Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

olyan segghülye emberek vannak, hogy az fáj... arcpálma

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Két nap... Most őszintén. Simán előfordulhat, hogy két napig nem tud válaszolni, mert nagy ritkán jut gépközelbe és akkor se jut eszébe hirtelen a dolog, mert el van havazva, és más jár az eszében. Vagy lehet belecsapott egy meteor és azért nem válaszolt.

(#3) EczkE


EczkE
addikt

Adok érte 300 forint és a postát te állod.

Asszem mindenféleképpen!

(#4) daenerys válasza kemotox (#2) üzenetére


daenerys
tag

Erre mondják azt, hogy így járt :K

Az van, hogy az erősebb kutya kopulál, nem? Aki előbb válaszol, előbb fizet, azé a tutiság. :))

(#5) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ha én minden ilyenről bejegyzést írnék, velem lenne tele a logout. Ennyire ezért nem volt ez említésre méltó dolog.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) petipetya válasza daenerys (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kopulál? Nálunk úgy mondják, hogy ba... :)

"nincs rá lezsóidő"

(#7) petipetya válasza kemotox (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt kétlem a mai világban. De még ha így is lenne, én sem tudnám figyelembe venni. Akit érdekli a cucc, az megtalálja a módját annak, hogy megvegye.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) daenerys válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


daenerys
tag

Ez érdekes amúgy, Te hol szoktál (nem) eladni? Érdekel, hogy merre járnak a legrusnyább emberek érdeklődők. :D

Azért írtam most le ezt (nemcsak rinyálva az érdeklődőről, hanem némileg alternatívát nyújtva arra, hogy csak nyeljük a mérget), mert valahogyan próbálnám az így járó társaimat ösztönözni arra, hogy mivel ez a "vevői" magatartás nem elfogadható, valamilyen módon vissza kell vágni nekik. Hiszen rabolják az időnket, energiánkat. Félretetetik, nem jönnek el a megbeszélt találkozóra, utaztatnak, stb.

A tisztességes magatartás mindkét üzletfélre vonatkozik, nem mindig az eladót kellene piszkálni, szivatni, csak mert vevő valaki, és azt hiszi, hogy megteheti. Te hányszor tudatosítottad a komolytalan vevőidben, hogy a viselkedésük Neked rossz és elfogadhatatlan? :U Szerintem minél inkább megmutatjuk nekik a viselkedésük negatívumait, annál jobban magukba szállnak, legalábbis felfogják, hogy a másikkal szórakozni következmények nélkül nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Romano válasza daenerys (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Konkrétan leszarom őket (vice versa), nagyobb problémáim is vannak mint játszani a nethírót.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) petipetya válasza daenerys (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyébként én már sokkal kevesebbért is harapok. December végén volt egy találkozóm egy emberrel, akit egy korábbi összefutás során már megismertem 2 perc erejéig. Általam rendelt egy párszáz forintos tételt külföldről, amit én szállítottam le neki.

A megbeszélt időpont előtt 5 perccel a helyszínen voltam, ám nem jött jelzés az embertől. Úton volt, csak késett, de ezt nem jelezte. Több módon is megtehette volna:
- whatsapp (direkt itt tartottuk a kapcsolatot, mobilnete is volt)
- mobilarána privát üzenet, email stb.
- telefon/sms, mivel a számomat is tudta

Ám mivel délelőtt vicceskedett a whatsapp-on, biztosan úgy gondolta, hogy belazulhat. Így nem értesített útközben, én pedig 18 (+5) perc várakozás után megírtam neki, hogy elindultam hazafelé. Ekkor egyből üzent és elkezdett rimánkodni mint egy fürdősku..., de nem érdekelt.

A közlekedés sem lehetett kifogás, mivel az adott villamos (4/6) 1-2 percenként járt a várakozásom ideje alatt, és a bkk infó oldalán + a facebook oldalán sem volt jelzés arról, hogy nem közlekedne (ezt is csekkoltam közben).

Egyszerűen laza és link volt az ember, mert azt hitte, hogy megengedheti magának. Meg, csak nem velem szemben. A rendelt cuccát pedig azóta eladtam egy idegennek.

Én pontos vagyok, és ezt elvárom másoktól is. Persze ha rejta kívülálló okok miatt késik, arról nem tehet és értesít, de jelen esetben nem ez volt e helyzet.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11) mickemoto


mickemoto
őstag

Nekem épp tegnap jött egy érdeklődő email egy 20k-s hirdetésre hogy 10k-ért megveszem,megegyeztünk?
Ennyi, se hellószia se semmi. :D Nem válaszoltam persze.
Használt cucc, ennyibe megy máshol is tehát reális ár simán, de ha 10k-ért hirdetném akkor 5k-ért kéne az tuti.

(#12) kemotox válasza daenerys (#8) üzenetére


kemotox
addikt

Hajaj, két sor megírása nagyon sok energiába kerülhetett:D Viszont az, hogy nem megy el, meg ilyenek, na az tényleg köcsögség nyomorékság nem szép dolog.

mickemoto: Ez pedig már egy olyan kategória, hogy inkább már vicces, de annyira még se :D Visszaírtam volna neki, hogy 10k felárral viheti egy tízesért. Ez is kb annyira szellemes, mint az ő ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#13) petipetya válasza kemotox (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt kihagytam, hogy elvileg ott volt a helyszínen. Azt írta, hogy akkor érkezett oda, amikor én szóltam hogy indulok hazafelé.

Mondjuk azóta már abban sem hiszek, hogy tényleg ott volt.

"nincs rá lezsóidő"

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Arultam Galaxy SIII-at es Galaxy Note 10.1-et.
Egy ido utan probabol odairtam, hogy "arat nem irok, neked kell mondanod".
Na akkor aztan nagyon elszabadult az emberi mohosag.

Bevagom ide az egyik uzenetet:

"T. Henrik!

Érdeklődni szeretnék a Samsung Galaxy S3 telefonnal és a Samsung Galaxy Note táblagéppel kapcsolatban is, mindkettő érdekelne.
Nem igazán tudom értelmezni az alábbi két mondatot.
"Viszed amennyiért viszed, csak szabaduljak tőle!
Nem írok árat, azt neked kell mondanod nekem!"
Miért akar annyira szabadulni tőle? Első ötletem, hogy valami baja van, bár azt gondolom beleírta volna a leírásba. És az ezer forintos irányár, gondolom, hogy akkor valami akörüli összeg is megfelelő lenne, nem 80ezerre gondolt. Bár nagyon jól, de elég hihetetlenül hangzik, hogy pár ezerért az ember egy ilyenhez juthasson.
Amennyiben ez tényleg komoly, akkor megajánlom mindkettőt ötezer forintra, összesen a kettőt együtt 10ezerre."

Kozoltem vele, hogy ne legyen moho 170 ezerert viheti a ket keszuleket.

A masik "trefas"ember azzal mosolyogtatott meg, 20 ezerert vinne az SIII-at.

Volt olyan ember akinek harom levelvaltas utan esett le, hogy nem akarom elcserelni a telefont, max 70 darab pisztolyorru Matyas kiralyra.
A vegen annyira felhuztam magam, hogy megkerdeztem tole, hogy ennyire hulye vagy, hogy nem tudod felfogni, hogy nem akarom elcserelni a keszuleket semmire.

Egy szociologus zokogna a gyonyorusegtol ha ezeket latna, olvasna.
Komolyan mondom egy szociologus nyugodtan meg tudna ezekbol irni az uj ertekezeset.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) banhammer válasza banhammer (#14) üzenetére


banhammer
veterán

Mielőtt még valaki moderátorért kiáltana a privát levelezés nem Prohardveres.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) daenerys válasza petipetya (#10) üzenetére


daenerys
tag

"Fantasztikus"... Na most ugyanezt Te nem játszottad volna el a vevővel, de velem eljátszották az eltűnőset! :D Kindle-t akartam hardverapróról venni, de a srác eltűnt, nem vette fel, stb. Ami érthetetlen, hiszen itt ő volt az eladó, és nem lett volna olcsó a Kindle! Vidékről, ügyintézéseimbe iktatva a nap végén mentem volna ki a Kőbányára Újpestről, amikor már fél napja sunyított. Nem mentem sehova, jól tettem: találkozó ideje után írt rám, hogy neki nem jó. :D Másik eladó is próbált jól járni rajtam kívül más vevőkkel - 2000-ért megvettem volna a táskáját másnap, de lerázott. Végül nagy keservesen 700-ért vitte el valaki Vateráról. Úgy kell neki.

Szerintem itt kulcs az, hogy ki hajlandó minél hamarabb, normális áron vásárolni. Pl. Hito milyen jó eladó! Lehet róla példát venni... Jó árak, gyors vásárlás, minőségi cuccok.

Én is jellemzően olcsóbban adom a reálisnál a cuccaimat, de így is van, akinek semmi sem elég olcsó, és én nem tudok neki elég csicska lenni az ő megítélése szerint, hogy menjek házhoz, és adjam annyiért, amennyit ő elképzel. Ilyen a mesében sincs, drága testvéreim! Az ilyen embereket nem szabad eltűrni, mert ha nem válaszolunk nekik, azt hiszik, hogy az a rendszer teljesen elfogadható, hogy ők elvárnak a nagy semmire mindenféle kényeztetést, mert ők a vevők.

(#17) daenerys válasza banhammer (#14) üzenetére


daenerys
tag

Az igen! Olcsójános fél, hogy rosszul jár? Van bőr a képén rendesen!

(#18) banhammer válasza daenerys (#16) üzenetére


banhammer
veterán

Erre van egy másik történetem.
Akkor épp egy Acer Iconia Tab A501-et árultam.
Megbeszéltük az időpontot, árat (100 ezer), stb.
Ott volt, megnézte, örült neki és csak ki búj a szög a zsákból...
80 ezerért a haverja ilyet vett. - mondja nekem ártatlan szemekkel.
Akkor lehet odamenni vásárolni. - válaszoltam és közben szép lassan, elkezdetem kihúzni a kezéből a dobozt.
Egyből leesett neki, hogy itt nem lesz alkudozás.
Kifizette a megbeszélt összeget, korrekt volt én is korrekt voltam, nem egy leharcolt készüléket adtam el neki "arany áron".

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) petipetya válasza daenerys (#16) üzenetére


petipetya
nagyúr

A szarházija. Már elnézést. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#20) daenerys válasza banhammer (#18) üzenetére


daenerys
tag

Nálam az alku a kütyüre egyet jelent azzal, hogy nem vállalok rá garanciát - ez elvi kérdés, ha ő olcsón akar venni, akkor vállalja be, hogy nincs kecmec, azt kap, amit kap - kipróbálja, jól megy, használt, de jó, megveheti. Persze a vevői igények kielégítésének csökkentése miatt mindig lelombozódnak, eltűnnek, sírnak, átkozódnak. De hát ez van. Vagy fizetsz, vagy nincs apelláta, hogy milyen a termék (na nem mintha attól, hogy a helyszínen 2-3 ezerrel kevesebbet ad egy notiért, attól varázsütésre elromlana az egész, amíg hazaér, de valamit valamiért - pénzügyben, kütyüügyben én sem szeretek a bizonyos testrész rossz oldalán állni, IYKWIM).

Ma is olyan volt, hogy alkudni akar, de akkor nincs ingyen posta a kábelre? Azonnal eltűnik, aztán mikor beszólok neki, hogy mi van már, azt mondja, "már vett" - na persze. Az új ára duplája annak, amit én kértem érte, és nem is nagyon importálnak ilyet, mert rétegigény. De neki hirtelen odamanifesztálódott egy ilyen az ő kis kezecskéibe, és jobban megérte. Vannak még csodák, halleluja! :D A vásárlás hírére adott válaszomra villámsebesen válaszolt, biztos túl bunkó voltam vele, de az is bunkóság, hogy írogatunk meg bepróbálkozunk, aztán amikor a másik normálisan válaszol, akkor egy köszönömöt sem eresztünk meg. Egy másik emberke is sokkallta a postát (én is sokallom, de attól még nem fogok N árú termékre N-50 Ft postát fizetni!), aztán eltűnt. Meg sem próbált alkudni, hogy felezzük a postát, vagy valami. Neki is egy bunkó üzenet után nyílt meg a torokcsakrája, hogy hát köszönöm.

(#21) banhammer válasza daenerys (#20) üzenetére


banhammer
veterán

Mi az a torokcsakra?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) GrotESC válasza banhammer (#14) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Utálom, ha az eladó nem ad meg árat. Ilyenkor tényleg úgy érzem, hogy nem is akarja eladni a dolgait, vagy csak abban az esetben ha valaki nagyon a piaci ár fölé lőne. Szerintem teljesen jogos, hogy ilyenkor kapsz szemtelenül alacsony ajánlatokat. Ez megfelel az általad adott kritériumoknak, és te reagálsz rosszul. Azt kapod, amit kértél.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#23) DigitXT válasza petipetya (#10) üzenetére


DigitXT
félisten

Eszedbe sem jutott felhívni, hogy te már ott vagy, ő merre?
(Attól függetlenül, hogy neki kellett volna szólnia, valahogy
nem érzem, hogy ez az üzlet teljesen korrekt lett volna.:F)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.