Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

a másik pedig az asszony valami balkon növényeket nézegetett valamilyen oldalon
Persze fogjuk az asszonyra. :D Valld be hogy valami disznóságot néztél :D

Amúgy én is kaptam már be 1x komolyabbat. Még amikor meglett életem első komolyabb (nem első csak ez már ért is valamit) PC-jét úgy 5-6 éve egyből az első héten bekaptam valami. Lövésem sincs honnan vagy hogy mi által, csak arra lettem figyelmes hogy semmi nem akar elindulni, feljönnek különböző hirdetésnek látszó dolgok h szedjek le ilyen programot meg olyat me megfertőződött a gépem. Nem nyomtam rá de egy restartot azért nyomtam. Utána meg elszabadult a káosz. A háttér átment vörösbe közepén egy nagy ferőződött jellel, 8 féle program indul el, egyik sem az enyim, saját program alig akart megmozdulni. De aztán valahogy sikerült lekaparnom a cuccost a gépről.

Aztán rá 1 évre a 8 éves unokahugom valami nagy sz*rt csinálhatott mert ugyanaz volt mint az előbb említett dolog, csak ez már nem akart lejönni. Minden kib*aszott lassú volt és mivel akkor még nem voltam benne a témában így hát jött a Win újratelepítése. Nekem még az máig rejtély mi okozhatta azt a hibát.

All→M8

(#2) Lenry


Lenry
félisten

kapcsold be a Windowsos tűzfalat meg tedd föl az MSE-t és kész.

gépigényük nincs, biztonság szempontjából pedig bőségesen elegek. tudatosan netező felhasználónak pedig végképp.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Dany007 válasza Lenry (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm asszem Wines tűzfal azért be van kapcsolva (vagy be volt talán? ) Ez valami olyan cucc volt tegnap, ami felülírta a biztonsági központot... :U Amiről most azt se tudom be van-e kapcsolva vagy sem. Egy ideig be volt azt tudom.

Amúgy ez a Microsoft-os cucc tényleg ennyire jó?

(#4) DeFranco válasza Dany007 (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most hogy mondod, reggel arra lettem figyelmes, hogy jelez az értesítési központ (kis zászló) ikonja a tálcán, hogy ki van kapcsolva a vírusirtóm (eset) és kapcsoljam már be. Mondom nosza, bekapcsol, felugrik az eset ablaka, ott viszont úgy mutatta, hogy minden OK. A kis zászló tovább piroslott, hiába csináltam akármit.

Kiváncsi leszek, ha hazamegyek, és bekapcsolom a gépet megint, mi fogad.

(#5) Dany007 válasza DeFranco (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, jó hogy mondod te is! :D Most jöttem rá, hogy be van kapcsolva a biztonsági központom. Pontosan azért, mert az kikapcsolva kis piros zászlócskát mutatott a tálcán. Amit pár hónap alatt meguntam és elegem lett, inkább bekapcsoltam :D

(#6) Lenry válasza Dany007 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

nekem eddig sose volt vele gondom, amit kellett, megfogott, meg pár olyat is, amit nem kellett volna :B
mondom, gépigénye gyakorlatilag nincs, nem egy Norton, hogy +10 perc a bootidőhöz, gyors, ingyenes, elég fapad, amit tudnia kell, azt tudja.
úgy tudom teszteken is jól szokott szerepelni

szerintem egy próbát megér

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Thunderzolee

Ez milyen oprendszer alatt volt?
Vagy a szülői felügyelet is le van nullázva?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) Dany007 válasza Thunderzolee (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Win7 64bit.
Mivan? :D Asszony netezett. Valójában ő sem tehet semmiről. Tényleg egy ilyen balkon növényekkel foglalkozó oldalt nézegetett amikor bejött a gebasz. Lehet nem is az oldalról jött.

(#9) Lauda


Lauda
félisten

En a sep-et hasznalom regota es semmi gond a gepekkel. ;)

(#10) Dany007 válasza Lauda (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Én meg eddig semmit se használtam mégse volt gond. Sőt, ezt sem nevezném gondnak. Max 15 perc időpocsékolásnak. :)

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Azt azért jó lenne, ha tudnád, hogy be van-e kapcsolva a tűzfalad. A win7 tűzfala amúgy teljesen jó erre a célra.

***

(#12) Thunderzolee válasza Dany007 (#8) üzenetére

Arra céloztam, h az ilyesmi dolgokat a felhasználónak magának kell leokézni, mielőtt elindul a gépre.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Dany007 válasza ollie (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, a #5-ös hsz-ben rájöttem, hogy be van kapcsolva, ahogy a biztonsági központ is! :)

@Thunderzolee:

Nem, nem kellett leokézni semmit. Én is ott ültem mellett - csak én telefonon neteztem... :U - nézegette a virágokat, amikor kijött az az ablak. Akkor vettem át én a "kormányt".
Sok választás nem volt - igen - nem - X - . Hát én az X-re mentem. De akkor már rég fent volt a vírus. Mert amint rákattintottam az X-re bezárult a firefox, a desktop eltűnt és indult a kamu víruskereső, meg jöttek kis buborékban a hibaüzenetek. :)
Ez most kivételesen nem júzer fail volt. Egyszerűen kéne valami rendes tűzfal, vagy rendes vírusirtó hogy kivédjük az ilyeneket. Viszont mivel az elmúlt 10-14 évben mióta saját PC-m van, a saját gépemen ilyen még nem történt! (más gépén persze sokszor irtottam már ilyet) És semmiféle plusz programot - real time keresőt - nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#14) ollie válasza Dany007 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nézd meg azt az oldalt, amit épp nézett az asszony.

***

(#15) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hu de régen sz.ptam be virust, még a netes időm elején, XPnél. Mióta Win7 van, se külön tűzfal, sem vírusirtók és semmi. Pedig nem csak indexet látogatok. If you know what I mean.

(#16) Dany007


Dany007
veterán

Most az jutott eszembe, elképzelhető, hogy ez amiatt történt mert a Firefoxom csak 9.0-s? Lehetséges, hogy valami biztonsági rést használt ki ebben?
Csak mert alig pár napja 'downgradge'-eltem a Firefoxot 11-ről 9-es verzióra. Ugyanis a 11-es verzión nem fut a CoolIris nevű kis kiegészítő ami nekem kell! :) Más megoldást nem láttam, visszatettem egy 9.0-s FF verziót, frissítések letiltva.
Lehet, hogy ez volt a probléma?

(#17) Dany007 válasza ollie (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Ez jó ez az oldal! Most megnéztem. Illetve próbálgatom milyen oldalt nézhetett. De már nem emlékszem. Sima google keresésből jött az oldal.

(#18) Lauda válasza Dany007 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Elozmenyekben nincs meg?

(#19) Dany007 válasza Lauda (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Majd megnézem otthon. De nem hiszem. Előzmények törlődnek a böngésző leállításával ;]

(#20) Lauda válasza Dany007 (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor azt buktad. ;]

(#21) Alexios válasza Dany007 (#13) üzenetére


Alexios
veterán

uac bevan kapcsolva amúgy?

(#22) Thunderzolee válasza Alexios (#21) üzenetére

Ezt már én is feszegettem, de mintha másra terelődött volna szó. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Vírust szándékosan elindítani nem olyan mint a maszturbáció? Vagy csak én vagyok ilyen gonosz? ;]

Mentalita'

(#24) Lauda válasza nincsisbéla (#23) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#25) Dany007 válasza Alexios (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Nincs! Lehet ez is egy oka a problémának. De gondolom akkor az elmúlt ~ 2-3 évben többször is előjött volna már.

(#26) Alexios válasza Dany007 (#25) üzenetére


Alexios
veterán

Na jó, de az uac pont arra van, hogy észrevedd, hogy valami sunyiban települni akar, ezért kell jóváhagyni, így én nagyon nem lepődnék meg:)

(#27) Dany007 válasza Alexios (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, vágom csak gondolom egy idő után meguntam, hogy minden alap dolognál pluszba le kell okézni. Amúgy valóságban nem települt semmi.
Mindegy valószínű ez is részét képezi annak, hogy beszívtam ezt a vírust. De ha ez annyira kritikus pont lenne, akkor talán az elmúlt ~ 3 évben - amióta ez a rendszer áll és működik - többször is előfordult volna.

(#28) ollie válasza Dany007 (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Honnan tudod, hogy nincs több kártevő a gépeden? Nem biztos, hogy észreveszed, ha van valami fertőzés.

***

(#29) Dany007 válasza ollie (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Végeztem egy keresést biztos ami biztos alapon miután eltakarítottam a tegnap előtti vírust.
Amúgy meg ha nem veszem észre akkor nem probléma. Ha meg lassítja a gépet vagy plusz netforgalmat csinál azt 100%, hogy észreveszem.

(#30) DeFranco válasza Dany007 (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak aztán ne gyere a steam topicba, hogy ellopták az accod és az emailed, mit csinálj :D

(#31) Dany007 válasza DeFranco (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Ne aggódj ilyen biztosan nem fog előfordulni! :D Ugyanis nincs steam accom.
Se facebook accom se iwiw accom se semmi ilyesmi. E-mail címem van. De semmi fontos vagy kompromittáló dolog nincs ott sem. Se a gépen. Nem használok netbankot se.

(#32) Lauda válasza Dany007 (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel kerestel?

(#33) Dany007 válasza Lauda (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Szokásos Sypbot S&D. Frissítve. (magát ezt a "vírust" spybotot / akármit is ez a progi találta meg (részben).) Meg néha felszoktam rakni egy Nod32-t. De azt most még nem tettem meg.

(#34) Lauda válasza Dany007 (#33) üzenetére


Lauda
félisten

A nod32-t en nem minositenem inkabb, hasznalhatnal valami jobbat is es allandoan legyen fent.

[ Szerkesztve ]

(#35) ollie válasza Dany007 (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor te nem is létezel!

Csak nem egy AI vagy?! :DDD

***

(#36) DeFranco válasza ollie (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem titkosügynök. ;]

(#37) Dany007 válasza ollie (#35) üzenetére


Dany007
veterán

:DDD Valahogy éreztem ezt a reakciót! :) Amúgy igen. Így jobban szeretem.
Nem, élek és virulok. Csak a netezési szokásaim megmaradtak valahol a 2004-2005-ös szinten.

@Lauda:

Pedig a Nodot régen igen nagyra tartották. Néha felrakom lefuttatok egy teljes ellenőrzést aztán letörlöm. A Spybot S&D állandó vendég. De azt mégritkábban futtatom le. Még soha egyik se talált semmit, pedig mindegyiket a lehető legfrissebben indítom el ha elindítom.

Régen még anno Xp-n a Spybot S&D heti szinten talált vagy 2-3 spybotot amit el is takarított. Akkor szoktam "rá" úgymond. Aztán a fene tudja már melyik frissítésnél ez szépen lassan elmaradt. Hiába frissítettem nem talált újabb botokat. Ezért elhagytam a rendszeres heti ellenőrzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#38) Lenry


Lenry
félisten

éééés kollégánál 10 perce történt pont ugyanez.
egyszer csak besírt az MSE, hogy leállt, aztán már ugrott is föl a fake-vírus kergető. letiltotta a feladatkezelőt, leállított minden programot, stb, stb...

csökkentett módból kiirtottam, de azért akkor is zavar, hogy csak így szó nélkül be tud sétálni valami ilyen takony egy elvileg védett gépre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) koshmar válasza Lenry (#2) üzenetére


koshmar
őstag

Én is így tolom.

Ha valamit talál az MSE, azonnal rúgkapál.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#40) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az egyik otthoni gépen szintén feltelepült egy ilyen. Ott volt mellette az MSE win tűzfal, cseszték megfogni.. :U A feladatkezelővel az élen természetesen semmi se akart elindulni, sőt az MSE-t se tudtam frissíteni. Mivel a kedves "vírusirtó" azt akarta, hogy vegyem meg mindössze csak 79 dollárért, ezért egy másik gépen izzítottam egy google-t és "warezoltam" hozzá egy serialt. Onnantól hirtelen megjavult minden, bár az ikon ott maradt. MSE le, AVG fel minden gépre, ez utóbbi sikeresen le is irtotta, hurrá, THE END.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) ollie válasza lezso6 (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehehe, vírust warezoltál? :D

***

(#42) FF23 válasza Dany007 (#37) üzenetére


FF23
senior tag

Nekem sincs két éve vírusírtóm és UAC, Defender is kikapcsolva, szóval adok esélyt rendesen, de eddig semmi.

Passzívan a Spybot S&D immunizálást meg a SpywareBlastert használom.
Telepítgetni nem szeretnék, ezért néha-néha ezeket futtatom le ellenőrzésként:
-Microsoft Safety Scanner
-SUPERAntiSpyware Portable Scanner
-Kaspersky Virus Removal Tool

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.