Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

....

Inkább befogom a szám, mert ban lenne a vége... :(((

[ Szerkesztve ]

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Willkommen in Ungarn!

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Tenyleg van ott 70-es tabla?

De amugy mi az a IIII. ker? Inkabb IV. ker nem?

[ Szerkesztve ]

(#4) moha21


moha21
addikt

Szóval ezt én nem akartam elhinni. Ez most wtf?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) 7


7
addikt

IIII. kerület? :D

Szerk.: Bah, most meg pont nekem sikerült elsiklanom Lauda hasonló jellegű hozzászólása felett. Bezzeg 2 napja... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) #51736960 válasza Lauda (#3) üzenetére


#51736960
törölt tag

a szentendrei a 3. kerben van, csak még ezt is elírták a sünök...

szerk: éjjel foghatnának igazi gyorshajtókat is arrafelé, speedmotorral rendszeresen gyorsulnak ott, van, hogy az árpád híd - auchan távot lenyomják laza 20 másodperc alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza 7 (#5) üzenetére


dabadab
titán

Az sima elutes, nekem rendorsegi gepirasbol az "MS DOS .....0" az orok kedvencem :)

Hogy ontopik is legyek, az azert dicseretes, hogy a srac rendesen vegigviszi az ugyet.

DRM is theft

(#8) moha21 válasza dabadab (#7) üzenetére


moha21
addikt

Igen és szerencsére más is láthatja.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) deicide


deicide
veterán

Ja, az ötödik meg ugyanez, csak keresztbe áthúzva egy szállal, mint régen, amikor füzetbe striguláztam... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10) danih válasza Lauda (#3) üzenetére


danih
addikt

Ez talán a legnagyobb durvaság az egészben - hogy kiment tőlük a rendőr, megállapította, hogy ott a 70-es tábla!

(#11) Lauda válasza danih (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Az november kozepen volt. De konnyen lehet, hogy amikor bemertek nem volt ott es szerintem ezert el is fogja vesziteni az ugyet. :D

(#12) dabadab válasza Lauda (#11) üzenetére


dabadab
titán

A tablak nem maguktol kerulnek ki es erosen valoszinutlen, hogy a rendorseg nekiallna komplett dokumentaciot hamisitani a tablahoz.

DRM is theft

(#13) deicide válasza Lauda (#11) üzenetére


deicide
veterán

De ha a tábla nincs a képen, akkor ki dönti el, hogy azon a napon ott volt-e, vagy sem? ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14) danih válasza deicide (#13) üzenetére


danih
addikt

Ezek dokumentálva vannak, mikor, hova és mi kerül ki (vagy el).

(#15) Lauda válasza dabadab (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is kell hamisitani semmit, nem is ertem hogy jutott ez eszedbe. Ha barmi oknal fogva aznap nem volt ott a tabla, akkor jogos a buntetes.

(#16) deicide válasza danih (#14) üzenetére


deicide
veterán

Gondoltam én is, hogy van valami adatbázis, hogy hol milyen tábla van, de akkor nem értem az együgyűséget, hogy miért ragaszkodnak ahhoz, hogy lakott területen belül 50km/h, hogyha egyszer tudják, hogy van ott tábla, ami ezt felülbírálja? Illetve már eleve azt nem értem, hogy miért 69-re volt állítva a műszer ott, ahol tábla engedi a 70-et? :F Illetve hány olyan autós van, aki szó nélkül befizette a büntetést, mert lusta szarakodni vele? Mert gondolom nem csak 1 percre álltak ki, hanem biztosan több száz potya 30k-s csekket küldtek ki.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17) danih válasza deicide (#16) üzenetére


danih
addikt

Ehhez olvasd el a második határozatot. A nagy maszatolás közben ráadásul bekevernek egy másik rendszámot is, amihez a tulajdonosnak semmi köze :)

(#18) Lauda válasza deicide (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Az az adatbazis nem a rendoroknel van, hanem a kozutkezelonel. A rendorok azt is megcsinalhatjak, hogy ha ellopnak egy tablat valahonnan, oda siman kiallhat merni, pedig lehet masnap mar ujra kint a tabla.

(#19) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Amúgy már tesómmal is megesett hasonló. Nem tudom ki ismerős Jászberény-Jásztelek felé. Vele az történt hogy JB-ből ment Jásztelek felé, amikor lelőtte a sún, hogy a megengedett 60 helyett 80-al ment, pedig az a szakasz főútnak minősül, lazán lehet 90-el is menni. Jött is a csekk, meg a meglepődés, ugyanis nem volt semmilyen sebességkorlátozó tábla se. Na ment is a fellebbezés, mert a képet megtekintve látni lehetett a kocsit, majd rögtön utánna, hogy le van fotózva egy 60-as tábla. Na mondom ez fasza...egyből kikocsikáztunk a kérdéses útszakaszra, ahol érdekes dolgot fedeztünk fel. Ha JB felől megy az ember akkor valóban nincs tábla, viszont ha Jtelek felől megy JB-felé akkor meg kint van, egy majdnem 90 fokos, de enyhe ívű kanyar előtt. Ezek a drága szervek lelőtték tesómat, majd lekocsikáztak a kanyarig, ahol meg lefotózták a táblát. Mondanom se kell megfellebbezte tesóm ,és nyert is, kb 1 héttel később már sehol sem volt tábla. KB. fél évvel az eset előtt volt az említett kanyar javítása, és akkor rakták ki a táblát, de visszaszedni, már csak az egyiket szedték vissza. Persze szúrós barátaink egyből lecsaptak...hányigerkeltő hozzáállás. Abba bele sem merek gondolni, hogy hányat lőttek le aznap, és vajon, hányan fizették be a csekket.

(#20) Egon válasza danih (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Danih: az is, ha kidöntik vagy ellopják a táblát? :U
Amúgy szerintem az a legvalószínűbb, hogy egész egyszerűen elbeszéltek egymás mellett, a határozatokkal és a fellebbezésekkel. Átolvastam a kommenteket is, és többek szerint, az érintett útszakasz egy kis részén, 50 km/h-s sebességkorlát van érvényben. Ugyanis az egyik mellékutca feloldja a 70-es táblát, és nincs közvetlenül az utca után kirakva újabb 70-es tábla, csak 100 méterrel odébb - nyilván ott mértek a fakabátok. Úgyhogy jogilag sajnos valószínű, hogy igazuk van.
Az más lapra tartozik, hogy erkölcsileg egy utolsó szemét alja dolog ilyen helyen mérni (ahol a "gyorshajtás" jó eséllyel nem különösebben balesetveszélyes, hiszen előtte és utána is 70-nelk lehet menni) - de hát az is köztudott, hogy jóval nagyobb arányban mérnek autópályán, mint amit a baleseti statisztika indokolna: pénzbehajtás az egész.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Egon válasza Lauda (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Kiállhatnak, csak akkor ne csodálkozzanak, hogy egy rakás ganénak tartja őket mindenki.
A szlogent kellene lecserélni: "Szolgálunk és védünk!" helyett "Tarhálunk és félünk!" sokkal stílszerűbb lenne... :((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) dabadab válasza Egon (#20) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, ha beviszed a birosagra a papirt, hogy ezer eve ott all a tabla, onnantol a rendorok terfelen van a labda, hogy igazoljak, hogy azon a napon valamiert nem volt ott. (Raadasul a tabla potlasarol szinten lennie kell dokumentacionak.)

DRM is theft

(#23) Lauda válasza Egon (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Igy is lehet nezni, meg ugy is, hogy az autos szabalytalan volt.

(#24) Egon válasza dabadab (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

:F Te most miről beszélsz?
Feltételezésem szerint a következő történhetett. Az adott úton (állítólag, többek szerint) nincs végig 70 km-es korlátozás: tábla hiányában (nem azért, mert ellopták stb! Egy 100 m-es szakaszon sosem volt tábla!), egy kereszteződés után - a KRESZ értelmében - 50-nel lehet közlekedni. A GPS koorndiáták, amik rajta vannak a fotón, tudtommal a mérőeszköz koordinátái, nem pedig az autóé, ergo abból felesleges kiindulni (nyilván elbújhattak olyan helyre, ahol már van 70-es tábla, de még az előtte levő szakaszt mérték). Elképzelhető, hogy ott mérték be az illetőt.
Mondjuk azt nem tudom mi bizonyítja ilyenkor, hogy pontosan hol haladt az adott autó...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) dabadab válasza Egon (#24) üzenetére


dabadab
titán

A hsz-ed elso sorarol.

DRM is theft

(#26) ArchElf


ArchElf
addikt

Amikor mértek ott, NEM VOLT ott tábla (évekig nem volt ott tábla). Kb. tavaly őszén/telén tették ki a táblát a kimenő oldalon mind a Pók, Mind a Zsófia utca utca után. Mivel én 8 éve lakom a környéken, már egy jó ideje fostam, hogy az adott szakaszon majd jól lelőnek, ugyanis a Pók utca és a Monostori út között (kifelé) nem volt kint tábla. A kereszteződés pedig nullázza a korábbi 70-es engedményt.
Lehet felhúzni magát az embernek, de felelsleges. A Rendőr kiszúrta és kiült kamerázni az 50-es szakaszra. Nem etikus, de jogszerű (kb mint a korábban egy utcányi 50-es szakasz az M5 bevezetőjén). Ez van.
A kolléga meg nem tudta befogni a száját és nekiállt problémázni. Majd jól fizetheti a bírósági költségeket.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) danih válasza ArchElf (#26) üzenetére


danih
addikt

Ez esetben viszont valami ilyesmit kéne beírni a határozatba.
De nem ez van, olvasd el, össze-vissza beszélnek, ráadásul bekevertek egy idegen rendszámot is - ez pedig finoman szólva is furcsa.

(#29) ArchElf válasza danih (#28) üzenetére


ArchElf
addikt

Ezt írták bele, csak a rendőrnek nem sikerült rendesen megfogalmaznia (elkövető időszban - a rendőrnek mindn/ki elkövető :D)...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#30) Egon válasza ArchElf (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem is.
Ott kezdődik, hogy eleve rossz volt fellebbezés: kiemeli, hogy nincs kinn 50-es tábla. Miért lenne? Városon belül ez az alapértelmezett maximális sebesség. Az nincs eléggé kihangsúlyozva, hogy (szerinte) a fotó helyszínén 70-es tábla van kirakva.
Az összes további határozatban szó szerint beidézik a fellebbezések szavait, és azt próbálják cáfolni (az mondjuk látszik, hogy az ügyintézőnek kb. fogalma sincs a konkrét ügy körülményeiről).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) ArchElf válasza ArchElf (#29) üzenetére


ArchElf
addikt

Lejárt a szerkesztési idő...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) Egon válasza ArchElf (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk ezt nem értem: ha egyszer létezik nyilvántartás a táblákról, akkor mit ellenőrzött a helyszínen a szerencsétlen rendőr őrmester?!? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) danih válasza ArchElf (#31) üzenetére


danih
addikt

Ez tényleg hülyén van megfogalmazva, akár "szabályszegés elkövetésének időszakában" is lehet :DDD

(#34) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Előtte is, előtte is (ugyan nehezen kivehető), meg utána is ott a tábla.
A képek elvileg 2011-ben készültek, de szerintem inkább 2010-ben.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#35) Lauda válasza ArchElf (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Na akkor ez meg is oldodott. :R

[ Módosította: philoxenia ]

(#36) ArchElf válasza Egon (#32) üzenetére


ArchElf
addikt

Mert pl. ha kellene kint táblának legyen, de nincs, akkor igaza lehetett volna az ürgének (azaz a helyszínelő rendőr nem mérte fel megfelelően a helyszínt).
Csakhogy sajnos a bírságolás idejáben még nem kellett kint lennie táblának (annak ellenérte, hogy fellebezés ideján már volt) - kimennie fellebezés esetén meg amúgy kötelező. Megállapította, hogy ugyan tényleg vant kint tábla, csak az amúgy később került kis. Csak ezt nem tudta rendesen eértelmes magyar mondatba önteni, hanem amúgy rendőrösen fogalmazta meg. Lehet nyelvtannáciskodni, hogy de úgy is lehet érteni, ám a bíróságon nem a nyelvtan fog dönteni, hanem a nyilvántartás...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#37) Egon válasza Lauda (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

(#36) ArchElf: : ehhez teljesen felesleges kimenni a helyszínre, X nappal a történtek után - pont azért, mert teljesen irreleváns, hogy a fellebbezés pillanatában (illetve annak kézhezvételekor) milyen tábla van kint az érintett útszakaszon.
A korrekt (?) válasz az lett volna, hogy "Nyilvántartásunk szerint, a gyorshajtás elkövetésekor még nem volt sebességkorlátozó tábla elhelyezve az érintett útszakaszra. A jelenleg látható 70 km/h tábla elhelyezésére csak 20xx.xx.xx.-án került sor, Y nappal később". Vagy valami ilyesmi.

[ Módosította: philoxenia ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Személyeskedő hozzászólások törölve, a továbbiakban legyetek szívesek ezeket mellőzni !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) darál0w válasza ArchElf (#26) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha ez így van, akkor oriási pofára esés lesz.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40) danih válasza Ndruu (#34) üzenetére


danih
addikt

Ez érdekes...

(#37) Egon: én is valami ilyesmit várnék el. De ehelyett megy a maszatolás, és már harmadszor írom - belekevernek egy tök idegen rendszámot is a dologba.

[ Szerkesztve ]

(#41) Egon válasza danih (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Az idegen rendszám első blikkre érdekes, de valszeg az van a háttérben, hogy Mancikának egy nap 200 ilyen határozatot kell megírnia, amik tartalmát nyilvánvalóan Ctrl+C-Ctrl+V módszerrel szedi össze, és ebben az esetben sikerült neki egy másik ügyben szereplő kocsi rendszámát beillesztenie (én nem tulajdonítanék nagy jelentőséget neki, gyakorlati szempontból legalábbis; ugyanakkor eljárásjogilag lehet hogy ez lesz a banánhéj, bár nem
vagyok jogász).
A "maszatolás" meg vélhetően azért megy, mert szerencsétlen alulfizetett Mancikának jó eséllyel fogalma sincs arról, hogy létezik ilyen nyilvántartás, és mindössze annyi történt, hogy pl. a főnöke által odavetett, "a Dezső megnézte, és azt a táblát csak másnap rakták ki" félmondatot próbálta lefordítani - képességei szerint - hivatalos nyelvre...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) danih válasza Egon (#41) üzenetére


danih
addikt

Ha az van a háttérben, amit írtál, az még rosszabb - ez esetben alkalmatlan a feladatra. Már bocs, de egy hivatalos irat esetében minden szónak nagy jelentősége van.
És sajnos az lesz a vége, hogy a szervek inkább tovább maszatolnak, mint saját hibájukat beismerjék.
"Alulfizetett" Mancikával kapcsolatban pedig remélem ironikus voltál :)

[ Szerkesztve ]

(#43) ArchElf válasza danih (#42) üzenetére


ArchElf
addikt

Konkrét esetben csupán annyi a maszatolás, hogy Mancika nem tud fogalmazni.
A konkrát esetben a szerveknek semmilyen hibát nem kell beismerni (legfeljebb azt, hogy nem voltak etikusak, de a törvény nem az etikáról szól).

Láttam sok ennél kacifántosabb jegyzőkönyveket is, olyanokat is, amit több ezer ember olvasására szánnak... Ez van, nem mindenki fogalmazó-zseni.

darál0w: így van ez keményen - óriási facepalm a történet :DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#44) Egon válasza danih (#42) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha az van a háttérben, amit írtál, az még rosszabb - ez esetben alkalmatlan a feladatra. Már bocs, de egy hivatalos irat esetében minden szónak nagy jelentősége van.

Ember legyen a talpán, aki többszáz (többezer?) hasonló levelet képes úgy elkészíteni, hogy abban nincs egy darab hiba sem. Ha van rá kapacitás, egy embernek elvileg át kellene néznie ezeket a határozatokat, mielőtt aláírják őket (egy időben én is csináltam ilyesmit: a túlfizetések behajtásánál, készültek felszólító levelek, azokat kellett szignálnom, mielőtt az igazgató alávéste volna; így próbáltuk kiszűrni a hibákat).
Ennél sokkal magasabb szinten is követnek el hibákat (pl. jogszabály szövegezése).
A kérdés (számomra) sokkal inkább az, hogy kinek volt igaza (volt-e tábla vagy senem; és ha nem volt, akkor miért nem).

"Alulfizetett" Mancikával kapcsolatban pedig remélem ironikus voltál

Egyáltalán nem. Ha közalkalmazott az illető (mondjuk egy érettségivel), akkor lehet hogy a bruttó fizetése sem éri el a 100K-t... Meg lehet nézni a közalkalmazotti bértáblát (ismerek olyan közalkalmazott ügyintézőt, aki ennyit keres).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) danih válasza Egon (#44) üzenetére


danih
addikt

A közalkalmazotti napközire inkább nem térek ki, sokszor ki lett tárgyalva :)
Persze, lehet hibázni, aki nem hibázik, az nem is dolgozik - csak ugye itt be kell azt ismerni, a határozatot hatályon kívül helyezni és egy másikkal felülírni.

(#46) Egon válasza danih (#45) üzenetére


Egon
nagyúr

A közalkalmazotti napközire inkább nem térek ki, sokszor ki lett tárgyalva

Gondolom, bár ezzel az a problémám, hogy az átlagember - aki szerencséjére évente átlagosan csak néhány alkalommal jár olyan helye, ahol közalkalmazottak dolgoznak, leszámítva az iskolát - hajlamos olyan következtetések levonására, amik nem (vagy legalábbis nem teljesen) helytállóak.
Több mint 10 évig voltam közalkalmazott, és jelenleg is állami cégnél dolgozom (már nem közalkalmazottként), így belülről (is) látom a helyzetet, de ebbe nem mennék bele. Maradjunk annyiban, hogy itt is van meló, nem is kevés, csak általában rosszul van elosztva; ebből pedig egyenesen következik, hogy van olyan is, aki dolgozik ezerrel.

Persze, lehet hibázni, aki nem hibázik, az nem is dolgozik - csak ugye itt be kell azt ismerni, a határozatot hatályon kívül helyezni és egy másikkal felülírni.

Az tény és való, hogy a hibát ki kell javítani. A fogalmazás szempontjából megítélés kérdése, hogy történt-e olyan mértékű hiba, amit feltétlenül korrigálni kell; a rendszám tévesztése viszont más tészta: ez így ebben a formában nyilván nem elfogadható.
Kíváncsi leszek a bíróság állásfoglalására (mondjuk tartok tőle, hogy ha nem a felperes nyeri a pert, nem lesz publikálva a végeredmény).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Röviden csak: :W

Mentalita'

(#48) ArchElf válasza nincsisbéla (#47) üzenetére


ArchElf
addikt

Sőt, ha végigolvasod a fórumot is... :DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#49) #64791808


#64791808
törölt tag

Ezért van az én kocsimban kamera, ami folyamatosan vesz, így ilyen esetben vissza tudom keresni, hogy konkrétan az elkövetés idején is ott volt a 70-es tábla és szabályosan közlekedtem. Javaslom mindenkinek.

(#50) koshmar


koshmar
őstag

Emlékszem a cikkre.

Ezt már akkor sem tudtam felfogni:

" Kiküldtek egy rendőrt a helyszínre – derül ki a levélből –, aki igazolta a 70-es tábla létezését, majd ezek után megállapították – továbbra is értelmes indoklás nélkül –, hogy a kiszabott bírság jogos."

Kiment a rendőr, látta, hogy ott van a 70-es tábla, de a büntetés jogos? Ez mi???

Ha ez engem ennyire felidegesít, akkor emberünket vajon mennyire?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.