Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Dany007 válasza Mr X (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Végülis minden ötlet jó. Ha találnék egy tápot fölösbe kipróbálnám. De ez a táp is 15k volt használtan. Az előző meg 20 újonnan. :) Brahiból nem költenék most ennyit csak azért, hogy 2-3 hónap múlva kiderüljön nem ez volt a gond.

A teljes rendszer fogyasztása - monitorral (28 colos, hamarosan eladó lesz), házimozival együtt - 240Watt alapjáraton. Játék közben 350-360-is lehet, de ez volt a max amit mértem. Ha ebből levonjuk a 80wattos monitort és a 25 wattos házimozit - na meg az 5-10 wattos routert - akkor azt kapjuk, hogy képem maximum 245Wattot fogyaszt. Ezt meg az 500-as táp simán elhajtja.

Én se tudok nagyon másra gondolni, mint valamilyen áramingadozásra. De 2 havonta 1x és akkor mondjuk fél órán át folyamatosan?
Amúgy maga a ház áramellátása jó. Áramszünet évente egyszer van (ami nekem soknak számít). Ingadozás meg nincs, se hunyorgó lámpák. Egyből észrevenném, mert a mikrón elmenne az óra :)

Amúgy most volt megint ilyen probléma, restartolás. Most hívott az asszony... Hogy vagy 10x újraindult a gép. Lekapcsolta, majd újra és megint... Aztán teljesen magától, egy háromnegyed órája rendbe jött. Azóta minden okés. Most valószínűleg 1-2 hónapig megint nem lesz gond... de aztán majd egyszercsak megint. És szerintem a vinyóknak se tesz jót az ilyen.

@Kassadin:

Köszönöm! Egy tesztet megér. Korábban azt mondták ezekre a memóriákra, hogy igen sokat zabálnak. Ezért sem lehet annyira tuningolni őket (régen próbáltam). 1,9volton mennek alapból. Erre azt ajánlották, hogy próbáljam meg csak 2 modullal tuningolni. De én inkább hagytam. Szóval egy tesztet megér a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.