Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Dany007 válasza lkristóf (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen. Rendkívül fontos hogy figyeljünk a részletekre. Na nem azért mert olyan hűde maximalista lennék, hanem mert teljesen más dimenziót nyit meg a méret...
Amiket ide felrakok képeket csak 1200 pixel széles. Ugye hogy kényelmesen elférjen, ne legyen nagy a méret...
De a valóságban közel 13.000 pixel széles lesz ugye a már említett 4 méterben.
Ezért valós méretben sok olyan dolog is meglátszik, ami egy mezei 1080p-s monitoron egyáltalán nem jönne ki. Szóval ez a véres dologra is úgy bukkantam, hogy "kószáltam" 1:1-es méretben csakúgy és hoppá! Ott volt.
De a vége előtt mindenképpen "bejárom" az egészet 1:1-es méretben.

Amit mutatsz az bizony ott van. Tudok róla. :) Azért köszönöm!
Ez abból adódik, hogy a pótlás rész alatt kapott egy egyszínű réteget az egész. Hogy ha maszkolnék valamit, akkor legyen alatta szín, ne csak üresség vagy fehér. Na és ennek a magassága lóg bele az eredeti képen egy medúzába. Szóval láttam már, de ezt csak akkor tudom rendesen kijavítani ha össze lesz olvasztva az összes alsó réteg! Tehát az új talaj, amit rátettem a pótlás színréteg meg az eredeti egész...
Ezt viszont csak a végén akarom összerakni, mert kitudja addig még miben kell javítani. És ha már össze lesz "olvasztva" az összes réteg, akkor jóval nehezebb belejavítani bármibe is.

De a lényeg, hogy jó szemed van! :R Nekem is beletelt pár napba, mire megláttam azt ott. : ) Igaz célirányos keresés ilyen hibák után még nem történt.

Nem nincs rajztáblám. Nem olyan nagy dolog ám amit csinálok. Igazából bárki megtudja csinálni, aki kicsit jártas a Photoshopban, a lényeg azon van, hogy időigényes, pöcsölős úgymond. Sima egér billentyűzetet használok.
Igazából részben meglévő képeket teszek egymásra, egy kis javítással, kiigazítással.
Nekem személy szerint azért nagy dolog, mert ugyan csináltam már minden itt alkalmazott technikát külön-külön bizonyos képeken, grafikákon, de egyben ekkora méretben ekkora mennyiségben még sose.

Gyakori, hogy módosítani kell 1-1 fotón. Kiretusálni valamit, berakni valamit ami nincs ott stb... De kompletten a semmiből úgymond talajt építeni a képre úgy, hogy az egész képet módosítva beleillőnek tűnjön... olyat ebben a méretben még nem csináltam.
A méretet azért emelem ki, mert mint az elején is mondtam nagy méretben sokkal jobban kijönnek a részletek és így a hibák is. Egy kisebb képen sokkal könnyebb elrejteni a hibákat. Sokkal kevésbé látszódnak, igaz ott is csak nagy forrásból lehet jó minőséget alkotni, de ha a végső termék - egy nyomat mondjuk - aránylag pici lesz akkor tényleg könnyen eltűnnek a hibák. De itt ugye nem erről van szó.
PL az a nyamvadt tengerirózsa szerű sárgás valami is majdnem fél méter széles lesz a valóságban :D A buborékoszlopok meg olyan 20x10cm-esek... Miközben az egész fotót nézve majdnem jelentéktelennek tűnnek a képen. Viszont a valóságban a 20-50cm-es tárgyakon nagyon meglátszik minden apróság is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.