Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Raucher #13 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásod, lényeges dolgokra világítasz rá, több pontban is hibás dokkokat írtam le, főleg ezért.:)

    A napi testmozgás megvan, egyenlőre csak szobakerékpár, de rendszeres napi félóra. Kifejezetten zsírégető módban. azt hogy beválik e majd kiderül. Jelenleg kerek 100 kilogramm vagyok 178 cm-es magassághoz párosítva, tehát elhízott kategória. Szeretném 80 kilogrammra levinni, és ott tartani, bár erősebb csontozatú vagyok, tehát kérdés ez mennyire lehetséges majd.

    Étkezésemre figyelek, mondjuk a főétkezésekkor ugyan azt eszem egyenlőre mint eddig, csak kevesebbet. Reggelire müzli + tej, fehér kenyeret elhagytam teljesen. A többszöri étkezés nehezen kivitelezhető, de én a három főétkezés között egy almát, vagy más gyümölcsöt szoktam beiktatni.

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Raucher #13 üzenetére

    Hát, kár, hogy a xilit meg az eritritol olyan marha drága. Marad a méz a la nature, amennyi jut. Sok úgysem jut.

    A teljes kiőrlésű dolgok valóban lassabban szívódnak fel. Én csak saját őrlésű tönkölybúzából készült kenyeret vagy serpenyős lepényt, meg főtt tésztát eszem, ha búzakészítményről van szó. Igaz, abból jó sokat. Általában naponta 2,5-3,5 kiló lisztet dolgozok fel (ez ugye kenyérben számítva 4,1-5,8 kg kész súly), ebből négyen eszünk, és kb. a felét, de minimum a harmadát én. :) Mellé persze több kiló krémtúró, több liter joghurt fogy naponta, vagy ritkábban sajt, ahogy kijön a lépés. A kertből - amíg van kert - minden étkezéshez egy nagy tál zöldség. A barna rizsről sajnos kezdünk leszokni, mert egy kiló már 500 Ft környékén jár, a tönkölybúza meg még mindig 240.

    A minap csináltunk egy hozzávetőleges számítást, és az jött ki, hogy egy év alatt kb. 1-1,1 tonna búzát fogyasztunk el. A kecskék több ezer liter tejet adnak 8 hónap alatt, de ez minden évben más, időjárástól meg sok egyébtől is függ. És az 1000 m2 kert minden termését is felemésztjük, igazából kevés is, nem nagyon marad feldolgozni, minden elfogy nyersen.

    Az ismerősök azt hiszik, édesanyám hülyíti őket, amikor megemlít egy adagot; én meg mindig azt gondolom, az ismerősök hülyítenek, amikor jóllaknak egy éttermi adaggal. :)

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz Raucher #13 üzenetére

    minden tudományos alaposság nélkül: mindig akkor / azután érzem magam a legjobban, vagy legnormálisabban (nem tudom mi a jó szó, de nem jóllakottság vagy élvezet szempontjából, hanem fiziológiailag), mikor eszem egy nagy darab vörös húst, lehetőleg nem csonttá száradtra sütve persze.

    szóval a napi egyszer fél kiló marhahúsról is el tudom képzelni, hogy élettanilag jó.

  • oszi666

    őstag

    válasz Raucher #13 üzenetére

    Novenyevok folyamatosan esznek az alacsony energiatartalom miatt, az ember pedig kevert taplalkozasu eloleny, szerintem a sokszor keveset nekunk is jo. A bojtoket szerintem azert rendeltek el, mert mertektelenul zabaltak egyes csoportok.

    Erdekessegkepp: az egyik elmelet, hogy miert az embernek a legjobb a problema megoldo keszsege pont az, hogy novenyevesrol attertunk kevert taplalkozasra: tobb energia miatt tudott megnoni az agyunk, es tobb szabadidonk volt a vilag megismeresere. Persze ez onmagaban nem eleg, kellett meg par dolog hozza :)

    [ Szerkesztve ]

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés