Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HuMarc válasza Hieronymus (#49) üzenetére


HuMarc
addikt

Nyilván nem arra ment ki a törvényalkotás, hogy konkrétan öld meg a betörőt, hanem hogy ha betört hozzád, bármilyen eszközzel védekezhess.

(#52) Viszlát válasza Doze (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, hogy milyen telóm van és nem akarom-e eladni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#53) Doze


Doze
aktív tag

Nekem volt 2 bírósági ügyem, hasonló, de önvédelmi okokra visszavezethető... ezért tartom jónak az efféle kezdeményezéseket, törvényeket.

(#54) Doze válasza Viszlát (#52) üzenetére


Doze
aktív tag

Reagáltál e erre valamit? Nekem is volt többször is ilyen eset... ilyenkor jó lépés az hogy nincs telóm, nem tom az időt, nincs cigim... és meg sem állsz hanem továbbmész.

(#55) HuMarc válasza Doze (#54) üzenetére


HuMarc
addikt

Jó, csak ha hárman beállnak eléd, és nem engednek el, akkor elég nehéz továbbmenni :U

(#56) Doze válasza HuMarc (#55) üzenetére


Doze
aktív tag

Van mondjuk egy társaság (legyen 3 fő) egy kihalt helyen (esetleg éjszaka) ahogy a fenti példában is szerepel. Ilyen helyeken az embernek nyitott szemmel kell járnia, pl ilyenkor elég messziről kipécéznek már maguknak, és lehet is látni, téged figyelnek... nincsenek elfoglalva egymással stb. Ilyenkor érdemes már hamarabb olajra lépni, eltűnni a szemük elöl/kerülő úton menni... (sokszor csináltam ezt az avason csak ott tízen voltak :Y ) Másrészt nem árt egyenes derékkal menni, mert nyuszikra aztán végképp ugranak.. Egyébként szerintem úgy nem raboltak ki még senkit, hogy elé ugrottak (tuti előtte kifigyelték, utána mentek stb.) Másik szép dolog, meg a haverkodós, adj egy cigit stb... na ezeknek még a legforgalmasabb helyeken sem állok meg soha (nem is szabad)

(#57) Dany007 válasza Viszlát (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, igazabol ez volt a cikk cime a hirstarton. Erzelmi toltet stb... Ilyen temakban hajlamos vagyok elfogult lenni.

De a lenyeg, hogy azert ez nem volt szuksegtelen modositas. Ha a tenyeknelaradunk akkor 69 ilyen eset volt tavaly, aminel vegul felmentettek a vadlottakat jogos onvedelem miatt. Ez tobb mint heti egy eset! Na de odaig el is kellett jutniuk. Ezt nem lehet elbagatellizalni.

Nem kell megolni de ha ugy sikerul akkor legalabb nem te leszel meghurcolva utanna.

Nem is meselted mi tortent veled! Nemsemmi!
Bar kisse mas helyzez amikor betornek hozzad. Ott lehet sarokba vagy szoritva vagy akarmi...
Ha valami ilyen tortenne nekem egybol azon jarna az agyam hogyan tudnam mozgaskeptelenne tenni. Ha ez halallal jar hat legyen. Mondjuk lehet azert gondolkodom igy mert a 3.-on lakunk. Egy bejarat van csak ami a kijarat is. De ha lehetosegem lenne lelkiismeretfurdalas nelkul ontenem le nitroval es gyujtanam meg. Vagy mittomen erobol hozzavagnek egy kalapacsot... nem tudom.
Persze ha utcan kessel fenyegetnek akkor sokmindent nem lehet csinalni. De egy lakasban esetleg jut ido, lehetoseg egy minimalis felkeszulesre.
De egyebkent a tobbseg azert tenyleg ugy rabol amikor nincsenek otthon.
Az a 69 eset viszont azt mutatja hogy igenis van aki megvedi magat meg a betoro karan is...

(#58) bambano válasza Dany007 (#57) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csapdát magadra gyújtani pont annyira jó ötlet, mint repülőn lövöldözni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) hoffman_ válasza bambano (#58) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ugyammár, legjobb.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#60) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ez abban az esetben kínos, amikor nem tudod, hogy a határban a lepukkant tanyasi fószernak hol ér véget a telke - vagy jobban mondva, hova gondolja a telke végét. o.O

(#61) lapa válasza bambano (#58) üzenetére


lapa
veterán

a lövöldözéstől legfeljebb kis pánik meg levegő tör ki, bármikor pótolható, tele vele a légkör.

amire te gondolsz, az a cukrot keverni a kerozinba repülés közben. na az nem jó ötlet.

(#62) bambano válasza lapa (#61) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tizenezer méteren nincs vele tele a levegő. másrészt meg a hirtelen kiáramló levegő esetleg széttépi a gépet.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) lapa válasza bambano (#62) üzenetére


lapa
veterán

azt azért csak nem. mindenesetre kevés az esély arra, hogy csak az egy luktól bárkinek baja esik végül.

(#64) bambano válasza lapa (#63) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ajtó kiszakadhat, ablak kitörik, környezete szétszakad, pár embert kihúz a légvonat (falusiasan: cúg)
a többiek meg vagy megfulladnak, vagy dob a pilóta egy vészhelyzeti süllyedést, akkor meg kicsit összetörik magukat. a kihermetizálódás jellemzően nem bekötött, helyükön ülő utasokkal szokott megesni.

11 ezer méterről 3 ezerre süllyedni annyi idő alatt, hogy ne fulladjon meg senki, akkor sem kispályás, ha a légiirányítók közben takarítanak alattuk. márha van rá idő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) Dany007 válasza bambano (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Egy lövéstől tényleg kevés az esély rá. Volt róla kísérlet a "légikatasztrófák" c. dokfilmekben. Persze ha rossz helyen találod el és egyszerre egy nagyobb darab szakad ki a gépből, akkor akár egész üléssorokat is kiránthat a légnyomáskülönbség.

De ha csak simán elszivárog a levegő egy golyó ütötte kis lyukon, akkor még bőven van idő lemenni 3000 méter alá. Plusz van az a sárga kis izé ami ilyen esetekben magától lehull az égből és az emberek addig abból szipákolhatnak. :) Volt már rá példa.

Amúgy ja, nem jó gyújtogatni a lakásban. Már én is gondoltam erre. De ez lehet jó példa arra, hogy az ember pánikhelyzetben nem feltétlenül képes racionálisan mérlegelni. Öngyújtó meg egy kis nitro mindig van otthon. ;] (nálunk)

(#66) lapa válasza bambano (#64) üzenetére


lapa
veterán

ne feledjük, a polgári légiközlekedésben bármi megtörténhet. múltkor én szabadítottam ki a level 1 utast a klozetről, igazi dráma volt.

(#67) sziku69


sziku69
senior tag

Látom most egy kicsit kihalt ez a topik. De mindegy.
Jó is ez a törvény, meg nem is. Igaz ugyan, hogy megölheted a betörőt, de attól még kivizsgálják az ügyet. Azért itt elég sok a kiskapuk lehetősége. Mondjuk van egy haragosod, akit békülési szándékkal áthívsz magadhoz sötétedés után. Aztán kicsinálod." Véletlenül" éppen belehal. Kezébe teszel egy pisztolyt, aztán ennyi. Kész a sztory. Az ürge lerendezve.
Másik. A betörő is felkészül az esetleges támadásra, ezért jobban felfegyverzi magát.

Ettől függetlenül, jó a törvény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.