Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Én usa-ba mennék ha érdekel amerika. Ha időben foglalsz, 4-6 hónappal előre, 75-100 ezer forintokért kapsz pl new yorkba jegyet. Volt főnököm amerikabuzi, mikor meséltem neki róla annó, kiment egyszer, azóta minden nyáron megy. Most volt kint megint, 75 ezer ft volt a jegy lot-al.

[ Szerkesztve ]

(#2) d@vee válasza Lauda (#1) üzenetére


d@vee
őstag

Az abszolút jó ár lenne egy repjegyért. Viszont az utat ilyen augusztus - október időpontban gondoltam. Ez lenne az első önálló utazásom, így kicsit ódzkodok a dologtól, ellenben izgatott is vagyok miatta. Nincs itt valami logoutos csoportos szervezésű út? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ja

(#3) #33253120 válasza d@vee (#2) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem nincs. :)
Max a PH tábor... :D

(#4) peter9228 válasza d@vee (#2) üzenetére


peter9228
aktív tag

Mondjuk az USA 2 hétre szerintem jóval drágább lenne 250k-nál. Én szeptemberben megyek NY-ba kb 8 napra, még pontosan nem számoltam össze a költségeket de legalább 500k-ra számítok.

(#5) kemotox


kemotox
addikt

Mátészalka

(#6) d@vee válasza peter9228 (#4) üzenetére


d@vee
őstag

Persze, nyilván távolabbi helyek arányosan drágábbra is jönnek ki.

(#5) kemotox Heti háromszor megjárom ;]

Ja

(#7) peter9228 válasza d@vee (#6) üzenetére


peter9228
aktív tag

Egyébként szerintem érdemes egyénileg szervezni mindent. Általában jóval olcsóbb úgy, mint ha egy utazási irodával mennél.

Ha még nem ismered, nézz rá az Utazómajomra, elég jó ajánlatok szoktak lenni.

(#8) Avicularia válasza Lauda (#1) üzenetére


Avicularia
veterán

Most néztem, mert szoktam kapni Norvegian-tól reklám emailt és pld. szeptemberben tudsz venni Stockholm-New York oda vissza jegyet 105K HUF-ért. Az elég méltányos ár.

(#9) Lauda válasza Avicularia (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, nézelődni kell, ki lehet fogni. Nekem anno sűrgősen kellett a jegy, úgy drága volt. Akiről írtam is úgy fogott ki egy akciót, előtte 110-ért repült miamiba oda-vissza.

(#10) Avicularia válasza Lauda (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

Személyes rekordom pár éve egy Malmö-Budapest jegy volt a wizzair-el kemény 54 svéd koronáért :D
Az van vagy 1600 forint :)

(#11) t72killer válasza Avicularia (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Najó, de adj hozzá egy Bp-stockholm retúrt az adott időpontban, amerikában pedig helyi közlekedést, szállást, kajálást, belépőket. USA nem ez a kategória. Még Subway-ben kajálva és valami olcsó tömegszálláson megszállva se nagyon jön ki az ember napi 50$ alatt, ami egy hétre ugye 300+$, amire még rájön a közlekedés, belépők.

Európában van egy csomó érdekes úticél, de ha már óceánt akarsz átrepülni, ha megállsz az Azori-szigeteknél, simán elvagy a 250kFt-os keretből minőségi szálláson, autóbérléssel, stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) asdf_ válasza Avicularia (#10) üzenetére


asdf_
veterán

All time low, ezt mar csak ingyenjeggyel lehet uberelni kb. :D (meg a regi szep idokbol, amikor kulfoldi kartyaval nem volt admindij):

GOING OUT
From Budapest T2 (BUD) to Brussels (Charleroi) (CRL)
Mon, 10Sep12 Flight FR6081 Depart BUD at 06:25 and arrive CRL at 08:25

COMING BACK
From Brussels (Charleroi) (CRL) to Budapest T2 (BUD)
Mon, 10Sep12 Flight FR8416 Depart CRL at 18:05 and arrive BUD at 20:00

PASSENGERS

1. MR XX YY ADT

PAYMENT DETAILS
*********0.70 EUR Total Fare
*********0.00 EUR Taxes, Fees & Charges
*********0.70 EUR Total Paid

(#13) asdf_


asdf_
veterán

Mindekepp a szemelyes szervezes hive vagyok, egyfos utazasnal plane, hiszen akkor elvileg nem kell alkalmazkodnod senkihez, es europan beluli utba tokfolsleges utazasi irodat belekeverni, mert minek. Ha beszel az ember angolul, netrol megvan minden info (itt foleg a menetrendekre, nyitvatartasra gondolok, a tobbi info megvan magyarul is).

Nekem Olaszorszag nagyon tetszik, szeptemberre pl. hegyekben allnak a 10e alatti jegyek/irany Bergamoba. Bergamo siman meger 1-2 napot, Milanoban el lehet tolteni masik 2-3-at, onnan a Comoi to is egy ugras, egynapos turanak jo egy koran reggel vonattal Lecco, ott 2-3 ora, tovabb vonattal Varenna ott 2-3 ora, onnan at hajoval Belaggio-ba, ott is 2-3 ora, majd egy este 6-os hajoval vegig a tavon masfel-ket oras visszaut Lecco-ba, majd vonattal vissza Milanoba. Milanobol Velencebe is el lehet menni egynaposra, idoben foglalva a vonatjegyet 30 euro korul megvan.

Mondjuk az a nagy kerdes, hogy maszkalos, vagy henyelos utra gondolsz, mert ez nem az utobbi ;)

(#14) t72killer válasza asdf_ (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Mindekepp a szemelyes szervezes hive vagyok, egyfos utazasnal plane, hiszen akkor elvileg nem kell alkalmazkodnod senkihez, es europan beluli utba tokfolsleges utazasi irodat belekeverni, mert minek."

+1:R:R
Olaszországra is egy nagy +1, minden világjáró listáján ott van - nekem elsősorban a kultúra miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) zone


zone
őstag

Én az elmúlt két évben direkt egyedül mentem nyaralni, de ugyanúgy nem tudtam hova és nem is akartam sokat költeni.

Ajánlom a momondo oldalát és a Google járatkeresőjét.
Meg tudod adni, hogy egy adott hónapon belül hány napos utat tervezel, célállomásnak elég az "anywhere" a momondon vagy "Európa" a Google-ön. Költségkeret is megadható.

Ha találsz egy jó árat, nézz utána a helynek egy kicsit, vagy a környező városoknak, hogy van-e ott valami, ami érdekel. Ha tetszik, irány a booking.com és keress szállást. Már csak annyit kell megnézni, hogy az utazás és szállás költsége belefér-e a keretbe és lefoglalni/kifizetni.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#16) total90


total90
veterán

Én idén csináltam egy 10 napos túrát magam és nagyon élveztem.

Elrepültem Liszabonba, majd gyalog:
- Colares
- Ericeira
- Sao Pedro da Cadeira
- Casal dos Feros
- Porto Novo
- Praia da areira Branca
- Consolacao
- Penice (nagyon nagyon nagyon ajánlom)
- Baleal
- Praia do Bon Sucesso-ból komppal
- Praia do Mar-ba
- Salir do Porto
- Nazaré
- Pedra do Ouro
- Braia da Vieria
- Leirosa
- Costa de Lavos
- Cova
- Figueira da Foz
- Videira
- Praia da Vaguiera
- Costa nova do prado (legjobb kaja)
- Forte da barra
- Sao Jacinto
- Torreira
- Carregal
- Bairro Piscatorio
- Granja
- Vila Nova de Gaia
- Porto :))

ca. 350 km volt, tehát 10 napra szétosztva nem sok. Egy hátizsák volt nálam meg egy sátor. Összesen 3x aludtam nem sátorban, azt az idő döntötte el és akkor AirBnB-n keresztül vettem ki szobát. Egy éjszaka kb. 20-30 euró volt.
Én habár Münchenben élek és innét mentem, az egész utazás repjegyel, kajával, mindennel együtt alig volt 500 euró felett.
Életem egyik legjobb dolga volt, hogy ezt megcsináltam. Kb. Liszabontól Portóig csak a tengerparton mentem :K
Ezt majd még egyszer meg akarom csinálni, csak akkor elektronikával... idén csak telefon volt nálam, az is csak vész esetére, meg egy gopro. Nekem teljesen jót tett "elvonulni" a világtól 10 napra.
Jövőre egy Barcelona-Valencia távot tervezek.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) d@vee válasza zone (#15) üzenetére


d@vee
őstag

A leghasznosabb eddig, köszi :R
Lehet egyedüli út lesz, nem utazási társaságos. Na mindegy, még pár hetem van gondolkodni rajta.
Kicsit tartok az egyedüli szervezkedéstől, de van egyfajta vonzereje is. Repjegy-szállás foglalás egyszerű, csak ez a tömegközlekedéses cucc, nehogy eltévedjek :D

Ja

(#18) zone válasza d@vee (#17) üzenetére


zone
őstag

Én azt csináltam, hogy már korábban offline letöltöttem a térképet, a hotelben és sok helyen volt wifi, google maps-en kinéztem a közlekedést, tartaléknak meg letöltöttem a helyi tömegközlekedési cég saját offline appját.

Az ajánlott helyeket pedig Tripadvisor-on kerestem ki (a booking.com is küld automatikusan ajánlót), de idén valószínűleg a Google Trips-et is kipróbálom.
És persze még ott a Google Útikalauz
Túrákhoz: Travelocity

Ezt a keresőt még lehagytam, de lényegében ugyanaz, mint a többi: Kayak

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#19) Avicularia válasza t72killer (#11) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem 300 km Stockholm kocsival, de otthonról is el lehet repülni wizzair-el elég olcsón oda. Az amerikai tartózkodás meg így is úgyis pénzbe kerül. Most csak az odajutásról beszélünk.

(#20) Lauda válasza t72killer (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Usaban nem a szállás/kaja, utazás a "drága", hanem odajutni, mivel rohadt messze van. Amikor én voltam a szállás motelben olcsóbb volt mint itthon, a kaja csak étteremben volt drága, 1-2 hetet el lehet lenni más kaján is. Szerintem ez most sincs másként.

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza Avicularia (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

250k volt a teljes keret, ebben gondolkodtam. USA-ban egy EU->New York repjegy kiperkálása után megmaradt 120kFt-ból max akkor jön ki az ember, ha ismerősöknél csövezik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) 66zio


66zio
aktív tag

Tudni kellene mi érdekel. Tengerparton süttetni a hasad? Hegyet mászni?

Előbbihez ha nagyon Low budget akkor vannak olcsó buszos utak, persze kompromisszumokkal, de ha mázlid van olcsó repjegyet is találhatsz. Ha hegyek akkor pl.: Tátra.

Sokfélék vagyunk. Engem speciel a természet jobban vonz mint a városok, valakinél pont fordítva van.

Ha az ilyen nagyobb kérdéseket letisztázod magadban akkor könnyebb uticélt választani.

(#23) Lauda válasza t72killer (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írta, hogy nincs dúsgazdag rokona washingtonban. :DDD

(#24) t72killer válasza Lauda (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem anno csak diák haverjaim voltak kint, de óriási segítség volt az ingyen kanapé, ahol elalhattam + a kocsi, amivel hoztak-vittek:DDD Sima turista módban éjszakánként 100+$-t is otthagyhat az ember egy alsókategóriás szálláson amcsiéknál, nemigazán jótékonysági szervezet...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) UnA válasza total90 (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

El Camino portugues :) nekem nagyon tetszett, jó ötlet volt - és egyáltalán nem a pénz miatt ;)

(#26) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kinézel magadnak egy várost, vagy egy kedvedre való tájat, felülsz a buszra és odavisz. Mit kell ezen agyalni? Mivel egyedül tervezed, nem is kell egyeztetned senkivel.

(#27) d@vee válasza 66zio (#22) üzenetére


d@vee
őstag

Tengerparti has barnítás és a természet egyaránt érdekel. Szóval még ezen is rágódni kell.

Ja

(#28) Valty


Valty
aktív tag

Ahogy már írták korábban, ha felixibilis az időpont, akkor repülőjegy ajánlatokért próbáld a Momomdo vagy Azair keresőket, szállásért pedig a Booking, Airbnb oldalakat

Azt, hogy mit preferálsz neked kell eldöntened, de 10 nap alatt több város is bejárható, tehát vehetsz repülőjegyet mondjuk X-be, majd Y-ból haza. Ha érdekel Olaszország, akkor szerintem ott lenne érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#29) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Amsterdam :D
Olcsó a repjegy, a pénzt el lehet költeni nőkre, italra, szerencsejátékra, a maradékot meg elherdálni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) Lauda válasza t72killer (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból nem is 7-10 napra gondoltam, bár ezt nem tettem hozzá. Én ebből a pénzből mondjuk kint lennék három napot new yorkban. Az alatt meg tudod nézni manhattent és olyan élményeket kapsz, amit sosem fogsz elfeledni. Ha kifogsz egy 100 ezer forint körüli jegyet, manhattenben három napra már 40 ezer forint környékén kapsz szállást, többiből kijön a reptéri taxi+kaja+belépők, többit megoldod gyalog. Tehát ha valaki oda vágyik, simán ki lehet hozni ezt a pár napot 250-ből is.

[ Szerkesztve ]

(#31) 66zio válasza d@vee (#27) üzenetére


66zio
aktív tag

Tengerparta pl.: Görögországba vannak olcsó buszos utak, nem csak Budapestről. Ha ilyet nézel akkor mindenképp valami modernebb buszos társasággal utazz, még így is az első nap a busz út kipihenésére fog elmenni.
Sarti, görög magyar falu. Éttermekben is magyarul beszélnek. Oda akkor menj ha tengerezni akarsz, a "külföld" érzés nem biztos, hogy meglesz.

Ott van pl.: Zachyntos elvileg bulisziget, de mi nem a nagyvárosba mentünk, hanem ha jól emlékszem Tylicbe. Teljesen jó volt. A sziget gyönyörű.

Azt tudni kell, hogy ha felkapott üdülővárosba mész tuti lesznek kirándulós programok szóval alakíthatod úgy, hogy nem egész héten egy helyen vagy. Ott buszas kirándulásokat nem ajánlom, bérelj autót helyette, hajós utaknál kisebb hajó a jobb.

(#32) asdf_ válasza d@vee (#27) üzenetére


asdf_
veterán

Tengerparti has barnítás és a természet egyaránt érdekel. Szóval még ezen is rágódni kell.

Egyedul utazasnal ez buko, legalabbis a furdes resze. Merugye telefon, fenykepezo, iratok, kulcsok a parton kene maradjanak, azt meg nem hagyja ott egyedul az ember

(#29) kraftxld
Amsterdam :D
Olcsó a repjegy, a pénzt el lehet költeni nőkre, italra, szerencsejátékra, a maradékot meg elherdálni :DDD

Ez jo lenne, csak hiaba olcso a jegy EIN-be, ha a vonat masik 25 euro amszterdamba. Tehat egy jol kifogott jegynel dragabb a vonat, mint a repulo ;) De az biztos, hogy en sokkal elobb mennek Barcelonaba, Milanoba, Romaba, mint Amszterdamba (kerdes persze, hogy mikor akar utazni, az elsoket en mar csak szeptember elejere vallalnam be elkerulve a dogmeleget, amszterdam meg johet barmikor elotte, ott ugyis lutri az idojaras, de nyaron legalabb eselye van ;).

(#30) Lauda
Én ebből a pénzből mondjuk kint lennék három napot new yorkban.
Repulni 10 orat, szivni a 6 ora idoeltolodassal, meg meg sem szoktad, de mar johetsz vissza, majd ujra szivni a 6 ora idoeltolodassal. Haaaaat, hard pass :)

(#33) t72killer válasza Lauda (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

New York-ban van city pass, 3napra kb 200$ - ebben minden belépő és a közlekedés is benne van, kivéve a reptéri transzfert. Ha valaki sok belépős helyet akar végiglátogatni, érdekes lehet.

A kolléga érzésre nem sokat utazott még, nem biztos, hogy kapásból egy New York-i utat kellene ajánlani, amikor a "szomszéd" Róma is kimaradt - de ezt mindenkinek magának kell eldönteni.

#32: Normálisabb helyeken azért nem arról szól a tengerpartozás, hogy a zsebesek végigjárják a strandot. Persze, minimális értéket (kb az ebéd árát...) kell magaddal vinni és a slusszkulcs külön legyen. Lekopogom, nálunk a családban még nem volt strandlopásos problémánk (Spanyol és Horvátország).

"Repulni 10 orat, szivni a 6 ora idoeltolodassal, meg meg sem szoktad, de mar johetsz vissza, majd ujra szivni a 6 ora idoeltolodassal. Haaaaat, hard pass" - nagyjából nekemis ez a "New Yorki hétvégézéssel" kapcsolatos feelingem. A skyscannerre rápillantva nemigazán találni 1000EUR alatti jegyet New York-ig, és a 10óra repülés is elég optimista becslés, ha az utazás ára is fontos, vagy a 10órából lesz 24, vagy az ott töltött napok és ottani költség lesz megduplázva.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Chaser


Chaser
titán

görögország ha még nem jártál ott, sok szép része van, igazából mind szép, kevésbé széptől gyönyörűig pihenni is lehet és nézelődni is
de oda augusztusig bezárólag érdemes menni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) asdf_ válasza asdf_ (#32) üzenetére


asdf_
veterán

(#29) kraftxld
Amsterdam :D
Olcsó a repjegy, a pénzt el lehet költeni nőkre, italra, szerencsejátékra, a maradékot meg elherdálni :DDD

Ez jo lenne, csak hiaba olcso a jegy EIN-be, ha a vonat masik 25 euro amszterdamba.

Korrektura: persze hajnali gepnel meg lehet ezt bolonditani azzal, hogy Amszterdamba menet eltolt fel napot Rotterdamban az ember, a masik felet Hagaban (utkozben Delftet nem hagyja ki, mert marhaszep!), aztan csak kovetkezo nap veszi be Amszerdamot, mert ennek igy mar ertelme is van.

(#36) Fred23


Fred23
nagyúr

Ennyi pénzből nekem Split lenne a célom vonattal, mégpedig kerékpárszállítással. Keresnék olcsó szállást, esetleg meghúznám magam valami láthatatlan helyen magammal hozott hálózsákban/bivakzsákban, és egy hétig kerékpározgatnék meg fürödnék a környéken. A pénzből bőven futná arra, hogy helyben vehessek élelmet.

Katt a képre, ha érdekel:
[link]

(#37) Jhonny06


Jhonny06
veterán

+1 az Utazómajomra: [link]

200 alatt bőven van oda-vissza Thaiföld (pl. Phuket) + szállás. Nyilván kell költőpénz is, de én mindenképp valami ilyesmibe gondolkodnék, szerintem ne szórd el a pénzt kommersz eu-s utazásra. Még a korábban említett Spanyol túra is király lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Logitech válasza Lauda (#1) üzenetére


Logitech
aktív tag

Budapestről? Oda-vissza? Feladandó vagy csak kézi poggyásszal? 127 meg 135-ért sikerült vennem 1 átszállással kevés várakozással, 1 kézi és egy 23 kilós feladandóval, 75-ért milyen oldalon találta? Én is jóval utazás előtt vettem, kb. 5 hónappal.

(#39) t72killer válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, le is döbbentem, hogy a karácsonyi rohamon kívül random novemberi v januári időpontokkal feleannyiba kerül egy phuketi jegy, mint dec 20-a körül elutazva (karácsonyi szünet: 1000+EUR, 2 héttel utána kb 500EUR):Y. De ez áll kb minden trópusi útra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Avicularia válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


Avicularia
veterán

Szvsz Phuketra csak annak érdemes menni, aki kurvázni akar. Elég drága még svéd szemmel is, nem is nagyon hallottam magyar szót két hét alatt míg ott voltunk. Persze vannak szép helyek, de engem rohadtul idegesített,hogy 3 méterenként rád akarnak valamit erőszakolni. Ráadásul úgy néz ki egész Phuket, mintha valami sittelepen lennél. Bőven egy milla felett volt a két hét és olyan nagyon extrát nem is csináltunk.

(#41) Jhonny06 válasza Avicularia (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor lehúzás, ha a tipikus gazdag turista módjára viselkedsz és a szokásos helyeket járod + rendes étteremben kajálsz. De ha próbálgatod a street food-ot, az kifejezetten olcsó és azzal kapsz képet, hogy milyen a helyi kaja, nem az étteremben. Az útvonallal ugyanez, a magad útján kell menni, nem oda, ahova mindenki más megy.

(#42) Fred23 válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


Fred23
nagyúr

Erről a kommentedről az egyik kedvenc filmem jut eszembe. :D

(#43) Valty válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


Valty
aktív tag

Ezek legtöbbször jó ajánlatok, de ide azért kell némi utazási tapasztalat is, hogy ne húzzanak le már rögtön a reptér előtt a francba (pl. taxi, tuk-tuk sofőrök). Vagy Phuketen pl. most kezdődik az esős időszak

Utazási irodával én sem mennék, de ha ez lenne az első utam, ráadásul egyedül, szerintem maradnék EU-n belül, mert itt is vannak szép helyek, aztán, ha már kicsit tapasztaltabb az ember, akkor már szabadabban lehet mozogni

[ Szerkesztve ]

(#44) Lauda válasza Logitech (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, varsóban kellett csak átszállni. Poggyászt nem tudom.

(#45) Jhonny06 válasza Valty (#43) üzenetére


Jhonny06
veterán

"ide azért kell némi utazási tapasztalat is"

Inkább csak utána kell nézni alaposan, a neten minden fent van, hogy mi mennyibe kerül. Nyilván valamennyi bátorság kell hozzá, hogy egy ilyen helyre egyedül elinduljon az ember, de más nem.

[ Szerkesztve ]

(#46) Avicularia válasza Jhonny06 (#41) üzenetére


Avicularia
veterán

Minden ár lehúzás Phuket-on. Utcai kaja is. Amúgy leginkább steetfood-ot ettünk (inkább az asszony), de én utálok eleve mindent ami vízben él, szóval kritikus pont a kaja nekem mindenhol.

(#47) Avicularia válasza Fred23 (#42) üzenetére


Avicularia
veterán

Voltunk Phi phi szigeten is. Eleve fizetned kell, hogy egyáltalán beengedjenek a szigetre. különben álldogállhatsz egész nap a mólón tűző napon :D

(#48) Lauda válasza asdf_ (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha az ember vágyik valamire és korlátozottak a lehetőségek, be kell vállalni. Egyébként semmi bajod nem lesz tőle. Hazafelé is alhatsz a gépen.

(#49) Lauda válasza t72killer (#33) üzenetére


Lauda
félisten

:R :R

Szerintem mindegy hova megy ilyen szempontból. Telefon, rendőrség, követség gyakorlatilag mindenhol van. Nem beszélve arról , hogy szerintem new yorkban több a magyar, mint pl rómában.

(#50) t72killer válasza Jhonny06 (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt és most néz utána a kolléga, ránézésre igen szerény utazási tapasztalattal, nem feltétlen jön le neki, hogy 3hét múlva beüt a monszun és az utazási irodák bikiniscsajos kékeges képei helyett 2hét szakadó eső fogadja majd. (vagynem, persze lehet mázlistának lenni esős évszakban is)

Nem kell lenézni Európát: rengeteg amerikai, japán, ausztrál stb turista jön megnézni a Vatikán-múzeumot, a Colosseumot. Ezeket megfejelve egy olyan Szardíniai stranddal, ahol rajtad kívül vannak max féltucatnyian, teljes lesz a kép.

Valóban, itt van a szomszédban. De ugyanúgy lemarad róla az ember, ha tologatja és állandóan csak a déli-sarkra akar menni (természetesen "magyar módra" napi 13Ft költségvetéssel).

#49: biztonsági szempontból tényleg nincsenek óriási különbségek, bár ha muszáj lenne választani, hol veszítsem el az útlevelemet, akkor azt inkább az EU-n belül tenném:DDD. Ezenkívül a legtöbb országban vigyáznak a turistákra, pl egyiptomba anno pont azután mentem, hogy felrobbantották az orosz gépet. Eredmény: kb egész strandom volt egyedül és a búvárközpontban az első héten én voltam az egyetlen vendég, tenyerükön hordoztak:DDD. Sok európai bepánikolt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.