Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Dany007 válasza Eastman (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem mondanám azt - így szó szerint -, hogy képekben gondolkodom.
Inkább azt, hogy beszélgetés vagy gondolkodás közben minden gondolatnak, szónak, cselekvésnek akárminek... megjelenik a képe tudat alatt amolyan automatikus módon. Lehet csak túl élénk a képzeletem. :)
De ennek sose tulajdonítottam nagy jelentőséget. Akkor figyeltem fel rá igazán, amikor megnéztem ezt a filmet.

És a nőnek a gondolkodása ugyanígy volt beállítva. Találkozott egy fizikussal aki a Nasa-nál dolgozott és egyből beugrott neki egy kép amint a faszi ott áll valami tök közhelyes Nasa-s háttér előtt - rakéta fellövés ilyesmi -. Na ez nálam is pont így működik folyamatosan minden téren minden beszélgetésnél és gondolatnál is. Plusz ez a nő azt mondta azért tud olyan jó marhaterelő szerkezeteket tervezni mert képes gondolatban amolyan 3D-ben bejárni az egészet és minden apró részletet megfigyelni.
Na ez is egyezik bennünk.

Én is mindig amikor "tervezek" valamit magamnak, akkor első dolgom hogy órákon vagy napokon át agyalok az adott eszközön. Képzeletben felépítem. Minden alkatrészt, minden kapcsolódást, minden működést, mozgást stb... Mintha valami robbantott ábrát szépen összeraknál a darabokból és végignéznéd, hogy minden passzol-e, működik-e.
Erre jó példa a beépített PC-m. Amikor egy bútorba egy komplett PC-t terveztem bele anélkül hogy bármiféle PC ház alkatrészt felhasználnék. Gyakorlatilag az egészet megterveztem fejben. Mi hova kerüljön, hogyan fog elférni egymás mellett, hol menjenek el a kábelek milyen rögzítéssel és hogyan tudom megoldani stb... Majd ezt gondolatban összeraktam és kiküszöböltem az előjött hibákat. Ha lerajzolom akkor úgy érzem az csak korlátoz. Behatárol. Nincs lehetőség 3D-re és mivel 2D-ben rajzolok, ezért nem is tudom olyan hatékonyan észrevenni az esetleges problémákat és kiküszöbölni azokat.
Persze aztán megterveztem 3D-ben is az egészet, hogy pontos méreteket tudjak adni apámnak a bútor építésekkor. De igazából akkor már kész volt minden csak le kellett rajzolni.

De terveztem pl egy olyan fiókot, ami függőlegesen emelkedik ki a bútorból, egy motor hajtja és a fiókban lévő polcokon ruhák vannak elhelyezve. Ezen is napokig agyaltam, rengeteg probléma volt, főleg a szűk hely miatt... De végülis megszületett egy működőképes terv, csak a fejemben. Elektronikával, motorral, végálláskapcsolókkal, vezetékekkel, vezetősínekkel, orsós tengellyel együtt. Amiből aztán szintén a méretek miatt lett egy 2D-s terv. 3D-re nem is volt szükség. (persze anyagiak miatt ez még nem öltött testet, de átnézettem egy gépész rokonommal, elmagyaráztam neki mindent - mert ugye a 2D-s rajz neki kevés volt, és azt mondta korrekt, működőképes lesz)
Szóval az egészet agyban összerakom, majd "átnézem" az egészet működés szempontjából, elképzelem mintha működne stb... és így még agyban kitudom küszöbölni az esetleges hibákat. Ami 90%-ban sikerül is. Majd végül, mikor konkrét a tervezés jön már csak úgymond le kell rajzolni azt ami a fejemben már kész.
Bár én még mindig csodálkoznék ha erre nem lenne képes bárki.... nekem ez annyira természetes.

Visszatérve a kérdésedre ez gyerekkoromban ennél jóval erősebben volt jelen. Jóval hatékonyabban. Legalábbis most így érzem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.