Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Dany007 válasza Tim82 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Nem teljes mértékben a bankok felelősek, de jócskán hozzájárultak!
Boldog-boldogtalannak adtak hitelt. Ezt fölösleges is tovább ragozni, tényleg talán csak a legutolsó hontalan csöves nem tudott hitelhez jutni.

A hitelfelvevők nagyrésze meg ott szúrta el, hogy fogalma sem volt és utána se nézett annak mit jelent az árfolyamkockázat.
Ettől függetlenül nekem van egy távolabbi rokonom, aki ~ 6 éve kezdett építkezni, jó részt hitelből. Neki elmondták mit jelent az árfolyamkockázat és már akkor inkább a forinthitel mellett döntött. Igaz jóval többet fizet havonta, de nem duplázódott az összeg.
Szal ha nem csak a "kisbetűs részben" lett volna szó az árfolyamkockázatról, akkor talán több ember gondolja át a helyzetet.
Persze ehhez kellett az emberek mentalitása is, akik még 20k-s mikrót is hitelre vették.
A bankok védelmében meg talán csak annyit, hogy akkoriban szerintem ők sem gondolták volna, hogy pár éven belül ez lesz.

@Loveless:

Igen hasonlóképp gondolom én is. Az egész elmélkedést az indította meg, hogy már mi is ~ 1 éve fizetjük a lakáshitelt. Ami picivel több, mint egyikőnk fizetésének a fele. Nekünk se egyszerű, de tudtuk mit vállalunk.
Ezzel szemben egy bedőlt hiteles nem fizeti a hitelét, nincs kilakoltatva és v.színűleg a mi pénzünkből lesz kisegítve. Mert nyilván nem lehet 100 ezer embert / családot az utcára tenni. Közben meg mi, akik ha nyögve-nyelősen is de fizetjük a hitelt, rajtunk nem segít senki :) Pedig néha jól jönne. Sőt szerintem egyik fiatal párnak se könnyű a kezdés, mégsem segít az állam...(érdemben biztos nem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.