Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) D1Rect válasza bambano (#99) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogyan képzeled el működtetni a civilizációnkat kőolaj nélkül?

(#100) Raucher: Az elektromos autók hatótávolsága sajna nem nagy.
A váltás akkor lesz amikor jobban megéri az elektromos mint a benzin/dízel, az még kicsit odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#102) Raucher válasza D1Rect (#101) üzenetére


Raucher
tag

Az egyik francia cég áthidalta ezt a problémát.
Nem az akkumulátort töltik a járműben. Egyszerűen cserélik a töltőállomáson, ami percek alatt megvan és nem kell órákat várni a továbbhaladáshoz.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#103) D1Rect válasza Raucher (#102) üzenetére


D1Rect
félisten

A Renaultnak van ilyen, de nem igazán életképes.

(#104) DeltaPower válasza Raucher (#100) üzenetére


DeltaPower
őstag

A Jupiter hidrogénjét elégetni hülye ötlet lenne, akkor már inkább fúziós reaktorhoz lehetne használni tüzelőanyagként.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#105) Raucher válasza D1Rect (#103) üzenetére


Raucher
tag

Egyszerűen sokba kerül.
De ez csak átmeneti állapot. A belsőégésű motorok üzemanyagai folyamatosan drágulnak. A motorok meg egyre bonyolultabbak és drágábbak lesznek, hogy megfeleljenek a folyamatosan szigorodó, környezetvédelmi előírásoknak.
Ha jól tudom, Magyarország is bevezeti a környezetvédelmi zónákat. Ha tartják az európai gyakorlatot, akkor a nagyobb városokba csak zöld matricával lehet behajtani néhány éven belül.
Az elektromos megoldások meg, egyre megfizethetőbbek lesznek.

mod:
(#104) DeltaPower:

Igen így van. Vizet biztosan találunk ebben a bolygórendszerben. Nem kell égetni a hidrogént.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#106) bambano válasza D1Rect (#101) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem tolnánk ennyire a fogyasztói társadalmat, a mostani olaj még egészen sokáig bírná.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) D1Rect válasza Raucher (#105) üzenetére


D1Rect
félisten

Az elektromos autóknak egyetlen dolog hiányzik: egy új akku.

(#106) bambano: A kőolaj ettől függetlenül továbbra sem fér bele a fenntarthatóságba.

(#108) bambano válasza D1Rect (#107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de nem feltétlenül kőolajra van szükségünk, hanem szénhidrogénekre. az meg nő a sztyeppén.
ráadásul már kísérleti stádiumban vannak olyan baktériumok, amik napfényből meg széndioxidból közvetlenül bioetanolt állítanak elő. azzal betakarjuk a szaharát, annyi bioüzemanyagunk lesz, hogy nem tudunk vele mit kezdeni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#109) D1Rect válasza bambano (#108) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem még akkor se lenne elég, ha teljes mértékben lemondana mint a 7 milliárd ember a húsevésről.

(#110) bambano válasza D1Rect (#109) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt csak a hivatásos grínpíszes bérrettegők mondják. ehhez képest a jelenlegi technológiai szintünkön a jelenleg parlagon heverő földmennyiség figyelembevételével 10 milliárd emberig nem lenne gond.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) D1Rect válasza bambano (#110) üzenetére


D1Rect
félisten

10 milliárd ember eszik és az összes járművet biodízel/bioetanol hajtja?
Ezt hogy számoltad ki?

(#112) bambano válasza D1Rect (#111) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kettő között nincs összefüggés. Ha beválik a bioüzemanyag gyártó baktérium, azt olyan helyre érdemes telepíteni, ahol egyébként mezőgazdasági tevékenységet nem lehet végezni, tipikusan: Szahara.

tehát az, hogy lesz bioüzemanyag, nincs kapcsolatban azzal, hogy egyébként ha minden így marad, el tudunk látni 10 milliárd embert kajával a jelenlegi szinten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) D1Rect válasza bambano (#112) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor jól értem, hogy jelenleg nem megoldható?

(#114) bambano válasza D1Rect (#113) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

neked hogy sikerült pont az ellentétét kiolvasni abból, amit írtam? külön kell rá edzeni? vagy ez egy speciális képesség, te vagy a helyi szupermen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) D1Rect válasza bambano (#114) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel nem rendelkezünk a szuperbacival és elég messze vagyunk a Szaharába telepített "benzincsinálóktól" nem volt nehéz.

(#116) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

nekem csak 2 megjegyzésem van:
- azért nem célszerű reklámozni azt, hogy itt vagyunk, mert nem a saját életünkkel játszunk, hanem az utódainkéval.
- te is felvetetted, egy érték van a Földön, az pedig az élet. Arra pedig vadászni szoktak... ld predátor :) És végtelen lehetőségből LESZ aki megtartja a vadászatot, mint hobbit.

...csak én vagyok helikopter?

(#117) bambano válasza D1Rect (#115) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, rendelkezünk, legalább kétszer volt hír a neten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#118) D1Rect válasza bambano (#117) üzenetére


D1Rect
félisten

Okéfőnök.

(#119) Raucher válasza bambano (#117) üzenetére


Raucher
tag

Kicsit késve válaszolok, de nem annyira mint az olaj termelő baktériumok üzembe állása.

Én filmet is láttam valamelyik tudományos csatornán, évekkel ezelőtt erről a projektről. Azóta jelentősen nem léptek előre. Ráadásul az oxigén/széndioxid egyensúlyt ez sem tartja meg. Tehát siker esetén is bukás a vége.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#120) raudaeirikr válasza Dany007 (#57) üzenetére


raudaeirikr
újonc

Ebben kivételesen Hawking álláspontján vagyok, de épp olyan érvek miatt amiket te hoztál fel és látszólag ellene vannak - a művelet energiaigényére, az anyag átalakításának hatalmasságára. Meggyőződésem hogy egy bolygón technikai űrutazás kivitelezésének, illetve egyáltalán az erre való igény kialakulásának alapfeltétele a helyi életből való kilépés és annak totális elpusztítása. Ez együtt jár mértéktelen szaporodással és olyan ideológiákkal, melyeket terjeszteni is próbálnak; ennek minden meglevő élet vagy más technikai civilizáció potenciális konkurrencia, de minimum "szúrhatja a szemüket". Arról nem is beszélve hogy idővel az utolsó útjukba kerülő kóbor atom is hasznos alapanyag lehet. Pl "terraformálás" vagy akármilyen bolygóhoz való transzformálás naiv ötlet. Mire odáig jutnak hogy irány az exobolygók, csak az kell hogy nagyjából szilárd legyen (vagy még az sem), lehet is rá felhúzni épületeket és kész. Kivétel talán ha spontán biológiailag zűrködik egy faj, de ez inkább csak kisebb, hosszú ideig stabil és egyenletesen kihunyó csillagok mellett lehetséges (vagy eleve a zűrben alakul ki, de az alacsony sűrűség miatt ez elég esélytelen); ilyen életforma valsz majd akkor lesz amikor fekete törpék nyüzsögnek a galaxisokban, ha addig nem gondoskodnak a kiirtásukról (na meg mekkora energia-anyagforrás már egy kihunyt csillag is). Ha ez a technika nevű deformitás gyakori jelenség az univerzumban és hosszú távon terjedőképes, az nyer aki előbb és gyorsabban elburjánzik, sz'al húzzanak bele a zűrhajóépítésbe vagy hagyják a fenébe és inkább úszkáljunk meg másszunk fára, legalább addig jól elleszünk amíg megjönnek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.