Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Dany007 válasza Dr.F.E.R.I. (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából a technológia már akkor is adott volt.
Én már kb 9 éve dolgozom itt a cégnél, nálunk van egy 180cm szélességet nyomtató gép. Bár az nem fotóminőségű.
Most a legújabb gépünk már 1200x1200dpi-t tud 162cm szélességben. :)

És igen, a Hubble-s fotókat találtam én is a legnagyobbnak. Volt is letöltve pár 7-800MB-os TIF. Eszméletlen durva. Néztem régen, azokat illetve a legnagyobbat 8 méteres szélességben lehetett volna kinyomtatni tűéles (hegyes) minőségben.
Gyönyörűek azok a képek. Persze közelről megnézve van benne pár hiba, kis elmaszatolódás(?) nem tudom mért. Gondolom azt is több képből rakták össze, de igazából nem látszott rajta. Ha meg eleve PS-ezték azokat a képeket akkor nem értem a maszatok mért voltak benne... Na mindegy én azt kijavítottam PS-ben és úgy nyomtam magamnak egy 1,5x2m-es M101-es galaxist persze színeket felturbózva, saját tetszés szerint. :)

Egyébként léteznek 5 méter széles digitális nyomtatók is. Ezeket általában 50-100m hosszú tekercs van. Tehát lehetséges akár egy 5x50m-es fotót / grafikát is kinyomtatni.

@N€T0X|N:

Elképzelhető. :D Persze csak ha magam is úgy gondolom, hogy érdemes megmutatni. Mert azért itt a PH!-n elég sok PS pro is él. Én meg, igaz több, mint 10 éve PS-ezek, de sose Pro szinten és munkámnak csak egy kis része a valódi PS meló, így egy profi grafikus biztos ezerszer ügyesebb nálam.
Sőt, konkrétan egy profi simán "újrarajzolná" az egész hátteret nulláról. Majd rárakosgatná az állatokat szépen külön tetszés szerint stb... Én is viszont ezzel nem akartam vesződni, plusz lehet nem is sikerült volna, így marad az eredeti kép retusálása / megtoldása stb...

Elvileg azért látványos különbségre számítok. És nyilván ha én magam nem leszek megelégedve vele, akkor meg se lesz csinálva. De muszáj aprólékosan a legapróbb "egyenetlenségeket" is kijavítani, mert 4x2,7m-es méretben már minden apróság tisztán látszik és ha valami csúnya, akkor úgy nagyon csúnya lesz / lenne.
Pl a fent is látható fotó bal oldalán látható fény beszűrődése a víz alján valahogy hirtelen véget ér. Gondolom aki csinálta nem maszkolta ki rendesen, nem tudom. Így nem látható belőle semmi, de 1:1-ben ránagyítva látszik. És rontja a valóságérzetet. Na meg nem mellesleg a valóságban egy 20-30cm-es sávról van szó, ami azért elég feltűnő lesz. Tehát azt ki kell javítanom mindenképpen.

@namivanmar:

Húh, hát azt nem tudom. :) Mondjuk most volt egy mérföldkő, amit be lehetne így rakni, mert igazából megcsináltam a víz alját. Raktam bele összesen 3-4 szegmensből összefésült víz alatti talajt, ahol látszódik a felszín hullámzásán megtört víz. Ez mondjuk már nem volt olyan jó felbontású, mint az alapkép, de épp a víz hatás miatt még jót is tesz neki egy kis minimális homály.
Na de aztán tegnap sikerült Némós víz alatti élővilág részletekből - konkrétan ebből meg ebből - összerakni 4 méter szélességben, ami egész látványosra sikerült. És többé-kevésbé tegnap sikerült is beilleszteni a képbe úgy hogy nem feltűnő, elsőre nem lakius nem mondaná meg, hogy nem a kép része... Tehát ezért az az első próbálkozás kiesett. Fölösleges volt. Probléma, hogy alig van nagyfelbontású kép ezekből. Mert ezek úgymond Némó stílusban készültek. De megtartottam, mert sokszor változtatok...

Szerk.: igyekszem a tőlem telhető maximumot kihozni. Ezért van hogy ha eszembe jut valami jobb megoldás, akkor képes vagyok az elmúlt 2 éjszaka munkáját egy gombnyomással kidobni és újra kezdeni..
és bakker most találtam egy egész jó aránylag nagy méretű növényzetes képet amit még nem láttam... :W
Na majd este megnézem hogy illeszthető bele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.