Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56230144


#56230144
törölt tag

Ha akarsz, kommentelj.

(#2) greenity


greenity
aktív tag

Tisztelem az erőd, hogy leejted az ilyet.,.. én nem tudom sajnos, pedig tudom hogy ezt kéne..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

6. osztályban, pia, drog, cigi? :Y
ebben van túlzás vagy tényleg?

[ Szerkesztve ]

(#4) Jhonny06 válasza westcoastog (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pia, cigi már teljesen átlagosnak számít általánosban, talán a drog nem, bár ki tudja..

(#5) Dinter válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


Dinter
addikt

Azert az is szamit, hogy milyen iskola es milyen azb
osztály. Nalunk pl egyáltalán nem átlagos.

(#6) westcoastog válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


westcoastog
veterán

Mostanság az? Az fasza, jól haladunk.

(#7) greenity válasza westcoastog (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Amikor én voltam hatodikos, 10 éve, akkor már voltak ilyen megmozdulások :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) westcoastog válasza greenity (#7) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerencsére nálunk nem volt jellemző...
Én úgy vettem észre hogy a gyerekek középiskolába kerüléskor kezdenek elkanászodni, akkor változik meg a stílusuk, viselkedésük, akkor mennek bele a bulikba, részegségbe stb..

(#9) greenity
Elkanászodtál? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) greenity válasza westcoastog (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor viszont én 22 éves koromban lettem középsulis :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) bambano válasza greenity (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amikor te voltál hatodikos, lehet, hogy akár 12-ig is tudtál számolni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) #56230144 válasza westcoastog (#3) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nincs benne túlzás, amit lehet kipróbált a gyerek...

greenity: Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Gergosz2 válasza westcoastog (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

na ez nálam is abszolút wtf?!
Nem vagyok vénember (22) de mi ilyet nem csináltunk .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13) bullseye


bullseye
addikt

Érdekes kérdés, hogy azért ilyen remek ember, mert egy darabig szívatták (+ előtte is valszeg mások, máshol), vagy ilyen jó emberismerő volt a sok kis g@ci annak idején, még ha nem is tudta, amikor rászállt.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14) #56230144 válasza Gergosz2 (#12) üzenetére


#56230144
törölt tag

Az a vicc, hogy nem ő volt az egyetlen aki ugyanilyen életmódot élt, sőt, elég sokan voltak ilyenek, fiúk/lányok tök mind1 csak menjen a "buli"...Farsangon 1 csajt az apja vitt haza, mert annyira beb*szott a drága...

(#15) h3lios


h3lios
addikt

Hála istennek még szerencsésnek mondhatom magamat, talán az enyém volt az utolsó generáció aki normális keretek között nőtt fel. Gondolok itt arra, hogy általánosban nem a pia a cigi és az egyéb cuccok játszották a fő szerepet, hanem a gyerek kor. (8. osztályban volt 1-2 kemény gyerek, de ezt leszámítva semmi).
Ugyan még csak 19 vagyok, de szerintem az ilyen ember akiről meséltél nem érdemel semmi kíméletet. Egy utolsó féreg, akit kihúztak a sz.rból és aztán ugyan oda süllyedt vissza csak éppen a túl oldalon. (Nem is egy ilyet ismerek).

Azzal pedig totálisan egyet értek, hogy a közép sulitól kezdenek elkanászodni az emberek. Nálunk is hány ilyen volt... Pedig mint mondtam még viszonylag normális generáció voltunk. Ugyan már végeztem a sulival, de az utolsó gólyáktól már az életkedvem ment el. És ez sajnos csak egyre romlik. Heti szinten járok el a volt általános sulim mellett. Manapság 5. osztálytól felfelé kint ülnek a lépcsőn cigiznek, isznak és "bandáznak" azt hiszik, hogy ez a menő. Gondolom kinézetet nagyon nem kell körbeírni (passzos gatya, fullcap és társai).
Az a vicces, hogy ebben az országban az emberből akkor is nehezen lesz valaki, ha normálisan él. Ezekből többszörös bukással (merthogy ez a menő), maximum segédmunkás lesz.

B-tag: H3lios#2825

(#16) #56230144 válasza h3lios (#15) üzenetére


#56230144
törölt tag

Vagy még segédmunkás sem, mert az "Éjjel nappal budapestben is mindig buliznak" felfogásuk van...

(#17) h3lios válasza #56230144 (#16) üzenetére


h3lios
addikt

Ebben igazad van. Nekem van 1 ismerősöm, régen szomszéd srác unokatesójaként ismertem meg. Végtelenül jó fej volt és jókat lehetett vele beszélgetni. Viszont rossz középsuliba került, innentől kezdve lőttek is neki. Teljesen szétcsapta magát. (már tele van varrva, a reptéri ellenőrző kapun se mehet már ár nyugodtan annyi fém van az arcában). 10. osztályban mindenből megbukott. Na most gondolhatod, hogy az ilyen hogy végzi el a középsulit, már ha sikerül. Ha pedig érettségid nincs, pláne ilyen fiatalon még kukásnak sem vesznek fel.

B-tag: H3lios#2825

(#18) #56230144 válasza h3lios (#17) üzenetére


#56230144
törölt tag

Erre a másik tipikus: Há' majd kűfődön jobb lesz...Aha, amikor majd naponta kell nézned olyan emberek szemébe, akikről süt le az, hogy gyűlölnek, mert esetleg előlük veszed el a munkát, mint bevándoró...

[ Szerkesztve ]

(#19) h3lios válasza #56230144 (#18) üzenetére


h3lios
addikt

Hajjaj a külföldi esetek még viccesebbek. Itthon lassan ez a normális, de kint nem ez a divat, ott most lenézik az ilyen "agyontetovált detox szökevényeket". Kint most a hypszter stílus mindent visz, (ezért is lett ekkora sikere goodbye alex-nak a vízión). Ahhoz meg honnan lenne pénzük az ilyen embereknek ? A nyelvtudásról nem is beszélve. :D
Bár, hogy teljesen őszinte legyek aki ezt az életstílust bevállalja az magára is vessen.
Én szerencsésnek érzem magam, hogy semmilyen káros szenvedélyem nincs (még nem is dohányoztam (na jó hazudtam van vízipipám)).

B-tag: H3lios#2825

(#20) #56230144 válasza h3lios (#19) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nekem sincsenek káros szenvedélyeim, egyszerüen nem érzem szükségét arra, hogy cigizzek vagy piázzak, lehet, hogy ezektől a dolgoktól a pont lesz*rom hogy ki mit mond felfogásom mentett meg :)

(#21) h3lios válasza #56230144 (#20) üzenetére


h3lios
addikt

Ezekkel kapcsolatban én is így vagyok. Ha nem haragszol most kicsit kifejtem, mert nekem is hosszú előéletem van. :DDD

1-3. osztályig egy nagyon kis iskolába jártam, volt 8 osztály és ott ki is fújt. Mivel nem volt angol nyelv, amit tanulni szerettem volna (igazából szüleim szerették volna), ezért átkerültem egy viszonylag nagy suliba. Ekkor el is költöztünk, szóval közelség miatt is jól jött. 4. osztályban kerültem be, ami annyiból volt szerencsés, hogy az egész osztály új osztályfőnököt kapott és 1 másik gyerekkel társultam be ebbe a közösségbe. Szerencsére nekem és neki sem volt nagyobb gondja, de az évek során egyre több súrlódásom volt az osztálytársaimmal. (soha nem voltam az a verekedős keménylegény típus és ezt ki is használták). Én valahogy mindig is úgy gondoltam egészen a mai napig, hogy mindent meg lehet beszélni. Elvégre ezért vagyunk emberek, hogy ne morogjunk és verjük szét a másikat ha valami konfliktus van. Aztán 8. osztályban jött a megkönnyebbülés, hogy új suli, új osztály. Fizetős suliba jártam és ez nagyon sokat számít ám, az utolsó forintig megérte, mert remek közösségbe kerültem és nem voltak olyan emberek akik csak azért voltak ott, hogy a segélyt kapják. Persze itt is voltak olyanok akik sz.rtak az egészbe, de ilyen hol nincs ? A lényeg a lényeg, hogy itt is volt 1-2 ember aki szeretett belém kötni, de ahogy nőttünk ez egyre inkább megszűnt, viszont itt voltak igazi barátaim ami nagyon sokat számított. Viszont a közép suliban, tanulva a korábbi tapasztalatokból felhúztam magam köré egy legjobb védekezés a támadás falat, ami rengeteget segített. Ha valaki belém kötött a legfájóbb pontján szúrtam vissza. Így mindenki megtanulta, hogy lehet velem b.szakodni, de úgy is vissza szólók. Ez rossz szokássá vált, mert még mindig megvan ez, hogy csak nagyon nehezen adok igazat az embereknek, ha úgy érzem nincs igazuk. Lehet ez a legkisebb apróság, de akkor is képes vagyok belekötni dolgokba. :D
Ehhez társultak magánéleti dolgok, amelyek olyan szinten pesszimistává és leszarom alkattá formáltak, hogy szavakat is nehéz rá találni. Anyám sokszor meg is jegyzi, hogy milyen morgós vénember lesz belőlem. :DDD :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#22) beefjeez válasza westcoastog (#3) üzenetére


beefjeez
senior tag

Manapság kb. ötödiktől nyomják ezeket. :U

(#23) #56230144 válasza h3lios (#21) üzenetére


#56230144
törölt tag

Dehogy haragszom, jó volt elolvasni :)

(#24) westcoastog válasza #56230144 (#11) üzenetére


westcoastog
veterán

úristen...

(#12) Gergosz2
heh, öregszünk. :DDD

(#22) beefjeez
ohgodwhy

(#25) Jhonny06 válasza Gergosz2 (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is 22 vagyok, de már nálunk is volt, aki lazán cigizett meg piált általános vége felé, pedig normális helyre jártam. Nyilván csak pár balhés egyedről van szó, de akkor is. Drog azért még nem volt jellemző, ma már a fű pl. lazán, keményebb talán még nem (remélem).

(#26) bambano válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nekem tippelnem kellene, a partidrogokra tippelnék először.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Crystalheart válasza westcoastog (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálunk volt két gyerek, akik általános elsős korukban ('95) cigiztek, negyedikben már ittak is. Mindenesetre nem nagyon terjedt az osztályban.

[ Szerkesztve ]

(#28) westcoastog válasza Crystalheart (#27) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor nem új dolog ez.

(#29) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Az én történetem egy kicsit talán kalandosabb. Én még a kilencvenes években jártam iskolába, konkrétan '90-ben kezdtem az általánost. Abban az időben még elég más volt. Minden rasszizmus nélkül az egész iskolában volt 3 kisebbségi. Tehát más volt. Vagányságok, meg ilyenek voltak, de semmi extra. 6-7 környékén került valahogy az évfolyamba (nem tudom, hogy hogy, csak évfolyam társak voltunk) két idősebb srác, talán 1-2 évet bukhattak. Ők lettek ott a vagány gyerekek. Ez az a kor, amikor 1-2 év elég sokat számít, és ugye 12 évesek között 14 évesen elég könnyű vagánynak lenni. Egy kis pia, elcsattant 1-2 pofon, tanárt megfenyegették, volt amelyiket meg is verték, meg persze dohányzás..stb. Ment itt minden. Aztán vége lett az iskolának, és az emberek elfelejtették őket.

Én abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy mindkettőjükről hallottam később.

Az egyik, úgymond az eszesebb, híres lett, még az újságba is bekerült. Bár csak a vezetékneve kezdőbetűjét írták ki a kereszt neve mellé, és azt, hogy feldarabolva találták meg egy kocsi csomagtartójába, de hát ez is valami.

A másik sráccal egy mostani kedves barátom (aki szintén évfolyamtársam volt) futott össze pár éve az egyik plázában. Ő még egy darabban volt, és munkája is volt. Nem is akármilyen: biztonsági őr volt. Beszéltek pár szót, és őszinte meglepetésemre a srác azt mondta, hogy tudja, hogy el*szta az életét, hogy nem tanult, nem ment tovább, nem ért semmihez, de akkor máshogy gondolta...mindenesetre nem volt elégedett az életével túlzottan.

Én viszont igen...mindkét sztorinál úgy éreztem, hogy van még igazság a Földön. Lehet rohadék vagyok, de megelégedéssel töltött el, hogy így végezték.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) #56230144 válasza TazLeacher (#29) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ez se semmi...Egyeáltalán nem vagy rohadék, jól gondolod, ha nem tesz érte, meg ilyeneket csinál mégis mit vár?

(#31) Snoxhill


Snoxhill
csendes tag

Ilyen történetem nekem is van. Csak nálam barátból a legkomolyabb ellenség lett.
Az én esetem középiskolában kezdődött. Volt pár alsóbb osztálybeli haverom a suliban így egyszer észrevettem egy srácot akit mindenki szivat szünetekben. Igazából akkor nem annyira foglalkoztatott. Mivel rettentő rémes voltam a két magyar tantárgyból ezért következő évben ugyan abban az évfolyamban találtam magamat és haverok miatt pont abba az osztályba kértem magam ahova ez a srác is járt. Nem tudom mennyi idő után de meguntam, hogy csesztetik és segitettem neki dolgokban. Nyári gyakorlat keretében első munkahely ami baromi jól fizetett... ebből kifolyólag jogsi... amikor valami kölcsönt vett föl újra munka... sok-sok dolgot megszerettettem vele és "kitárult előtte a világ".
Aztán jöttek a közösségi oldalak, és az a korszak amikor már mindenhol volt net. Ekkor kezdtek kiderülni azok a dolgok, hogy amíg ő a szemembe legjobb barátnak nevez engem, valójában akkor már 5-6 éve folyamatosan a legapróbb dologban is hazudott nekem. Sőt nem csak nekem... mindenkinek. Ekkor eljött az idő és kapott egy esélyt, hogy válaszoljon a milliónyi kérdésre és barát lehessen. Ez müködött fél évig aztán folytatta ugyan ott. Azóta én már nagyon jól ismerem és nekem már nem tud hazudni míg mások bevesznek mindent... Ez jelenleg ott tart, hogy bármi áron akarom a kérdéseimre a válaszait!

Lehet, hogy olvassa, mert házigazda itt.

100% survivor 24/7 MC szerver: http://lavstud.enjin.com/

(#32) #56230144 válasza Snoxhill (#31) üzenetére


#56230144
törölt tag

Majdnem ugyanaz mint az ln kis sztorim, kivéve azt, hogy amíg az én kis barátom csak a saját életét b*ssza szét, addig a te esetedben még át is vert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.