Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) daenerys válasza lapa (#1) üzenetére


daenerys
tag

Hihi, jó sztorik! De ezzel ügyesednek, okosodnak. :P Majd szétbontani is jó kis szem-kéz koordináció-fejlesztés lesz, illetve az ujjak izomzatának is egy kis fejlesztés :D

Wacom mellé jó ez a zacsi, Fujitsu-féle tapiképernyőhöz nem igazán... Egyébként ha csak képernyővédelem kell és nem teljesen körbevenni a tabletet, akkor elég lehet egy A4-es 100 mikronos bugyi/genotherm is, illetve még hasznos volt ilyen célra az átlátszó, műanyag irattartó boríték, csak annak a patentja kicsit necces szerintem, nehogy valamit szétnyomjon a kütyün.

Nem tudom, arányaiban mennyire digitális vagy analóg, ahogy játszanak Nálatok a gyerekek, de én most nagyon fontos "missziómnak" tartom, hogy a digitális tudás mellett megmaradjanak a gyermekeink manuális készségei is, pl. ne csak iPaden tudjanak pötyögni, hanem kézzel is tudjanak machinálni magas szinten. Az agy, a beszéd, az intelligencia, az idegpályák tökéletes felvértezése egy életre ebben a korban dől el, és észrevettem magamon is az utóbbi években, hogy ezek az érintőképernyős készülékek nem igazán válnak előnyére a képességeimnek.

Erről is írok nemsokára, mert pici ovisok kezében is látok már telefonokat a csoportban, és úgy érzem, hogy fontos lenne a szülőket tájékoztatni arról, hogy egyáltalán milyen telefon felé érdemes terelgetni a kicsiket. Nagyon röviden: az érintőképernyős készülékek a passzivitás felé terelik az embereket a kutatások szerint, és aki nemcsak olvasó, hanem aktív, alkotó gyermeket szeretne, az nem feltétlenül gomb nélküli telefont kellene, hogy a gyermek kezébe adjon.

Ezért örülök, hogy mint mondod, Ti ThinkPaden dolgoztok. Szerintem az a legjobb hardveres felszereltség gyermek szempontjából, ha precíziós ceruzát, érintőképernyő, és notebookot egyben használhat, ráadásul jó minőségű kijelzővel.

Olvastad esetleg a táblagépes blogbejegyzésemet? Vannak trükkjeid hozzá? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.