Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Dany007 válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Az a baj, hogy sajnos teljesen átlagos intelligenciám van.
Jómúltkor rá voltam kattanva az IQ tesztekre. Mensától kezdve pár telefonra letölthető komolyabbon át kitöltöttem egy csomót... Átlag 120-125 lett. Semmi extra.

Sőt, munka közben észrevettem, hogy bizonyos aluliskolázott - de jóval nagyobb tapasztalattal rendelkező - kollégák bizonyos dolgokra jobb gyakorlati megoldást találnak mint én. Ami abból adódik, hogy én mindig túlkomplikálom a dolgokat. Ő meg rávágja a lehető legegyszerűbbet. Persze nem gyakori az ilyen, de amikor van akkor bosszant. :) Viszont egyszerűen azért, mert ő túl egyszerűen gondolkozik én meg pont hogy túl komplikáltan.

A kikapcsolásra eddig két módot találtam. Az egyik a fű, a másik a xanax. Bár a fű egy "veszélyes" dolog ilyen téren. Az csak akkor jó ha rátudok kattanni egyvalamire. Akkor tényleg jó. De ha nem akkor a korábban írt vihar négyzetesen megnő... Brutális gondolataim vannak olyankor össze-vissza mindenféle... sokszor nekem is követhetetlen. De ha sikerül rákattanni valamire, akkor kellemes és pihentető. Viszont már ~ 5 éve nem élek ilyesmivel szóval ez kilőve. : )
Az a gond ha nincs szellemi inger ami lefoglaljon akkor indul az agyalás... De minden téren. Gondok, család, munka, jövő stb...

@greenity:

Én ezt nem tudom kontrollálni. Mármint ezt a tudat alatt alatti gondolkodást. Amit írtam a planck időről... az úgy volt, hogy altattam a gyereket a szobában. Félhomály, gyerek már alszik én meg csak fekszek. Tökéletes minden az agyalásra. Na akkor kezdődött fekete lyukak, idő definíciója stb... De ebben nem volt semmi extra. Mert csak agyaltam a dolgokon a meglévő ismereteim szerint... Aztán ahogy egyre mélyebbre ástam magam a témában gondolatban, egyszercsak valami végigfutott rajtam... mintha egy trabant mellett elhúzna egy forma 1-es autó. És megvolt a végeredmény. Kell lennie egy minimum időnek. Tudtam hogy "végiggondoltam" okkal jutottam erre a következtetésre, de mai napig nem tudom hogyan... Na és ez az a bizonyos tudat alatt-alatt ami érdekes. De ez csak úgy beugrik néha bármilyen témában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.