Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [dabadab:] Trendi

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

---------------8<--------------

DRM is theft

(#2) k. válasza dabadab (#1) üzenetére


k.
őstag

Én is ültem már starbucksban a macbook prommal miközben updateltem a facebook profilom. Jó, az tény, hogy csak x10en telefonáltam egyet, de gondolom ez normalitás felé billenti a cuccot.... :U

(#3) baluka26 válasza dabadab (#1) üzenetére


baluka26
veterán

Hogy érted, hogy teljesen normálisan nézett ki?:)
Fejtsd ki ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) dabadab válasza baluka26 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Ugy, hogy semmi kulonos: farmer, valami sima felso, teljesen normalis harmincas no, nem valami hipster.

DRM is theft

(#5) darál0w válasza baluka26 (#3) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

erre lennék én is kíváncsi. ;]

(#4) dabadab ahhh...hát ez tényleg normális.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) vans?


vans?
őstag

Nalunk az egyetemen is sokan csinaljak ezt, ok elhozzak a kavet a Starbucksbol. :D

hábm bábm

(#7) baluka26 válasza dabadab (#4) üzenetére


baluka26
veterán

Meglepő.
Hát, én azt hittem, hogy ilyen csak az Atlanti-óceán túlsó partján van :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) dabadab válasza baluka26 (#7) üzenetére


dabadab
titán

Ez csak a Lajta tuloldalan volt (Becsben, konkretan).

DRM is theft

(#9) mephi666 válasza baluka26 (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

ismerek olyat határokon belül is, aki még nem volt 18, de már volt macbook-ja és ájfonja :K (mellesleg nem zsebpénzből persze) ...csak starbucks nincs épp a közelben... jó ott egyébként a kávé, vagy csak ilyen vizes lötty, ami leginkább hashajtónak való? :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

Jó hát ennek a mondatnak úgy negyedét értettem. :DDD
Ne a külső alapján ítélj. :N

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) k. válasza mephi666 (#9) üzenetére


k.
őstag

"ismerek olyat határokon belül is, aki még nem volt 18, de már volt macbook-ja és ájfonja "
Úristen, hát ember ez? Húzza le magát a slozin azonnal... ;]

(#12) zH. válasza mephi666 (#9) üzenetére


zH.
senior tag

És ez miért fáj ennyire? Csak Magyarországon ilyen "hűde" kategória az iPhone és a Macbook.

just be

(#13) baluka26 válasza zH. (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Ebben is van igazság :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

..én meg olyat szoktam látni, hogy 20-as nő 7-es BMW-t vezet, sőt Prágában nemrég Lamborghinit, gondolom, jól fizetnek némely munkahelyen ... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) dabadab válasza mephi666 (#9) üzenetére


dabadab
titán

A kavejuk teljesen normalis, vegul is az "igenyes kavezo" image-re hajtanak.
Azt mondjuk nem teljesen ertem, hogy az iPhone meg a Macbook milyen feature-eit lehet csak tizennyolc eves kor folott kihasznalni :)

(#14) philoxenia: ott jo esellyel arrol volt szo, hogy gazdag csaladba kell szuletni :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) philoxenia válasza dabadab (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ismerkedési fícsöröket, amik a törvénytisztelő üzletembereket 18 alatt elriasztják.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) baluka26 válasza philoxenia (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Valószínű ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18) koshmar válasza philoxenia (#14) üzenetére


koshmar
őstag

"..én meg olyat szoktam látni, hogy 20-as nő 7-es BMW-t vezet, sőt Prágában nemrég Lamborghinit, gondolom, jól fizetnek némely munkahelyen ... jó gazdag férje lehet. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19) baluka26 válasza koshmar (#18) üzenetére


baluka26
veterán

Akit nagyon szeret, és vele egykorú... :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) k. válasza baluka26 (#19) üzenetére


k.
őstag

7es bmw-ért én is nagyon sokmindenkit szeretnék :D
Egyébként pedig ebből is látszik, hogy szépnek, de erkölcstelennek lenni kifizetődő. Ronda lányt max 50 éves korára láttam 7es bmw-ben, szépet már 20 év körül is lazán:D

(#21) mephi666 válasza zH. (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#11+#15: nem az fáj, hogy kér és kap 17 évesen, de kicsit durva, hogy az egész kiindulópontja az, hogy "senkinek nincs ilyen (mert mondjuk nem teheti meg) és nekem KELL, azért hogy villoghassak vele azonnal, holott még nem is forgalmazzák az országban" :K szerintem tizenévesen még "hűde"-kategória egy macbook/ájfon, amikor nem az illető keresi meg a rávalót, hanem a tehetős szülők "dobják" (azért nem sok családban vesznek többszázezres cuccokat a gyereknek csak azért, hogy mutogathassa...)

ui: a starbucks kávéját meg egyszer meg kell kóstolnom... (csak hogy tudjam, milyen és konkrét véleményem lehessen róla)

#20: vak milliárdosnak nem lehet fiatal+ronda barátnője, aki kap egy 7-es bmw-t? ;]

#22: nem állítottam, hogy mindenki ezért vesz almás cuccokat... ugyanígy nem mindenki azért vesz x5-ös bmw-t (vagy bármi hasonlót), mert csak villogni akar vele... de sokan vannak, akik megtehetik és csak ez mozgatja őket :K ismerek olyanokat is, akik megtehetnék, hogy mindig mindenből a legmenőbbet veszik, de nem teszik mert nincs rá szükségük... a sok pénz mellett azért ésszel gondolkoznak és ügyelnek a dolgaik "kihasználtságára"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) zH. válasza mephi666 (#21) üzenetére


zH.
senior tag

"senkinek nincs ilyen (mert mondjuk nem teheti meg) és nekem KELL, azért hogy villoghassak vele azonnal"
Nyilván mindenki ezért vesz Apple-t. :U

Egy jól kereső apuka, aki havonta hazavisz 600-800k-t zsebből kifizetia 150k-s telefont karácsonyra, nem fogja különösebben érdekelni.
A villogás megint más kérdés, de ez is csak Magyarországon jellemző.
Mint ahogy a Starbucks is egy teljesen alap dolog Amerikában.

[ Szerkesztve ]

just be

(#23) koshmar válasza baluka26 (#19) üzenetére


koshmar
őstag

És egyáltalán nem érdekli, hogy 300 milliós vagyona van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#24) k. válasza mephi666 (#21) üzenetére


k.
őstag

Akinek a szülei jól keresnek, annak egyáltalán nem nagy cucc a macbook pro. A helyzet az, hogy 13-15 évesen nem menőzésből vannak ezek a cuccok, hanem, jaj másnak is van, nekem is kell. -Velem is volt, hogy azért kunyiztam ki egy rühes diktafont, mert az osztálytársamnak volt, és juj de állat. Azóta is a polcon áll....- Persze, ez nyilván valóan gyerekes dolog, amiből kinő a gyerek, de azért nehogy azthidd, 17-18 évesen még annyira hűdemenőzésből megy ez. Illetve azt tudom mondani, hogy aki szerint ezek a dolgok felvágósak, az nézzen ki nyugatra.
De komolyan, szerintem annak lelki baja van, aki azthiszi egy mbptől majd többlesz.

(#25) mephi666 válasza k. (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig akire céloztam, az így gondolkozott :K apuci tehetős: elég kérni és megkapja... osztályban senkinek nincs, neki kellett... aztán ahogy bemutatták az újabbnál újabb verziókat, már azonnal rendeltette is külföldről, hogy neki legyen először :K persze mutogatta is mindenkinek becsülettel... (jó: nála elismerem, hogy az apple csak egy eszköz, amitől úgy érzi, hogy Trendi lesz... mint a topik címe)

...jah és a macbook sem azért kellett neki, hogy mennyire ki tudja használni (akár egy olcsó acer is ellátta volna a szükséges funkciókat), hanem mert nincs a környezetben kb. senkinek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Miken nem tudsz fennakadni :)
Ha a Burgerben történik gondolom megtörik a varázs:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27) dabadab válasza mephi666 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"a starbucks kávéját meg egyszer meg kell kóstolnom..."

Igazabol nem fontos pont a Starbucksot, a Costes, McCafe meg a tobbi kb. ugyanazt adja, szerintem kisebb koztuk a kulonbseg, mint a szemelyzet kvalitasaibol adodo szoras (mert hogy egy latszolag tok automata kavegepnel is szamit az, hogy mit es hogyan csinal az ember).

DRM is theft

(#28) k. válasza mephi666 (#25) üzenetére


k.
őstag

Tudod,-lehet hogy feltűnt :D -, az én szüleim eléggé jól kerestek. Most nem annyira-bár már újra javul, hál égnek. Na én egy csomó mindent megkaptam(13 évesen 90k-s okosteló, 15 évesen 270k-s sony laptop 30k-s egérrel...). Emiatt számomra az, hogy valaki pl lóbálja a macbookját, vagy elmondja hogy olyan van, vagy akár a szifon, hát hogymondjam nem igazán érint. Leszarom mondhatjuk. PErsze, úgymond egy percet sem dolgoztam érte, de nem godolom, hogy én attól kevesebb lennék, hogy a szüleim tehetősebbek voltak, és megkaptam. És ha valakinek futja rá, nemhiszem hogy azonnal fröcsögni kell rá. Ugyanakkor több ismerősöm elkezd azonnal fröcsögni, hogy jaj hülye gazdagok ésigytovább. Azóval én azért fakadok ki sokszor, hogy ez most mitől nagy szám, mert nekem is részem volt ilyenekben, és úgyérzem az érték itéletem még rendben van. Van osztálytársam, aki pl armani szerkókban jár-tényleg eredeti, iphoneja van. Semmit nem csinál, mégis sokszor halottam a háttérben megjegyzést róla, hogy köcsg újgazdag mit menőzik, úgy, hogy az égegyadta világon semmit nem csinál, csak használja a cuccot.

(#29) Thome


Thome
addikt

Nem értem miért probléma ez?
Ha valami überdrága kocsival, vagy vertuval, vagy faszomtudjahaszontalan telefonnal nyomatná... Egyáltalán nem elérhetetlen kategória ez... Ha én is vennék (mert végülis megtehetném), akkor én is trendi lennék? Szerintem már ez a gáz, amit művel (jó)néhány ember az apple-vel kapcsolatban...

"Mindemellett maga a nő teljesen normálisan nézett ki."
Szóval, mert ő applet használ, fb-zik, starbucksban ül, ezért ő nem normális?

Na stop, mert csak felhúzom magam a marhaságokon..

(#30) havasa válasza BITBOYS (#26) üzenetére


havasa
aktív tag

Ez tényleg trendi, de a menő az lett volna ha Alienware notebookon updateli a faxbukot és a Vertuját birizgálja:D
Az Apple meg státuszszimbólum, aki nem elvakult az hamar rájön, hogy vannak nála sokkal jobb dolgok(3G megjelenésekor egy napig volt Iphone-om és ment is eladásra:D)

#31: +1

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#31) dabadab válasza BITBOYS (#26) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol nem akadtam fel rajta egyaltalan, csak ott ucsorogve eszembe jutott, hogy a Starbucksra azert valamennyire raragadt a trendiseg "vadja" (az USA-ban is btw), hogy az a modern infokommunikacios technologiakat lelkesen hasznalo, de nem feltetlenul tul melyen ertok gyulekezohelye, mint amit pl. a Apple vevokozonsegerol szokas gondolni meg a Facebook-userekrol... es ezen a ponton meglattam egy laptop kijelzot, amin pont a Facebook volt :D meg a gombjai is gyanusak voltak, kifele jobban megnezve lattam, hogy tenyleg MBP - es akkor eszrevettem meg az iPhone-t is, ami azert igy egyutt olyan kozhelygyujtemenynek tunt, amit erdemesnek tartottam megorokiteni :P

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) mephi666 válasza dabadab (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

mcdonalds-ban ittam már kávét: hát az nem nyerte el igazából a tetszésem :( inkább maradok a szarvasi kávéfőző+paloma párosnál...

#28: na ilyen is van, de szerintem ez a kevesebb... félreértettél kicsit: nem azt mondtam, hogy minden gyerek, aki almafonnal/macibookkal mászkál, az újgazdag suttyó... de sok van közöttük, aki ilyen :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) dabadab válasza mephi666 (#32) üzenetére


dabadab
titán

"mcdonalds-ban ittam már kávét"

Varjunkvarjunkvarjunk, van a sima mcdonaldsos kave, amit jobb helyen patkanymeregnek sem hasznalnanak, meg van par McD-ben McCafe, kulon pulttal, direkt kavezos dolgokra specializalodva (kave mellette sutemenyek, melegszendvicsek, elotted csavart narancsle), ahol viszont normalis kave van, nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) havasa válasza dabadab (#31) üzenetére


havasa
aktív tag

Adatlap/cuccokból ítélve te is IT szektorban vagy, nem csodálkozom hogy megakadtál egy kicsit a fentieken:)
Több éve vállalatirányítási rendszereket csinálok és vezetek be, szeretem is a tech analfabétákat:), az Apple "bolondbiztos" termékeit használókat sokat azonosítják velük.

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#35) k. válasza mephi666 (#32) üzenetére


k.
őstag

Én ismerek egy srácot, 23 éves. Az apjának egy jólmenő vállakozása van, a srác egy 2005ös gyak új bmw-vel jár-valami nyúgdíjas bácsitól szerezték meg-, fullos imacje van, meg szifon 4e pl. Ettől függetlenül sosem arcoskodik. Pedig az ilyen menőző embereknél biztos többje van. Az a baj magyarországon, hogy sokan azthiszik egy macbookal meg egy szifonnal olyan kurvára lehet menőzni, mivel az átlagkereset a padlón van, és így könnyű kitűnni.

(#36) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez megint csak a suttyó irigy magyarnak érdekes.. persze ha egy kétszer olyan drága laptoppal és egy HTC-vel ült volna ott, fel se tűnt volna. Nőjük már ki ezt az egészet..

(#37) dabadab válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon erdekes am, hogy ki mit lat bele ebbe a kis bejegyzesbe :P

DRM is theft

(#38) BITBOYS válasza dabadab (#37) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kihúzod a gyufát! :D
Különben biztos nem véletlen, hogy ilyesmit észreveszel, érdekesnek tartasz...én úgy elmennék mellette...
Elfogadom a sznobokat :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#39) DEJVID válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


DEJVID
őstag

dehát az epül sznobság.

(#40) Tim82 válasza dabadab (#8) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt buktál le. Aki Bécsbe jár át, hogy Starbucksba üljön be... szóval te is trendi vagy. :P

Jhonny06: you simply don't get it. Ez egyfajta kötelező ellenfika akar lenni egy nem is Epöl-fikának szánt bejegyzésre? :)

De akkor leírom, mert nekem elsőre átjött: dabadab egyáltalán nem amiatt írta meg a bejegyzést, mert szükségét érezte az Apple-fikának, hanem a Starbucks-ban MacBook Pro-val és iPhone-nal ücsörgő, Facebook-ot olvasgató júzer így együtt már tényleg a jobban szituált nyugati fiatal fogyasztó sztereotípiája.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) Jhonny06 válasza dabadab (#37) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem kell belelátni semmit, elég az, amit leírtál, abból kiderül, hogy mit gondolsz. Pedig ha jól tudom nem a 18 éves korosztályt képviseled, legalábbis korban nem..

(#42) BITBOYS válasza Tim82 (#40) üzenetére


BITBOYS
addikt

De én még mindig nem értem mi ebben a különleges :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) Jhonny06 válasza Tim82 (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

Értem én, nincs ezen mit nem érteni, egyszerűen baromi unalmas ez az egész és az is, hogy ha ezt valaki megjegyzi, akkor egyből jön a paradox, azaz "Te köcsög Apple-ös", mert ugye nyilván csak azt zavarhatja ez a totálisan éretlen gondolkodásmód, aki az ő termékeiket használja. Hát megsúgom: nem.

[ Szerkesztve ]

(#44) #53246592 válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


#53246592
törölt tag

valamint kizártnak tartom hogy gondot okozna neki venni egy iphone4-et meg egy mbp-t, innentöl kezdve az irigység kicsit értelmezhetetlen az írással kapcsolatban :)

(#45) Tim82 válasza Jhonny06 (#43) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már bocs, de megsúgom, hogy mintha itt kezdted volna te... :D

Mindenki megkövet téged, hogy a sztereotípia nem működik HTC-vel és "kétszer olyan drága laptoppal". Mi kérünk elnézést kollektíven. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46) havasa válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


havasa
aktív tag

Ez nem érdekes, csak a Tech Geek-ek utálják az Apple-t, Facebook-ot, röviden ennyi. Miért? Ha Tech Geek lennél, tudnád a választ :P

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#47) Dany007 válasza k. (#35) üzenetére


Dany007
veterán

"Az a baj Magyarországon, hogy sokan azthiszik egy macbookal meg egy szifonnal olyan kurvára lehet menőzni, mivel az átlagkereset a padlón van, és így könnyű kitűnni."

Nyilván mivel egy MacBook pro ~ 4x-ese az itthoni átlagkeresetnek, egy iPhone meg majdnem duplája.

Én alaphelyzetben szintén le***rom az ilyet. Az idegesít csak amikor valaki úgy menőzik az ilyenekkel, hogy fingja sincs hozzá mit is csinál :) Láttam pár ilyet, főleg iPhone-nal.
Nem ért hozzá, nem tudja mire jó, gyakorlatilag nem is kell neki, de van, mert most az a trendi és az a menő.

Egyébként ez tényleg az alap "magyar" irigység. De hát Istenem... Ha meglátok egy korombeli 20-30 közötti srácot fullos bmw-vel, macbookkal meg iphone-nal, naná, hogy irigykedek rá. Mivel elég kevés rá az esély, hogy az illető a saját képességéből jutott el odáig, hogy huszonévesen milliós autóval, félmilliós laptoppal meg az egyik legdrágább telefonnal mászkáljon. És nem azt mondom, hogy lehetetlen, mert nem az, de a többségnek megveszi apuci-anyuci, úgy könnyű. Mert úgymond nem dolgozott meg érte.
De ez az irigység nem egyenlő azzal, hogy a pokolba kívánnám az illetőt, csak szimplán "lennék a helyébe" kategória.

(#48) dabadab válasza havasa (#46) üzenetére


dabadab
titán

"a Tech Geek-ek utálják az Apple-t"

Ez azert igy tulzas, mert azert alapvetoen korrekt cuccokat csinalnak, igy konkretan az ismerosi korom leggeekebb darabjanak (hardcore demo coder + siggraphon volt eloadasa + phd) szinten MacBookon tolja.

DRM is theft

(#49) havasa válasza dabadab (#48) üzenetére


havasa
aktív tag

Ő a kivétel :), grafikával foglalkozik gondolom azért kell neki az MB

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#50) cucka válasza havasa (#49) üzenetére


cucka
addikt

Írta, hogy kóder, ami azt jelenti, hogy nem grafikus :D
Egyébként én is láttam már programozó arcoknál Macbook-ok, sőt, ha megengedhetném magamnak, hogy félmillióért vegyek laptopot, akkor valószínűleg én is Macbook Pro-t használnék.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [dabadab:] Trendi
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.