Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Dany007 válasza #27483136 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nekem is furcsa a gumi...
Meg úgy az egész furcsa.

Én egy nagyformátumu digit. nyomtatógépen dolgozom. Szoktunk nyomni PVC táblákat is.
Namármost, amikor felrakom a PVC táblát a fém állványra, amin műanyag görgősor van irdatlanul feltöltődik! Leginkább akkor amikor a nylon védőfóliát lehúzom róla. Volt olyan, hogy 5cm-ről áthúzott, és megrázott nem kicsit! Márpedig ahhoz, hogy 5 centit áthúzzon azért nem kevés feszültség szükséges.
Szóval ez és a hagyományos szokások szerint nálam a legkézenfekvőbb valami műanyag cucc és mondjuk nylon vagy műszálas anyag lenne. Elvégre ezekkel a 7köznapi életben is elég gyakran állítunk elő statikus elektromosságot.
De például sima gumit fémhez vagy más anyaghoz dörzsölve nemigazán...

A fésűk egyébként biztosan nem érhetnek hozzá a szalaghoz. Ezt több helyen is olvastam kiemelve. Még talán megpróbálom a hengerek cseréjét, hogy az alu legyen felül és a teflon meg alul. Elvileg akkor megváltozik a polaritás a gömbben.

Mind1, egyelőre pihenőpályára teszem az ügyet. Kicsit zavar, hogy - szerintem - mindent a leírtak alapján csináltam és a várt eredmény halvány szikráját se látom.

Ja, és köszönöm az ötletelést! :R 1-2 dologra rávilágítottál,amit én figyelmen kívül hagytam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.