Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Pontosan kiről szól a történet? :)

Mentalita'

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Ja, én is utáltam, mikor WOW-ban gankeltek. :DDD

(#3) Mania


Mania
senior tag

A gyerekgyilkosokat a börtönökben sem szívlelik... megkapják amit érdemelnek.

(#4) Lenry válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


Lenry
félisten

így első tippre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Bármit teszünk, megváltoztatni a múltat nem tudjuk. :( Arra kell ügyelnünk, hogy figyeljük a környezetünkben az intő jeleket, és időben cselekedjünk.
Az ilyen embernek önmaga a legnagyobb büntetése. Minél tovább életben tartani, az neki a szenvedés. Egyébként meg rohadjon rá a műanyag lakat...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) Dany007 válasza Algieba (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, de ilyenkor már úgy érzem érik az az óriásmeteor vagy épp az atomháború... Esetleg egy Gamma Ray kitörés a közelben...

Nem tudom hogy vezessem le, de az ilyenek elég mélyen érintenek... Még a könnyezést is nehéz visszatartanom ilyenkor... :(((

@Lenry: Igen igen...

[ Szerkesztve ]

(#7) Motion_Blur válasza Algieba (#5) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Marha nagy szenvedés lesz a két hajléktalannak hogy életük végéig ingyen esznek, isznak, nem kell fagyoskodniuk stb... ja és ezt persze mind az én adómból!!

Ki a Fő terekre a bitófát és lógjanak. Másnak nincs elrettentő ereje.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) Algieba válasza Dany007 (#6) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az eset brutalitása hihetetlen. Ez már kőkemény pszichózis és gonoszság. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) gabor85 válasza Algieba (#8) üzenetére


gabor85
őstag

Épp ezért idegesítő hogy valószínúleg élve megússzák.

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Általában én vagyok a mocsok tetű, amikor valahol szóvá teszem, hogy vissza kéne hozni a halálbüntetést.
Márpedig kéne. Egyre inkább kéne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) D1Rect válasza Motion_Blur (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Valószínűleg a börtönben majd olyan jó lesz.
A bűnözők sem csípik az ilyeneket, a valódi életfogytiglan sokkal rosszabb mint a halálbüntetés.

(#12) Motion_Blur válasza D1Rect (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De nincs akkora elrettentő ereje és a tisztes adófizetők pénzéből vegetálnak ezek a férgek.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) nem_tom


nem_tom
őstag

Életfogytiglan a rács mögött rohadni szerintem sokkal nagyobb büntetés mint a halál. Lehet, hogy kap ételt, vizet és nem fog fázni. Viszont akkor is ott fog rohadni egy helyen, egy cellában élete végéig. Plusz arra sincs biztosíték, hogy a rabtársai nem verik vagy erőszakolják majd. (esetleg mind a kettő) Én inkább a halált választanám, mint az életfogytiglan börtönt.
Még ezentúl kényszermunkát kéne végeztetni velük, hogy legalább valami hasznuk is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#14) D1Rect válasza Motion_Blur (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha csak életfogytiglan jár egy brutális gyerekgyilkosságért, akkor megcsinálja, ha halál akkor nem?
Tényleg? Sztem ezt te se gondolod komolyan.

Az etetéssel kapcsolatban részben igazat adok, de úgyis van épp elég eltartott börtönön kívül is, hogy nem érzem számottevőnek.
Legyen nekik rossz, a pénz "nem számít".

A halálbüntetés rengeteg morális kérdést is felvet, több van ellene mint mellette.

(#15) csƵ


csƵ
őstag

Minden nagyváros főterére egy bitófát. Vasárnap délutánonként nyilvános kivégzések. Problem solved.

(#16) Motion_Blur válasza csƵ (#15) üzenetére


Motion_Blur
félisten

+++1, nem kellene ezt túlbonyolítani

csak tudod, a sok liberális ingyenélő szarjankóknak, akik jogvédőknek nevezik magukat, na szal nekik is meg kell élniük valamiből, és spec őket is fellógatnám, nálam bűnpártolás amit művelnek..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) Lenry válasza nem_tom (#13) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon sokszor előjön ez a "megerőszakolják a börtönben" téma, de tudtommal ez inkább csak a nagy vízen túl menő, errefelé nem annyira. vagy én tudom rosszul?

(#15) csƵ +1

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Crystalheart válasza Dany007 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sajnos néha megesik ilyen, de addig örüljünk, amíg hazánkban ez ennyire ritka eset.

A halálbüntetéssel kapcsolatban: nem is elsősorban a gyilkos piciny lelkét félteném, hanem a bíróság sem tévedhetetlen, és fennáll a tévedés kis esélye. Ha valakiről a kivégzése után derülne ki, hogy ártatlanul ítélték el, mint ahogy az számos esetben megtörtént, az - joggal - hatalmas botrányt váltana ki.

[ Szerkesztve ]

(#19) gabor85 válasza D1Rect (#14) üzenetére


gabor85
őstag

A haláltól az emberek többsége jobban fél mint az életfogytiglantól. Már ez inkább visszatartóbb azt gondolom.

(#20) Motion_Blur válasza Lenry (#17) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, az emberek azt hiszik hogy minden úgy megy mint a filmekben... :)

Amúgy a kényszermunka tényleg jó ötlet, de aki ölt azt végezzék ki azt mondom.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Es ezzel te sem lennel kulonb.
Megkapjak a megerdemelt buntit, mondjuk talan 20 ev maganzarka lehet "jobb" lenne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) psyho85


psyho85
aktív tag

Most kb. 10-15k ember lehet börtönben (pontos adatot nem találtam hirtelen, de kb. 13k a hivatalos befogadó képessége a büntetés-végrehajtási intézeteknek). Sárospatak, Törökbálint lélekszáma.

Ez marginális lenne? Nem hinném.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#23) Lenry válasza Motion_Blur (#20) üzenetére


Lenry
félisten

akkor már inkább dolgozzon. annyi itt a rendbehozandó, kétvágányúsítandó vasútvonal...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Ringman


Ringman
nagyúr

a kényszermunka is pénzbe kerülne, többe, mintha nem dolgoznának.

nem beszélve arról, hogy akkor még több munkanélküli lenne.

(#25) D1Rect válasza gabor85 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ha csak életfogytiglan jár egy brutális gyerekgyilkosságért, akkor megcsinálja, ha halál akkor nem?"

(#26) Lenry válasza Ringman (#24) üzenetére


Lenry
félisten

a rabok őrzése + megcsináltatni piaci áron a kulimunkát 97 alvállalkozón keresztül szerintem még mindig több, mint ha a rabok dolgoznak + ott kint kell vigyázni rájuk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) baluka26


baluka26
veterán

Nem bosszú kell, hanem igazságszolgáltatás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) gabor85 válasza D1Rect (#25) üzenetére


gabor85
őstag

Erősebb visszatartó erő.

(#29) Motion_Blur válasza baluka26 (#27) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És kinek szolgáltatnak igazságot?
Egy 11 éves gyereknek akit ásókkal, késekkel agyonvertek, szurkáltak majd elástak?

Mi lenne az igazságos ebben az esetben? Ha nem az azonnali fejbelövés..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30) nincsisbéla válasza Lenry (#4) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Oké, már leesett nekem is, és csƵ kollégával értek egyet! :K

Mentalita'

(#31) baluka26 válasza Motion_Blur (#29) üzenetére


baluka26
veterán

A halálbüntetés véletlenül sem. A halál feloldozás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) Motion_Blur válasza baluka26 (#31) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Neki lehet, de a társadalomnak is a lehető legjobb megoldás. Tehát mindenki jól járna :)

#33: [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33) baluka26 válasza Motion_Blur (#32) üzenetére


baluka26
veterán

A társadalomnak teljesen jó, ha börtönben rohad, és neki is rosszabb.
Önmagadat cáfolod :F

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#34) Crystalheart válasza Lenry (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha láttad A remény rabjait, akkor tudhatod, hogy azért ez visszafele is elsülhet, a ingyenmunka, a rabszolgamunka tönkreteheti a vállalkozókat. Csak olyan munkákat végezhetnének el, ami amúgy mindenképp csak önkéntes ingyenmunkásokra vagy a hadseregre várna. Vagy ha más nem, fejtsenek követ csákánnyal, vagy hordjanak egyik lukból a másikba földet, aztán vissza. Azonban a börtönök infrastruktúrája nehezen tenné ezt lehetővé, mert a kis és nagyobb bűntényeket elkövetőket gyakran együtt tartják és kezelik, de értelemszerűen nem kellene mindenkit nehéz kényszermunkára ítélni.

(#35) baluka26 válasza Motion_Blur (#32) üzenetére


baluka26
veterán

El sem tudod/tudom képzelni milyen lehet a tudat, hogy életem végéig be leszel zárva.
Nem véletlenül van ez az egész így kitalálva, teljesen jól működik az egész világon.

Bár az előre kitervelt és különösen kegyetlen esetek nálam is néha kivágják a biztosítékot, de aki boszúért kiált nem sokkal több egy gyilkosnál a szememben.

Mellesleg megjegyzem, az átlagnál liberálisabbak a gondolataim, és hányok attól, hogy itt bűntársként tüntetsz fel olyanokat, akik így gondolkodnak...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#36) Dany007 válasza Crystalheart (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek a tévedhetetlenséggel kapcsolatban, viszont ez azért nem olyan gyakori.
Ráadásul az esetek túlnyomó többségében teljesen egyértelmű az elkövető kiléte, csak formaság miatt említik "gyanúsítottként". Sokszor "röhögök" ezen. Hiszen sok esetben, mikor a "gyanúsított" beismeri a bűncselekményt és megmutatja a bizonyítékokat meg minden ilyesmit, még azután is gyanúsítottnak hívják, holott akkor már elkövetőnek vagy tettesnek kéne.

Az elrettentés pedig igenis komoly eszköz lehet a törvényhozás és betartatás kezében. Régebben talán dabadabbal beszélgettünk erről. Két lehetőség van ezek visszaszorítására. Az egyik, hogy a bűnesetek felderítésének aránya közelítse meg a 99,9%-ot. Vagyis, hogy az elkövetők 99,9%-át kapják el és állítsák bíróság elé. A másik pedig az elrettentés.

Nyilván a hirtelen felindulásból elkövetett eseteknél semmi sem segít. De ez konkrétan előre eltervezett volt.
Egyszerűen olyan büntetést és olyan rendőrséget kellene felállítani ami hatására kétszer meggondolja az illető, hogy elköveti-e vagy sem. És igen, ilyenkor jönne jól az amit itt többen javasoltak, hogy bitófa a köztéren aztán hajrá! Aki bűnt követ el, megszegi a büntető törvénykönyvben leírtakat azt a bűnének megfelelő mértékben és módon kell megbüntetni, elítélni. Na mármost ebben az esetben az elkövetők jóval durvább büntetést érdemelnének, mint mezei 20 év börtön. Jó, persze biztos az is szar stb... Na de azért mégse szörnyű kínok közti halál. Az, hogy max párszor megverik, esetleg kórházba is kerül és 20 évig el wellnessel egy börtönben nincs gond se kajára se fűtésre, az szerintem meg se közelíti az a tettet amiért elítélték.

Egy ilyen tettet egyszerűen nem lehet a mai hatályos törvényeknek megfelelően kellő mértékben büntetni mert a maximális büntetés is kevés hozzá. És most lehet itt humanitárius dolgokról beszélni, de aki ilyet tesz az nem érdemel életet. Hanem minimum kínhalált.

Valaki írta, hogyha én ezt tenném vele, akkor én is olyan lennék mint ő. Ez egy népszerű közhely, de nagyon nem így van! Ő amit tett azt ok nélkül tette. Mindenféle értelmes ok nélkül egy olyan cselekedtet ami egyszerűen túlmegy minden határon. Ezek után pedig amit én teszek / tennék annak elég jó oka van. Nagyon nem mindegy a kettő. Egy gyereket különös kegyetlenséggel meggyilkoló "embert" megölni vagy pedig egy senkinek se ártó gyereket különös kegyetlenséggel? Nehogymár egyenlőség jelet kelljen tenni a kettő közé.

(#37) baluka26 válasza Dany007 (#36) üzenetére


baluka26
veterán

Higgadj le, ez rohadtul nem te vagy, vagy csak nagyon félreismertelek.

Az elrettentéssel és félelemmel teremtett rend kurvára nem rend, csak egy látszat. Komolyan mondom befosok ezektől az érvektől. Szerintetek tényleg normális, hogy "fú, de kifilézném ezt az embert, á, de bazeg ott fogok lógni a bitón"? Az a normális, ha ilyen fel sem merül...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#38) tildy válasza Dany007 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

En voltam aki azt irtam. Az hogy te mas miatt teszed, ugyanugy hirtelen felindulas, es nincs kulonbseg a ketto kozt.

Egyetlen egy esetben "legitim" szerintem a helyzet, ha az eleted csak ezen az aron tudod megvedeni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) Lauda válasza tildy (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon nem ugyan az, mert

167. § Aki mást méltányolható okból származó erős felindulásban megöl, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

:U

(#40) Motion_Blur válasza tildy (#38) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Egyetlen egy esetben "legitim" szerintem a helyzet, ha az eleted csak ezen az aron tudod megvedeni."

Szóval ha a gyerekedre pisztolyt fognak és a Te kezedben is van egy akkor nem Te fogsz először ravaszt húzni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) D1Rect válasza gabor85 (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt mire alapozod?

(#42) baluka26 válasza D1Rect (#41) üzenetére


baluka26
veterán

Semmire nem alapozhatja, mert ez faszság a javából.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#43) tildy válasza Lauda (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem jogi szempontbol irtam, meg buntetesibol.
Bar valo igaz, pontatlanul fogalmaztam, vagy legalabbis felreerthetoen.

Tudod te ezt jol, nem kell a szavakon lovagolni.

De szerintem egy gyilkost csupan "elvezetbol" vagy "na majd en megmutatom" szempontbol gyilkolo pont ugyanugy gyilkos. A buntetes kiosztasa nem az egyen, hanem az igazsagszolgaltatas feladata.

Ha tenylegesen veszhelyzet all fenn , ha valaki mar eletveszelyes , az mas. De ott is amellett vagyok, hogy lehetoleg NE haljon meg senki.

Motion_blur: nem tudom, nem voltam meg ilyen helyzetben. De azzal, hogy en huznam a ravaszt elobb, mert valoszinu azt tennem, egyben bevallalnam azt is, hogy ezzel engem huvosre tehetnek....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Lauda válasza tildy (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Nem a szavakon lovagolok, nem lovagolok semmin. Nagyon nem mindegy, hogy valakit kapaval meg asoval agyonkinoznak, vagy ha valaki ezt megtudva, mert mondjuk a gyereke volt az aldozat, eros felindulasbol fejszevel fejbevagja a gyilkost. Tok mindegy honnan nezed a ketto nem ugyan az es nem is egyforman buntetendo. Vagy szerinted nem igy van?

Kivancsi lennek a buntetes kiosztasa az igazsagszolgaltatas feladata szovegre, ha mondjuk a gyerekeddel tortenne ilyesmi. Akkor is ezt mondanad?

[ Szerkesztve ]

(#45) Dany007 válasza baluka26 (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Nem tudom, de a szándékos emberölést nem tudom tolerálni.
Egyszerűen jelen lehetőségek között nincs olyan törvényes büntetés ami egy szinten lenne ezzel a bűntettel. Ilyen "egyszerű" csak a problémám.

Az elrettentés pedig kell. Nem, az autótolvajt nem kéne bitóra lógat. Gondolom ez egyértelmű. Sajnos az egész erkölcsi normánk az elrettentésre alapszik.
Ugye kezdetben volt a vallás. Ha rosszat teszel a pokolra jutsz, Isten megbüntet és így tovább... Aztán ez gyorsan kevésnek bizonyult. Ekkor jött az igazságszolgáltatás. A törvények alapján. Ott már nem egy istentől vagy a pokoltól kellett félni, hanem a börtöntől, a bitófától a giotintól a karóba húzástól és így tovább.
Most már csak a börtön van. És ne mond nekem, hogy 20 év börtön felér egy ilyen tett elkövetésével? Mert biztos, hogy nem.

Muszáj valamit tenni, ami írmagjában is kiírtja az emberekből azt hogy ők megölhetnek bárkit is. Ehhez meg a börtönnel való fenyegetés kevés. Nagyon kevés.

@Tildy: Motion_blur feltette az idevágó kérdés. :) Kíváncsi vagyok a válaszra.

@Lauda: Erről van szó!

[ Szerkesztve ]

(#46) baluka26 válasza Dany007 (#45) üzenetére


baluka26
veterán

Abzurd helyzetekkel való példálózás nem helyes kérdés, hanem gyökérség.
Mutass egy normális szülőt, aki ne adná az életét gyermekéért.

Még mindig nem érted. Egyszerűen, ha a büntetés a fő visszatartó erő, akkor hogyismondják ezt falun? "Meg van baszva az egész".

Atyaég, ugyanazon a véleményen vagyok D1Rect-tel. Aszem közel a világvége :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#47) D1Rect válasza Dany007 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

A börtön és a kivégzés korábbi találmány mint a pokol.

"Muszáj valamit tenni, ami írmagjában is kiírtja az emberekből azt hogy ők megölhetnek bárkit is. Ehhez meg a börtönnel való fenyegetés kevés. Nagyon kevés."

A halálbüntetés semmivel sem elrettentőbb.

(#48) tildy válasza Lauda (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Es ettol visszajon a halott gyereke? Valoszinuleg nem.

Lauda: ez a mi volna, vagy mi lett volna ha feltetelezes szimplan feltetelezes. Igen, apum labat isvaloszinuleg meg tudtak volna menteni, ha nem abba korhazba kerul, ahova kerult ( ahol anno engem is majdnem felnyitottak vakbelre, pedig koze nem volt a betegsegnek hozza) akkor most lehet nem lenne mulaba. Ha anno idoben megkataterezik, nem halt volna el a szivenek egy jo resze. Most pereljem az orvosokat? Elegtetel lenne? Ettol meg nem no ki ujra a laba.

Nem hiszem hogy ez a megoldas, a "mi lenne ha" feltetelezesek pedig nem korrektek. Egyreszt
1. indulatbol sok mindent megtesz az ember .
2. masreszt fogalmam sincs mennyire borulna el az agyam.
3 nem tudok valaszt adni a kerdesre. Erd be ezzel.

Dany007 : tessek, valasz. De meg mindig hozzateszem, NEM KORREKT KERDES a mi lenne ha kerdes. Mert feltetelezes, es rengeteg tenyezotol fugg. Most azt mondom ha az eletem aran meg tudnam vedeni gyermeken , megvedenem es valoszinuleg lonek, de adott helyzetben rengeteg tenyezotol fugg. Mennyire panikolnek be, stb. MEg a vegen szamonkernetek , ha ilyen helyzetbe kerulnek, hogy miert nem ezt vagy azt tettem :D:D

Egyet tudok, amit irtam, az abban az esetben ram is vonatkozna. Felmentes nincs.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) Dany007 válasza D1Rect (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Oh én nem is simán halálbüntetésre gondoltam. Ilyen esetben az megváltás...

(#50) Lenry válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Lenry
félisten

ingyenmunka, a rabszolgamunka tönkreteheti a vállalkozókat.

ezért hoztam fel példának a vasutat, amire jól láthatóan nincs pénz, nem foglalkozik senki, de nincs akkora szakértelem-igénye a talpfa fektetésnek, meg az állomásfestésnek, hogy ne tudnák elvégezni rabok is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.