Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Doze


Doze
aktív tag

lapa: Elvitt valamit?

Szerintem meg a kulcs az egésznek az hogy tudjon az ember mérlegelni... aki nem tud az fusson. De ha a betörőnk pl egyedül lenne akkor simán megkérdezném tőle, hogy mit csinálsz te itt?, ha látnám/hallanám hogy kettőnél többen vannak akkor lehet akármilyen fegyver a zsebedben futni kell :)...

Mondjuk azt sem árt hozzászámolni hogy a betörő legalább annyira meglepett mint te, főleg ha 3 éjszakán át leste a lakást és nem tapasztalt semmi mozgást. A kezdeményező képesség a legfontosabb, ha ő nem tudja hogy ott vagy, te meg már végigfuttattad az agyadba mit fogsz tenni már előnyben vagy.

A legnehezebb helyzet akkor adódik, ha a rablónk szánt szándékkal nem érdekli/kiveri belőled hol vannak az értékeid... mert arra készülni sem lehet.

De biztos van olyan rabló, aki meg meg egész egyszerűen lefossa a bokáját ha ráordítasz.

Szerintem nem cél az erőszak, sem a rablók sem pedig a "védők" részéről. Persze ott van a DE... Ha megtörténik, én ha a családomról van szó, ha kell leöntöm benzinnel és begyújtom, majd a füstölgő maradványairól begyújtanék egy cigi... Nem vagyok szívbajos maradjunk ennyiben...

Kemény dió ez a téma, mert sok a "ha", vagy "de"... mert sokféleképpen megtörténhet... de az idősek szempontjából ugyan úgy lényegtelen, mert ők nem képesek magukat védeni, így is úgy is ők a célpontok..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.