drága minden.... :S

mod: nem szoktam csak 2x enni, reggelit meg ebédet, főleg utóbbira nem szoktam sajnálni a pénzt, de mostanában igyekszem kicsit visszább venni.

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6) danih


danih
addikt

Pont a napokban gondoltam arra, milyen jó volna összeszámolni.... Nem lenne kevés, sajna (vagy nem sajna, nem tudom).

(#7) tildy


tildy
nagyúr

Kb 60-70 ezer forint, két főre.Igaz ebben benne van, hogy errefele nincs kajajegy, és az is, hogy heti 10 font (3000) forint minimum elmegy gyümölcsre, ugyanis rengeteg turmixolt gyümölcsöt iszunk. Vagy az, hogy inimum havi két alkalommal pubban eszünk, ami szintén megvan havi szinten megint egy 10 ezer forintnyi összeg.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Olyan 10-15000, 5 főre. Persze ha a munkaórákat is pénzben számolnám, jóval több volna az. :) (Hmm, szerintem a kutyáink meg a macskáink többet fogyasztanak ennél a számnál, kutyakaját meg nem tudok termelni. :D )

(#9) Dany007 válasza tildy (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Ez nagyon jol hangzik. Foleg ket fore, foleg londonban!
Mostanaban mi is sok gyumit eszunk. Foleg parom miatt. Fagyasztunk le belole, majd fagyit turmixolunk egy kis tejszinnel :)
Meg persze hal. Az is gyakran van, neha lazac is. Etterem mondjuk egesz ritkan.
Ja es en kajajegyet nem szamoltam bele, az nincs.

@Cristal:

Na ez mar kevesbe... :(

(#10) baluka26 válasza Dany007 (#9) üzenetére


baluka26
veterán

Ha ismered Crystal történeteit, akkor tudhatod, hogy azért nem ennyit esznek...:)
Csak megtermelik, az meg nem kerül hagyományos értelemben pénzbe. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Két főre úgy 40-50e Ft-nyi dollárbol mi is kijövünk itt ha okosan vásárlunk meg itthon főzünk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Dany007 válasza baluka26 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Tenyleg, tenyleg! Leesett!
De nemreg olvastam egy bejegyzeset, es onnan azert sejtem h nem allnak tul jol...

@kraftxld:

Ujabb kulfold! Kosznom az infot! :R

[ Szerkesztve ]

(#13) tildy válasza Dany007 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Alapesetben beleférnénk 45 ezer forintba, azaz kb 150 fontba, de reálisan 200-220 font van rá szánva.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Crystalheart válasza Dany007 (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami a kaját illeti, abban nem szűkölködünk tavasztól késő őszig, a gondot most egy váratlan félmillás büntetés jelenti, amit a gázművek osztott ki ránk apám hét évvel ezelőtti hülyesége miatt. Sztem ez elég sokakat hazavágna...

(#15) danih


danih
addikt

Tulajdonképpen ide az éttermezést is bele kell kalkulálni?
Mert én pl. minden munkanap a kollegákkal étteremben menüt eszem, ill kapok kajajegyet - ez nagyrészt megoldja az ebédem...

[ Szerkesztve ]

(#16) Dany007 válasza tildy (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Azért az nem rossz. Főleg, hogy úgy tudom London az EU legdrágább városa.
Meg gondolom azért ti sem spóroltok olyan megszállottan.

@danih:

Igen, szerintem a kajajegy is beleszámít a havi kaja költségbe. Hiszen az is a jövedelmedhez tartozik. Ha étteremben esztek és te fizeted (kajajeggyel vagy kp-val) az is beleszámít.

Még az a kérdés, hogy Crystal összegét beleszámítsam-e az átlagba, hiszen ő egy részét megtermeli. Szerintem beleszámít, de meglátjuk.
Mondjuk, ahogy látom másnál is volt 15k termelés nélkül, szóval szerintem releváns érték lehet ez így is.

[ Szerkesztve ]

(#17) .bableWes


.bableWes
őstag

heti 1 nagy bevásárlak ~15k 4 före, szal ~60k 1 honap. ha itthon lenne apukám akkor 80k körül van 1 honap. és ez csak a kaja. és nem veszünk minél drágább és "luxus" élelmiszer cikkeket...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#18) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Én ha nagyon meghúzom magam, 15k-ból kijövök, egyébként átlag 22k. Ebben benne van az üzemanyagom (=bor) is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19) Dany007


Dany007
veterán

Köszönöm az infókat! Frissítettem az átlagot. :R

Amúgy személy szerint sok adaton igencsak meglepődtem.
Továbbra is úgy látom, hogy a havi 100K/ 2 fő egészen a magas kategória.

(#20) .bableWes válasza Dany007 (#19) üzenetére


.bableWes
őstag

hát a 100k/2 fö az igen magas. mi négyen nem vagyunk élelmiszer téren 100k még közel se és nem nem kell hála isennek azt mondani, hogy éhezünk

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#21) danih válasza Dany007 (#16) üzenetére


danih
addikt

Ez esetben, ha minden ilyesmit számolok, akkor elég sok lesz az két főre hó végére...
Főleg, mivel ha már eszünk, akkor megpróbálok jó áron, de minőséget venni (jó hús, gyümölcs, 100%-os gyümölcslé, stb).

[ Szerkesztve ]

(#22) keIdor


keIdor
titán

Olyan 30.000Ft/hónap költök élelmiszerre.

Ha beleszámítom a háztartási kellékeket, akkor 40k is van. (mosogatószer, mosópor, 100-as zsepik, stb.)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) baluka26 válasza danih (#21) üzenetére


baluka26
veterán

Mennyi az annyi?:)

Amúgy a 100k/2 fő sem elítélendő. Valaki, aki megteheti, mert ennek többszörösét keresi meg, az rendben van szerintem teljesen. Furcsa is lenne, hogy ha a segédmunkás és egy ügyvezető igazgató arányosan leosztva ugyanannyit költene.
Írtad, Dany, hogy állításuk szerinte nem vásárolnak semmi extrát. Ez meg nehezen behatárolható, hiszen valakinek már a márkásabb üdítőitalok, sörök is luxuscikknek számítanak, de van aki Heineken és Coca-Cola nélkül nem tud létezni.
Egy szó, mint száz, ahány család annyi szokás :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) tildy válasza Dany007 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Elelem teren nem az, szerencsere. Nomeg ez a keret most hogy jobban belegondolok kaja + haztartasi kellek (pzs, wcpapir, stb is) .
Esm leginkabb a kajavasarlo o 170 fontot kap tolem kajara per ho, kettonknek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Dany007 válasza danih (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd ha te megteheted, hogy minden nap étteremben ebédelsz, akkor értelemszerű, hogy ~ dupláját fogod költeni az átlagnak. Úgy nem csoda, hogy magas lesz az összeg.

@baluka26:

Persze, hogy nem elítélendő. Nincs benne semmi. De ne mondja azt nekem senki, hogy nem tudja már min spóroljon, amikor havi 100k-t költ kajára két főre. Abból igeni - ahogy a topic példája is mutatja - lehet spórolni!
Olyan meg nincs, hogy kóla nélkül nem tud élni, max nem akar. De ha akar(!) akkor azon például sokat lehet spórolni, ráadásul talán egészségesebbet is kaphat olcsóbban.

A téma amúgy valamelyik fizetéses topicban jött elő. Fórumtárs már nem tudta min lehetne spórolni, mert pont kijön így is. Aztán írta privátban - többek közt -, hogy havi 100k megy el kajára két főnél. Én meg írtam neki, hogy azért azt egészen soknak tartom, ott biztosan lehetne spórolni. Aztán ez már annyira nem tetszett neki, mert nem reagált érdemben, csak hogy ő látja a kollégain, hogy szerinte ez nem sok.
Persze, hogy nem sok, ahogy írod is mihez képest nem sok. De spórolni lehet belőle bőven.

Mint mondtam, én minden nap úgy érzem, mintha étteremben ebédelnék :) Párom olyan kajákat főz, amit én eddig csak étteremben láttam / ettem és van amit még ott se. Mindezt az éttermihez képes jóval nagyobb adagban és jóval olcsóbban.
És mint mondtam mi is költhetnénk jóval többet is, mert azért lenne miből, de egyszerűen nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#26) mephi666


mephi666
nagyúr

hm, ha pusztán kaját számolunk, szerintem a 15/fő alá beférünk mi is :K és ebben vannak azért időszakosan komolyabb sültek/pörköltek, amiből nagyobb mennyiséget csinálok és lefagyasztok... rengeteg kaját meg lehet csinálni olcsón/táplálóan, ha az ember maga készíti, amit csak lehet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) danih válasza Dany007 (#25) üzenetére


danih
addikt

Viszont pont azért, mert kapok kajajegyet, ami szinte a teljes havi ebédmennyiséget lefedi. Nem drága helyen kajálunk (egyébként a menü szerű ebéd sok helyen nagyon jó árban van).

(#28) Dany007 válasza danih (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem akkorsem gond. Számold csak nyugodtan bele.
Amúgy igen, itt a helyi kifőzdében ~ 5-700 forintért már igen jó és emberes adagot adnak.
Viszont az ilyen futáros készkaja a fél fogamra se elég. És az is ~ 400-700-ig vannak.

(#29) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Okostelefonnal rendelkezőknek tudom ajánlani, hogy szerezzenek be olyan programot, amivel lehet vezetni, hogy mire mennyit költött az ember (plusz bevétel, plusz jobbakba számlákat is be lehet írni, tud figyelmeztetni, stb). Így nagyon jól lehet látni, hogy mire mennyi pénz megy el. Vannak ingyenesek is, de igazából 1-2ezer Ft-ot megérhet, ha az ember utána havi szinten akár csak ugyanekkora összeget meg tud spórolni...

Amúgy amire nagyon sok pénzt el lehet szórni, az egyrészt a félkész ételek (mirelit félig sütött krumpli / hús még nem is vészes, de minden más hasonló már az, illetve a mirelit készételek ára meg végképp a csillagokat veri), illetve a mindenféle nasi: chips, mogyoró, csoki, stb. Ezekre hatalmas összegeket lehet elverni úgy, hogy az ember észre se veszi, hogy hova megy a pénz (na speciel erre is jó ha vezeti egy programban :) ). Aztán drágább üdítőkkel (pl. 100%-os gyümölcslevek), napi szinten több üveg fél literes üdítővel, napközbeni evést mekiben / pékségekben intézve is sok-sok pénzt el lehet szórni.
Szóval tényleg nagyon sok az a 100ezer Ft, és valószínűleg minimális optimalizálással jelentősen le lehetne csökkenteni (úgy, hogy nem esznek kevesebbet).

(írnék én is számot, de nem tudok, mert abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy napi kajáról nem én gondoskodok :B )

[ Szerkesztve ]

(#30) baluka26 válasza Dany007 (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Én is jobban szeretem a nagymamám főztjét, mint az éttermi kajákat (egy-két kivétel azért van) :)

Persze, ha valaki spórolni akar, akkor 100k/2 főből lehet lefelé faragni, ez egészen biztos. Viszont az egyik legnehezebb dolog a megszokott, kényelmes életmódot feladva spórolni, szerintem :)
danih: Szerintem ez teljesen rendben van. A kajajegyet elsődlegesen ilyen célból adják tudtommal :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) keIdor


keIdor
titán

Hasonlóan/hasonlókat eszem mint Ti. Amikor tehetem, főzök. Olyan 2 havonta egyszer megyek csak étterembe, és havi kétszer van kb. gyorskaja, a többi az általában házi koszt. De látom írtad a Carte'Dor-t. Nos finom, szoktam is venni, viszont az tényleg rohadt drága. 1.100-1.400Ft is lehet 1 liter fajtától függően.
Fagyit érdemesebb inkább venni Aldi/Lidl-ben. Elég minőségi fagyik vannak 500Ft-ért is.
Pl. Lidl-ben van ilyen "Vienetta klón" 400Ft-ért, ízre meg kinézetre is ugyanaz, csak sokkal olcsóbb. Még az is lehet, hogy egy helyen készülnek, csak más a csomagolás. Meg vannak ilyen pálcás/szendvics fagyik is ugyanilyen "vicc" áron. Az ugyanilyen Magnum pack vagy Cornetto pack van 1.200Ft is, ízre meg ugyanolyan. :)

Cathfaern: Egy ideje én is a telefonnal tartom számon ezeket.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) mephi666 válasza keIdor (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

vienetta-t vettem pár hete a spárban: 400ft körül volt akciósan... 440/460 talán? de nem olyan az sem már, mint régen :( carte d'or-t szoktunk venni időszakosan mi is, de általában olyankor, amikor "1-et fizet, 2-t kap" akcióban max 700-800körül jön ki darabja... ez meg elég nekünk 1-2 hónapig is... nem zabáljuk minden nap, de néha jól tud esni :K mindig nézni szoktam az akciós újságokat és ezek alapján vásárolok... hónap elején elmegy a 15ezres kajacsekk (igaz ebben háztartási cikkek is vannak), aztán csütörtökönként spár-kör, ahol 4-5ezreket szoktam költeni... (hét közben meg max csak kenyeret kell venni általában)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) FehérHolló válasza keIdor (#31) üzenetére


FehérHolló
veterán

A drágább fagyik látnak tejet is a gyártásuk során. Az olcsóbbak meg legfeljebb egy kis tejporban különböznek a jégkrémtől, de néha abban sem. Az sem mindegy, hogy mennyi levegővel dúsítják őket. (A drágábbaknak is 40-50%-a levegő.)

Nem konkrétan neked, csak a fonalba: A 100%-os gyümölcslevek meg sokszor átverések. Almával, szőlővel és naranccsal pótolnak sok dolgot, hogy 100-asnak lehessen mondani. Ez alapján értelemszerűen a 100-as almából-szőlőből max egymással vegyítenek, narancsban meg valószínűleg narancs van. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#34) keIdor válasza mephi666 (#32) üzenetére


keIdor
titán

Ehh, itt a Tesco Expressz-ben 750Ft-ért mérik a Vienetta-t, igaz szokott lenni itt is egyet fizet kettőt kap, múltkor be is tankoltam belőle. :DDD Viszont ezek csak 1-2 napig tartanak ki nálam. :)) Carte'Dor szintén 1-2 nap max. Viszont az itt 1.400Ft-ot is eléri, nem tudom a helyi InterSpar-ban mennyi lehet, de az drágább szokott lenni.
Azt hiszem hétvégén Sparban vásárolok be.

FehérHolló: Fene tudja, ezek ízben teljesen egyformák. De elkövettem már azt a hibát is régen, hogy 300Ft-os jégkrémet kipróbáltam Tesco-ban. Na az tényleg nem látott még tejport sem. Cukrot viszont rengeteget...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) madgie válasza Dany007 (#25) üzenetére


madgie
titán

Nekem van olyan közeli barátom, akivel múlt nyáron épp arról dumáltunk, hogy alig van megtakarított zsetonunk. Rá is csodálkoztam, valami nettó 300k-t kap (én a harmadát), szolgálati lakásban él egyedül. Azt mondta, ő sem érti, egyszerűen elveri hó égére ezt a pénzt. tehát még egyszer: egyedül. Ez azért komoly...

Nálunk olyan 30-40k/2 fő lehet a kajára költött zsé havonta, ennél kevesebb volt, míg étkezési utalványt kaptam, most talán még kevesebb, hogy majd' két hónapja kemény diétán vagyok (főtt krumpli, rizs, stb...). Ja, meg az is segít, hogy apósom rendszeren csomagol hétvégén kaját, ami keddig tuti kitart. A cukros üdítők, chips-ek, "madáreledelek" fogyasztásán még lehetne faragni...

(#36) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Látok már több embernél is 15k / fő összeget, azért azt nagyon kicsi összeg :Y (nyilván crystal esete más persze). Havi 15k Ft az napi 500Ft, de akkor ebbe benne van minden innivaló, ennivaló, nasi, fagyi stb... egy olcsóbb menzás ebéd nem jön ki ennyiből, és azért az alá otthoni főzéssel se nagyon lehet menni.

(#37) danih


danih
addikt

Na jó, bevallom.
Nálunk az a baj, hogy ritkán főzünk. A feleségem két munkahelyen dolgozik (nincs rászorulva, szereti), ezért elég későn jár haza, csak szerdán jön meg előbb, mint én (én úgy 18 tájékán esem be). Szóval ha megérkezik este 8-kor, valahogy nem tudom elvárni tőle, hogy főzzön. Én pedig nem nagyon szeretnék ezzel bíbelődni. Tehát marad a hétvége, vagyis annak az egyik napja, amikor főzünk, mert a másikon elmegyünk valahová, ha tehetjük.
Szóval étteremben ebédelek, az asszony meg oviban, mert ott dolgozik. Vacsira vagy viszek az étteremből, vagy rendelek, vagy az asszony hoz az oviból. Vagy kajálunk valahol...
Szóval marha ritkán főzünk.
Ugyanis érdekes módon úgy jövünk ki jobban pénzügyileg, hogy az asszonynak van másodmelója, miközben rendeljük/hozzuk a kaját vagy étteremben eszünk, mintha nem vállalná el a második melót, és ő főzne.

(#38) baluka26 válasza danih (#37) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem ahol mindkét fél aktív dolgozó, és nincsen anyós/após a háznál, aki főzne, ott ez teljesen jellemző és normális a 21. században. Főleg ha a kedves feleség kettőt dolgozik.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#39) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintem nálunk max 30k/2 fő mivel én kizárólag valamilyen vizet iszok és egyszerű kajtat eszünk ezért nem költünk felesleges hülyeségekre na meg a kertben is sokminden megterem.

(#40) madgie válasza Cathfaern (#36) üzenetére


madgie
titán

Írtam is, hogy após csomagol, az két-három nap mínusz egy héten. Kábé 16 napra meg mi lehet jönni fejenként 15-20k-ból, főleg, hogy még gyerek sincs.

Ja, laktózérzékeny (is) vagyok, emiatt elég sok nasi ki van lőve nálunk.

(#41) mephi666 válasza keIdor (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

nincs mindig ilyen akció, figyelni kell nagyon :K legutóbb csak az alap carte dor-ok voltak ilyen akcióban (csoki, vanília, ananász, pisztácia...) a komolyabbak: rákóczi túrós, milkás, bonbonmeggyes (az valami brutálisan jó volt szerintem) és a többi sajnos nem :( ezekből pár hónapja volt akciós (talán 800-900ft-ért, amikor máshol 1400-1500 körül vannak) ...akkor kaptunk rá a rákóczi túrósra... szeretem a spárt, mert 1-2 saját terméket leszámítva szvsz. jó cuccaik vannak (kolbászt-szalámit nem szabad spárost venni) és aránylag olcsó

ui: ja, és általában hét elején dobják be a lépcsőházba az új szórólapokat, aztán az akció csütörtöktől-szerdáig tart :K átnézem, összeszedem mi kell, csütörtökön meló után meg spár (céltudatos vásárló vagyok, nem sok extrát szoktam bedobni vásárlás alatt a kosárba és percek alatt letudom)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) baluka26 válasza mephi666 (#41) üzenetére


baluka26
veterán

Rákóczi túrós Carte d'Or nagyon finom!
Mondjuk az alapok is jók nagyon. Nálunk itthon, ha nagy hőség van egy hét alatt kb egy liter fagyi elfogy simán. Viszont nasiból kevés van, az is leginkább Sport szelet, meg a legegyszerűbb sós csipsz és mogyoró.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#43) mephi666 válasza baluka26 (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

nasiból én hó elején szoktam berakni a kosárba a coop-ban 4pakk sajtos chio popcorn-t :) kb 250ft körül szokott lenni és 3 csomag van benne... ez a 12 simán elég 1-1.5 hónapig és ha azt nézzük, hogy 80-90ft körül jön ki egy adag, akkor jó ára van... :K jó a chips is, de sokkal drágább... utóbbi időben alig ettünk

na, amiket kajacsekkből szoktam bővebben venni: sajt (kb. 1 kiló, aztán otthon kb 15dekás darabokban fagyasztom), csirkeszárny+comb (fagyasztom csomagokban, hogy 2személyre elég legyen... sütve imádjuk), virsli (jobb féle pick virsliből is lefagyaszt az ember csomagokban és olcsóbb jóval, mint mondjuk a füstli), aztán esetleg comb/karaj/tarja... (brassói, cigánypecsenye, rántottszelet kijön belőle)

#44: szeretek spájzolni... majdnem 0-n vagyunk, de van most is otthon pár csomag szárny, comb és 5-6 kétszemélyes adag fagyasztott kaja (chilis bab, babgulyás, bolognai szósz, stb) ...arról nem is beszélve, hogy konzervek is vannak bőven (vagdalthús, sprotni, májkrémek)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) baluka26 válasza mephi666 (#43) üzenetére


baluka26
veterán

Tényleg, popcorn is nagyon jó, az is van mindig itthon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) vikvuk válasza Cathfaern (#36) üzenetére


vikvuk
aktív tag

nem egy svédasztal

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#46) keIdor válasza mephi666 (#41) üzenetére


keIdor
titán

Bonbonmeggyes tényleg üt. Nagyon finom. Ami nekem még nagyon ízlett az a szőlős, emlékeztet az íze a régi Mövenpickre. Kedvenc fagyim volt évekig, míg el nem tűnt.:(
Madártej, Muffin finom még nagyon.

Szoktam Spar-ba járni, tényleg nagyon jó a minőség és még tiszta is (Auchan-al ellentétben pl.) csak messze van, oda kocsival kell járni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) Dany007 válasza madgie (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, én is úgy látom, ahogy Cathfaern is írja.
Sok apróságon rengeteget lehet spórolni. És itt többnyire olyan dolgokról van szó, ami már tényleg extrának számít. Chips, fagyi és társai. Vagy épp a 100%-os gyümilé. Nekem bőven megfelel a 12%-os is.
És ahogy Crystal is írja, figyelni kell az akciókat. Ki kell fogni a jókat és akkor bevásárolni. Múltkor pl az Aldiban vettünk 100%-os multivitamint valami bagó 170-200 forintos literáron. És kifejezetten finom volt. Ugyan biztos, hogy nem 100% gyümölcslé :) de az is biztos, hogy egészségesebb, mint a Coca-cola.

@Keldor papa:

A Carte'dor-t azért írtam, hogy látszódjon, hogy nem mindig spórolunk mi se. Mégis kijövünk havi 50-55k-ból. Egyébként Tescoban 1245 körül volt tegnap.
De amit írsz vinenetta másolatot is ismerjük és szoktunk azt is venni.
Viszont manapság a saját fagyi a sláger. Veszünk egy adag tetszőleges gyümölcsöt. Felkockázom darabokra. Be a fagyasztóba. Majd sok cukor és 2dl tejszín kíséretében ledarálom. Kiváló fagyi lesz belőle! :) Hogy olcsóbb-e az már kérdőjel, de ez legalább "100% gyümölcsből" készül. Mindenféle vizezés, meg sűrítmény meg ízfokozó nélkül.
Amúgy az Aldiban szokott még lenni ilyen 99 forintos tölcséres fagyi, na az se rossz.

@danih:

Egyetértek a hollóval :) Ilyen esetben szerintem érthető. Főleg ha így jobban jöttök ki, mintha párod nem dolgozna pluszban és főzne. Amúgy sincs ebben kivetni való. Ha megtehetném én is gyakrabban járnék étterembe. Nálatok ez így még jobb is.
Persze én se szívesen főzetem az asszonyt terhesen, napi 8 óra meló után este 5-6 körül, de nincs jobb megoldás :)

Amúgy frissítettem az átlagot 13 értékkel.

(#48) darál0w


darál0w
Jómunkásember

enni-innivalo....hát igazábol nem tudom...bnő a kasszás ;]

ő féladagos és másfél...~60K körül tuti elmegy.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#49) danih válasza FehérHolló (#33) üzenetére


danih
addikt

Gyümölcslé-dologra: engem nem érdekel, amíg nincs benne más szar, nyugodtan vegyítsék :) (pl. töklé, ilyet is tesznek néhány lébe)
Ám tudtommal nem iszom olyanokat, amelyek vegyítve volnának (vagy rá van írva, pl. meggy+alma, de ez nem is gond, 100% meggylé émelyítő volna).

(#50) mephi666 válasza danih (#49) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt anno valami "tökös" sió :D megláttam még suliidőben a bolt polcán és kép alapján beraktam egyet a kosárba... sárgadinnyének hittem és összefutott a nyál a számban :D ...amikor beleittam, volt meglepetés

100%-os üdítőre visszatérve: nővéremék azt szokták, hogy vesznek 100%-os, természetes narancslevet és felhígítják :K olcsó és jó, ebben a formában

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.