Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem sokmindenkit érdekelhet a dolog. Viszont túlzásnak tartottam volna címlapra tenni.

(#2) Wolverine


Wolverine
félisten

Jelenleg két gyógyszer is hatásos a vírus ellen, amíg ez nem változik meg, addig szvsz nincs miért aggódni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) Thunderzolee

Ejha, tele van Európa is pink jelekkel.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Dany007 válasza Wolverine (#2) üzenetére


Dany007
veterán

gimme link :)
Én pont azt olvastam a hírstarton, hogy 98%-ban hatástalanok az eddigi megszokott influenza ellenszerek.
Egy másikban ugyan ezt csak más megfogalmazásban.
Meg érdekes lenne ha tényleg van két véle gyógyszer is, akkor mire ez a nagy felhajtás?

(#5) Wolverine válasza Dany007 (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Az egyik a Tamiflu, a másiknak utána kell néznem így hirtelen.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Dany007 válasza Wolverine (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Elhiszem én. Nem azért írtam. Csak az ember már nem tudja melyik hírnek van igaza a rengeteg között.

(#7) Thunderzolee válasza Dany007 (#4) üzenetére

"ha tényleg van két véle gyógyszer is, akkor mire ez a nagy felhajtás"

Hát, az influenzába nem szoktunk csak úgy belehalogatni. Márpedig eddig elég rosszul áll a szénánk.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) Wolverine válasza Thunderzolee (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Gyenge immunrendszerű emberek eddig is simán belehalhattak, ha nem kaptak kezelést; a normális influenza is szed pár áldozatot járvány idején.

Dany007: a wikipage Prevention and treatment része említi a két gyógyszert (a másik a Relenza).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) Vamp


Vamp
senior tag

Hehe, vírus.

Évente párszor lemegy egy influenzavírus a világon, ha jól tudom 1%-ot sem éri el a halálesetek száma. Itt sem fogja.

Ez megint valami globális kamu, hogy pár nagy cég kipucolja a gyógyszerraktárakat.

(#10) Dare2Live válasza Wolverine (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Eddig szinte kizárólag 20-30évesek haltak bele nem taták. Ettől függetlenül túl van lhegve.

Vamp: 1% az 70millió ember....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Thunderzolee válasza Dare2Live (#10) üzenetére

1% az 70millió ember.... LOL :C

Na igen, én is épp ezt mondtam este híradó alatt az itthoniaknak, majd ha már százezrek meghaltak, akkor kellvezető hírként foglalkozni vele.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) VladimirR válasza Dare2Live (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Eddig szinte kizárólag 20-30évesek haltak bele nem taták. Ettől függetlenül túl van lhegve."

masik topic-ban is irtam mar, mi a megoldas:

"Bad flu epidemics can hit young adults hardest because they provoke their powerful immune systems into overreaction, so to stay healthy spend the next few weeks drunk and sleep-deprived to keep yours suppressed."

forras: xkcd

[ Szerkesztve ]

(#13) Wolverine válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

A megbetegedések 1%-a. Tekintve, hogy sokan el sem kapják, a végső szám mindig kisebb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) Dany007 válasza Wolverine (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos ez a fajta english már meghaladja a tudásomat, illetve a jelenlegi időmet is : )
De mint mondtam én elhiszem, és köszönöm a forrás keresést.

Ami furcsa lejön nekem, az az, hogy végül is szinte senki nem veszi komolyan.
Tegnap jelent meg cikk az sg-n is erről, és ott sem igazán érdekel senkit se : )

Persze biztos van benne média blalbla. De az tény, h 2-3 napja még csak Mexicóban volt, tegnap meg már Spanyol o-ban is találtak fertőzöttet.
Tény az is, hogy ez egyfajta mutáció, mint a H5N1-nél volt az emberre terjedő. Csak ugye ez emberről emberre terjed.
Viszont ha tényleg hatásos az a két gyógyszer, akkor v.színű 3-4 napon belül elfelejtődik az egész cécó.

Azon gondolkodtam tegnap, hogy mennyire jól meglehetne fertőzni az embereket egy ilyesmi halálos levegőben terjedő vírussal...
Ha egy forgalmasabb repülőtéren eresztenék szélnek őket... persze nem látványosan, feltűnően... Mondjuk egy 4-5 nap lappangási idővel rendelkező vírust...
Aztán a reptéren elkapja pár száz esetleg pár ezer ember, akik szépen tovább viszik.
Innen már csak számolás, hogy egy átlag ember 4-5 nap alatt hány másikkal találkozik...És azok hány másikkal... Szépen exponenciálisan növekszik. És mire az első betegen az első tünetek megjelennek, addigra már több ezer emberrel találkoztak és azok is stb...
Erre szokták mondani az sg-n, hogy csak nehogy terroristák kezébe kerüljön : )
Na mind1, ez csak így eszembe jutott, h azért ha már valaki képes lenne egy ilyet beszerezni, akkor elég nagy kockázatot jelentene....

(#15) Thunderzolee válasza Dany007 (#14) üzenetére

Nem tudom láttad-e, de ha még nem, akkor nézd meg:
Vírus (The Outbreak) -1995

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Vamp válasza Dany007 (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

"Persze biztos van benne média blalbla. De az tény, h 2-3 napja még csak Mexicóban volt, tegnap meg már Spanyol o-ban is találtak fertőzöttet."

Hidd el, a "rendes" influenza vírus is így terjed, csak az már nem ekkora hír. Abba is sokan belehalnak, lehet, hogy 70 millióan is évente, csak nem kapunk róla infót.

Megint jönnek majd a szintekkel, meg narancssárga, meg vörös riasztás, stb. Michael Moore filmben volt, hogy az embereknek szintek meg színek kellenek, úgy sokkal hatásosabb a pánikkeltés.

Teljesen manipulatív a forgatókönyv. Kitört valami járvány, ami gyorsan terjed, de annyira nem gyorsan, ahogy a média "terjeszti". Paráztatják az embereket, hogy hú, ilyen még nem volt (pedig volt), és hogy ez meg ez lesz. Aztán persze nem lesz semmi, te viszont elhiszed, hogy ha nem oltatod be magad bizonyos anyaggal, akkor véged van. Tehát beoltatod, és még millióan beoltatják. Valaki szépen kaszál. Aztán, mivel jóelőre megvolt az ellenanyag, természetesen semmi komoly nem történik, de volt egy nagy hírünk két hétig, és beszedtünk pármilliárd dollárt.

Néhány év múlva jön az újabb vírus, újabb gyógyszer. Tisztára mint a háborúk.

(#17) CsíkosMókus válasza Vamp (#16) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Túl sok filmet néztél :F

(#18) Dany007 válasza Vamp (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Hát inkább ez mint a háborúk.
Meg szerintem jobb felkészülni, hátha egyszer tényleg gond lesz.
Másrészt én biztos h nem oltatom be magam addig amíg nem kezdenek el hullani körülöttem az emberek.
Sz.tem itt sem maga az influenzra keltette a pánikot, hanem az, hogy azt írták/mondták, h még nincs hatásos ellenszer.
Mint feljebb kiderült valami mégiscsak van.
Sima influenzát azért szarja le mindenki, mert egyrészt van védőoltás, másrészt meg a többség kigyógyul belőle. Még a gyenge szervezetűek, vagy a szövődményesek nagyrésze is kigyógyul belőle.

Ebben már 160-an altak meg Mexicóban. Kérdés ha még a wikipédián is fenn van az ellenszer, akkor miért hullanak mint a legyek? Elvégre itt most nem idősekről, vagy legyengült szervezetűekről van szó...
Másrészt nem egy cikket olvasni / sőt a híradó is beszámolt arról, hogy a magyarok vírustörzseket kérnek az USA-tól, hogy ellenszert tudjanak készíteni itthon.
Namármost visszatérve az előző problemhez, ha ott van a wikipédián is az ellenszer... akkor mit kell most kísérletezgetni, összehozni??? Mért nem vásárolnak belőle?

@Zolee: igen láttam a filmet... :) Régen szal már nemtudom hogy jön ide.

[ Szerkesztve ]

(#19) Vamp válasza CsíkosMókus (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem, de nem nézek reklámot. :P

(#20) Vamp válasza Dany007 (#18) üzenetére


Vamp
senior tag

160-an meghaltak, de az sehol sincs ott, hogy mennyien betegedtek meg. Innentől kezdve ez egy vicc.

(#21) CsíkosMókus válasza Vamp (#19) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

:F

(#22) Wolverine válasza Vamp (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Ott van az is: Mexikóban több, mint 2000-en, az USA-ban több, mint 200-an. Halálos áldozat csak Mexikóban volt.

Dany007: az ellenszer szabadalommal védett cucc, ergo ez nem úgy megy, hogy csak úgy elkezdik gyártani mindenhol :U A vírustörzs kérése is bevett gyakorlat, így lehet tesztelni, hogy az elterjedt szerek közül mi hat rá, és mi nem - nem minden, nálunk forgalmazott szer hozzáférhető az USA-ban és fordítva is igaz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Dany007 válasza Vamp (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Dehogyis nincs... Nem nézel híradókat vagy netet, vagy tévét? :)

[link]

152 halott Mexicóban.

400 igazolt fertőzés Mexikóban.
40 igazolt fertőzés az USA-ban.
6 igazolt fertőzés Kanadában.
1 Spanyolországban és 2 Írországban.

Ezen kívül a fent linkelt térképen látszik, hogy:

további igazolt fertőzések Oroszországban, és Izraelben.

Ammenyit eddig tudni lehet róla, az alapján korai levonni azt a következtetést, hogy ártalmatlan.
Nem összekeverendő az influenzával.
'Szakértők' szerint a madárinfluenza a sertés, és az ember influenza mutációja.
A sima influenzát ki nem szarja le? A legtöbb esetben még lábon is kiheverhető.
Ha netán idősebb az ember, akkor szövődmények alakulhatnak ki, amit már kórházban kezelnek. És ha esetleg annyira legyengült az idős vagy túl fiatal szervezet, akkor esetenként bele is halnak.

De itt egyáltalán nem erről van szó. Itt a 20-as 30-as éveiben járó, jó egészségi állapotban lévő fiatalok haltak bele pár nap alatt.
De még nem is ez a lényeg, ahogy te is mondtad.
De ha_van_ellenszer!? Akkor, hogy lehet, hogy mégis ennyien belehalnak?
Mért pánikolna a WHO, meg az USA egészségügy...?
Ők nem marketing szervezet...

(#24) Dany007 válasza Wolverine (#22) üzenetére


Dany007
veterán

okéj, csak ha már ekkora pánikot keltenek... akkor gondolom csak csinálnak valamit, hogy minél előbb megkezdődhessen a gyártás.

(#25) Wolverine válasza Dany007 (#23) üzenetére


Wolverine
félisten

A WHO nem is pánikol... tegnap adták ki a 4-es szintű riasztást, ami azt jelenti, hogy figyeljen minden ország a határaira, hogy betegek ne jussanak ki könnyen.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) CsíkosMókus válasza Dany007 (#23) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

És akkor most neked jobb, hogy félsz?
Végül úgyis mind meghalunk, elkerülhetetlen. Hogy miben, az majd kiderül.

(#27) Dany007 válasza CsíkosMókus (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, egyáltalán nem félek :)
Más dolog a félelem, és más dolog amikor kellően komolyan veszi az ember.
Majd ha már hullanak mellettem az emberek, majd akkor elkezdek félni.

"Végül úgyis mind meghalunk, elkerülhetetlen. Hogy miben, az majd kiderül."

LoL. Nem feltétlenül a mibenléte érdekel, hanem inkább a mikor...
Az, hogy influenzába halok meg, vagy elüt egy autó, vagy egy vonat, tökmind1!
Ami nem mindegy az az, hogy fél év múlva, vagy fél évszázad múlva történik ez meg!

(#28) CsíkosMókus válasza Dany007 (#27) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

te ettől jobban alszol, hogy napra pontosan követed, a világ másik felén hányan kaptak el egy újfajta influenzát?
egészségedre

(#29) Dany007 válasza CsíkosMókus (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Mivan?
Sorra ontod a hülyeséget?
Ha az egyikkel nem mentél semmire mert orbitál baromság akkor kitalálsz másikat?
Olvasd már el miket írsz.

Kezded egy ilyennel:

"Végül úgyis mind meghalunk, elkerülhetetlen. Hogy miben, az majd kiderül."

Abszurd baromság, semmi köze a témához.

Aztán most meg ezzel jössz?

Mint mondtam érdekesség! Hogy lehet online követni a dolgok alakulását!
De látom arra megy ki a játék, hogy mindenáron beleköss valamibe.
De legalább ésszel tennéd, mert ez így nagyon gáz.

(#30) CsíkosMókus válasza Dany007 (#29) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Te félsz tőle, én nem. Ennyi.
Bocs, hogy más véleményen vagyok.

(#31) Dany007 válasza CsíkosMókus (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Te miről beszélsz?
Nem olvasod el amit írok?
A félelem dologra válaszoltam.
Utána te kötöttél bele, amibe még tudtál teljesen értelmetlenül.
Majd ha a válaszaimra reagálsz annak lesz értelme.
Nem pedig újra belekötni abba, amit már egyszer elmagyaráztam. Ha nem tudtad felfogni akkor se fogom leírni mégegyszer.

(#32) vadpalóc


vadpalóc
újonc

Két napja beszéltem a lányommal aki Mexikóvárosban él.
Azt mondja, a szegény negyedekben van a betegség, ami érthető is.
Ott akinek nincs biztosítása az nem mehet kórházba, csak ha a kór elhatalmasodott, akkor minden betegség veszélyes, nemcsak az influenza. Gyerekkoromban volt 1968-ban egy influenzajárvány, azt elkapta majd az ország fele. Az 1% halandóság mellett 50000 halott lett volna, az oltás miatt csak a töredéke.
Csakhogy az akkori orvosokban meg lehetett bízni, a maiakban sokkal kevésbé, leszarják ők mi lesz a kis emberrel. Gondoljátok az első kör vakcinát nem a saját brancsuk között osztanák szét?
A járvánnyal járó káoszt a katonaság és a rendőrség hivatott kezelni, mai banda erre képtelen lenne, se lelkük, se eszük nincs hozzá a vezetőiknek.
Ha baj lesz most is a csórók húzzák a rövidebbet. :((

(#33) KilgoreTrout válasza Dany007 (#31) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

CsikósMókus puszta kézzel legyőzi a sertésinfluenzát. Ha a közelébe megy, szétveri.

(#34) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Riasztás ötös szintre emelve.
Egy fertőzött ausztriában, három németországban.

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#35) Wolverine válasza Zolaash (#34) üzenetére


Wolverine
félisten

A riasztás azért van 5. szinten, mert Mexikó mellett az USA-ban is van fertőzésgóc... de eddig csak mexikóiak haltak meg ettől a vírustörzstől.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36) Vamp válasza Zolaash (#34) üzenetére


Vamp
senior tag

Nah, mondom, a szintekkel játszadoznak:D.

Világjárvány, haha. Megbetegedett 3000 ember, az tényleg komoly. hányan is vagyunk, 6,6 milliárdan?
Továbbra is a "kit érdekel" kategória.

(#37) talmida


talmida
Közösségépítő

A cikkben szereplő térkép nagyon pontatlan. Legalábbis eddig nem sokat frissítették.
Itt van egy picit precízebb változata.

A "larger..." kinagyítható térképre kell kattintani a website-on.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#38) harylmu


harylmu
őstag

Google Maps már nem fogja tovább frissíteni a térképet. Átköltözött az egész IDE

Itt sajnos már Magyarországon is találtak 2 esetet.

[ Szerkesztve ]

(#39) Janix14


Janix14
csendes tag

Furcsának tartom,hogy Mo.-n nincs pont,pedig pécsi nagybátyámat a minap kötötték lélegeztetőgépre... :(

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#40) Dany007 válasza Janix14 (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Ez sajnos már régóta nem aktuális kép =/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.